Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mediapik v3.0.5 free 4.0.6 MN1
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-20, 21:15   

Tak . Do wgrania nowych map można zastosować stary sposób - czyli zabicie procesu nngnavi.exe za pomoca Task Managera i wtedy można wykasować stare mapy i wgrać nowe.
Łatwiejszy sposób to właśnie wejście do Windowsa w chwili uruchamiania i podmiana map . Ponieważ nie uruchamia się wtedy żaden program nawigacyjny to nie trzeba się bawić z Taskamanagerem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Henrek 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2
Rocznik: 2015
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: poland
Wysłany: 2016-11-21, 10:48   

mam pytanie czy jak w gram 4,0,6,będę miał obsługiwano kamerę cofania?już pogubiłem się.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 10:54   

Kamera cofania jest niezależna od wersji oprogramowania.
Może być uruchomiona albo przez CLIP-a albo też przez MICOM ( ale wyłącznie w wersji 4.0.3) - wtedy najczęsciej zdarza się słynne wyszarzenie przycisku "Zgadzam się" .
Aby przywrócić działanie nawigacji należy wtedy wgrać plik ratunkowy 2GB ( albo inne - pracuję teraz nad tym)
W wersji systemu 4.0.6 nie da się wejść w MICOM nanagera.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Henrek 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,2
Rocznik: 2015
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: poland
Wysłany: 2016-11-21, 12:58   

to znaczy że niema sensu wymieniać oprogramowania 4,0,6 ,komu zależy na kamerze cofania.
jestem laikiem.
dzięki
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-21, 13:58   

Henrek napisał/a:
to znaczy że niema sensu wymieniać oprogramowania 4,0,6 ,komu zależy na kamerze cofania.
jestem laikiem.
dzięki

Jeśli wcześniej - w trakcie posiadania oprogramowania 4.0.3 uruchomisz kamerę to będzie już działa niezależnie od nowszych wersji.
Uruchamianie przez MicomManager nie jest szczęśliwym pomysłem bo uszkadza plik konfiguracyjny , dlatego renault prawdopodobnie zablkowało taka możliwość.
Najbezpieczniej jest uruchamiać kamerę przez CLIP-a
A co do kabelków, podałem schemat w jednym z postów gdzie sa opisane kolory kabli( poszukaj bo ja szybko nie znajdę) . Wystarczy skorzystać ze schematu oraz rozpiski pinów
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
komalek 
Zielony listek


Marka: renault
Model: clio
Silnik: 1,2
Rocznik: 2014
Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-11-22, 19:33   

Witam. Jestem użytkownikiem Clio IV z Media Nav i dzięki koledze jas_pik wgrałem gotowca za co serdeczne dzięki na wersje 4.0.3. Teraz chciałbym wgrać obecnie prezentowaną 4.0.6 i mam pytanie czy postępować według opisu czy nie będzie jakichś problemów. Mam pobrane wszystkie pliki z aktualizacją + plik ratunkowy. Pozdrawiam.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-22, 19:50   

Kamera odpalona?
Bo przy wejściu w 4.0.6 już nie będzie można tak prosto ( bo albo CLIP albo ktoś kto ma dostęp do oprogramowania serwisowego niezależnego - Dmicom albo Renolink)
Na razie mam jeden sygnał iż trzeba było powtórnie wgrać mapy bo w czasie procedury sie wykasowały.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cruunchips 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 16:23   

Ok. Pościągałem wszystkie pliki i mam teraz dwa pytania:
1. Wgrywanie poszczególnych elementów (poszczególne etapy) to po prostu umieszczanie danego pliku upgrade na pendrive i proces instalacji wykona się sam? Rozumiem, że za każdym razem powinienem na pendrive mieć tylko jeden plik?
2. Czy ostatni etap dostarcza mi również najnowszą wersję mapy PL? Jeśli nie to skąd mogę wziąć?

Z góry dziękuje za pomoc.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 16:25   

ad.1 tak
ad2. Poszukaj na forach na których publikuje się linki do map
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
roger128 
Zielony listek


Marka: renault
Model: clio 4
Silnik: 900 tce
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: wodzisław śl
Wysłany: 2016-11-26, 17:06   

witam.wgrałem do mn w clio IV pliki od 2 pozycji bo już miałem wersje 4.0.6
ale nie mogłem wejść w windowsa ce po pokazaniu się"wystarczy przesunąć palcem po ekranie gdy widzimy logo startowe i małe literki w lewym dolnym rogu "więc uruchomiłem poprzez "PLIK startowy Widowsa w przypadku problemów NK.BIN "mapkę iGO HERE Poland 2016.Q3 podmieniłem i na postoju działa w trasie sprawdzę kiedy indziej,ale puki co działa super.
moje pytanie może coś źle zrobiłem że nie idzie uruchomić windowsa przeciągając palcem po ekranie przy rozruchu oczywiście po pokazaniu się tekstu w lewym dolnym rogu,zaznaczam że nie jest to jakiś problem ale byłoby wygodniej wejść bez NK.BIN.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 18:15   

Takie rzeczy się zdarzają to przecież Windoza :)
Też się spotkałem z takim przypadkiem.
Jedyne rozwiązanie które pomogło to powrót do 4.0.3 i wgranie od początku wszystkiego.
Z tym że po drodze nastąpiła tzw "korupcja nawigacji" i trzeba było zastosować plik ratunkowy 2GB
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cruunchips 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 18:34   

Dzięki.

jas_pik napisał/a:
ad2. Poszukaj na forach na których publikuje się linki do map


Czy mapy z paczki z tematu "[MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4" będą ok?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 18:49   

a takie fora jak my-navia.pl znasz? Będą nowsze mapy i pliki
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cruunchips 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 19:06   

Mapę znajdę. Chwilowo mam jednak inny problem. Przeszedłem pkt 3, chciałem sprawdzić czy wejdę do windowsa przy przeciągnięciu palcem, wszedłem, ale potem próbując wyjść pojawił mi się biały ekran i tak zostało do teraz, jest wszystko zablokowane. Co zrobić?

Z góry dziękuje
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-26, 19:19   

Czy wszystko zostało wgrane?
Odłączyć zasilanie , na pustym sformatowanym pendrive wrzucić plik NK.BIN , podłączyć zasilanie , powinno się uruchomić w Windowsie , narząedzia dsykowe, zrobić skanowanie wszystkich partycji.
Następnie odłączyć zasilanie - powinno ruszyć .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
cruunchips 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 11:45   

Ok. Opiszę to z czym wczoraj miałem problem. Otóż po zainstalowaniu dboota chciałem sprawdzić czy działa, więc przy uruchomieniu przesunąłem palcem po ekranie i przeszedłem do okna Windowsa. Niestety system mam po francusku (da się to jakoś zmienić) i laicko nie wiedząc jak wyjść wcisnąłem START oraz pierwszy przycisk od dołu w menu. Wtedy system się zablokował na białym ekranie i zupełnie nic nie dało się zrobić. Przestrzegam, żeby nie probować :) Pomaga jedynie odpięcie zasilania samochodu.

W każdym razie po załatwieniu tematu (i tu wielkie podziękowania dla jas_pik za pomoc wczoraj) przeszedłem wszystkie kroki instalacji. W związku z tym mam teraz jeszcze kilka pytań:
1. Jak sprawdzić czy zainstalował się mediapik? Tak naprawdę poza napisem "dboot" przy uruchamianiu systemu żadnych zmian nie widzę.
2. Rozumiem, że wgranie mapy to skopiowanie plików do folderów z mapami (mam kilka innych krajów, więc analogiczne pliki będę kopiował do analogicznych folderów. Ale w jaki sposób to zrobić? Jest jakieś kopiuj wklej (albo odpowiedniki tych słów po francusku :D)?
3. W innym wątku czytałem, żeby zrobić kopię zapasową plików z pamięci wewnętrznej. Chce to wykonać najpierw tylko właśnie pytanie w jaki sposób się to kopiuje. Nie chce znowu wcisnąć czegoś w windowsie i niechcący zablokować na amen system.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 14:20   

cruunchips napisał/a:

1. Jak sprawdzić czy zainstalował się mediapik? Tak naprawdę poza napisem "dboot" przy uruchamianiu systemu żadnych zmian nie widzę.

I o to właśnie chodzi aby prawie niczym sie nie rózniło od wersji fabrycznej.
Tak naprawdę te róznice są widoczne dopiero gdy przez MAPA wchodzisz do nowych menu poprzez kliknięcie w prawy górny róg ( data/czas) i masz wejścia do innych funkcji i ustawień.
cruunchips napisał/a:

2. Rozumiem, że wgranie mapy to skopiowanie plików do folderów z mapami (mam kilka innych krajów, więc analogiczne pliki będę kopiował do analogicznych folderów. Ale w jaki sposób to zrobić? Jest jakieś kopiuj wklej (albo odpowiedniki tych słów po francusku :D)?

Dokładnie tak. Musisz usunąć stare mapy/poi/spedcam a nowe tam wrzucać , korzystając ze standardowego exploratora widnows dostępnego z pulpitu windows.
Aby skopiować z pendrive to wchodzisz w katalog MD = pendrive , zaznaczasz , przytrzymujesz zaznaczone rysikiem , wybierasz ( Copy ), idziesz do katalogu StorageCard4/nng/content i wklejasz w odpowiednie katalogi/MAP/POI/Speedcam (używając funkcji Paste)
Można mapy podmienicą za pomocą total commandera dostępnego przez rozszerzone menu ( tam gdzie jest odtwarzacz filmów) ale wtedy konieczne jest używanie TaskaManagera w celu wyłączenia programu nngnavi.exe bo inaczej nie uda się usunąć/skopiować map)
cruunchips napisał/a:

3. W innym wątku czytałem, żeby zrobić kopię zapasową plików z pamięci wewnętrznej. Chce to wykonać najpierw tylko właśnie pytanie w jaki sposób się to kopiuje. Nie chce znowu wcisnąć czegoś w windowsie i niechcący zablokować na amen system.

Windows jest takim trybem awaryjnym , nie baw się funkcjami bo tak jak w standardowym Windows poprzez usunięcie czegoś potrzebnego możesz uceglić system.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-27, 17:22   

Witam
A ja mam po francusku total commandera. Da sie zmienić chociaż na angielski?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-27, 18:04   

Da się oczywiście. Trzeba usunąć plik językowy Francais.lng z katalogu w którym jest TotalCommander - wtedy on z automatu stanie się po angielsku.
Gdy jeszcze udało się znaleźć plik lng do totalcommandera po polsku ( niestety mój posiadany jest zbyt stary i nie działa) to byłby w języku polskim. Pliki cab nie działają.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-11-29, 17:49   

U mnie też działa.
Tylko jeszcze pytanie. Pewnie już nie pierwsze ale jakie konkretnie mapy ściągać? Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc bardzo prosiłbym o pomoc..
 
dik72 
Zielony listek


Marka: renault
Model: clio grandtour 4
Silnik: 0.9
Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 3
Skąd: kraków
Wysłany: 2016-11-29, 18:03   

znalazłem coś takiego tylko po francusku ...nie znam francuskiego ale może ktoś rozszyfruje
https://www.youtube.com/watch?v=9b7KcHY73Tg
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-29, 18:19   

Używamy podstawowych map ( zarówno od TomTom jak i od HERE ):
w katalogu NNG/Content/Map mapy o rozszerzeniu FBL oraz HNR
w katalogu NNG/Content/POI pliko o rozszerzeniu POI
w katalogu NNG/Content/Speedcam : albo spc albo txt
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-11-29, 18:37   

czyli nie działają inne rozszerzenia z map np od IGO here w medianav-ie???
Chyba tylko jeszcze exp poi działają.... ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-29, 19:28   

Działają - ale nie wszystkie , a te podane to sa podstawowe niezbędne do działania.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-29, 19:38   

dik72 napisał/a:
znalazłem coś takiego tylko po francusku .

To jest taki człowiek który usilnie szuka pieniędzy na Youtubie
To jest jego playlista : https://www.youtube.com/c...eG8f9_WQ/videos
poprzez kręcenie filmów na podstawie informacji między innymi z naszego klubu a głownie z portalu Msieurlolo .
Co do filmiku , wskazany program został stworzony przez ekipę międzynarodową ale jako "domowy dłubacz" jak mnie określił jeden z forumowiczów nie udostępniłem tego programu na naszym forum bo łatwiej tym programem uceglić MN niż naprawić.A program dostępny jest wyłącznie dla zarejestrowanych na tamtym forum członków.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne