Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
czy duster to tanszy qasqhai?
Autor Wiadomość
Olimpkrk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-20, 12:35   czy duster to tanszy qasqhai?

Hej, Posiadam qashqaia w wersji tekna wiec najlepszej z 2015r.
Mysle zeby go sprzedac a kupic nowego dustera.
Zna ktos oba te auta by je porownac?

jeszcze nie mialem czasu by zobaczyc tego auta w srodku ale poszukuje suva do 60tys pln z mocnym wyposazeniem.

Moj nissan to auto ktore wzielem z Anglii ma juz nabite 170tys km ale jest bez zarzotow nigdy nic.

A duster jaki jest? mysle o 1,6 benzynie do miasta Kraków zabija diesle
Musi miec klime komputer kamerki i czujniki tyl prod. przedewszystkim ma byc nie zawodny :D
czekam koledzy na opinie albo inne propozycje :)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-20, 15:17   

To różne konstrukcje oparte o inną płytę podłogową. Współdzielą część silników i zawieszenia wersji 4WD.
 
Olimpkrk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-20, 17:16   

A srodek w daci? Hamskie plastiki czy mozna liczyc na cos wiecej niz kierunkowskazy? W tej najepszej wersji dustera wyglada to jako tako?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-08-20, 17:41   

Bo zakup Dacii musi być przemyślany, a nie bo mi się spodobała.
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2018-08-20, 18:28   

A ja kupiłem Sandero stepway bo mi się ten samochód podobał. W kolorze niebieskim bajka. To była jedyna Dacia która mi się podobała i innej nie brałem pod uwagę. Jeżeli komuß przeszkadza znaczek to znaczy, że ktoś ma kompleksy. Mi się akurat znaczek podoba bo kto mi Dacię ukradnie? Sąsiad nie zarysuje z zazdrości. Same plusy.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-08-20, 19:37   

Temu nowemu Dusterowi bliżej już do renówek niż do Dacii, zresztą cenowo też...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-08-20, 20:03   

Niewiele maja ze sobą wspólnego - Qusqhai nie nadaje się do jazdy poza asfaltem - to inaczej wyglądający trochę nietypowo normalny kompakt, nie SUV zaś Duster jak najbardziej nadaje się się do jazdy poza asfaltem, oczywiście nie jest to pojazd wyprawowy do Afryki. Na szosie zachowuje się poprawnie, ale nie należy liczyć na komfort jazdy po autostradach. żeby połączyć te dwie cech trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni - najlepiej kupić Toyotę Land Crusair.
Podsumowując - jeśli potrzebujesz Quashaia będziesz niezadowolony z Dustera, jeśli potrzebujesz Dustera będziesz niezadowolony z Quashaia.
Usterkowość Dustera jest niewielka - są to ogólnie drobne awarie, mój przez 8 lat miał jedną - uszkodzony przewód od klaksonu.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-08-20, 20:09   

Mamert napisał/a:
Temu nowemu Dusterowi bliżej już do renówek niż do Dacii, zresztą cenowo też...

No chyba przesadzasz, Captur jest wyraźnie mniejszy i cennik zaczyna się od 59 tyś, Kadjar - rozmiar podobny - od 78 o Koleosie nie mówiąc. No chyba że porównujesz do cen Clio - ale wtedy powinieneś porównywać Sandero.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-08-20, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-08-20, 20:09   

Jak masz kompleksy dotyczące znaczka na masce to sobie daruj i kup coś bardziej "prestiżowego" ale nie oszukujmy się za założoną kwotę nic nowego o podobnych gabarytach się nie kupi. Mam porównanie swojego dustera do kadjara 1,2 tce którego po stracie meganki nabył ojciec. Kadjar oczywiście wygrywa pod wieloma względami ale czy te względy są warte prawie 30 tys więcej? Dla mnie nie :-)
 
Olimpkrk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-20, 20:14   

Dzieki za opinie koledzy moj nissan byl wart 150 teraz moze z 60tys bedzie stal. Tak to prawda co ktos napisal dacia i tyle w temacie marka jest strasznie slabo pr-owo rozreklamowana. Kazdy widzi prl przed oczami i onic wiecej nie pyta jak masz dacie nikt nie popatrzy nie usiadzie nie przejedzie sie. Ale nie robie tego dla przechodniow tylko dla siebie.
Koledzy ile dacia daje pelnej gwarancji przy zakupie nowej? 3-5 lat?
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-08-20, 20:22   

Masz 3 lata, jakoś nikt na mnie krzywo nie patrzy że dacią zajadę pod hotel czy na parking, a nawet gdyby to miałbym to w du... :-) z motocyklami miałem podobnie jak kilka lat temu kupiłem triumpha, kumple pukali się w głowę że za chwilę się rozpadnie...i co mam go już 7 rok i jest super :-P . Rada - zanim kupisz dustera wybierz się na jazdę próbną, tak z dwa razy aby sobie w głowie wszystko poukładać.
 
Olimpkrk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-20, 20:23   

A jesli nie duster to wsumie nic innego? Mokka drozsza wszystko od reno tez. Pomysly? Zawsze moge poczekac do stycznia na wyorzedaze oczywiscie
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-08-20, 20:24   

Szkoda, że się wcześniej nie zgadaliśmy, bo byłem w KRK na przeglądzie dzisiaj to byśmy pogadali.

Nie licz na duże rabaty w dacii, bo tych aut zazwyczaj zostaje niewiele.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-08-20, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-08-20, 20:38   

Nie noo musiałem napisać, choć nie mieszam się do takich dyskusji..

Czyżbym tu widział nowego niezadowolonego, tak bardzo podobnego do..., jaki on miał tam nick?

Powolny napisał/a:
Przed zakupem nigdy nie widziałem na żywo D2. W internecie jakoś wyglądał.
Wcześniejszych wersji nie widywałem, albo nie zwracałem w ogóle uwagi na te auta.


Kupiłeś w ciemno?? Czy po ciemku?

Powolny napisał/a:
Rzeczywistość jest niestety inna, niż ta internetowa.

A jaka jest ta internetowa?

Powolny napisał/a:
Ogólnie na tle pozostałych aut niestety swą dziwną prostotą wyróżnia się.
Czy na plus, wątpię.

Śmiem twierdzić, że o to chodziło, dzięki czemu Dacia jest liderem w sprzedaży i przysporzyła Renaultowi wiele talarów.

Powolny napisał/a:
Jak dotąd na pytanie, a co to? aaa dacia... i koniec zainteresowania.

Mają Cię po rękach całować?

Powolny napisał/a:
Myślę, że jeżeli przyzwyczaiłeś znajomych do obecnej marki, to z całą pewnością będą zaskoczeni potencjalnym Twoim zakupem.
Dziś widziałem trzeciego D2 od zakupu (marzec) na nr BL... w jednym ze znanych kurortów...
Nikogo przy nim nie było, liczyłem, że jak będę wracał z lodami, to zagadam. Niestety odjechał.

Nie wiem do jakich kurortów Ty jeździsz, ba ja byłem na jeden dzień w Rowach (to tylko Rowy) i musiałem pokazywać Dacie jednemu panu. Młodemu nawet. Ogólnie dużo ludzi mnie zaczepia i pyta. Gdyby jednak mnie nikt nie pytał, to nic by się nie stało. TO TYLKO SAMOCHÓD.
Pod wieżowcem (takim na 81 mieszkań) stoją 4 Dacie w tym 1 Duster. Za ulicą stoi Duster, nówka z salonu.

Myślę, że czas udać się do psychologa, bo chyba lubisz jak się Tobą mocno interesują, a tu zainteresowania brak.

Powolny napisał/a:
Ja tylko jedną kojarzę, zawsze grzebał przy niej, dziś byśmy go określili mianem menel.

Menel to pijak z pod sklepu:
https://pl.wiktionary.org/wiki/menel
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-20, 20:50   

No właśnie, jak debiutował Duster I to na forum pojawił się strasznie aktywny niejaki "fi" który każdego potencjalnego nabywcę starał się namówić na Skodę Yeti.Potem dał sobie na szczęście spokój ...
Swoją drogą to ciekawa koncepcja aby zamówić nowy samochód bez wcześniejszego z nim kontaktu , nawet z poprzednią wersją. Czasami kupuje coś w ten sposób u chinoli ale nawet wtedy staram się choć jakiś filmik z prezentacją obejrzeć ...
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-08-20, 20:57   

Ha,ha :-) no, no kolego Ikarusiarz, bardzo trafnie to wypunktowałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Widać to gołym okiem, że gość ma problem chyba ze sobą a nie z Dacią. A ten forumowicz o którym wspomniałeś na samym początku , co był tak samo nastawiony do Dacii na nie, to nasz kolega CAV. :-D
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-20, 21:12   

Nie CAV to jest inna półka ....
http://www.daciaklub.pl/f...earch_author=fi
"fi" przestał pisać w 2011 ale na forum regularnie zagląda patrząc na datę ostatniego logowania. Niestety , jestem w internatach od czasów protokołu SLIP i kont unixowych przez które dostawało się na usługi takie jak usenet , irc , email via elm czy w wypasionej wersji gdy terminal miał X-windows przeglądarkę Mosaic czy Netscape. I z każdym rokiem było coraz gorzej jeśli chodzi o różnych ściemniaczy, spamerów czy trolli. Wtedy jeszcze dawało się z tym walczyć bo wystarczył email z logami wyczynów delikwenta do lokalnego admina danej uczelni i pacjent dostawał urlop od klawiatury.
 
sebtes 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 21
Skąd: Lubanie
Wysłany: 2018-08-20, 21:39   

Kolego qaschkai to inne auto.
Ja mam DD z silnikiem 1.5 dni.
Mam też Captura z 1.5 dni
I mam kango z 1.5 dni.

Wcześniej miałem navara 2.5 dni.

Z mojego doświadczenia wynika to.
Captur jest zdecydowanie cichszy w środku od wszystkich aut z opisu.
Niestety Tak samo żałośnie trzeszczy na bruku.
Lżej kręci się kierownica i ładniej wygląda w środku.
Ale DD2 w 1.5 dci w porównaniu do DD1 wymiata.
Wnętrze ładne komfort podobny do qaschkai i do kajaka. Bagażnik duży i auto na trasie dużo cichszy od DD1.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-08-20, 22:58   

Podsumowując - ani się nie zepsuje, ani się Tobą galerianka nie zainteresuje.
Jak widać po wszystkich wpisach, tym drugim martwi się tutaj tylko jeden użytkownik.
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-08-21, 05:47   

Olimpkrk,
"o nic wiecej nie pyta jak masz dacie nikt nie popatrzy nie usiadzie nie przejedzie się"

Ja w ciągu dwóch miesięcy od zakupu miałem już dwie sytuacje że na parkingu z zaciekawieniem zaczepiali mnie ludzie pytając o nowego dustera. Auto wyraźnie się im podobało, byli pozytywnie nastawieni. Jeden z nich jeździł Scenikiem, drugi oktavią.
Więc o ile osobiście jestem trochę rozczarowany tym samochodem (za sprawą usterek silnika 1.6), to uważam że na ulicy wzbudza on raczej pozytywne emocje.
Walory użytkowe ma na pewno duże. Własnie zrobiłem nim prawie 5000 km w czasie urlopu we Włoszech. Na autostradzie spisywał się przyzwoicie, podróż z prędkościami 130-140 km/h nie stanowiła problemu przy jednoczesnym spalaniu na poziomie ok. 7,5 l (wg. komputera z całego wyjazdu wyszło 7,3) i dość sporej ciszy w kabinie. Zresztą wyciszenie tego auta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.
Ostatnio zmieniony przez pavulon78 2018-08-21, 05:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-08-21, 07:21   

Co do zaczepiania... W pierwszym miesiącu od zakupu dwie osoby mnie zaczepiły i były naprawdę żywo zainteresowane tym autem. Jeden pan gdzieś na stacji benzynowej wypytywał, a drugi... motocyklista na światłach (na czerwonym, żeby nie było). Wszystko w jak najlepszej atmosferze ;)
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-21, 08:14   

GRL napisał/a:
ani się Tobą galerianka nie zainteresuje.


Mów za siebie. 8-) :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3490
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-08-21, 14:21   

fi jednak bardzo to przeżywa - już ukrył w profilu swoją obecność na forum, a dopiero kol. Drozda sprawdzał jego aktywność. :-D :-D :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-21, 16:50   

Może Powolny to jakieś jego nowe alter ego :)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 848
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-21, 17:17   

Powolny napisał/a:
Przed zakupem nigdy nie widziałem na żywo D2. W internecie jakoś wyglądał.
Wcześniejszych wersji nie widywałem, albo nie zwracałem w ogóle uwagi na te auta.

Rzeczywistość jest niestety inna, niż ta internetowa.


Naprawdę kupiłeś samochód w ciemno, nie interesując się nim wcześniej, nie obejrzawszy go na żywca -- tylko w internetach??!

Pamiętam, że kiedyś pisałeś, że uprawiasz dużo sportu -- to musi być boks... :oops:

Każdy wie, że rzeczywistość internetowa jest inna, niż ta rzeczywista rzeczywistość, dotyczy to nie tylko aut, i nie tylko marki Dacia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne