Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
warto kupić dacia sandero 2013??
Autor Wiadomość
anetah1 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.2
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-09-27, 18:14   warto kupić dacia sandero 2013??

Witam, mam okazję kupić, bardzo proszę mi napisać czy warto, nie znam się kompletnie na autach ( kobita)
Ostatnio zmieniony przez anetah1 2013-09-27, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2013-09-27, 18:58   

Warto!
_________________
:))))
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-09-27, 19:00   

witaj w Klubie... :-)
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie...
- jakie są Twoje potrzeby "trakcyjne" (ile osób będzie jeździło, jakie bagaże , jakie trasy... itp),
- ci to za samochód? nowy z salonu, używany? wypadkowy/bezwypadkowy, uszkodzony/cały? jaka wersja? jaka cena? itd...
- jeżeli znasz odpowiedzi na powyższe pytania to na czym polega ta okazja? (cena, wyposażenie, gwarancja ?)...
 
anetah1 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.2
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-09-27, 19:14   

samochód dla 2 osoób dorosłych + niemowlę, dla Nas wszystko oki, bagażnik akurat, jak kobita, marny kierowca a o to mały samochód więc pasowałby , poza tym, jest super wyposażony,klima itp....trasy nie dalekie, po mieście,do pracy , itp.

chodzi mi o taką okazję że jest on nowy , z salonu, a płaci się deposit potem na 36miesięcy po 142e/na miesiąc i potem reszte się spłaca, więc mi to pasuje, samochod byłby brany w Irlandii, bo tu miesszkam.... całkowity koszt to 13 tys, gwarancja, przegląd na 4 lata ( co tu jest ważne, bo samochody nie przechodzą przeglądu tak jak w PL , tylko te co na prawde są sprawne ) :)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 19:18   

Sandero RHD jest robione w Indiach więc czy będzie tak samo niezawodne jak te Rumuńskie to się okaże. Ale jak dotąd nie słyszałem o jakichkolwiek problemach. Więc moim zdaniem warto kupić jeśli chcesz mieć nowy dość tani samochód i kilka lat problemów z głowy :)
 
anetah1 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.2
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-09-27, 19:57   

napisałam też na innym forum- społeczności polskiej w Irlandii...

i właśnie się ze mnie śmieją że to rumun itp.... lepsze audi pasat, golf.....

ale mnie nie stać na taki nowy samochód... a dla mnie ważne jest żeby był na gwarancji itp...
 
Pepiś 



Marka: Fiat
Model: Seicento SX
Silnik: 900 SPI
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Skąd: SK / TJE / TOP / NO
Wysłany: 2013-09-27, 20:15   

anetah1, no pewnie ze warto kupic sandero.

sam jestem w trakcie kupna. z reka na sercu polecilbym autko bo za ta cene nie kupisz autka tak pojemnego i taniego w utrzymaniu.

co do audi passat itd to szkoda kasy na to bo sa bardziej awaryjne niestety a do tego drozsze w utrzymaniu. moi rodzice maja vw polo i ciagle sie sypie a w rodzinie juz sie pozbyli tych aut VAG jak wyzej wymienilem i jezdza przewaznie francuzami :)

sandero ma pojemny kuferek i spokojnie wam starczy a silniki? oszczedne. silnik jaki? polecam 1.2 75KM czy zwykly bez turbiny bo jak cos gaz zatankujesz.

Dacia to rumunska marka ale przjeta przez renault.

nie zastanawiajcie sie i kupujcie ;)
_________________
Bedzie Dacia... Duster? Logan? hmmmmm... :)
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-27, 20:22   

DrOzda napisał/a:
Sandero RHD jest robione w Indiach

W Rumunii
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 20:29   

DrOzda napisał/a:
Sandero RHD jest robione w Indiach

Nie - z Rumunii (i MCV też).

To duster przypływa z Indii.

(A lodgy oczywiście z Maroka).

http://www.dacia.co.uk/faq/
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-09-27, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-09-27, 20:45   

anetah1 napisał/a:
napisałam też na innym forum- społeczności polskiej w Irlandii...

i właśnie się ze mnie śmieją że to rumun itp.... lepsze audi pasat, golf.....

ale mnie nie stać na taki nowy samochód... a dla mnie ważne jest żeby był na gwarancji itp...

mam nadzieję,że nie bierzesz poważnie tych, którzy się z Ciebie śmieją, bo jeśli są to znajomi, to zmień ich szybko :-P .Domyślam się też,że oponenci to oczywiście rodacy, którzy tradycyjnie uprawiają kult aut niemieckich, choćby były nie wiadomo jak zmaltretowane. Bo Irlandczycy pewnie takiego kompleksu nie mają. Większość z nas tu obecnych trenowało to samo - zdziwienie czy wręcz zgorszenie otoczenia na wieść o tym że w planie jest zakup Drakuli :mrgreen: Auto to nie przedmiot kultu czy uwielbienia. To przedmiot codziennego użytku, który ma wozić właścicieli, nie psuć się,być prosty w obsłudze i najlepiej jeśli jest tani. I takie są właśnie Dacie. A gwarancja daje ci święty spokój i komfort psychiczny na kilka lat.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-09-27, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 21:00   

Kupuj Sandero bez problemu. To tylko użyteczna rzecz.

A co do znajomych… Ludzie, którzy postrzegają swoje życie przez pryzmat przedmiotów są bardzo ubodzy duchowo.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-09-27, 21:01   

anetah1 napisał/a:
napisałam też na innym forum- społeczności polskiej w Irlandii...
i właśnie się ze mnie śmieją że to rumun itp.... lepsze audi pasat, golf.....

No ale jesteś kobietą i nie masz potrzeby przedłużania wacka jakimś tam pastuchem czy innym golfem. Podejrzewam również że nie będziesz samochodu wykorzystywała do wyrywania blachar pod remizą w sobotni wieczór. Ja po trzech miesiącach wożenia tyłka z wykorzystaniem Sandero mówię : jak masz okazję to bierz. Ryzyko kradzieży jest o wiele mniejsze niż jakbyś sobie kupiła pastucha lub golfa. Lepsze sandero pod domem, niż passtuch w dziupli u złodzieja. A z punktu A do B przewiezie Cię tak samo, o ile nie pewniej niż jakiś popowodziowy lub bity VW.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-27, 21:19   

anetah1, jak kupisz, zrób koniecznie parę fotek Sandero z kierownicą po prawej stronie, jeszcze takiego użytkowania forum nie mieliśmy :-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Ptah 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCi 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 21:51   

Ja jestem ze swojego bardzo zadowolony. Ale decyzja należy oczywiście do Ciebie.
 
anetah1 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.2
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-09-27, 22:00   

No ja sie napalilam strasznie , mezowi tez sie podoba ale jak tp facet a co w pracykoledzy powiedza (polacy) , ale w srodku super wygodny, wyposazenie tez duze, klima, elektryczne szyby, bloothoth, i eiele innych, cena 13 tys euro a clio 18 tyswiec duza roznica, mamy do wyboru 3 kolory: bordo, srebrny, czarny.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-09-27, 22:17   

anetah1 napisał/a:
co w pracykoledzy powiedza (polacy)

pewnie szybko zmienią zdanie - przypuszczam, że po jakimś czasie znajdziecie rozsądnych naśladowców :-) ...
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-27, 22:37   

anetah1 - a wy ten samochód kupujecie dla siebie czy znajomych/kolegów/sąsiadów?
Myślę że jest to rozsądny wybór. Ja bym jeszcze chwilę połaził po innych salonach innych marek i zobaczył co mogą wam zaproponować. Ale myślę że Sandero będzie z najmniejszą liczba elektroniki która jak wiadomo pochodzi stąd skąd pochodzi ;-) a wię c w większosći Chiny Taiwan

Ja bym brał. Ale na razie Leo_ś nie sprawia problemów a na nowy odkładam :). O ile nic się nie zmieni to marka Dacia jest na początku listy nowych samochodów u mnie.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-09-28, 06:50   

Cytat:
No ja sie napalilam strasznie , mezowi tez sie podoba ale jak tp facet a co w pracykoledzy powiedza (polacy) , ale w srodku super wygodny, wyposazenie tez duze, klima, elektryczne szyby, bloothoth, i eiele innych, cena 13 tys euro a clio 18 tyswiec duza roznica, mamy do wyboru 3 kolory: bordo, srebrny, czarny.

Się nie martwi. Ze mnie też się śmiali, dopóki... nie zobaczyli samochodu. Uśmiechy na temat zakupów Rumuna niejednokrotnie przeszły w komentarze (mój ulubiony) - "Jakaś ładna ta Dacia". Ciężko im oceniać jak pewnie żadnej z bliska nie widzieli, a już na pewno nie jechali (szczególnie po 2008 roku, nazwijmy to drugiej generacji wnętrza, w epoce "Logana", a już na pewno nie po 2012, gdzie wnętrze zmieniło się już naprawdę do poziomu innych samochodów klasy C)
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-09-28, 07:32   

anetah1 napisał/a:
napisałam też na innym forum- społeczności polskiej w Irlandii...

i właśnie się ze mnie śmieją że to rumun itp.... lepsze audi pasat, golf.....

ale mnie nie stać na taki nowy samochód... a dla mnie ważne jest żeby był na gwarancji itp...


Czesc ze mnie tez się smiali i niektórzy się smieja ale ci którzy już jeździli moim autam poznali dużo zalet jak b.duzy bagażnik niskie spalanie no i jeszcze jedna ważna rzecz niezawodność. Teraz kupuje nowke tez Dacie. i jestem z tego zadowolony i bym się nie zamienił bo za tej samej klasy auto w WW czy innej firmie trzeba by zapłacić 30 tys więcej wiec mam to za mniej :)
Ps niech się smieja i dokładają do trupów kase ps a jak będziesz jezdzila bezawaryjnie swoim sandero to się rozejrzyj ile jeździ Niemców na lawetach ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Pepiś 



Marka: Fiat
Model: Seicento SX
Silnik: 900 SPI
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Skąd: SK / TJE / TOP / NO
Wysłany: 2013-09-28, 08:05   

wieza napisał/a:
Ps niech się smieja i dokładają do trupów kase ps a jak będziesz jezdzila bezawaryjnie swoim sandero to się rozejrzyj ile jeździ Niemców na lawetach ;)


dobrze kolega mowi i ja tez ci to mowilem ;)

np wczoraj bylem swiadkiem jak VW holuje Audi z rocznika 2007 :lol:

drozsze nie zawsze lepsze 8-)
_________________
Bedzie Dacia... Duster? Logan? hmmmmm... :)
 
Grzechub 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: K7M 1,6 87KM LPG
Rocznik: 2012 240kkm
Wersja: Stepway
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2013-09-28, 12:02   

za INAUTONEWS
( http://www.inautonews.com...ia#.Uka0vBB2DIU )

The right-hand drive version of the Dacia Sandero will be built at the carmaker’s core plant in Romania, Renault has decided.

Dacia’s Mioveni plant, which has already begun production of the left-hand drive Dacia Sandero, has won the battle with the Tangiers plant in Morocco, which currently makes the Dacia Lodgy, Dokker and Dokker Van. The deal will allow the Romanian plant to increase its output by 30,000 units a year and to export an additional €300 million’s worth of cars to the United Kingdom. Production of the RHD Sandero will begin before the end of this year.

The new Dacia Sandero will be available in the UK early next year and will be priced from 5,995 pounds (€7,400), making it the most affordable new car in Britain. The right-hand drive Dacia Duster SUV], already available to order in the UK from 8,995 pounds (€11,150), is built in India, along with models destined for the local market.

Dacia expects to sell at least 30,000 Sanderos in the UK next year, which would allow overall production at the Mioveni plant to get closer to its maximum output of 350,000 vehicles. The new Logan, Sandero and Sandero Stepway will be built in Romania for European markets and in Morocco’s SOMACA plant for North African markets such as Tunisia and Morocco. From the second-quarter of 2013, the new Sandero will also be built at the Tangiers plant.
...... i wszystko jasne gdzie powstaje rodzina Drakulek
Ostatnio zmieniony przez Grzechub 2013-09-28, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-09-28, 14:21   

nie wazane gdzie powstaje ważne ze sa bardzo niezawodne :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Pepiś 



Marka: Fiat
Model: Seicento SX
Silnik: 900 SPI
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Skąd: SK / TJE / TOP / NO
Wysłany: 2013-09-28, 15:24   

wieza napisał/a:
nie wazane gdzie powstaje ważne ze sa bardzo niezawodne :)


to prawda.

nie wszystkie marki tak maja np. honda produkowana w anglii i sprwadzana na europe to sa bardziej awaryjne niz te co sa w japonii hondy produkowane ;)
_________________
Bedzie Dacia... Duster? Logan? hmmmmm... :)
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-09-28, 16:39   

Sandero miałem dwa. Żona bardzo sobie ceniła. Niestety zmuszeni byliśmy jedno sprzedać.

Kupiła je również kobieta, jako swój pierwszy samochód (prawo jazdy od 1 m-c). Jak wsiadła to już nie chciała wysiadać. Wszystko jest maksymalnie uproszczone, bardzo dobra widoczność, dużo przestrzeni, a i mechanicznie "nie do zajechania".

Wady? Owszem. Korozja. Przy czym kupując nowy samochód, zakładając że będziesz go używać 4-5 lat, ze znaczkiem który już na start obniża wartość na rynku wtórnym, nie jest rzeczą której nie da się przełknąć.

Inną, gorszą wadą jest brak prestiżu [żart].
_________________
---
Stepway
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-28, 21:21   

brak prestiżu to plus , mniej kradną to duża zaleta .
w Polsce najwięcej kradnie się właśnie golfów i passatów
_________________
Moje auto
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne