Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
transmiter fm do starszych (i nie tylko) modeli radia
Autor Wiadomość
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-10-02, 15:15   transmiter fm do starszych (i nie tylko) modeli radia

korzystając z jakiejś chwilowej promocji w moim Media Expercie za całe 29 zł zakupiłem tytułem eksperymentu (wychodząc z założenia,że w razie co, to wyrzucę do kosza) transmiter fm jak na zdjęciu poniżej. Produkt z kraju środka. Podczas oględzin stwierdziłem, że: można do niego podłączyć nośniki pamięci wszelakie, a to: SD, SDMC, Pendrive i w ogóle wszystko co ma końcówkę USB. Zdumienie moje wywołał pilot! tak,tak - pilot Proszę Państwa, co prawda wyglądający jak zabawka i wielkości karty płatniczej, ale zawsze (potem podczas testu okazało się,że działa dość losowo i nie zawsze - być może z powodu marnej baterii ale nie uznałem za stosowne rozgryzać bliżej przyczyny). Sam transmiter po załadowaniu do niego karty pamięci z moją ulubioną muzą podłączyłem do gniazdka zapalniczki wiekowego polo koleżanki małżonki, w wyniku czego zapłonął tajemniczym, białym podświetleniem sporego ekranu,uruchomiłem równie wiekowy radioodtwarzacz Kenwood posiadający kieszeń do kaset magnetofonowych (niektórzy, młodsi forumowicze mogą coś takiego zobaczyć w muzeum techniki), zapodałem radio, któremu kazałem odszukać częstotliwość 108 Fm ustawioną na transmiterze ( tak na marginesie, transmiter można zaprogramować na inną,dowolną częstotliwość Fm, jeśli akurat w pobliżu jest stacja radiowa która może ją zakłócać) i cud! - z charczących nieco już głośników radyja zaczęła wydostawać się moja ulubiona muza :-P .
A tak bardziej serio - obsługa całości jest prozaiczna - ogranicza się do zaprogramowania w radiu częstotliwości ustawionej wcześniej na transmiterze i zapamiętania jej. Potem wszystko działa już samoczynnie. Utwory można przerzucać do przodu i do tyłu (nie da się przewijać na podsłuchu) lub pauzaować. Jakość audio mp3 w testowanym zestawie na 4 z plusem (czasem coś tam zaszumi lub zatrzeszczy) ale ogólnie jest lepsza, niż stacje radiowe. Być może i prawie na pewno to kwestia jakości samego radia a przede wszystkim głośników. Jako,że w polo koleżanki małżonki obie te rzeczy do hifi nie należą- zamierzam opisany sprzęt wykorzystywać głównie jako czytnik audiobooków , do czego zapewne nada się w sam raz

a.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 19,14 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-10-03, 10:20, w całości zmieniany 13 razy  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2016-10-03, 13:08   

z audiobookami to jest taka sprawa ze fajnie byloby gdyby odtwarzacz przy wlaczeniu silnika czy pradu startowal z tego samego miejsca gdzie ostatnio przerwal czytanie... w innym przypadku cala zabawa robi sie nieciekawa, a nie wiem czy ten aparacik potrafi zapamietac ostatnio odtwarzany moment...
slucham audiobookow od lat, przewaznie samemu robionych za pomoca polskiego programu Expressivo (teraz jest Ivona ale u mnie nigdy to dobrze nie dzialalo na Windows 7).
 
keretey 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-03, 13:15   

Korzystałem.
Ale oba, które miałem, padły po 3-4 miesiącach.

No i - lepiej nie zostawiaj ich widocznych. Bo za parę złotych potrafi się szyba popsuć...
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-03, 13:21   

również miałem ale dłużej niż pół roku to nie pożyło
_________________
Moje auto
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-10-03, 13:45   

swissman napisał/a:
a nie wiem czy ten aparacik potrafi zapamietac ostatnio odtwarzany moment...


nie wiem czy ten konkretny, ale większość transmiterów i odtwarzaczy to robi. Dokłaniej rzecz biorąc zapisuje na karcie ukryty plik z pozycją ostatnio odtwarzanego utworu.
_________________
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-10-04, 06:57   

sprawdziłem - jeśli go wyszarpnąć na chama z zapalniczki podczas odtwarzania, to po włożeniu startuje od tego samego samego miejsca, gdzie przerwało się zasilanie.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-10-04, 08:52   

Sprawdź jeszcze taką rzecz: wyłącz a następnie wyjmij wszystkie karty/usb, potem włącz już bez karty/usb i zobacz czy nie zapomni ustawionej przez Ciebie częstotliwości. ja miałem taki, który ustawioną częstotliwość, też zapisywał na karcie. Ciekawe czy ten ma tak samo.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne