Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2016-11-05, 00:09
Dom kontra mieszkanie
Autor Wiadomość
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-14, 15:33   

no, ale zasadzić drzew na działce możesz bez ograniczeń, a przed blokiem nawet zasadzić nie możesz, zresztą nie ma gdzie bo jest tylko parking ;D
_________________
 
Freebairn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2016-12-14, 16:09   

O ile jest :P

Na Muranowie w warszawie(stare budownictwo) bloki po 11 pieter a miejsc parkingowych 0. tyle co sie uda wcisnąć pod blok. No i nie wspominając nawet o strefie płatnego parkowania. Nie kazdy ma mieszkanie na wlasnosc- a ludzie wynajmujacy nie zawsze chca ludzi meldowac. Oplta z meldunkiem +-30zl rok. Bez taryfa godzinowa. Nie ma to jak stolica :)
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-14, 16:38   

Wola prezesa albo wspólnoty mieszkaniowej.
Ja np czuję wpływ bo mam prawie 10% głosów w 20 mieszkaniowej wspólnocie...
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-14, 16:41   

E, to spoko, 11 flaszek i wszystko przeforsujesz ;)
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-14, 17:56   

Duzo mniej. Wystarczy szama z innymi właścicielami większych mieszkan ;-)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2016-12-14, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-12-14, 19:42   

Lza napisał/a:

W domu jesteś 100% na swoim i żadna obroża Cię nie trzyma. Dom jest dla ludzi kochających wolność. Dom jest dla ludzi którzy sami chcą decydować o kształcie i formie swojej własności i nie lubią podporządkowywać się cudzej woli.


To jest wg. mnie jeden z problemów, który nie został w żaden sposób uregulowany. Teraz jest ciut lepiej ale nadal dochodzi do sytuacji w których jest sobie dom parterowy, a obok niemalże "blok" dom 3 piętrowy o dachu z betonu itp. itd.

Sprawa drzew: jak chcesz mieć święty spokój, nie sadzić ! Teraz czy za 5 lat to nie problem ale za 15 - 20 lat, przeklniesz dzień w którym to drzewo zasadziłeś :)

Sadzimy wyłącznie ozdobne/owocowe itp.
Ostatnio zmieniony przez art 2016-12-14, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-12-14, 20:58   

Jak się ma taki plan zagospodarowania jak Załęże pod Rzeszowem, to wracając do własnego domu na lekkim gazie albo po prostu zmęczony trzeba bardzo uważać, żeby nie wejść do sąsiada i nie położyć się w łóżku z jego żoną.
Google Street View:

rz.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 43,04 KB

Ostatnio zmieniony przez eplus 2016-12-14, 21:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-14, 21:02   

art napisał/a:

Sadzimy wyłącznie ozdobne/owocowe itp.

Popieram w całej rozciągłości , a najlepiej wyłącznie owocowe, czasami byle jakie ale tylko owocowe, inaczej urzędnicy Cię zjedzą.
Ja już przeżyłem kilka takich walk z urzędnikami , bo w Warszawie doprowadzili do tego że część działki przekwalifikowali na las , tak że jestem jedynym chyba człowiekiem w Polsce któremu linia lasu przechodzi przez dom - bp tak się uparli urzędnicy.
Oczywiście robią to z czystej złośliwości bo potrafię mieć swoje zdanie przeciwko rozwydrzonym działaniem niektórych osób władających miastem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-15, 11:05   

Lza napisał/a:
Chcesz klimatyzację, rolety, wymienić okna, grzejniki, przebudować coś? sąsiedzi lub zarząd może cię zablokować.

Mogą, ale muszą mieć powód. Dopóki nie odjanapawlasz maniany w postaci chociażby kolorów elewacji czy szprosów wyciągniętych z pupy, to zasadniczo nie ma problemu. :> Robiłem już kilka "przebudów" (remontów), wymieniałem grzejniki, z tymi roletami to chyba raczyłeś żartować :D , nawet instalowałem klimatyzację z zewnętrznym agregatem - nigdy żadnych zastrzeżeń, ale też nigdy nie ściemniałem co chcę zrobić, a jak spółdzielnia czy kto tam prosił o wyjaśnienie czegoś, to wyjaśniałem.

Lza napisał/a:
Odgórnie narzuca Ci się takie ważne rzeczy jak sposób ogrzewania ale też i błahe jak kolor dachu, kostki brukowej czy elewacji budynku..

Ale nie przyszło Ci do głowy, że narzuca się je w jakimś celu? Bo w tej chwili wjazd do Bolandy od zachodu jest urbanistycznym, architektonicznym, krajobrazowym i wizualnym strzałem w ryj, właśnie dlatego, że każdy uważa, że w przestrzeni publicznej wolno mu wszystko. :>

Lza napisał/a:
W domu jesteś 100% na swoim i żadna obroża Cię nie trzyma.

W domu tak. Na zewnątrz wypadałoby wziąć pod uwagę otoczenie. :)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-12-15, 11:45   

Akurat mam możliwość przeniesienia się na wieś do domu, ale na chwilę obecną wolę jednak mieszkanie w bloku z racji, ze nie miałbym w ogóle czasu na przydomowe obowiązki bo jednak wolę gdzieś wyskoczyć rowerem lub poszwendać się po górach w wolnym czasie.
Ale kusi mnie taka zamiana tym bardziej, że miałem ze dwa miesiące temu zabawny incydent z sąsiadem. Relacje były bardzo dobre do chwili, gdy kupiliśmy nowe auto. Od tego czasu coś go zaczęło gryźć - przypuszczam, ze zawiść :mrgreen: Także nie wytrzymał i w niedzielę ( pewnie już był w kościele) jakby nigdy nic wyskakuje z pretensjami, że mamy samochód złe zaparkowany bo przeszkadza mu w przejściu do takiej ścieżki między blokami. Jednak dom i posesja uwalnia od takich przepychanek i nie trzeba walczyć o miejsce parkingowe na osiedlu. Niestety, ale wielu ludziom po prostu odwala na tym punkcie ;-)
_________________
enjoy the silence
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-15, 11:58   

Ja bym się tam nie zastanawiał, jeśli tylko dom jest wyposażony w instalacje na czasie (zwłaszcza ogrzewanie, które może działać automatycznie).

Dom nie przeszkadza mi w wyjazdach - wyjazdy w góry, czy podróżnowanie w ogóle to nie jest kwestia mieszkania w bloku czy nie bloku, tylko sposobu życia. [skądś się te km na liczniku stodoły biorą..] :) Ale w domu, w pogodny dzień mogę sobie po pracy zrobić herbatę czy kawę i usiąść z nią na trawniku, między drzewkami, ptaszkami.. Zazwyczaj wtedy pojawia się tajemniczy kot i siedzi ze mną. Całkiem jak w nomadycznej podróży.

A jak chcę iść na rower, to nie muszę dymać kilku km żeby się wydostać poza cywilizację. Po prostu wjeżdżam w najbliższą polną drogę, 60 metrów od domu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-12-15, 12:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-12-15, 12:12   

Lza napisał/a:
Ja bym się tam nie zastanawiał, jeśli tylko dom jest wyposażony w instalacje na czasie (zwłaszcza ogrzewanie, które może działać automatycznie).

Niestety jest to "samoróbka - Made in PRL" - także do kapitalnego remontu. Pewnie środki ze sprzedaży mieszkania by nie wystarczyły a kredyt to dla mnie samo zło ;-)
Mam też około 200 metrów ode mnie płatny parking - można tam pod chmurką wykupić miejscówkę za 100zł na miesiąc, ale lepiej te pieniądze przeznaczyć na dobre AC.
Co nie zmienia faktu, że miło jest tak usiąść sobie z piwkiem w ręku na swojej posesji - no chyba, że akurat gospodarz wylewa gnojowicę na pole :mrgreen:
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2016-12-15, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-12-15, 12:22   

Pat i Mat to raz sobie zrobili biwak nawet nie wychodząc z mieszkania, super serial był. 8-)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2016-12-15, 12:43   

Hmm, chyba nikt nie poruszył jeszcze tematu wieku. Obserwuję często, że ludziom na starość często zaczyna ciążyć ta "wolność" w domu. W sile wieku jest wszystko super (jeśli wykluczyć wszelkie uciążliwości typu urzędowe czy sąsiedzkie), później na starość zaczyna być gorzej - do lekarza daleko, do sklepów czy innych usług daleko itp. itd.

Ktoś wyżej wspomniał, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie co lepsze - dom czy mieszkanie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz (co równie ważne) od "okoliczności przyrody"...
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-15, 12:54   

Zwróccie uwagę, że tylko w byłych demoludach ludzie mieszkają w blokach. W krajach cywilizowanych co prawda bloki są, ale w charakterze czworaków dla taniej siły roboczej (imigrantów, nie tylko tych islamskich, ale również z naszej części europy); tudzież kwater socjalnych dla patoli, którzy nie chcą pracować.
Przeciętny, natywny obywatel mieszka w wygodnym szeregowcu z malutkim ogródkiem, 10x10metrów - więc jest gdzie rozłożyć stolik czy leżak ale roboty przy tym nie ma. Dostęp do sklepów, usług, lekarzy - tak jak w bloku.
_________________
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-15, 13:21   

Lza napisał/a:
Zwróccie uwagę, że tylko w byłych demoludach ludzie mieszkają w blokach. W krajach cywilizowanych co prawda bloki są, ale w charakterze czworaków dla taniej siły roboczej (imigrantów, nie tylko tych islamskich, ale również z naszej części europy); tudzież kwater socjalnych dla patoli, którzy nie chcą pracować.
Przeciętny, natywny obywatel mieszka w wygodnym szeregowcu z malutkim ogródkiem, 10x10metrów - więc jest gdzie rozłożyć stolik czy leżak ale roboty przy tym nie ma. Dostęp do sklepów, usług, lekarzy - tak jak w bloku.

... i jest czasem podglądany przez innych sąsiadów z sąsiednich bloków czy wieżowców. Brak intymności.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2016-12-15, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-12-15, 14:14   

A jak jeszcze sąsiedzi z obu stron zaczną się bawić w ekologiczne rolnictwo i nawiozą grządki naturalnym nawozem... :evil: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-18, 14:47   

Lza napisał/a:
Zwróccie uwagę, że tylko w byłych demoludach ludzie mieszkają w blokach. W krajach cywilizowanych co prawda bloki są, ale w charakterze czworaków dla taniej siły roboczej (imigrantów, nie tylko tych islamskich, ale również z naszej części europy); tudzież kwater socjalnych dla patoli, którzy nie chcą pracować.

Noale bloki to wynalazek drugiej połowy XX w. W krajach cywilizowanych bloki zazwyczaj nie stoją w centrach miast, bo centra miast nie uległy zniszczeniu i mają starą tkankę miejską. Nadal uważam, że to jest tylko i wyłącznie kwestia lokalizacji - sto razy bardziej wolałbym mieszkać nawet i w lekko syfiastej kamienicy w centrum miasta, ale wśród cywilizacji typu szkoły, sklepy, kultura, niż w nowiuśkim domu na wypierdowie, do którego musiałbym się codziennie tłuc godzinami, żeby ciemną nocą naprawiać rynny i odtykać szambo. :>

I tak, czasami bawię się myślą pt. "willa w centrum miasta" - po sąsiedzku mam przedwojenną enklawę willową, również w kapciach do stacji metra, to samo osiedle więc ten sam wypas jeśli chodzi o infrastrukturę. Są też wady - budynki przedwojenne, więc jeśli któryś jest do sprzedania, to zazwyczaj w stanie delikatnej ruiny. No i ceny owych delikatnych ruin zaczynają się od dwóch baniek. :>

Tak więc dom uważam za świetny pomysł - o ile masz górę hajsu, pracujesz z domu lub nie musisz pracować w ogóle, bo masz górę hajsu, nie masz dzieci, które trzeba wozić do cywilizacji do szkoły/na zajęcia, masz czas/hajs/chęci na przygody typu dachy, rynny, tynki, ogrodzenia, szamba, no i nie masz nic przeciwko, jeżeli od czasu do czasu wpadną włamywacze i wszystko wyniosą :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-18, 15:00   

bebe napisał/a:

Tak więc dom uważam za świetny pomysł - o ile masz górę hajsu, pracujesz z domu lub nie
musisz pracować w ogóle, bo masz górę hajsu,

Dlatego dla mnie to jest czas jak już zaczynam konsumować to co wypracowałem przez 40 lat pracy ( emerytura)
bebe napisał/a:
nie masz dzieci, które trzeba wozić do cywilizacji do szkoły/na zajęcia,

Zazwyczaj już wtedy dzieci są na tyle duże że same wyfruwają z gniazda
bebe napisał/a:
masz czas/hajs/chęci na przygody typu dachy, rynny, tynki, ogrodzenia, szamba,
A czy myślisz że w bloku ( w szczególnosci jak jest mały i stary) za to nie płacisz + koszty zarzadu+ koszty wykonawców, w domu możesz to tak samo zlecać - wtedy to ty pełnisz funkcję zarzadcy
bebe napisał/a:
no i nie masz nic przeciwko, jeżeli od czasu do czasu wpadną włamywacze i wszystko wyniosą :)

Do mojego bloku też często wpadali ( i wynosili wszystko ) gdy nie było ochrony i monitoringu ale to sporo kosztuje ( w moim przypadku to jest około 200 zł miesięcznie dodane do kosztów mieszkania. Chociaż też się zdarzyło - przyjechali jako oficjalna firma przeprowadzkowa i wywieźli wszystko do gołej podłogi . I mimo monitoringu nie zostali odnalezieni.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2016-12-18, 16:14   

bebe napisał/a:
nie masz dzieci, które trzeba wozić do cywilizacji do szkoły/na zajęcia

Moi koledzy mieszkają 300m od Lidla i podjeżdżają pod sklep autem.
Zanim wsadzą tyłek do samochodu, podjadą i zaparkują mija im jakieś 3 minuty.
Mi ze wsi całe 4 min. dłużej.
Myślę, że tak czy inaczej do mniej więcej 10 roku życia podwoziłbym pociechy do szkoły, niezależnie od miejsca zamieszkania.
Jednocześnie nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko mogło być aż takim "kaleczniakiem", żeby w wieku 12 lat nie umieć poprawnie skorzystać z komunikacji miejskiej/podmiejskiej.
Czyli mieszkając na wsi góra 2 lata dłużej będę ich szoferem.

bebe napisał/a:
Tak więc dom uważam za świetny pomysł - o ile masz górę hajsu

Motyla noga, to ja nie wiedziałem, że jestem bogaty.
Choć jeszcze nie wiem czy mnie stać na nową Dacię. :D
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-18, 17:28   

bebe, jakie szambo? Ty chyba się zatrzymałeś na latach 90-tych ubiegłego wieku. Tera byle pipidówy gdzie helikoptury zawracają są skanalizowane. A jak nie są, to za 6000 zł masz przydomową oczyszczalnię ścieków. Całkowicie bezobsługową. (raz w miesiącu wsypujesz saszetkę z bakteriami do klopa i spuszczasz wodę - koniec.) Tak samo jakieś rynny? No tak - pewnie jakieś są. Po co mam je naprawiać, skoro się nie psują? Co się ma w nich zepsuć? Tam się nie ma co zepsuć, to nie te rynny co za komuny bywały.. Zresztą nawet jeśli samolot spadnie i kawałek turbiny upitoli mi rynnę to zadzwonię do dekarza i mi ją naprawi, za 1/4 miesięcznego czynszu w spółdzielni.

A do centrum Krakowa dojeżdżam w krótszym czasie niż Ci którzy mieszkają w odleglejszych dzielnicach miasta.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-12-18, 17:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-18, 17:34   

Ale jesteście śmieszni z tym wyolbrzymianiem kosztów w domach wielorodzinnych (oprócz spółdzielni istnieją także wspólnoty) i minimalizowaniem kosztów w domach.

Myślicie że ludzie nie mają rodzin, znajomych?


Tak, wiem, znam już na pamięć argument ceny 1m2, nie musicie się powtarzać.
I tak, stać mnie na dom pod miastem. (Tak samo jak stać mnie na nowe, dużo droższe auto, ale po prostu wolę racjonalizować wydatki - odpowiednio do potrzeb)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2016-12-18, 17:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-18, 17:38   

Bo w domu koszty sa minimalne. Chyba że ktoś mieszka w nie remontowanym od 18 wieku próchnie.
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-18, 17:55   

W mieszkaniu też są minimalne. Przytaczalem je już wcześniej w tym wątku.

No chyba że ktoś mieszka w nieocieplonym wielkoplytowym betonie.
No ale porównujemy choć podobne dekady budowy...
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-12-18, 21:43   

Lza napisał/a:
Bo w domu koszty sa minimalne. Chyba że ktoś mieszka w nie remontowanym od 18 wieku próchnie.


Minimalne bo masz nowy dom :) pożyjemy zobaczymy. Ja na przyszły rok mam tak: dach do wymiany, ocieplenie budynku, okopanie fundamentów i założenie izolacji.
za 2 lata wymiana pieca do CO + prace ogrodowe ( 10 000 łykną bez problemu a i tak jeszcze nie będzie wszystko zrobione).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne