Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ocena dokkera 1.6 84
Autor Wiadomość
mareckimarekk 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-27, 09:17   

http://www.daciaklub.pl/f...1712005#1712005
mietoslaw napisał/a:
ogólnie jak oceniasz dokker?


Ja mam poprzedni silnik 1.6 czyli 84KM.
Na razie to jest ok ale i przebieg znikomy - jakieś 13 tys. km.

Jeśli mam się przyczepić to brakuje mi oświetlenia drugiego rzędu - obecnie mam podpiętą listwe LED ale chciałbym jakoś zrobić to estetyczniej.

Nie obraziłbym się na 6 bieg :)

Bagażnik - na tym mi bardzo zależało (dwójka dzieci i psy) - nie mam zastrzeżeń.

W tym roku jechałem full załadowany: 2 os. dorosłe, 2 dzieci, pełny bagażnik i trzy rowery na dachu - silnik jest absolutnie za słaby żeby jechało się komfortowo ale jakoś dałem radę - na szczęście 90% drogi to autostrada więc mogłem sobie pozwolić na wyprzedzanie TIRów ;)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-10-27, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
mietoslaw 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-27, 09:29   

mareckimarekk napisał/a:
mietoslaw napisał/a:
ogólnie jak oceniasz dokker?


Ja mam poprzedni silnik 1.6 czyli 84KM.
Na razie to jest ok ale i przebieg znikomy - jakieś 13 tys. km.

Jeśli mam się przyczepić to brakuje mi oświetlenia drugiego rzędu - obecnie mam podpiętą listwe LED ale chciałbym jakoś zrobić to estetyczniej.

Nie obraziłbym się na 6 bieg :)

Bagażnik - na tym mi bardzo zależało (dwójka dzieci i psy) - nie mam zastrzeżeń.

W tym roku jechałem full załadowany: 2 os. dorosłe, 2 dzieci, pełny bagażnik i trzy rowery na dachu - silnik jest absolutnie za słaby żeby jechało się komfortowo ale jakoś dałem radę - na szczęście 90% drogi to autostrada więc mogłem sobie pozwolić na wyprzedzanie TIRów ;)


No silnik to chciałem benzynę bez turbo ok. 100 KM, z tyłu wożę powietrze a w bagażniku psy. Dokkera brałem bo rozumiem co znaczy cena/jakość/wyposażenie :) oraz z potrzeby większej przestrzeni ładunkowej. Jeśli stepway byłby z silnikiem 1.6 benzyna bez turbo to pewnie bym go kupił - ładniejszy dla oka mi się wydaje. Ogólnie względem innych tego typu aut na rynku w mojej opinii dokker jest najładniejszy :)
Ostatnio zmieniony przez mietoslaw 2016-10-27, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2016-10-28, 09:59   

witam
popieram zdanie co do bagażnika jest super, w tym roku jechałem z Krakowa do Białegostoku bagażnik calutki załadowany zwoziłem cały majątek syna , 3 osoby na pokładzie , powiem tak jechałem aż miło
brak światła w II rzędzie foteli fakt ciut lipa, przydały by się jakieś kieszenie w drzwiach suwanych, rozważam zakup jakichś siatek i zamontowanie
ponadto jak jadę po nie równej drodze to cos mi się od samego zakupu tłucze , ASO nic nie stwierdziło
czasem nie zapala od pierwszego razu
i na zimnym silniku po ruszeniu jakby chciał zgasnąć po wbiciu II biegu ale potem ładnie leci
spalanie trasa 6,5 l/100 , raz spalił mi 5,7 l/100, miasto niestety jak podaje producent 9,5 a nawet więcej
rozważam montaż LPG
z przodu kokpit świetnie rozwiązany z tymi schowkami jest gdzie mapę położyć pasażerowie maja dużo miejsca na nogi i głowę
no cóż auto nie nastraja do b. szybkiej jazdy mój rekord to 150 km/h
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-28, 10:47   

trybik napisał/a:
auto nie nastraja do b. szybkiej jazdy

Od samego początku świadomie i celowo _nie_ zostało do tego zaprojektowane - wybrano inne priorytety, bo szybkie (więc drogie) dostawczaki już istnieją, więc po co po raz kolejny "wynajdować koło"...
 
mareckimarekk 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-28, 11:23   

trybik, ja w drzwiach suwanych mam wytłoczenia i idzie dam wrzucać jakieś niewielkie rzeczy. Może dlatego, że mam wersję Laureate.

Vmax u mnie też 150 km/ ;)

Z tym zapalaniem - też to zaobserwowałem. Ostatnio jakby rzadziej się zdarza..

O LPG też myślę - obecnie jeszcze ciut za małe przebiegi robię ale jak skończy się gwarancja to zapewne zainstaluję.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2016-10-28, 12:44   

witam
"ja w drzwiach suwanych mam wytłoczenia i idzie dam wrzucać jakieś niewielkie rzeczy. Może dlatego, że mam wersję Laureate. "

mereckimarek : a masz tam kieszeń ? bo u mnie plastik jest tez przetłoczony, myślę o wstawieniu jakiejś siatki
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-31, 02:40   

trybik napisał/a:
myślę o wstawieniu jakiejś siatki

https://www.dacianer.de/f...iebetueren.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne