Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-05, 21:13   

Zapukał i odpowiedziałem to samo co i Ty Shreku.
Przecież z Twoim doświadczeniem w MN jesteś już mistrzem - bo przebiłeś mnie w układach z kamerami :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
robson330 


Marka: Renault
Model: Leguna
Silnik: 1.8
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: 2018-06-05, 22:00   

Bakalo napisał/a:
Czyli nie da się "uwolnić" żeby podstawić własne mapy ? Przy okazji mały update: udało się właśnie zapodać 4.0.3 z pliku upgrade4.0.3.zip 6.0.4 nadal nie jest rozpoznawany. Co powinienem dalej z tym zrobić ? Na obudowie jest napisane: HW Ver: 1.6.3, SW Ver: 4.0.2

To na pewno MN1
 
Bakalo 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-06-05, 22:33   

Zrobione :-D Wielki szacun dla Was Panowie. Samo wchodzenie do Windy trzeba próbować kilka razy, bo nie załapuje, ale w końcu nie jest to czynność codzienna :) Reszta super. Ojczulek się ucieszy. Przerzucanie danych robiłem eksplorerem windowym, bo TC chyba standardowo tam nie ma (chyba, ze nie znalazłem). Da się z tym coś ciekawego jeszcze zrobić ?
Gdyby ktoś kiedyś poszukiwał tak jak ja dziś, to oczywiście nie jest to MNE tylko MN1 i trzeba zrobić do wersji 4.0.6.
Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI !!!
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-05, 23:02   

Jeśli wgrałeś mediapika to masz i filmy i gry i kupe nnych rzeczy . Co więcej można opisywać. Trzeba używac :)
Krawatów nie wiąze i nie usuwa cią..y :)
A poza tym wszytsko co jest w najdroższych sprzetach za dzisiątki tysięcy :)
Wymień tylko głośniki w samochodzie na lepsze bo przy fabrycznych to jakość muzyki jest do niczego .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-06-06, 03:20   

jas_pik napisał/a:
Zapukał i odpowiedziałem to samo co i Ty Shreku.
Przecież z Twoim doświadczeniem w MN jesteś już mistrzem - bo przebiłeś mnie w układach z kamerami :)


Czasami tak jest, ze uczen staje sie lepszy od mistrza - ale nie w tym przypadku. :-)
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Aniol 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-07-08, 13:56   

Witam wszystkich. Zgodnie z pierwszym postem i brakiem dostępu do wymaganych plików mogę prosić kogoś o upublicznienie zestawu i dodatkowo nakierowanie gdzie pobrać wersję 6.0.3 aby dopiero po wgraniu w/w wersji aplikować wszystkie elementy z postu nr1.
 
bossmen 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: 2014
Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 22
Skąd: DB
Wysłany: 2018-07-16, 19:22   

jas_pik napisał/a:
Jeśli wgrałeś mediapika to masz i filmy i gry i kupe nnych rzeczy . Co więcej można opisywać. Trzeba używac :)

W jakich formatach wrzucać filmy czy teledyski żeby odtwarzało?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16, 22:09   

Beta Core Player miał odtwarzać wszystkie formaty i odtwarzał ( ale tak było w roku 2003 gdy zoastał stworzony) od tego czasu formaty poszły w wysokoą jakość i mocniejsze kodowanie - i procek nie będzie nadążął.
Na pewno bez problemu odtworzy AVI ale nie w jakości HD tylko dostosowany do wielkości ekranu ( czyli max 800 x600)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
bossmen 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: 2014
Dołączył: 03 Lip 2018
Posty: 22
Skąd: DB
Wysłany: 2018-07-17, 17:17   

Sprawdziłem i w AVI strasznie sie tnie obraz,natomiast ten sam plik w MPG idzie prawie idealnie ;)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-17, 18:59   

MPG czyli jaki format ( jaki kodek)
Napisz to aby wszyscy wiedzieli o czym piszesz .
Ja o tym nie wiedziałem bo sam nzazwyczaj nie korzystam z tej funkcji .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-31, 12:45   Re: [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4

jas_pik napisał/a:

Teraz czas na Etap2 - tam też jest plik upgrade.lgu który trzeba będzie odpalić ( pódwójne uruchomienie)
Po zainstalowaniu na pendrive pojawią się nam dodatkowe pliki( 2 exe, 2mscr i dll-ka) oraz katalogi o nazwach Mediaskinv2 i Screenshots.
Jeśli tak to przy każdym uruchomieniu MNE z tym pendrivem włożonym do gniazda USB będziemy mieli możliwość uzyskać małe ikonki w górny prawym rogu ekranu.
Ikona z aparatem robi nam zrzut ekranu do katalogu Screshots
Ikona z dyskietką to Totalcomander
A trzecia ikonka( tabliczka) to Taskmanager

Pytanie; Mam od paru dni MNEVO 6.0.4 uwolnione. Mapa i TMC działa. Chciałbym mieć coś podobnego jak miałem w starym MN1, dodatkowe menu mediapik. Czy ETAP 2 z początku zawiera te dodatki? I mogę je wgrać. Bo nie wiem jaką metodą moje MNE było uwalniane. Mam wcześniej wgrany dBoot do 6.0.4. Czy może jest gdzieś oddzielny brandig na 6.0.4?
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-07-31, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-31, 19:19   

Jak pamiętam to krok 1 to był bezpieczny bootlader
Krok 2 to dBoot
A uwolnienie wraz z mediapikiem było w kroku 3.
W chwili obecnej są już to wersje płatne.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 06:54   

jas_pik napisał/a:
Jak pamiętam to krok 1 to był bezpieczny bootlader
Krok 2 to dBoot
A uwolnienie wraz z mediapikiem było w kroku 3.
W chwili obecnej są już to wersje płatne.

Jas-pik; Chodziło mi o skojarzenie, w jakim punkcie mam obecnie MNE. Taki dostałem od kolegi Robson i skoro nie widzę dodatkowego menu, dlatego się pytam co trzeba zrobić lub czego zabrakło. Rozumiem , że był traktowany programowo podobnie. Z wgrywaniem map nie mam problemów. Ale z zasady, jak wcześniej czegoś nie wiem, to pytam.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-08-01, 07:45   

Witam , mam do kolegów pytanie. Jako , że ogólnie czytam forum Dacii, zerknąłem też do tematu o Multimediach gdyż widzę trwającą tu dyskusję o Media Nav. Zaciekawiło mnie o co właściwie chodzi z tym wgrywaniem nowych wersji w Media Nav. Szczerze powiem , że nie mam pojęcia i nie orientuję się zbytnio w tych tematach, ale zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi z tym uwalnianiem plików, wgrywaniem nowych wersji itp. Czy do normalnego korzystania z Media Nav w Dusterze tzn. nawigacja ,radio itp. potrzebne są te wszystkie kombinacje? Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 07:45   

Prawdopodobnie masz wgrany tylko dBoot oraz podmieniony sam plik nngnavi.exe na taki który nie sprawdza licencji .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 09:27   

jammo napisał/a:
Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?

Jak widzisz, całe forum stara sobie pomagać w kwestii tego, czego fabryka nie dała, bądź nie chciała dać. Np. mapy dostajesz stare i w ciągu kwartału możesz za darmo dostać od nich znów stare! Wszelkie uwolnienia aplikacji mas służą jedynie korzystania z ogólnie dostępnych map w necie, oczywiście najnowszych, które sam sobie wgrywasz, jakie chcesz. Inne udogodnienia, typu włączenie i korzystanie z funkcji kamery, TMC, czy AHA i o wielu innych opisanych na forum normalnie mógłbyś pomarzyć lub słono zapłacić u dilera. Generalnie to masz tutaj możliwość popytać, poprosić o pomoc i skorzystać z usług kolegów co przetarli te tematy , na pewno 10-cio krotnie taniej. Ale jak odbierasz nowego Dustera, z pewnością będziesz interesował się wyższymi wersjami MNE, ale to akurat nie w tym temacie. Z pewnością kolega jas_pik pokieruje co dalej.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 12:33   

jammo napisał/a:
Za 2-3 tygodnie odbieram swojego Dustera i nie wiem, czy też trzeba będzie coś kombinować z wgrywaniem nowszych wersji map dla nawigacji, o ile właściwie o to w tym chodzi. Czy może mi ktoś to trochę rozjaśnić i nakreślić o co w tym wszystkim chodzi?

99% użytkowników chciałoby mieć jak najbardziej aktualne mapy w nawigacji i działające TMC- to wszystko. Po kupieniu nowej Dacii nie masz ani aktualnych map. ani aktywnego TMC na Polskę. Nowsze (ale raczej nie najnowsze) mapy pobierzesz darmowo z netu w ciągu 3 miesięcy od zakupu, później trzeba sporo płacić a te płatne i oficjalnie dostępne mapy nigdy nie są najnowsze. Dlatego po małej i jednorazowej ingerencji w Media Nav można uaktywnić działanie TMC w Polsce, oraz umożliwić sobie wgrywanie najnowszych map niezależnie od oficjalnie dostępnych.
Natomiast wgrywanie dodatkowego oprogramowania dodającego jakiekolwiek dodatkowe funkcje osobiście uważam za całkowicie zbędne. Ale oczywiście są amatorzy lubiący mieć możliwość wyświetlania mnóstwa dodatkowych bajerów na ekranie.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 13:40   

Dymek napisał/a:

Natomiast wgrywanie dodatkowego oprogramowania dodającego jakiekolwiek dodatkowe funkcje osobiście uważam za całkowicie zbędne. Ale oczywiście są amatorzy lubiący mieć możliwość wyświetlania mnóstwa dodatkowych bajerów na ekranie.

Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu . Nie chodzi o odtwarzanie filmów i gry ale o nowe funkcje ( a raczej stare) funkcje iGo Primo które zostały usunięte przez renault .
Funkcje które wiele film okresla jako asystent pasa drogowego czy też asystent odczytywania znaków drogowych oraz wiele innych ułatwiających korzystanie z nawigacji ( szyblie wprowadzanie drogi do domu/pracy ) itd...
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-08-01, 17:22   

Wszystko ok, tylko aby cokolwiek z tym robić , to trzeba się na tym znać , lub mieć chociaż jakie takie pojęcie. Czy jest możliwe tutaj na forum zlecenie komuś takiej modyfikacji tego Media Nav? Głównie chodziło by mi o możliwość wgrywania nowych wersji map np. z internetu. Jeszcze jedno, co to jest za funkcja to TMC o którym pisał Dymek?
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-01, 18:55   

jas_pik napisał/a:

Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu . Nie chodzi o odtwarzanie filmów i gry ale o nowe funkcje ( a raczej stare) funkcje iGo Primo które zostały usunięte przez renault .
Funkcje które wiele film okresla jako asystent pasa drogowego czy też asystent odczytywania znaków drogowych oraz wiele innych ułatwiających korzystanie z nawigacji ( szyblie wprowadzanie drogi do domu/pracy ) itd...


asystent pasa drogowego - chodzi o strzałki kierunkowe na pasach ruchu na skrzyżowaniach widoczne na górze ekranu nawigacji? Jeśli o to chodzi - to w mojej wersji 9.1.3 (oryginalnej) to akurat się wyświetlało.

TCM?

Wyświetlanie informacji o korkach, robotach drogowych, wypadkach, zamkniętych odcinkach dróg na twojej trasie. Zajefajna spraw. Polecam. Zainstalowałem - muszę to opisać jak to zrobiłem uruchamiana TCM w fabrycznym Media Nav Evolution 9.1.3 . Niestety na 9.1.3 bez uwolnienia nie da się :(. Przynajmniej u mnie się nie dało - licencja nie dopuszczała do działania TCM.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-01, 22:16   

jas_pik napisał/a:
Nie wiem czy poznałeś wszystkie funkcje uwolnionego softu.

Wydaje mi się, że wiem już sporo. Niemniej funkcje, które są w standardowej nawigacji w zupełności mi wystarczają, asystent pasa taki jak mam w MNE całkowicie mnie zadowala. Ostrzeganie o znakach też jest. Naprawdę nie potrzebuję nic więcej, ale doceniam, że jest możliwość rozwoju.
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-10-17, 20:45   

Witam
od tygodnia jestem posiadaczem auta Duster 2 i jednocześnie dołożonego MNE w wersji 6.0.4 plus wgrana nakładka od kolegi jas_pik , w związku z tym mam 2 pytania , czy jest w tej nakładce możliwość zmiany dźwięku ostrzeżenia przy przekroczenia prędkości i przy zbliżaniu się do foto radarów ? bo ten fabryczny dźwięk :cry: nie do końca mi pasuję . Drugie pytanie czy przy wyznaczonej trasie i kliknięciu na drogę w miejscu X można w opcjach znaleźć << blokuj>> coś takiego było kiedyś w IGO 8 z jakąś nakładką ( przykład z ostatniej trasy w Polsce B , droga lokalna 3 numerowa , remont mostu od maja , TMC nie widzi zamkniętej drogi i nawigacja prowadzi na roboty drogowe , a realnie brak tabliczki objazd ) czy pozostaje tylko opcja wykluczenia ???
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-17, 21:23   

Nie udało mi się zmienić dźwięku fotoradarów na inny niż ding ( jest to zaszyte w tak wielu miejscach że się poddałem)
Nie znalazłem takiej wersji iGo primo która by miała funkcjonalność zablokowania punktu tak aby ominąć takie miejsce.
Igo primo ( bo soft nawigacyjny MN to masakrycznie okrojona wersja iGo Primo) nie korzysta z tych samych rozwiązań co zwykłe iGo i nie nie znam sposbu na przeniesienie takiej funkcjonalności ale jeśli uda się znaleźć taką wersję iGo Primo to da się takie rzeczy zastosować w MN
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-10-18, 08:01   

OK. Dziękuję za informację i wyjaśnienia moich wątpliwości , bo w czasie krótkiego użytkowania tego softu tego mi jakoś brakuję , ale cóż zawsze są jakieś minusy . Pozostaję mi cieszyć się tym co mam :-)
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-10-21, 19:00   

Następna uwaga do użytkowanego MNE w wersji 6.0.4 i nakładki od kolegi jas_pik , czy można pozbyć się wyświetlania prędkości i wysokości w kwadracie na dole ekranu , prędkość jest wyświetlona po lewej stronie i większą czcionką , a wysokość nie jest mi potrzebna aby jeździć po ulicy .
W opcjach menu nie znalazłem wyświetlonych elementów aby coś tam zmienić , pewnie jest to w pliku konfiguracyjnym ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne