Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki map w MediaNav
Autor Wiadomość
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-23, 15:00   

gggg masz racje, ale ja jestem myślami o znakach innych niż prędkość.
Znaki ostre zakręty, przejście dla pieszych, przejazd kolejowy to się przydaje , nawet podczas gęstej mgły.
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-23, 15:48   

Z tego co kojarzę to mi się wyświetlały przejścia dla pieszych i jeszcze jakieś inne znaki oprócz ograniczenia prędkości.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-11-23, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-23, 15:54   

gggg napisał/a:
W tym momencie się mylicie. Musicie w folderze speedcam usunąć jeszcze plik SpeedcamUpdates.spud...

Popatrzę jeszcze, ale nie przypominam sobie takiego pliku w Speedcam... ani na ekranie Windows, ani na pewno na kopii systemu nawigacji,

paul7 napisał/a:
Znaki ostre zakręty, przejście dla pieszych, przejazd kolejowy to się przydaje , nawet podczas gęstej mgły.

Czyli nadal nie uruchomiłeś tych znaków u siebie? :shock:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-11-23, 15:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-23, 17:11   

Niestety nie dało się , ale podobny problem maja na forach zagranicznych, gdzie ludzie się też męczą z tym samym. Już wiadomo, że licencja licencji jest nierówna. W środku maja różne rzeczy. Jak pokazałem na fotce podejrzeć to można na programie toolbox / taka wersja poprawiona fabrycznego mechanizmu aktualizacji map, licencji itp. Jest podobna zasada co do pena , wsadza się do usb, zczytuje obraz, potem na komputerze MNToolbox Unleashed to analizuje i można dowolnie kasować , podmieniać i wczytywać mapy ze swojego kompa na pena, potem pena do samochodu i koniec/
Ma świetny podgląd licencji. Dodam,że niektóre znaki podobno pokazują się jednocześnie i mogą się pokrywać/zakrywać.
A tutaj tabelka niektórych licencji i co one mogą.
Kod:
https://ibb.co/dn0MAk
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-11-23, 17:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-23, 17:29   

[quote="Dymek"]
gggg napisał/a:
W tym momencie się mylicie. Musicie w folderze speedcam usunąć jeszcze plik SpeedcamUpdates.spud...

Popatrzę jeszcze, ale nie przypominam sobie takiego pliku w Speedcam... ani na ekranie Windows, ani na pewno na kopii systemu nawigacji,

Jest na 100%. Musisz go usunąć tak jak napisałem wcześniej. Ja go mam także w pliku kopii zapasowej. Storage Card4/NNG/CONTENT/SPEEDCAM
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-11-23, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-23, 18:32   

d3mol3k napisał/a:
O ile pamiętam na A1 w uwolnionej wersji nie pokazywał. Czy mówiąc o junction view mamy na myśli widok grafiki rozjazdu na autostradzie z tablicami kierunkowymi powyżej?
Obrazek

A są też i inne obrazki do wyświetlania, gdy ma się odpowiednie licencje.

obraz1.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 139,05 KB

obraz2.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 158,71 KB

 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-11-23, 18:49   

Media Nav to tylko okrojona wersja Igo Primo , może dlatego , nie wyświetla pewnych rzeczy ? Jak miałem MEDIANAV w wersji 8.0.5 znaki drogowe wyświetlały lekko nachodząc na znak ograniczenia prędkości , obecnie wersja 6.0.4 z nakładką od kolegi Jas_pik i póki co testuję mapy Tomtom , więc bez opcji znaków .
Pytanie do kolegi paul7 , gdzie znaleźć ten program Medianavtoolbox Unleashed , żeby go ściągnąć ?
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-23, 20:55   

Bardzo dobry opis instalacji i obsługi jest na stronie
Kod:
https://drive.google.com/file/d/1NMYzVSuIK_dJKYopcsVzcICZJfYQ8CNh/view

pdf interaktywny!!!!
Działa dopiero po włożeniu zapisanego pena z samochodu. Ale można podglądać wszystko. Oczywiście można nim robić podmianę map, podobnie jak MenuLite. Ale dobrze pokazuje licencje i które pracują poprawnie z mapami.
program
Kod:
https://drive.google.com/file/d/1LV8D8boCk7g_UcDPyEZqOQbb2EbMpvf7/edit


Korzystanie z programu do wgrywania map itp wymaga wgrania odpowiedniego pliku synth do MN. Ale jest to w instrukcji.
Dobrze by było by więcej osób rozwikłało te licencje.

Dodam tylko , że autorem programu Media Nav Toolbox Unleashed - kod autorstwa YOSIC (Version_Info, red. Marko Garner)
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-11-23, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-11-24, 08:01   

paul7 dziękuje za linki . przeczytałem opis w pdf i mam pytanie , co instalujemy na Medianav odpowiednią wersję tego programu ? bo linki do różnych wersji MNE :-/
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-24, 11:29   

Paul7. Dziś sprawdzałem i wyświetlają się znaki ustąp pierwszeństwa,przejście dla pieszych,o ostrych zakrętach, ograniczenie prędkości. Wynika z tego, że licencje działają bo bez nich nie wyświetlały mi się. Tak jak pisałeś czasami wyświetlane znaki zasłaniają częściowo znaki ograniczenia prędkości. Sprawdzałem także licencje tym programem co pisałeś. U mnie wszystkie te co były wgrane przez dealera wyświetlają się na zielono natomiast te co są dograne wyświetlają się na czerwono. Wgrywałem dla sprawdzenia kilka innych licencji i zawsze wyświetlane są na czerwono.
Możliwe, że masz ich za dużo wgranych i się dublują przez co nawka odczytuje je nieprawidłowo.
Tak na marginesie to ciekawe dlaczego te dograne są na czerwono.
Robson68. Po pobraniu medianavtoolbox rozpakowujesz go w kompie, podłączasz pendrive z sczytanymi danymi z radia i uruchamiasz program. Wtedy sam odczyta ci pendrive i dane z niego.
Jeżeli chcesz coś zmieniać w radiu to wtedy musisz zainstalować dodatkowo program w radiu. Jaki to to program to jest chyba na stronie w linku od Paul7
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-11-24, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-24, 14:53   

Robson68 napisał/a:
paul7 dziękuje za linki . przeczytałem opis w pdf i mam pytanie , co instalujemy na Medianav odpowiednią wersję tego programu ? bo linki do różnych wersji MNE :-/

Chodzi o sam programik do synchronizacji, który jest odpowiednio dedykowany do wersji systemu. Wybrać należy właściwy jaki się ma. Ja nie wgrywałem , bo tego szczęścia by było za dużo, ale sam toolbox służy mi do podglądu map i licencji.
Na zielono te co działają z wgranymi mapami -sprawdza je od razu, na czerwono jeśli nie lub czerwone elementy licencji które nie współgrają z daną mapą.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-24, 15:18   

gggg napisał/a:
U mnie wszystkie te co były wgrane przez dealera wyświetlają się na zielono natomiast te co są dograne wyświetlają się na czerwono. Wgrywałem dla sprawdzenia kilka innych licencji i zawsze wyświetlane są na czerwono.
Możliwe, że masz ich za dużo wgranych i się dublują przez co nawka odczytuje je nieprawidłowo.
Tak na marginesie to ciekawe dlaczego te dograne są na czerwono.

U mnie tylko jedna licencja cała na zielono, jeszcze druga ma w środku pojedyncze elementy na zielono.
Zauważyłem , że krążą wszędzie licencje na USA, Izrael i innych krajów i nie wiem po co.
Jakbyś mógł mi na PW podesłać same nazwy tych co miałeś na początku na zielono, byłbym wdzięczny.
Przykład sprawdzanych licencji.

obraz1.jpg
zielony -zgodny inne nie
Plik ściągnięto 103 raz(y) 239,73 KB

Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-11-24, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-24, 20:42   

Dodam jeszcze, ze skróty w licencjach np. TA -TeleAtlas dla TomTom i NQ -Naviteq dla HERE. Choć nie muszą występować .
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-11-24, 21:38   

paul 7 gggg dziękuje za wyjaśnienia odnośnie programu Media Nav Toolbox Unleashed.
Podobno dostępne są mapy Here 2018 Q 3 ktoś coś wie?
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-24, 22:49   

Są już , ale na razie pełne kontynenty/ full GB!/ . Jak będą poszczególne kraje dam znać.
:roll:
Poprawiam, są poszczególne kraje. Można sobie dowolnie ściągnąć , te po których się poruszamy. HERE 2018.Q3_181031.
Proszę szukać na forum www.gpspower.net i spokojnego ściągania :lol:
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-11-24, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
ANDONIUSZ 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-25, 08:22   

http://www.mynavi-expert.pl/index.php :-)
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-25, 19:02   

Do podglądu zawartości licencji LYC jest też w internecie programik IGOLicenseViewer.
Prosto uruchamia się i do okna wrzuca myszką licencję, zostanie wyświetlona cała zawartość. Ale wydaje się , że nie ma więcej funkcji.
Synth z Media Nav Toolbox Unleashed jednak skojarza zawartość licencji z mapami w postaci podświetlenia w odpowiednim kolorze.
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-11-25, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-25, 10:36   

Szybkie pytanie - czy orientujecie się, czemu znak przejścia dla pieszych jest szary na kilkaset metrów przed przejściem, a gdy na nie wjeżdżam, lub gdy pojadę już dalej jest kolorowy i dopiero potem znika? Nie powinno być odwrotnie i w innym przedziale czasowym?
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-25, 13:05   

Belphegor napisał/a:
Szybkie pytanie - czy orientujecie się, czemu znak przejścia dla pieszych jest szary na kilkaset metrów przed przejściem, a gdy na nie wjeżdżam, lub gdy pojadę już dalej jest kolorowy i dopiero potem znika? Nie powinno być odwrotnie i w innym przedziale czasowym?

W taki sposób zachowują się wszystkie znaki, niezależnie czy są zakazu, informacyjne, czy ostrzegawcze.
Wszystkie znaki wrzucono po prostu do jednego worka i schemat wyświetlania jest taki sam- szare przy zbliżaniu się do znaku i kolorowe po minięciu znaku. Ma to sens, bo znaki obowiązują "za znakiem" zwykle przez pewien odcinek drogi.
Znaki informujące o przejściu stoją właściwie tuż przed przejściem i w tym wypadku minięcie takiego znaku oznacza minięcie przejścia. Nic nie poradzisz- w tym wypadku znak robi się kolorowy praktycznie dopiero po minięciu przejścia, przed którym ostrzega.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-02-25, 13:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-25, 13:09   

Logika mi inaczej podpowiadała. Ale z drugiej strony znak jest aktywny (obowiązuje) po jego minięciu, więc może ta francuska logika ma sens. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2019-04-25, 16:01   

Witam
Przed wyjazdami na majówkę taka mała informacja o TMC . Jak wiadomo na Polskę jest dwóch dostawców Mediamobile( RMF) i CE Trafic ( ZET). Poruszając sie głownie po Warszawie , zauważyłem pewne różnicę w informacjach pomiędzy jednym drugim . Korzystając z pasma RMF i MediaMobile , mimo zamknięcia ul. Kondratowicza Warszawa ( budowa metra od 1.03.2019 ) TMC od tego dostawcy pokazuje , że ulica jest przejezdna i ruch płynny ! . Bedąc w weekend poza stolicą , ściągnęło informacje drogowe z CE Trafic i tam o dziwo pokazało dobrze , ze ul. Kondratowicza Warszawa zamknięta . Niestety po powrocie do Wawy info zniklo , dane drogowe Mediamobile.
Zauważyłem , że przy ściąganiu informacji drogowych zaczyna szukać od dołu pasma radiowego czyli przy dobrym odbiorze radiowym w mieście najpierw znajduję radio RMF bo 90,6 i korzysta z informacji Mediamobile .
Pytanie do kolegów ,żeby korzystając z majowych wyjazdów sprawdzili z jakich informacji TMC korzystają , jak one się mają do faktycznego stanu na drogach i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na forum .
Moim zdanie informacje od Mediamobile , w szczególności w zakresie zamkniętych dróg jest mocno wprowadzające w błąd
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-25, 16:57   

W Warszawie jest istny cyrk z TMC, dlatego nie zwracam na niego uwagi. Jedynie poza miastem sprawdzam trasy, choć i tak po dojechaniu do wskazanego przez TMC miejsca, często tam nic nie ma. Ale na trasie Yanosik czuwa. :lol:
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-04-25, 17:52   

Robson68 napisał/a:
...
Pytanie do kolegów ,żeby korzystając z majowych wyjazdów sprawdzili z jakich informacji TMC korzystają , jak one się mają do faktycznego stanu na drogach i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na forum .
Moim zdanie informacje od Mediamobile , w szczególności w zakresie zamkniętych dróg jest mocno wprowadzające w błąd


W tej chwili to co pamiętam z wyjazdu świątecznego to to iż chyba czytało mi z Mediamobile pomimo iż rmf.fm jest u mnei wyżej nadawana (106,7 fm)
Podczas podróży miałem podświetlony korek klikając w jego okienko otwierało mi tylko okno do przeliczania trasy ale tej nie znalazł i powrcał do okna nawigacji (za chorere nie mogłem wydobyć info gdzie był ten korek i czy w ogóle były jakieś informacje drogowe). W którymś momencie wlazłem w info ale nie podawał ich dla trasy tylko dla odległości ode mnie i to nie na drogach którymi miałem jechać.

Dla zainteresowanych:

http://www.v-traffic.pl/
ma link do apki na srajfona: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vtrafic.app&hl=fi_FI



tu natomiast brak takiej apki albo nawet mapki internetowej
http://www.ce-traffic.com/traffic/
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-25, 20:54   

Pytanie tylko , ilu jest użytkowników tej apki w Polsce?
Opinie wystarczy poczytać : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vtrafic.app&hl=pl&showAllReviews=true
Pobrało tylko 1800 osób? Wiadomo, że informacje z drogi są pozyskiwane od kierowców na drodze. Tutaj słabo to widzę.
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2019-04-27, 15:44   

TMC może podawać nieprecyzyjne ,dane dotyczące korków , wypadków i innych zdarzeń , które występują nagle i w sposób losowy . Zamknięcie drogi lub ulicy jest zawsze lub prawie zawsze podawane dużo wcześniej , więc nie rozumiem, dlaczego dane TMC tego nie pokazują ?
Resumując mamy włączony system TMC i nigdy nie mamy pewności czy pokazuje dobrze czy wprowadza w błąd .Jadąc autem z wbudowanym fabrycznym systemem GPS , musimy posiłkować się innym urządzeniem telefon lub CB . Jak widać nie jest to idealny system , zresztą takich nie ma .Pozostaje tylko życzyć aby kiedyś ten system w Polsce byłby na 100% wiarygodny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne