Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki map w MediaNav
Autor Wiadomość
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-19, 12:25   

Znalazłem w sieci plik fotoradarów z 16.10.2019 r. i to jest chyba najbardziej aktualny jaki jest do ściągnięcia...

Po rozpakowaniu mamy po 3 pliki dla poszczególnych krajów Europy (w załączeniu pliki tylko dla Polski):
- FIXED
- MOBILE
- TUNNEL (tego akurat dla Polski nie ma)

Jak wrzucę FIXED i MOBILE to nawigacja zaktualizuje fotoradary z 2 plików i utworzy z tego SpeedUpdate... ?

Ps. Czym w ogóle są te nazwy plików - na co wskazują (stacjonarne i mobilne)?

fotoradary_16.10.2019.rar
Pobierz Plik ściągnięto 186 raz(y) 18,7 KB

Ostatnio zmieniony przez wojciech_69 2020-05-19, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-19, 13:06   

wojciech_69 napisał/a:
Ps. Czym w ogóle są te nazwy plików - na co wskazują (stacjonarne i mobilne)?

Stacjonarne i mobilne.
Jednak przestrzegam przed wgrywaniem tego. Te bazy TXT to są nieoficjalne pliki tworzone przez użytkowników.
Raz wgrałem sobie taki plik tekstowy z mobilnymi i owszem- działało bez problemów, ale było na maksa irytujące. Po prostu tych radarów mobilnych było tam wpisanych tyle, że praktycznie co maksymalnie kilometr jazdy wyskakiwał alarm o radarze z charakterystycznym wkurzającym "gongiem"- także cała trasa stała się jednym wielkim ostrzeżeniem przed radarem. Zrobiłem z tym jedną trasę Warszawa-Terespol_Warszawa i z ulgą wywaliłem toto w cholerę a nie było to łatwe, bo samo usunięcie pliku tu nie wystarczy.
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-19, 13:25   

Dymek czytałem Twoje posty w tym temacie....

No dobra ale wywaliłeś pliki i SpeedcamUpdate i wróciło do normy?

To sugerujesz, żeby żadnego z tych plików nie wrzucać czy wrzucić tylko FIXED?

A może masz oficjalne albo w ogóle są oficjalne aktualne pliki do fotoradarów w necie w formacie *.spc ?....

Ps. a może jest jakieś "narzędzie" żeby te fotoradary sprawdzić albo zaktualizować z tymi z pliku "Poland.spc" który np posiadam u siebie?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-19, 13:47   

wojciech_69 napisał/a:
No dobra ale wywaliłeś pliki i SpeedcamUpdate i wróciło do normy?
To sugerujesz, żeby żadnego z tych plików nie wrzucać czy wrzucić tylko FIXED?

Właśnie nie bardzo mogłem się tego pozbyć, kasowanie pojedynczych plików nie pomagało. O ile pamiętam to chyba żeby nie szukać, to pokasowałem wszystko i wszystkie pliki nawigacji wgrałem na nowo. Było najszybciej.
Ja sugeruję żadnych TXT nie wgrywać

Cytat:
A może masz oficjalne albo w ogóle są oficjalne aktualne pliki do fotoradarów w necie w formacie *.spc ?....

Ale w czym problem? Ostatnie mapy dostępne w sieci to 2019Q4 i pliki radarów "spc" są tam przecież w komplecie, Polska również.
A same radary (34 kraje) np. tutaj: KLIK
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-19, 14:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-05-19, 14:52   

Ja miałem także wgrane txt jednakże faktycznie komunikaty były co chwilkę. Usunąłem pliki i speedcam update i wszystko było potem ok. Nie trzeba było kasować wszystkich plików nawki. Teraz też nie polecam pków txt.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-19, 14:52   

Wg mojej wiedzy nie ma żadnego sprawnego ( poprawnego ) edytora plików spc.
Pliki spc od róznych dostawców sa dostepne w necie bez problemu.
Ale przecież igo primo tak samo jak igo8 akceptuje tkaże pliki txt z fotoradarami bez żadnego problemu.
Jedynym problemem jest aktualnośc tych plików.
Krótka wstawka teoretyczna:
Cytat:
OI w iGO ( w przeciwieństwie np. do AutoMapy ) podzielone zostały na dwie odrebne kategorie :
- fotoradary i ostrzeżenia drogowe
- punkty użyteczności publicznej ( tym się tu nie zajmujemy)
Dane zawierające oba typy POI zapisane sa w róznych formatach i umieszczone w odrebnych lokalizacjach
- fotoradary i ostrzezenia : zapisane w formacie .txt znajdują się w lokalizacji CONTENT/speedcam
- punkty uzytecznosci dostarczone przez twórcę oprogramowania zapisane są w formacie .poi ( plik szyfrowany ) i znajdują się w kokalizacji CONTENT/POI, dodatkowe pliki POI dostepne w sieci mają rozszerzenie .kml i powinny znajdowac się w lokalizacji CONTENT/USERDATA/POI.

1.Struktura pliku fotoradarów.
Kazda linia pliku zawiera dane w formacie:
Kod:
X,Y,TYPE,SPEED,DIRTYPE,DIRECTION

gdzie:
X,Y - wspołrzędne geograficzne punktu
TYPE - typ radaru:
1 Static ; Fotoradar stacjonarny
2 Redlight ; Fotoradar czerwone światło
3 Redlight Only ; Kamera czerwone światło
4 Section 1; Fotoradar odcinkowy
5 Mobile - suszarka etc...
SPEED -predkosc
Dir Type i Direction - funkcje okreslajace kierunek lapania, ( dookólny, kierunkowy etc )
Przykładowa linia pliku:
Kod:
16.85332,51.14726,5,50,0,0

W katalogu SPEEDCAM może znajdowac się dowolna ilośc plików tekstowych , o dowolnych nazwach., zawierajacych poprawne dane. Podczas pierwszego uruchomienia po wgraniu plików iGO przetwarza te pliki tworzac dwa własne o nazwach SpeedcamUpdates.spud oraz speedcam.spdb. Punkty zdublowane będa wyświetlane podwójnie.

A do konwersji i usunięcia zdublowań jest polski program POI Konwerter ( strona twórcy gdzie zawsze jest aktualna wersja) : https://sites.google.com/site/poiconverter/home
I można sobie się pobawić i poedytować i usunąć duble.
Jedyna wada przy pierwszym uruchomieniu nawigacji jesli mamy wyłącznie fotoradary w postaci plików txt ładowanie ich do pamięci czyli konwersja na plik SPUD będzie trwała długo .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-05-20, 17:56   

wojciech_69 napisał/a:
Znalazłem w sieci plik fotoradarów z 16.10.2019 r. i to jest chyba najbardziej aktualny jaki jest do ściągnięcia...

...


Nie wiem może się mylę ale oryginalny plik fotoradarów dla map Here 2091Q4 patrząc po nazwie: Poland_HERE_2019.Q4_191108.spc datowany jest na 2019 rok 11 miesiąc i 08 dzień. Czyli jest nowszy od tego co napisałeś. Ale jak napisałem - mogę się mylić - to tylko mój domysł. Nie ma kilku fotoradarów bo ostatnio powolutku jakby powstawały (wracały stare) na miejsce. Tak miałem na DK10, fajnie pokazuje odcinkowy pomiar prędkości łącznie z podaniem naszej średniej prędkości na tym odcinku.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-21, 08:32   

Cytat:
Nie wiem może się mylę ale oryginalny plik fotoradarów dla map Here 2091Q4 patrząc po nazwie: Poland_HERE_2019.Q4_191108.spc datowany jest na 2019 rok 11 miesiąc i 08 dzień. Czyli jest nowszy od tego co napisałeś. Ale jak napisałem - mogę się mylić - to tylko mój domysł. Nie ma kilku fotoradarów bo ostatnio powolutku jakby powstawały (wracały stare) na miejsce. Tak miałem na DK10, fajnie pokazuje odcinkowy pomiar prędkości łącznie z podaniem naszej średniej prędkości na tym odcinku.


d3mol3k pewnie tak jest, pliki które znalazłem w formacie *.txt akurat miały taką datę...
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 280
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2020-05-21, 17:33   

Aktualna lista fotoradarów w Polsce https://www.canard.gitd.g...pa-fotoradarow1
Szkoda tylko , że w dobie powszechnej cyfryzacji ,nie jest dostępny plik fotoradarów do ściągnięcia np txt
Każdy czynny fotoradar powinien być poprzedzony znakiem drogowym D -51 , choć wiem , że czasem taki znak jest a fotoradar nieczynny . Zawsze jednak chyba lepiej zdjąć nogę z gazu i nie kusić losu , zresztą ten dźwięk ostrzeżenia w MediaNav może przyprawić o zawał serca.
Faktycznie odcinkowy pomiar prędkości pokazuje w sposób fajny , ja wtedy korzystam z ogranicznika prędkości bo noga jakoś sama naciska , szczególnie gdy pusta droga .
Ostatnio zmieniony przez Robson68 2020-05-21, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-22, 09:26   

Czy wrzucacie przy aktualizacjach wszystkie pliki dodatków do map (do odpowiednich folderów - budynki, obiekty, widoki skrzyżowań, ukształtowania itp...) czy tylko np mapy i fotoradary (bo informacje o zjazdach wyświetlane w górnej części ekranu są "zaszyte" w samej mapie, czy oddzielnym pliku?)?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-22, 10:14   

wojciech_69 napisał/a:
Czy wrzucacie przy aktualizacjach wszystkie pliki dodatków...?

Wgrywam:
.fbl .fda .fjw .fpa .fsp .ftr (MAP)
.3dc .3dl (BUILDING)
.poi (POI)
.spc (SPEEDCAM)
I tyle...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-22, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-22, 11:30   

Dymek a te pozostałe pliki (.fda .fjw .fpa .fsp .ftr) z mapami to uważasz że dużo wnoszą do poprawy jazdy, znajdywania obiektów itp?
Pytanie może trywialne ale w oryginalnym "zestawie" tego nie miałem i co za tym idzie nigdy na "tym" nie jeździłem, dlatego pytam....

Ps. pomijam poi, i budynki naturalnie, bo to wiadomo... :-P
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-22, 11:41   

Jest jeszcze jedno rozwiazanie do instalacji fotoradarów poprzez stronę : https://www.poibase.com/e...-systems/dacia/
Wszystko tam jest opisane jak ro zrobić dla MN1/MN2/MN3 .
Oczywicie baza danych jest generowana tylko dla zarejestrowanych uzytkowników
https://www.poibase.com/e...-systems/dacia/
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-05-22, 11:52   

A jest jeszcze coś takiego jak "rozwidlenia dróg" w menu MN po wejściu w aktualizacje map i tam nie ma podanej żadnej wersji czy daty... jak to jest aktualizowane i czym to jest skoro jest nijako nie do zmiany...?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-22, 12:50   

To jest tzw widok autostradowy rozwidleń. Kiedyś był osobnym plikiem do iGo. Od dawna jednak jest to zaimplementowane w sofcie . Tzn sa odpowiednie pliki z widokiem "a la reality" ale nie ma sensu ich stosować w MN bo tylko zamulają działanie systemu w wersjach MN1/MN2 - to jest procek 600 MHz .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-22, 14:40   

wojciech_69 napisał/a:
Dymek a te pozostałe pliki (.fda .fjw .fpa .fsp .ftr) z mapami to uważasz że dużo wnoszą do poprawy jazdy, znajdywania obiektów itp?

Nie wiem, być może niektóre nie są w ogóle używane w naszych nawigacjach. Po prostu napisałem, jakie wrzucałem, być może niepotrzebnie. Na pewno .ftr jest niepotrzebne, bo to dodatek dla ciężarówek.
Dokładniejszy opis z sugestiami które pliki działają znajdziesz na początku tego wątku.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-22, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne