Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Reguły moderacji
Autor Wiadomość
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-11-27, 12:48   Reguły moderacji

Cytat:
My to jesteśmy bezpieczni nie zazdroszcze chinolom jednak


Zmieni w koncu ktos tytul tego watku...? (Chińczykom)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2008-11-27, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 13:58   

Do tej pory nikt raczej nie ingerował w takie rzeczy - za treść odpowiada w końcu głównie autor... Co oczywiście nie znaczy, że nie można ustalić pewnych zasad.

Ale np mnie tytuł inkryminowanego wątku jakoś specjalnie nie raził - ot, może niezbyt udana (grubiańska?), ale chyba w zamierzeniu bardziej żartobliwa niż złośliwa (rasistowska?) nazwa...

(Za to na pewno był w złym miejscu, co poprawiłem).
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-11-27, 14:30   

Nie chce wcale domniemywac "co autor mial na mysli...". Nie neguje rowniez tego, ze odpowiedzialnosc za umieszczone tu posty ponosza ich autorzy, jednakze jest to forum publiczne i miniumum przyzwoitosci (IMHO) trzeba zachowac. Wiec jesli nie zmieni to sensu wypowiedzi, mozna uzyc slowa bardziej "poprawnego".
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-11-27, 14:30   

laisar napisał/a:
Ale np mnie tytuł inkryminowanego wątku jakoś specjalnie nie raził - ot, może niezbyt udana (grubiańska?), ale chyba w zamierzeniu bardziej żartobliwa niż złośliwa (rasistowska?) nazwa...


Zgadzam się z laisarem

KaS602 nie popadajmy w paranoję... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 14:58   

Cytat:
jest to forum publiczne i miniumum przyzwoitosci (IMHO) trzeba zachowac

Chyba nikt by nie oponował... (;

Cytat:
Wiec jesli nie zmieni to sensu wypowiedzi, mozna uzyc slowa bardziej "poprawnego".

Oczywiście, że można - tak samo można poprawiać literówki, błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne... Pozostaje tylko kwestia ustalenia, czy to robić.

Natomiast zasadniczo wydaje mi się, że jeśli ktoś ma uwagi podobnego typu, to pierwszym krokiem powinno być bezpośrednie zwrócenie uwagi autorowi, i to najlepiej za pomocą jakiegoś rodzaju prywatnej wiadomości...

Cytat:
nie popadajmy w paranoję.

Ale tumiwisizm też wcale nie jest dobry, prawda? (; Rozrzut ludzkiej wrażliwości jest dość spory, więc sama dyskusja na ten temat jest MSZ cenna.
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-11-27, 15:54   

laisar napisał/a:
Oczywiście, że można - tak samo można poprawiać literówki, błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne

laisar, nie popadaj w skrajnosci. Literowki, czy bledy stylistyczne nie uderzaja w nikogo (osobiscie, czy w dana grupe, nacje itd.) bezposrednio.
laisar napisał/a:
Natomiast zasadniczo wydaje mi się, że jeśli ktoś ma uwagi podobnego typu, to pierwszym krokiem powinno być bezpośrednie zwrócenie uwagi autorowi, i to najlepiej za pomocą jakiegoś rodzaju prywatnej wiadomości...

Przyjalem do wiadomosci. Nastepny raz sprawy podobne do tej sprobuje zalatwic na drodze "nieogolnodostepnej".
Daje slowo. PKR KKNRSL Tow. KaS602
:mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 16:06   

To nie była skrajność, naprawdę pisałem serio - można to poprawiać i nie wydaje mi się to czymś zdrożnym, bo przecież nawet z technicznego punktu widzenia utrudnia to szukanie czegokolwiek na forum.

Cytat:
Literowki, czy bledy stylistyczne nie uderzaja w nikogo (osobiscie, czy w dana grupe, nacje itd.) bezposrednio.

Mnie! Mnie uderzają!!! Czytam sobie, a tu nagle... bach! Prosto po oczach! Jakby mi ktoś piachem sypnął...

(((;

Cytat:
Przyjalem do wiadomosci.

Żeby nie było, że to z lenistwa - raczej żeby nie być posądzonym o sobiepaństwo (;
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-11-27, 16:49   

Oj, laisar, laisar... Nie zbaczaj z tematu. Pisalem o obrazliwym, bez wzgledu na to, co autor mial na mysli pisaniu o jakiejs grupie ludzi, czy to nazywaniu, czy okreslaniu jej. Chodzi mi o obiektywna ocene i ogolnie przyjete normy. Tu - chyba nie bede sam w takiej ocenie - "chinol" (pisane w dodatku z malej litery) jest jednoznaczym, negatywnym okresleniem, wskazujacym na wrogie nastawienie do danej nacji, ublizajacym jej, przedstawiajacym ja jako nacje gorszej, badz drugorzednej kategorii.
laisar napisał/a:
Mnie! Mnie uderzają!!! Czytam sobie, a tu nagle... bach! Prosto po oczach! Jakby mi ktoś piachem sypnął...

Nie jestes sam, jedankze problemy z pisownia, skladnia czy gramatyka nie sa tozsame z obrazaniem i ublizaniem. Takie bledy kazdemu sie zdarzaja. Fakt, faktem niektorym dosc czesto, zeby nie powiedziec zawsze. Niby wystarczy spojrzec na to, co sie "nasmarowalo" przed kliknieciem "wyslij"... To juz chyba inny temat.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 22:48   

Cytat:
Nie zbaczaj z tematu.

Nie zbaczam, tylko go wyprzedziłem i pojechałem dalej (; - wydawało mi się po prostu, że nie ma co dyskutować nt oczywistych oczywistości:
Cytat:
o obrazliwym, [...] pisaniu o jakiejs grupie ludzi, czy to nazywaniu, czy okreslaniu jej

- coś takiego wymaga rzecz jasna reakcji, tylko że problem jest właśnie z osobniczą wrażliwością: wbrew temu co piszesz nie istnieje "obiektywna" skala.

Cytat:
"chinol" (pisane w dodatku z malej litery) jest jednoznaczym, negatywnym okresleniem, wskazujacym na wrogie nastawienie do danej nacji, ublizajacym jej, przedstawiajacym ja jako nacje gorszej, badz drugorzednej kategorii.

Biorąc pod uwagę całokształt dotychczasowej twórczości i wynikający z niej sposób wyrażania się autora tego fragmentu moje odczucia są jak już pisałem zupełnie inne - być może to niechlujstwo i lekkie grubiaństwo, ale raczej bez złych zamiarów, a już zwłaszcza w natężeniu jakie Ty odczuwasz (do czego jednak masz oczywiście pełne prawo).

Być może jest to efekt naiwnego optymizmu, ale świadomego - wolę to niż cyniczny pesymizm, skutkujący ogólną podejrzliwością wobec bliźnich (tylko nie bierz tego do siebie, KaS! - to uwaga ogólnofilozoficzna, odczucia jakie przedstawiłeś można mieć i bez takiej postawy).

Mam tylko takie pytanko - czy napisałeś do kol. gigiego na ten temat? Zawsze uważałem - jak Dwukwiat (; - że wszelkie nieporozumienia można wyjaśnić po prostu rozmową...

W każdym razie w oczekiwaniu na ustosunkowanie się autora tamtego wątku tymczasowo nieco zmieniłem jego tytuł, starając się jednak zachować... khm... osobisty styl twórcy <;
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-11-28, 08:41   

laisar napisał/a:
być może to niechlujstwo i lekkie grubiaństwo, ale raczej bez złych zamiarów

Ja nigdzie nie napisalem i wcale nie twierdze, ze autor tego akurat tematu mial jakiekolwiek zle zamiary. Nie chodzi tez o moje osobiste cechy i nastawienie, ale o to, o czym, juz pisalem: odbior przez osoby zupelnie postronne, wszak jest to forum ogolnodostepne.
Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie... :)
laisar napisał/a:
czy napisałeś do kol. gigiego na ten temat

Czekam na odpowiedz.
laisar napisał/a:
tymczasowo nieco zmieniłem jego tytuł

Dziekuje.
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-11-29, 07:49   

to ja się wypowiem jako autor. Nie zamierzałem nikogo obrazić i sformułowania tego użyłem w formie żartobliwej. Sądzę że wiele osób używa takiej formy i nie ma nic złego na myśli. Ja osobiście żadnych uprzedzeń rasowych nie mam i nie wiedziałem że może takie sformułowanie kogoś obrazić lub delikatnie ujmując poruszyć. Mało tego mam duży szacunek i podziw dla kultury azjatyckiej ale to już temat na inny wątek. Co do małej litery to pośpiech i jak ktoś wspomniał może niewielka doza lenistwa bo nie sprawdzałem tekstu czy jest poprawnie napisany, szybko sprawdziłem tylko czy literówek nie ma.

A druga sprawa, jak najbardziej w takim przypadku najpierw warto skontaktować się z autorem wypowiedzi. Ja osobiście przeglądam wątki te które mnie ciekawią i gdyby nie prywatna wiadomość od KaS602 nie wiedziałbym że taka dyskusja ma miejsce.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-11-29, 21:07   

Skoro niniejszy wątek ma już tytuł "reguły moderacji" to moim zdaniem głównym zadaniem moderatorów powinno być przestawianie wątków do odpowiednich działów, np. ostatnio jest spory śmietnik w dziale nasze samochody http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1286

Drugim istotnym, ale już dużo trudniejszym do moderowania, problemem na naszym forum jest pisanie nie na temat. Zamiast zakładać nowy wątek pisze się np. o światłach w wątku o spalaniu.

Poza tymi dwoma sprawami, to raczej nie widzę więcej roboty dla moderatorów. Oprócz stanu ciągłej gotowości oczywiście :lol:

A co do chinoli = Chińczyków, to
Pablo78 napisał/a:
KaS602 nie popadajmy w paranoję... ;-)
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-29, 22:04   

Przenoszenie wątków to niestety mrówcza praca - raz, że narzędzia obsługi forum nie grzeszą jakąś nadzwyczajną ergonomią, a dwa, że ciężko czasem zdecydować do jakiego działu powinien wątek trafić, zwłaszcza, jeśli są w nim poruszone zupełnie różne sprawy; podział jednego postu na kilka to już zupełnie nie jest taka prosta sprawa...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-30, 13:52   

Tak to już jest, że w rzeczywistości nie jest ważne "co Autor miał na myśli" - a jedynie to, jak to odczytują Czytelnicy. Grunt jednak, to żeby się właśnie kulturalnie dogadać w razie jakichś kontrowersji (:

A jako wniosek warto zauważyć, że faktem jest, iż niektóry formy wypowiedzi - np jej zwiększona potoczność, kolokwializmy itp - podwyższają ryzyko nieporozumień...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne