Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
1.0 SCe 73 KM czy 0.9 TCe 90 KM
Autor Wiadomość
mbar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-01-19, 18:15   

Ja też mam 183 cm i dla mnie te siedzenia są idealne.
_________________
 
arekkozuch 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.3 TCE 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-19, 18:47   

Cytat:

Ja też mam 183 cm i dla mnie te siedzenia są idealne.


Mam tak samo szczerze mówiąc, bałem się po niektórych opiniach ale mogę zrobić 300 km i nie odczuwam zmęczenia szkieletu :-)
_________________
Mój blog o Druku 3D, Microsoft 365
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-19, 18:56   

Akurat wczoraj i dzisiaj jechałem z Raciborza do Katowic i spowrotem, gdzie przez pół dystansu samymi autostradami A1 ( od Żory do Gliwice Śośnica) i A4 ( Gliwice Śośnica - Muchowiec) i powiem, że nie jechało się źle - dodam, że we cztery dorosłe osoby plus drobny bagaż.
Cały czas 120-140 km\h - maksymalnie 157 km\h wg. GPS.
Spalanie oscylowało od 6.5 do 6.9 l\100 km z całego dystansu oczywiście, gdzie połowa trasy po drogach wojewódzkich.
_________________
enjoy the silence
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-19, 22:05   

Mnie bez custo confort* szybko bolą plecy. 178cm, najniższe ustawienie. Lubie miękkość fotela logana, ale te 5cm pod udami mi brakuje. Wystrugam sobie pewnie jakąś protezę z gąbki na wiosnę....

*custo nie pasuje na fotel MCV tak jak w reklamie (albo instalacja mnie przerosła)
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2017-01-20, 12:39   

luckyboy napisał/a:
Sandero czy Logan to koszyk na zakupy a nie auto na długie trasy tym bardziej, że te siedziska są za krótkie - siedzi się na krawędzi.


Tym "koszykiem na zakupy" byłem w zeszłym roku w Chorwacji.
Wóz odebrany w lipcu, a w sierpniu wyjazd.
W 4 osoby. Zapakowaliśmy się do bagażnika. Pojechaliśmy, wypoczęliśmy.
Zwiedziliśmy "koszykiem na zakupy" mnóstwo pięknych miejsc. Wróciliśmy.

Zdecydowanie wolę nowy "koszyk na zakupy" niż 10 letniego Passata w którym w każdej chwili może się zaświecić EPC lub Check Engine :mrgreen:
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-20, 13:53   

luckyboy napisał/a:
pixa napisał/a:
Nie wiem co wy macie do tych siedzeń - dla mnie nie są za krótkie (mam 180 cm). Jedynie trzymanie boczne mogłoby być lepsze.


Ja mam 183cm i po zajęciu miejsca z przodu mam wrażenie, że zaraz zsunę się z siedziska, bo jest strasznie miękkie i ma za krótkie podparcie ud, odczucie jakbym siedział na brzegu fotela. Pewnie to kwestia do przyzwyczajenia.



Jak wygląda twoja pozycja za kierownicą? To jest pytanie kluczowe.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-01-20, 14:08   

Kauris napisał/a:

*custo nie pasuje na fotel MCV tak jak w reklamie (albo instalacja mnie przerosła)

A mowia, ze pasuje do wszystkich modeli i bardzo latwe w montazu.
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-20, 16:03   

arnold napisał/a:
luckyboy napisał/a:
pixa napisał/a:
Nie wiem co wy macie do tych siedzeń - dla mnie nie są za krótkie (mam 180 cm). Jedynie trzymanie boczne mogłoby być lepsze.


Ja mam 183cm i po zajęciu miejsca z przodu mam wrażenie, że zaraz zsunę się z siedziska, bo jest strasznie miękkie i ma za krótkie podparcie ud, odczucie jakbym siedział na brzegu fotela. Pewnie to kwestia do przyzwyczajenia.



Jak wygląda twoja pozycja za kierownicą? To jest pytanie kluczowe.




Brakuje mi 5cm siedziska do normalności. Oparcie jest mocno nadmuchane w czesci ledzwiowej i "spycha" z fotela - dziwaczne te fotele.
Ostatnio zmieniony przez luckyboy 2017-01-20, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-20, 16:55   

No właśnie też nie odczuwam tego co Ty, a mam 189 cm. Siedzisko jest krótkie, ale problem bardziej leży w tym ze nie podpiera po kolanami.
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-20, 23:18   

arnold napisał/a:
No właśnie też nie odczuwam tego co Ty, a mam 189 cm. Siedzisko jest krótkie, ale problem bardziej leży w tym ze nie podpiera po kolanami.


Właśnie o tym piszę - "zaraz za dupą" kończy się siedzisko w połowie podudzia.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-21, 08:43   

luckyboy napisał/a:
Właśnie o tym piszę - "zaraz za dupą" kończy się siedzisko w połowie podudzia.

To prawda - ciężko jest się ułożyć na tych siedzeniach. Jestem wysoki i mam długie nogi i też uważam, że fotele są niewygodne - za miękkie, krótkie i w ogóle nie mają trzymania bocznego. W czasie szybszego pokonywania zakrętów muszę się zapierać nogą i trzymać kierownicy, aby z nich nie spaść ;)
Ale to tylko samochód klasy miejskiej i nie ma co oczekiwać cudów - trzeba to zaakceptować lub po prostu zmienić auto.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-01-21, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-21, 11:52   

Ja uważam że fotel jest znośny, tylko brak poosiowej regulacji kolumny kierowniczej to duża wada. Przy wzrostach powyżej 190 cm fotele spełniające kryteria musiałyby mieć regulację podudzia. Ale musi się znaleźć jakiś niedorzeczny ktoś kto kupi tak wyposażony samochod, żeby po 10 latach ktoś mógł odkupić go za cenę nowego mieszczucha, szczególnie że nie potrzebuje i nie stać go na naprawy. Bo są lepsze i gorsze auta, ale żeby były wygodne to trzeba z reguły dopłacić do tego.
Ostatnio zmieniony przez arnold 2017-01-21, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-21, 19:00   

gregorisan napisał/a:
luckyboy napisał/a:
Właśnie o tym piszę - "zaraz za dupą" kończy się siedzisko w połowie podudzia.


Ale to tylko samochód klasy miejskiej i nie ma co oczekiwać cudów - trzeba to zaakceptować lub po prostu zmienić auto.


W CitiGo siedzi się bardzo dobrze, a jest jeszcze mniejsze - wystarczą chęci producenta.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-21, 19:48   

Za to Skoda ma duzo gorsze plastiki niz Dacia w moim odczuciu.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-21, 20:45   

Nie wiem jakie są w Citigo, ale...

Na plastikach nie siedzi się podczas jazdy a na fotelu tak.

Absurdalny kontrargument do foteli.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-21, 20:54   

Pisałem już wcześniej, ze jak dla mnie fotele są ok. Chodziło o to, ze kazde auto ma plusy i minusy, a biorąc pod uwagę cenę do jakości, Dacia wypada bardzo dobrze.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-21, 21:09   

To jasne że każde auto ma plusy i minusy.
Po prostu każdy z plusów i minusów ma także coś takiego jak waga.
Np jak miałem Dacię nie przykładałem wagi do tego że były dziadowskie plastiki i tak samo nie przykładam wagi do tego że teraz mam trochę mniej dziadowskie. ;-)

Do fotela natomiast wagę przykładami większą bo ma proste przełożenie na komfort i wygodę.
Choć nie jest idealnie to siedzi mi się lepiej. Choć do Logana wsiadało się wygodniej.

Ale wiem jedno ze nie przwdlozylbym lepszych plastików nad wygodniejsze fotele.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-21, 21:17   

Miałeś Dacie I generacji? Bo w II plastiki są lepsze niż w Fabii. Przynajmniej moim zdaniem. Fotele w Fabii maja przewagę jedynie w trzymaniu bocznym. Rozwazalem Fabie - za 33-35 tyś mogłem mieć 2-3 latka lub nowa Daczke. Wybrałem Rumuna i nie zaluje. Cenę Skody pompuje to, ze jest ze stacji VW.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-21, 21:37   

Jeśli chodzi o subiektywne odczucia odnośnie wygody za kierownicą to kluczowe znaczenie mają różnice w proporcjach naszych nóg, korpusów, rąk. Ja mam 188cm, żona 178cm. Odległość siedziska od kierownicy mamy ustawione tak samo ale ja siedzę bardziej pionowo, żona za to odchyla oparcie. Ja wolałbym odsunąć fotel jeszcze kilka cm do tyłu ale wtedy próby złapania za koło kierownicy przypominają wiewióra z Epoki lodowcowej i prób złapania żołędzia. W robocie mam kumpla o wzroście pow. 190cm i ten śmigał Corsą A i jak go pytałem o ilość miejsca na nogi to nie za bardzo rozumiał o co pytam- nie miał problemów ze znalezieniem optymalnej pozycji. Poprosiłem aby stanął koło mnie i porównałem długości naszych nóg- mimo niższego wzrostu mam dłuższe kopyta a jak przykucnęliśmy to okazało się również, że on ma krótsze golenie i uda dlatego nie ma problemu za kierą. Siedziałem w różnych brykach i w Dusterze nie jest najgorzej ale mam mu sporo do zarzucenia jeśli chodzi o wygodne ustawienie się za fajerką. Jeśli byłaby taka możliwość to chętnie dopłaciłbym do regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach- niestety, tej opcji nie ma.
Jeśli chodzi o wygodę za kierownicą to najlepiej czułem się w Escorcie MkVII, Astrze I, Fiacie Punto Evo (tu z regulacją w dwóch płaszczyznach), Focus I, Nubira, Duster, Meriva I, Octavia III (i tu niespodzianka- regulacja w dwóch płaszczyznach nie pomogła), Yaris I, Fiesta Mk. VI. A! Był jeszcze Polonez ale to ponad 25 lat temu i też gdzieś w końcu stawki.
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-21, 21:44   

pixa,zrozum że mnie jakośc plastików kompletnie nie obchodzi.

Fotel, regulacja kierownicy, to są niektore z rzeczy które wpływają na lepszy/gorszy komfort jazdy.

Plastik to rzecz wtórna.
 
Nanouser 


Marka: Renault / Dacia
Model: Clio Grandtour / Sandero
Silnik: 0,9 / 1,2
Rocznik: 2016 / 2013
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-22, 10:56   

Moim zdaniem fotel w dacii nie jest zły. Oczywiście że nie jest to fotel na codzienne długie wyjazdy, ale myślę że w warunkach w jakich użytkuje to auto większość właścicieli spisuje się bardzo dobrze. W zasadzie zaryzykuję tezę że podróżując na tym fotelu około godziny nie poczujemy jakiegoś dyskomfortu.

Dwa razy byłem Dacią Sandero nad morzem i nie nie przypominam sobie żadnych traumatycznych doznań związanych z fotelem. Bardziej w trasie pasowałby mi mocniejszy silnik niż wygodniejsze fotele :mrgreen:
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-22, 11:46   

kapelusznik napisał/a:
pixa,zrozum że mnie jakośc plastików kompletnie nie obchodzi.

Fotel, regulacja kierownicy, to są niektore z rzeczy które wpływają na lepszy/gorszy komfort jazdy.

Plastik to rzecz wtórna.


A skoro mi wygodnie w Sandero (nie odczuwalem różnicy testujac Fabie), to jakość plastików ma dla mnie znaczenie. Choć oczywiście gdyby tak nie było, to lepiej siedzieć w tandetnym, ale wygodnym niz mniej tandetnym i niewygodnym.
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-22, 12:20   

pixa napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
pixa,zrozum że mnie jakośc plastików kompletnie nie obchodzi.

Fotel, regulacja kierownicy, to są niektore z rzeczy które wpływają na lepszy/gorszy komfort jazdy.

Plastik to rzecz wtórna.


A skoro mi wygodnie w Sandero (nie odczuwalem różnicy testujac Fabie), to jakość plastików ma dla mnie znaczenie. Choć oczywiście gdyby tak nie było, to lepiej siedzieć w tandetnym, ale wygodnym niz mniej tandetnym i niewygodnym.


Ile czasu potrzebowałeś, aby ocknąć się z amoku pozakupowego, przestać rzucać sloganami i zrozumieć problematykę siedzenia w fotelu :)

Każdy ma inne oczekiwania i wymagania. To, że dla Ciebie ten fotel jest idealny nie znaczy, że każdemu musi pasować. Tak samo rozumiem, że Tobie ten fotel pasuje, a lepszy nie robi różnicy. Jeden wygodnie siedzi na taborecie, a drugiemu krzesło doskwiera czy fotel :) W każdym bądź razie nie wynika to z wyglądu pomieszczenia w którym siedzi się :)
Ostatnio zmieniony przez luckyboy 2017-01-22, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-22, 12:26   

Nigdy nie twierdziłem, ze musi wszystkim pasować. Napisałem, ze mi odpowiada. Co do słowa lepszy, to zapomniałeś dodać subiektywnie.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-22, 13:59   

Nie wszystko jest subiektywne.
Brak regulacji 2 osiowej nie jest - a wpływa na komfort siedzenia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne