Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
co potencjalny nabywca Dustera wiedzieć powinien?
Autor Wiadomość
Borus 


Marka: SEAT
Model: Alhambra
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2000
Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-04, 00:42   co potencjalny nabywca Dustera wiedzieć powinien?

Przymierzam się do zakupu nowego Dustera. Gdybym zamierzał go kupić jeszcze w starym roku, to byłby to model TCe 125 S&S 2WD Laureate.
Ale na pewno poczekam do wczesnej wiosny.
Zatem takie są moje pytania do Szanownego Towarzystwa:
- czy wiadomo coś o modelach Dustera przygotowywanych na premierę 2017?
- jak ogólnie sprawują się Dacie, a Duster w szczególności?
- jakie są elementy, które warto wziąć pod uwagę wybierając ostatecznie model?

Wiem, że pytam o rzeczy dość ogólne, ale nie miałem nigdy Dacii i potrzebna mi każda wiedza, która przy zakupie może być przydatna. Forum pod tym względem już przejrzałem na 1,5 roku wstecz.

Ukłony z Poznania!

Krzysztof
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-12-04, 01:54   

Mam 175cm i mimo opuszczenia pasa do minimum wzera mi się w szyję. Mało wygodne.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-12-04, 08:38   

Ja mam 182, fotel max do dołu, pas max do góry i nie mam problemów. Ale zapinam tyko w trasie.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-12-04, 10:51   Re: co potencjalny nabywca Dustera wiedzieć powinien?

Borus napisał/a:
Wiem, że pytam o rzeczy dość ogólne, ale nie miałem nigdy Dacii i potrzebna mi każda wiedza, która przy zakupie może być przydatna. Forum pod tym względem już przejrzałem na 1,5 roku wstecz.


Najpierw zrób remanent rzeczy które pakowałeś do Alhambry i sprawdź czy wejdą do Dustera, żeby nie było jak z jednym użytkownikiem któremu lodówka wchodziła do bagażnika w poprzednim aucie a do dustera (4x4) brakuje 3cm aby się zamknęła półka. Potem jest pisanie o tym w każdym nowym poście.

Wieści coś głoszą ale nigdy nic nie wiadomo. Zapewne jak będzie bliżej.

Wszystko zależy co od auta się wymaga. Jednemu wystarcza, a drugi oczekuje mercedesa od budżetowego auta więc należy oglądnąć, pomacać i się przejechać. Na całe forum jeden przypadek dustera z niezliczoną usterek i ze trzy, cztery ponad przeciętną. Reszta jeździ co świadczy, że niektórzy wymieniają na modele po liftowe dustera, a niektórzy zmieniają inne dacie lub dokupują dustera.

Pod uwagę należy wziąć wersję 4x4 ale ma "krótką" skrzynię zwłaszcza 1 i więcej trochę pali. Na pewno zapewni wiele przyjemnych wycieczek po terenie.
Bagażnik w wersji 4x4 jest niższy niż w 4x2. Można to ominąć wyciągając koło i wytłoczkę styropianową.
Dywaniki gumowe z wysokim rantem najlepiej i coś dorobić na tylny kanał między fotele aby się wykładzina nie brudziła.
Niektórzy narzekają na krótkie siedzisko. Dla mnie jest OK.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2016-12-04, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-12-04, 11:32   

Ja jezdze Lodowka w dieslu. Jak na razie wszystko ok. Auto mam 3,5 roku (od nowosci) 97-98 tys km i na razia auto stalo wieczej u blacharza niz mechanika. Z drozszych usterek byla to awaria IC - rozkleil sie. Z tego co mi wiadomo to jedyna taka awaria na forum. W nowszych wersjach jest jest to juz poprawione. Olej i wszystkie filtry wymieniam co 20 tys i auto jezdzi.
Co do TCe to mam prownanie pomiedzy moja i szwagra.
roznice
Na + TCe:
Kulturalniejszy silnik( ciszej)
Nie wiem czemu ale lzej pracuje sprzeglo i wspomaganie(od nowosci porownywane w dwoch autach )
Spalanie. Jak na bezyne to Ok. ta sama trasza ponad 1000 km u mnie 6.3(4 osoby+bagaz) w TCEe 7.5( 2 osoby+bagaz) wiec nie ma zle .
Na - :
Brak 6-tki. Skrzynia 5-tka i na autostradzia brakuje.
Cena instalacji LPG
Generalnie Dacki to tak jak inne auta jezdza, psuja sie. Generalnie jak kupisz od nowego to zasada. "Jak dbasz, tak masz". Roznica miedzy innymi pojazdami jest taka , ze dacki sa: mniej wygluszone, mniej oswietlone, i daleko im do klasy -s , ale przeciez cena, a z reszta niedogodnosci mozna powalczyc. Jak bedziesz wybierac auto to posluchaj Marka, zeby nie bylo niespodzianek, ze ci bagaznika brakuje. Jak jezdzisz w teren to 4x4, jak podoba ci sie daster to 4x2, chcesz miec wielki bagaznik lub auto na 7 miejsc to Lodgy itd. Jak chcesz kupowac od nowosci to jedyne co to przejechac sie, poogladac, brac, jezdzic i nie przejmowac sie sasiadem ,ktory jezdzi starym A6 i mysli , ze pana boga na nogi chwycil. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez shrek 2016-12-04, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2016-12-04, 12:46   

Trochę tematów o zakupie Dustera już jest, więc powodzenia w czytaniu :-D

Przykłady:
http://www.daciaklub.pl/f...t=zakup+dustera

http://www.daciaklub.pl/f...t=zakup+dustera

http://www.daciaklub.pl/f...t=zakup+dustera

http://www.daciaklub.pl/f...t=zakup+dustera
_________________

 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-04, 13:01   

Cytat:
ze dacki sa: mniej wygluszone



Tak skromnie , odnosnie wygluszenia, dodam ze mam wygluszone autko, ze mam ciszej do 130km/h na pewno jak w Audi A3 TDI - 2002, czy nawet BMW 318ti e36 z 98r , ktore mialem poprzednio :mrgreen:

ostatnio kumpla przewiozlem , ktory ma Opla Zafire w benzynce z 200x r i tez potwierdzil ze nawet u mnie ciszej niz u niego :] Oczywiscie po mniej wiecej 130km/h u mnie zauwazalnie wzmaga sie szum powietrza, ale i tak jest dobrze, nawet moglbym sprawdzic teraz i porownac glosnosc w kabinie z BMW x3, ktorego ma znajomy, mysle ze moglbym wygrac nawet , a na pewno nie bylbym bez szasn :lol:
 
Borus 


Marka: SEAT
Model: Alhambra
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2000
Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-04, 15:19   

Dodatkowe wyjaśnienia:
- Alhambrę kupowałem, aby legalnie przewozić całą rodzinę (pięcioro dzieci), zatem odpada problem ładowności i wymiarów bagażnika
- Dustera chcę kupić ze względu na wygodę wsiadania (mam swoje lata i nie cierpię składania się w scyzoryk przy wsiadaniu do Focusa syna)
- jeżdżę głównie po mieście, wypady weekendowe, czasami jakaś dłuższa trasa (ale nie drugi koniec Europy!)
- trochę mnie niepokoi turbina w wybranej wersji silnika TCe 125, bo autem jeździ też czasem żona i nie wiem, czy ona będzie pamiętać o ostudzeniu przed wyłączeniem
- cenię sobie "kopyto" w aucie, ważne są zatem dla mnie moc i moment obrotowy oraz czas dojścia do 100 km/h (trochę jednak młodości we mnie zostało!).

To tyle uzupełnień, dzięki za wszystkie wasze komentarze, czytam też sporo archiwalnych zapisów, to jednak bardziej stresująca lektura, bo "kuzyn jest za, a szwagier przeciw" ;-)
I nie wiadomo, kto jakie ma kompetencje w fachowości komentarzy... Z drugiej strony nie potrzeba być inżynierem, aby pisać o wyłażącej rdzy. No cóż, nie pierwsze to auto, które będę kupował, więc nie mam złudzeń, że komentarze będą jednobrzmiące!

Proszę zatem: komentujcie - jeśli macie czas i ochotę - ja z zaciekawieniem chłonę wasze opinie. Dzięki za te już napisane!

Krzysztof
 
fotorobart 



Marka: Toyota
Model: GR Yaris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 720
Skąd: kraków
Wysłany: 2016-12-04, 16:45   Re: co potencjalny nabywca Dustera wiedzieć powinien?

Borus napisał/a:
Przymierzam się do zakupu nowego Dustera. Gdybym zamierzał go kupić jeszcze w starym roku, to byłby to model TCe 125 S&S 2WD Laureate.

Krzysztof

rozważ opcję 4x4 ;-)
napęd na wszystkie kola robi różnicę mz
Ostatnio zmieniony przez fotorobart 2016-12-04, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-12-04, 17:27   

Ze względu na żonę, a raczej turbinę, kupiłem 1,6 Sce ale ze względu na twoją młodość jednak lepszym wyborem będzie 1.2Tce. Nie będziesz narzekał chociaż z 1,6 nie ma tragedii to trzeba go wyżej kręcić niestety, a za tym idzie spalanie. O samą turbinę się nie martw, bo nie ma dotychczas żadnych problemów z nią.
Nie słuchaj żadnego kuzyna szwagra bo to nie oni będą jeździć tym autem.
O korozji też jest już mało co słuchać od modeli poliftowych gdzieś tak od 2010r. Jedynie raczej jakieś przetarcia od źle (pasownie) zamontowanych plastików. Należy zwracać uwagę i jak zaczyna przecierać się gdzieś lakier to zgłaszasz i robią bez gadania.
No i taka rada. Pod ramkę rejestracyjną na tylnej klapie koniecznie podkleić takie kółeczka gumowe pod meble. Nie tucze się przy zamykaniu klapy i nie obciera lakieru.
 
Dardus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 Blue dCi
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 336
Skąd: okol. Częstochowy
Wysłany: 2016-12-05, 08:03   

Turbiną (tzw. studzeniem, smarowaniem )
bym się bardzo nie przejmował, są na to sposoby przykładowo pierwszy z brzegu -
http://www.allegro.pl/Sho...item=6495534497
Skrzynia 6 w 4x4 w moim przypadku trafiona w 10 :mrgreen:
Pierwszy bieg bardzo przydatny w terenie, przy ruszaniu z obciążeniem lub ruszaniu bez użycia gazu, solo przeważnie rusza się z drugiego biegu.
Przy nowym autko tak jak piszą koledzy powyżej, jak dbasz tak masz to powinno być ok. ;-)
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-05, 09:29   

wg mnie dacie warto kupic wlasnie uzywana, bo z czasem wcale nie wiele bardziej sie psuje wcale , a za to sporo traci na wartosci :lol:
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-12-05, 09:59   

Nie wiem co wy macie z tym studzeniem turbiny w aucie ze start&stop :mrgreen:
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-12-05, 11:57   

Nasz kolega na forum Słon przejechał swoim Lodgy z silnikiem Tce ponad 160 tys.km bezawaryjnie przez 3-4 lata. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-12-05, 14:18   Re: co potencjalny nabywca Dustera wiedzieć powinien?

Borus napisał/a:
czy wiadomo coś o modelach Dustera przygotowywanych na premierę 2017?

prawdopodobnie jesień 2017, cena rzekomo ma pozostać na podobnym (?) poziomie, "żywego" auta na razie nie pokazują, wszystkie publikacje to photoshop, plotkuje się,że będzie dłuższy niż aktualny model, co oznacza nieco więcej miejsca wewnątrz i w bagażniku
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2016-12-05, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Freebairn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2016-12-05, 15:29   

Patrzac na wyposazenie dostepne w roznych opcjach- nie lepiej oplacalby Ci sie Blackshadow?

Sami z zona nie tak dawno temu kupilismy wersje Urban Explorer. Roznica w cenie miedzy black-shadow a Laureate nie jest duza- a otrzymuje sie na start troche wiecej.

Pytanie do jakiej jazdy to auto jest Ci potrzebne. My zdecydowalismy sie na wolnossaca benzyne. Auto stoi na powietrzu- bez garazu- oraz male przebiegi na podmiejskich drogach. ( Obrzeza warszawy) Auto sprawuje sie super- po malu dobijamy do 4kkm na liczniku.

Bagaznik jest pakowny. Jedyne co to zastanawiamy sie z zona co by dolozyc progi poczne. Raz wysiadanie- sam nei mam ejszcze dzieci- ale dzieciaki mojego brata stawaly nogami na progach. Oraz pomoc dla zony co by sama mogla dach odsniezyc. Autko jest jednak dosc wysokie i przy ostatnich opadach dalo sie zone troche we znaki. :)

Natomiastna in plus- wysoki przeswit. Kiepsko odsniezone drogi nie stanowily problemu a i zaparkowac idzie tam dzie zwykly sedan nie podjedzie. ;)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2016-12-08, 18:02   

Nie róbcie jaj z tym studzeniem turbiny. Studzić trzeba i owszem ale po dłuższej, intensywnej, dynamicznej jeździe a na co dzień wystarczy kilkanaście sekund wolnych obrotów lub delikatne kilkaset metrów dojazdu do miejsca parkowania...
A tak poza tym to autem z turbinką się bardzo fajnie jeździ. Sam mam 90 tce i jestem mocno i miło zaskoczony jak ten silniczek ciągnie z dołu:)
Wcześniej jeździłem 1.9 tdi (130 i 105 km) 0raz 1.5 dci 90 km i akurat z turbinami nigdy nie miałem problemu.
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2016-12-08, 18:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2016-12-08, 20:18   

Ja juz pisalem na forum. Zapalam i jade, nic nie grzeje i nic nie wychladzam. Prawie 100 kola i turbina zyje. Styl jazdy zawsze taki sam, czy cieply, czy zimny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne