Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Do właścicieli TCe - jak wrażliwy jest silnik na paliwo?
Autor Wiadomość
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2016-10-29, 09:12   Do właścicieli TCe - jak wrażliwy jest silnik na paliwo?

Wybaczcie może głupie pytanie, ale jednak wolę wiedzieć, niż później płacić i płakać.

Mój tata kupił Skodę z silnikiem 2.0 TDI - nową. Po 3 miesiącach od wyjazdu z salonu auto w trasie dławiło się i stanęło. Laweta i serwis ASO. Serwis stwierdził, że nie naprawi tego silnika na gwarancji, bo powodem uszkodzenia jest kiepskiej jakości ropa i kazali tacie płacić 15.000 zł za naprawę. No cóż, tata nie miał wyjścia i zapłacił, ale jeszcze tego samego dnia postanowił zadzwonić do trzech stacji na których tankował w tamtym okresie.
Na szczęscie płacił przy pomocy karty, więc w historii banku odszukał trzy stacje i wykonał telefony prosząc o certyfikat jakości paliwa, bo powiedział, że będzie się sądził ze Skodą. Dwie stacje wydały taki certyfikat, a jedna stacja powiedziała, że ma podac numer konta i zaraz zrobi przelew na 15.000 zł aby pokryc naprawę. Widać, że coś kręcili. Przelew doszedł po tygodniu, trzeba było ich trochę ponaglać.

No i teraz pytanie. Ja od zawsze tankuję tylko na BP. Nie wiem czy tam paliwo jest dobre, czy nie, ale zbieram punkty Payback i mam nadzieję, że paliwo jest dobre. Ponieważ w marcu pewnie będę miał swojego 1.2TCe, to w ramach oszczędności będę chciał tankować na stacji MixOil, gdzie paliwo jest tańsze o 35gr na litrze. Tankują tam znajomi i mówią, że paliwo jest dobre i nie było kłopotów nigdy.

Moje pytanie - czy 1.2TCe jest wrażliwy na jakośc paliwa? Wiadomo, że 35 groszy to nie majątek, ale w skali roku robi się z tego kwota 370zł - 400zł przy mojej jeździe.

Drugie pytanie o 1.2TCe - Kiedyś w Mondeo zatankowałem V-Power na Shellu i potem jechałem na hamownie. Auto wypluło 10 koni więcej. Czy w 1.2TCe ktoś próbował sprawdzić V-Power i czuł różnicę? W Mondeo auto znacznie szybciej wchodziło na obroty - było czuć nawet bez potwierdzania hamowni.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2016-10-29, 09:29   

Na jakiej stacji tankowal twoj ojciec? Zapewne jakis no-name? Moim zdaniem nie ma co oszczedzac, tylko lac na firmowych. Z tanszych bez obaw mozna lac na Lukoilu i Lotosie. Z pewniakow na pewno sa jeszcze BP, Statoil, Orlen.
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-10-29, 09:38   

Trochę głupie porównanie. ON do PB. Benzyna może mieć zaniżone parametry z czym ECU sobie poradzi w pewnym zakresie oczywiście. Natomiast kwas siarkowy w ON niszczy układ paliwowy i sam silnik. Tanio wycenili naprawę cena zaniżona o jakieś 10 tyś. Chyba się procedury nie trzymali.
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2016-10-29, 10:05   

Pytam, bo się nie znam na tym :) Czy mogę do 1.2TCe lać coś na stacjach nie markowych, nie sieciowych.

Słyszałem, że silniki benzynowe nie są tak wrażliwe na jakośc paliwa. Ale jeśli miałbym płacić za naprawę, bo akurat ten jest wrazliwy, to jednak wolę lac na firmowych stacjach. Z drugiej strony jesli nie są wrazliwe, to nie powinno to mieć znaczenia co leję - chyba, że wyjdzie w spalaniu (zasięgu na baku).
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2016-10-29, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-29, 10:13   

Przy bezpośrednim wtrysku raczej wolałbym lać bardziej pewne paliwo.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 11:33   Re: Do właścicieli TCe - jak wrażliwy jest silnik na paliwo?

Kacper_Potocki napisał/a:
Dwie stacje wydały taki certyfikat, a jedna stacja powiedziała, że ma podac numer konta i zaraz zrobi przelew na 15.000 zł aby pokryc naprawę. Widać, że coś kręcili. Przelew doszedł po tygodniu, trzeba było ich trochę ponaglać.


15 koła zapłacili w sumie "na krzywy ryj"? :shock: No to muszą zdrowe przekręty odwalać.
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2016-10-29, 12:00   

Tak, tylko po trzech telefonach. Muszą coś kombinować i się wystraszyli sprawy sądowej.

Czyli tankować tak jak dawniej - BP.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-10-29, 12:07   

Nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś czytałem że ropa w BP na śląsku jest dostarczana z rafinerii z Czechowic, gdzie jest ponoć kiepskiej jakości.
 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2016-10-29, 12:09   

Kacper_Potocki napisał/a:
a jedna stacja powiedziała, że ma podac numer konta i zaraz zrobi przelew na 15.000 zł aby pokryc naprawę. Widać, że coś kręcili. Przelew doszedł po tygodniu, trzeba było ich trochę ponaglać.

Sorry ale nie wierzę, że ktoś "na gębę" prowadząc działalność gospodarczą, zapłacił dobrowolnie komuś 15 koła. . . . .
Po prostu nie wierzę i tyle. . . .
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2016-10-29, 12:17   

Masz prawo nie wierzyć, a ja wiem jak było i nie kłamię :) No chyba, że mój tata coś ściemniał, ale raczej nie, bo był bardzo wkurzony całą sytuacją.
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
Ostatnio zmieniony przez Kacper_Potocki 2016-10-29, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2016-10-29, 13:39   

Dodam jeszcze, ze faktycznie silniki benzynowe są mniej wrażliwe na kiepskie paliowo niż nowoczesne diesle. Ale i w benzynie można sobie wtryskiwacze załatwić. Choć nie stanie się to szybko. A moglbys jeszcze napisać czy ta stacja to był noname czy firmowa?
Ostatnio zmieniony przez pixa 2016-10-29, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-10-29, 13:48   

Mam Tce 90 i od nowości tankuje na "markowych" stacjach - najczęściej BP, Orlen, Shell oraz Lotosie. Raz zatankowałem do pełna na stacji Auchan i nic się niepokojącego nie działo. Gdybym miał "pod drodze" to zapewne tam bym częściej tankował.
A co do Twojej historii - to aż się nie chce wierzyć, że stacja zachowała się w ten sposób :shock:
_________________
enjoy the silence
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-10-29, 14:28   

Nie ma z czego podrobić benzyny. By zniszczyć silnik musiał byś wlać czystej benzyny extrakcyjnej. Która nie zniszczy ci układu paliwowego jak w Dieslu tylko silnik. Co prawda w hurcie kupisz benzynę extrakcyjną tanio i coś tam wymieszasz.....
 
Nanouser 


Marka: Renault / Dacia
Model: Clio Grandtour / Sandero
Silnik: 0,9 / 1,2
Rocznik: 2016 / 2013
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-29, 14:32   

Tankuje na Lukoilu i w Auchan. Na razie zrobiłem 6000 TCe90 i nic niepokojącego sie nie dzieje.
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-29, 16:14   

Podaj adres stacji, kupie sobie nowe autko :) historia prawie jak z filmu...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-29, 16:19   

Kacper_Potocki napisał/a:
Masz prawo nie wierzyć, a ja wiem jak było i nie kłamię :) No chyba, że mój tata coś ściemniał, ale raczej nie, bo był bardzo wkurzony całą sytuacją.


Wyciąg tego przelewu przychodzącego z konta pomógłby w uwierzeniu...
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-10-29, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-29, 17:27   

Nanouser napisał/a:
Tankuje na Lukoilu i w Auchan. Na razie zrobiłem 6000 TCe90 i nic niepokojącego sie nie dzieje.


TCe 90 ma inny system zasilania w paliwo niż TCe 120, więc nie można go od tak porównywać. 90 zniesie więcej.

Znowu BP to eko oszuści którzy nic nie chcieli zrobić z katastrofą w Zatoce Meksykańskiej więc w ramach małego protestu można nie kupować w ramach koncernu ;)
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 18:04   Re: Do właścicieli TCe - jak wrażliwy jest silnik na paliwo?

Kacper_Potocki napisał/a:
Serwis stwierdził, że nie naprawi tego silnika na gwarancji, bo powodem uszkodzenia jest kiepskiej jakości ropa i kazali tacie płacić 15.000 zł za naprawę.


To ja mam jeszcze jedno pytanie: jak serwis udowodnił, że to paliwo było aż tak kiepskie? Jakie dowody, badania przedstawili? Jak "na gebe" to bym znalazł kancelarię, która za udział w zysku wyciągnie od nich te 15 tysi. Mnie kiedyś coś takiego też próbowali wmawiać (nie pamiętam dokładnie o co chodziło, chyba dymienie) ale ja tankuję na tej samej stacji 4 auta typu coman tdi i co? w jednym by było nie ok a w innych praktycznie identycznych silnikach nie? bzdura !
Dla serwisu to super argument ale do tego trzeba dokładnych badań, które to udowodnią.

Przypomniałem sobie !!! Mnie trefne paliwo wmawiali jak mi pompa Bosch wysokiego ciśnienia rozszczelniła się a później nie dała się uszczelnić tzn rozszczelniła się ponownie. Jeździłem po kilku serwisach bo np Peugeot chciał za nową 6 tys. W jednym z serwisów Bosch'a gośc dość kumaty, który był szkolony bezpośrednio w B powiedział "są przypadki, że korpusy są wadliwe i spotkałem się z tym ale firma się do tego nigdy nie przyzna bo byłaby lawina roszczeń". Pompę Bosch'a oryginalną nową kupiłem na tzw aftermarke w Bosch'u właśnie za 3 tys co mi dało niecałe 2 tys po odliczeniach podatków więc procesowanie się odpuściłem. Mam tylko nadzieję, że te skurw.... co nie przyznają się do błędu nogi z przemieszczeniami połamią za takie numery. Tak to wygląda tzw złej jakości paliwo co to niby po 1 tankowaniu silnik wykończy.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2016-10-29, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-10-29, 19:01   

oszczędność rzędu 10-15 groszy na litrze benzyny nie jest warta ryzyka i wynikających z niego potencjalych problemów
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-10-29, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 20:35   

Dar1962 napisał/a:
oszczędność rzędu 10-15 groszy na litrze benzyny nie jest warta ryzyka i wynikających z niego potencjalych problemów

No nie wiem. Mój przykład to akurat ON - czyli bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia.
Ja tankuję zazwyczaj na Auchan ( albo Warszawa albo Lublin - bo mam po drodze)
Rożnica w cenie jest zazwyczaj w okolicach 40 gr/l , rocznie spalam około 1500 litrów czyli 600 zł na plusie (zawsze biorę fakturę) .
Jeśli Pan płaci i Pan płaci to dlaczego ja mam przepłacać ?
Dodatkowe zalety - paliwo jest zawsze świeże , zimowe jest zazwyczaj wcześniej niż na stacji z małym obrotem a dostawca zazwyczaj jest PKN Orlen . (wiele lat temu dobrze poznałem łańcuchy logistyczne Shella/BP i Statoila , wszyscy biorą w tym samym miejscu)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-10-29, 21:18   

Od 2011 r. ujeżdżam bezproblemowo auta z silnikami TCe, ale tankuję głównie na Orlenie (na stacjach Bliska dopóki istniały; obecnie w mojej okolicy ich już nie ma - przemianowane na droższe Orleny); sporo tankowałem na Neste (dopóki istniało); sporadycznie tankowałem na BP, Tesco, Lukoil, Lotos, Shell (co kilkanaście tys. km tankowałem cały bak V-Power Nitro+); podczas wyjazdów na południe Europy starałem się tankować na OMV.
 
grzes74 


Marka: Renault
Model: GS
Silnik: 1.4
Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd: Krkkwi
Wysłany: 2016-10-29, 21:34   

1.2 TCe mają bezpośredniu wtrysk i jak większość modeli z tym "ustrojstwem" jest problem nagaru jaki się odkłada w silniku - dobrze to było widac na teście długodystansowym Lodgy (100 tys km).

Co do paliwa - wystarczy 95 - stacja firmowa.
Co do nagaru - z tego co poszukałem - większe ryzyko odkładania nagaru jest gdy się jeździ "eko". Jak się daje w palnik - jest "zdrowiej". Paradoksalnie po to pchają bezpośredni wtrysk żeby było "eko".

VW np.: obszedł to w silniku 1.8 TSI (jakaś najnowsza generacja.. oni zawsze mają od cholery tych kodów oznaczeń do danego silnika) - obeszli ten ból w tym TSI tak, że w trakcie jazdy eco pracuje na pośrednim wtrysku, przy jeździe nie eco na bezpośrednim. Pierwsze pierwsze TSI (sprzed ok. 10 lat) miały zalecane paliwo 98.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-10-29, 22:16   

ON i PB - tylko sieciówki

Gaz do Xsary czasem brałem z noname, ale takich, gdzie tylko LPG mieli i tam taksiarze zajeżdzali...
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-10-30, 07:08   Re: Do właścicieli TCe - jak wrażliwy jest silnik na paliwo?

mojo napisał/a:

Jakak to wygląda tzw złej jakości paliwo co to niby po 1 tankowaniu silnik wykończy.

Nie silnik tylko układ wtryskowy, a wygląda tak samo. Zapach ma inny.
Poczytaj co pisałem.
http://www.daciaklub.pl/f...fee7b9c7199631d
Na podrabianym paliwie jest jeszcze gorzej.
Podrabiasz prosto bierzesz opał i wlewasz kwas siarkowy by pozbyć się koloru. Jak myślisz jakie spustoszenia robi kwas w układzie paliwowym? Zbiornik sobie podaruj bo jest z tworzywa.
Ostatnio zmieniony przez kali 2016-10-30, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-10-30, 10:17   

Lekką ręką wydali 15 kzł? To się mogło zdarzyć, jeśli mieli zidentyfikowany problem. W 2010 roku, tankując na Auchan, z kolegą obaj w krótkim czasie mieliśmy awarie: On w bmw e36 (1020zł koszt naprawy), ja w escorcie 1.4 z LPG (ale dotyczyło to benzyny, uszkodzona pompa paliwa). U mnie problem rozpoznał mechanik na podstawie tego co zlał z baku. U kumpla - warsztat wyspecjalizowany w obsłudze beemek. U mne koszt wyniósł 600 zł niespełna.

Poszliśmy do menagera marketu tylko z fakturami za naprawy. Wypłacił od ręki gotówkę, przeprosił, wytłumaczył że zawinił ich podwykonawca czy dostawca (nie pamiętam) ale to już sobie załatwią pomiędzy sobą, klientom wypłacali koszty. Na koniec krótkiej rozmowy dostaliśmy bon 100 zł do marketu, całość załatwiona sprawnie i bez problemów.

Pytanie czy ktoś wyda bez opinii rzeczoznawcy kwotę 10 krotnie większą? Pojęcia nie mam...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne