Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Maskowanie tablic rejestracyjnych a ochrona danych osobowych
Autor Wiadomość
mud maX 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 236
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-24, 22:27   Maskowanie tablic rejestracyjnych a ochrona danych osobowych

Zastanawiam się jak to jest z maskowaniem numerów rejestracyjnych aut na zdjęciach publikowanych w sieci. Niektórzy użytkownicy na tym forum zasłaniają tablice w całości lub częściowo, inni natomiast upraszczają sobie życie i nic nie zasłaniają. Na zdjęciu, które wynalazł maciek widać, że Google zasłania (i to z dużym okładem:D).
Czy numery rejestracyjne podchodzą pod naszą ustawę o ochronie danych osobowych?
Zdania internautów na innych forach są podzielone - począwszy od:
>>Bezwzględny obowiązek, jeśli właściciel auta nie wyraził zgody na publikację<<
poprzez:
>>Dobry obyczaj<<
kończąc na:
>>Głupi zwyczaj będący efektem zaściankowej nadwrażliwości<<
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-24, 22:51   Re: Tablice rejestracyjne a ochrona danych osobowych

mud maX napisał/a:
Czy numery rejestracyjne podchodzą pod naszą ustawę o ochronie danych osobowych?

Nie, nie podchodzą. Być może są chronione na podstawie innego prawa.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-24, 22:55   

Nie znam przepisu, na podstawie którego podlegałyby one ochronie, ale nie musze o wszystkich wiedzieć... Tak na logikę - po to chyba są te numery, aby można było ustalić właściciela i.lub użytkownika pojazdu w razie W...

Natomiast fakt umieszczania w internecie... Cudze tablice zawsze zamazuje bo nie wiem jakie podejście do sprawy ma ich właściciel, swoje kiedyś zamazywałem, teraz z lenistwa olewam sprawę... Co za różnica czy ktoś zovaczy w sieci czy na drodze jakie mam numery?
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-25, 07:06   

Tablice to teoretycznie są dane osobowe, bo można po nich zidentyfikować właściciela, ale nie są chronione jak dane osobowe, bo zostały wprowadzone właśnie dla identyfikacji właścicieli aut, co wyłącza ich ochronę.

Inna rzecz, że np media zasłaniają tablice w obawie przed bardziej lub mniej uzasadnionymi pozwami.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-03-25, 07:39   

Zdaje się, że w sytuacjach publicznych ochrona nie przysługuje - w TV pokazują kolejki do kasy na dworcu i oczu nie zamazują. Co innego np. zdjęcia z imprezki - dużo się dzieje i niekoniecznie do publikacji. :-D
Zasłanianie oczu kierowców i tablic podobno wzięło się z Francji - jakiś żabojad miał lewą d... w samochodzie i żona otworzyła list ze zdjęciem z fotoradaru -no i gość miał "kumulację"... :mrgreen: :mrgreen:
A już przegięciem jest "W17" czy jacyś inni "Detektywi" - film fabularny od początku do końca, a tablice zamazane, głosy zniekształcone, żeby udawać prawdziwość - powinni po ciemku kręcić i wyświetlać w formacie 96x72px.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-03-25, 12:56   

Nie znam szczegółowo ustawy o ochronie danych osobowych, więc jeśli się mylę proszę mnie poprawić. W tej kwestii należy jednak rozróżnić dwie sytuacje:
- fotografujemy przestrzeń publiczną (z twarzami przechodniów, numerami rejestracyjnymi pojazdów itp), ale zdjęcia stanowią nasze prywatne zbiory. W tym przypadku jak sądzę nie zachodzi obawa (przynajmniej teoretycznie), że uwiecznienie przechodnia - osoby postronnej na fotce może wyrządzić mu jakąkolwiek szkodę.
- to samo zdjęcie publikujemy w jednym z ogólnie dostępnych serwisów dając link do fotki na forum publicznym. Sądzę, że wypadałoby zamazać elementy identyfikujące osoby postronne by nie narazić się przynajmniej na ew. zarzut publikacji wizerunku takiej osoby (przedmiotu) bez jej zgody. Możliwe np. powództwo cywilne, bo np. jak opisał eplus facet był z kochanką.
W takim układzie należałoby także rozważyć fakt umieszczania takich fotografii np. na portalach społecznościowych, ale w sytuacji ograniczonego dostępu tylko osób, które właściciel profilu upoważnił do przeglądania.
Zatem generalnie nie zaszkodzi wymazywać takich fotek przynajmniej gdy je upubliczniamy.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-04-04, 10:25   

Jak robicie foty cudzym samochodom i umieszczacie w necie to zamazujcie Koledzy numery blach...
Moderatorzy niech tez o to dbają.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-04, 12:54   

Ustawa o ochronie danych osobowych napisał/a:
Art. 6.
1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące
zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić
bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer
identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej
cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.
3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli
wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Identyfikacja konkretnej osoby fizycznej wymaga dostępu do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, do której uprawnione są tylko niektóre podmioty (np policja, sądy czy skarbówka).

Po drugie, na podstawie zdjęcia samego auta w ogóle nie ma możliwości identyfikacji konkretnej osoby, jeżeli ta osoba nie występuje na fotce...

Aczkolwiek opinie samego GIODO też ewoluują - kiedyś podobno była taka:
GIODO napisał/a:
tablica rejestracyjna samochodu jest immanentną częścią samochodu, który z natury rzeczy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a zatem wizerunek zarówno samochodu jak i jego tablic rejestracyjnych nie podlega ochronie prawnej

- a teraz jest bardziej salomonowa: http://www.giodo.gov.pl/317/id_art/2836/j/pl/ (to o VIN, ale tablice działają tak samo, tylko jeszcze bardziej - w skrócie: co do zasady brak ochrony, ale czasem jednak podlegają).

Uzus jest taki, że anonimizowane powinny być fotki publikowane przez firmy, a zdjęcia prywatne nie muszą - jednak zawsze pozostaje możliwość odwołania się do sądu (choć nie znalazłem takiego przypadku).


Zatem: kto chce, niech zamazuje, kto nie chce - nie musi, a moderatorzy też nie mają obowiązku tego pilnować.
 
grzech 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 131
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-04-04, 17:59   Re: Tablice rejestracyjne a ochrona danych osobowych

bebe napisał/a:
mud maX napisał/a:
Czy numery rejestracyjne podchodzą pod naszą ustawę o ochronie danych osobowych?

Nie, nie podchodzą. Być może są chronione na podstawie innego prawa.


Raczej zastosowanie ma tu art.23 Kodeksu Cywilnego dotyczący ochrony dóbr osobistych.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-04-04, 22:03   

grzech napisał/a:
Raczej zastosowanie ma tu art.23 Kodeksu Cywilnego dotyczący ochrony dóbr osobistych.

- MSZ dochodzenie ewentualnych roszczeń z tytułu naruszenia (w takich przypadkach) dóbr osobistych jest możliwe ale trudne, trzeba pamiętać, że ciężar dowodu spoczywałby (w procesie cywilnym - bo tylko tak można ich dochodzić) na powodzie...
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-04-05, 06:21   

Ale koledzy, tu nie chodzi o ustawy, roszczenia i inne pierdoły. Może ktoś po prostu nie mieć ochoty by zdjęcie jego auta pod blokiem z widocznymi numerami tablic widniało na ogólnodostępnym forum.
Ze swoimi zdjęciami każdy robi co chce (ja nie zamazywałem) ale wstawiając fotki czyjegoś auta po prostu wypada ukryć numery:)
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2013-04-05, 06:21   

A ja zamazuje, bo po co ktoś "obcy" przeglądający to forum ma wiedzieć jakie mam tablice?
Jeszcze się moje autko na jakiejś aukcji w necie pojawi jako bliźniak? i potem będę musiał się tłumaczyć, że to nie ja..

Albo ktoś podobnym autem kogoś ochlapie błotem a ten ochlapany nie notując numerów będzie chciał skarżyć kierowcę i co? - wejdzie na nasze forum , zobaczy moje auto i powie :
" o to ten samochód mnie ochlapał! Ma taki sam kolor i nawet numer rej. już mam!"..spisze numery i będę musiał się niepotrzebnie tłumaczyć.

No i następna rzecz.. Wypowiadamy się tu w różnych kwestiach prawo-obyczajowo-moralnych itp. Nie chciałbym, aby ktoś ko ma dostęp do danych CEPiK miał możliwość zidentyfikowania mnie po samochodzie i połączenia moich wypowiedzi ze mną.

To na tej samej zasadzie - na domu mam numer (bo to obowiązek) ale nie koniecznie będę miał nazwisko na skrzynce pocztowej i przy domofonie... Cenię sobie anonimowość..

Taka teoria konspiracji..
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-05, 13:55   

Jeździcie z zasłoniętymi? Bo jak nie, to umarł w butach - codziennie widzą was setki, jeśli nie tysiące osób...

Jeśli zgłosi się właściciel sfotografowanego pojazdu z życzeniem zamazania - można z uprzejmości rozważyć prośbę, ale tak jak napisałem: ja konieczności nie widzę, namawiać w jedną bądź drugą stronę i egzekwować też nie będę.

Hwgh [:
 
hojnorek 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 123
Skąd: Św. Katarzyna
Wysłany: 2013-04-05, 14:37   

na pl.soc.prawo jest dyskusja czy karta pojazdu podelga ustawie o ochronie danych osobowych :) polecam :) nawet bardziej pasjonująca niż o tablicach
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-04-05, 18:58   

laisar napisał/a:
Jeździcie z zasłoniętymi? Bo jak nie, to umarł w butach - codziennie widzą was setki, jeśli nie tysiące osób...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dobre...
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-05, 19:52   

Czasem popadamy w skrajności. Z jednej strony bronimy swojej prywatności, zamazując swoje tablice rejestracyjne na zdjęciach czy nie umieszczamy nazwiska na domofonie czy na drzwiach, a w Internecie hulaj dusza :mrgreen: Portale społecznościowe, wątpliwe serwisy, sklepy, listy mailingowe...

Czasem Internet obnaża niekompetencję innych, bo przecież wpisanie w Google części swoich danych i trafienie w wynikach na wysłany kiedyś list motywacyjny czy CV trudno uznać za własną nieroztropność. No ale cóż... to się nazywa cyfryzacja i globalizacja. Dążymy do ePaństwa, eSpołeczeństwa, eZakupów, eRandek...

Ale co do tematu tablic.

Gdy latałem z torbą i aparatem na szyi chcąc zaczerpnąć fachu ale i dorobić kilka groszy w gazecie, spotkałem się z pojęciem prawa autorskiego w fotografii. I chyba bardziej w tym kierunku szukałbym odpowiedzi na pytanie czy zasłaniać tablice rejestracyjne.

Ciekawą i napisaną w sposób przystępny lekturą może być np. ten blog: http://bartoszgrykowski.w...ii-1-wizerunek/

Streszczeniem wątpliwości w tym wątku może być ten cytat z powyższego źródła:

Cytat:
Co do samochodów – nie ma wyraźnego przepisu, który nakazywałby zamazywanie tablic rejestracyjnych.
[...]
Każdy przypadek jest inny i nie sposób postawić generalną diagnozę, może poza jedną – w razie wątpliwości lepiej usuwać wszelkie indywidualizujące oznaczenia, które mogłyby zostać uznane przez kogoś za naruszenie jego prywatności.


Sam staram się unikać rozpowszechniania swojego wizerunku w sieci. I tak nie korzystam z portali społecznościowych, staram się nie wchodzić przed obiektyw na imieninach u cioci, czy zwyczajowo zamazuję tablice rejestracyjne aut - swoich i nie swoich.

Ogólnie dobrze że zaczynamy dojrzewać i dbamy o ochronę danych osobowych, z drugiej strony trzeba zachowywać umiar - jak ze wszystkim.
_________________
---
Stepway
 
mud maX 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 236
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-28, 21:01   

Algorytm Googla jest prawie doskonały w maskowaniu tablic. Prawie...
http://goo.gl/maps/eY04L
Chyba w Szwajcarii była o to sprawa sądowa.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-28, 22:17   

mud maX napisał/a:
Algorytm Googla jest prawie doskonały w maskowaniu tablic. Prawie...
http://goo.gl/maps/eY04L
Chyba w Szwajcarii była o to sprawa sądowa.


Dobre. Choć muszę przyznać że u siebie w okolicy znalazłem na googlu dziewczynę z identycznym algorytmem w maskowaniu ale twarzy http://goo.gl/maps/2ZXQY
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2013-05-04, 21:30   

keikan napisał/a:
Albo ktoś podobnym autem kogoś ochlapie błotem a ten ochlapany nie notując numerów będzie chciał skarżyć kierowcę i co? - wejdzie na nasze forum , zobaczy moje auto i powie :
" o to ten samochód mnie ochlapał! Ma taki sam kolor i nawet numer rej. już mam!"..spisze numery i będę musiał się niepotrzebnie tłumaczyć.


Może być gorzej: poruszający się samochodem podobnym do Twojego (marka, model, kolor) sprawca kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia i nikt nie zapamiętał numerów. Przez niezamazane zdjęcia można komuś przypadkowo narobić nieprzyjemności, narazić na stratę czasu, nerwów... a czasami trudno jest udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

Dorzucę jeszcze jeden, prawdziwy przykład: wielu z nas chwali się na forum, co zainstalowaliśmy w samochodzie, jak to wygląda i jakie ma parametry. Informujemy szczegółowo, ze zdjęciami. Jeśli podeprzemy taką fotorelację zdjęciami tablic rejestracyjnych, łatwo jest zlokalizować "wypasiony" pojazd. A dostęp do forum ma każdy, za to nie każdy ma czyste zamiary. Kiepsko, jeśli trafi się ktoś o lepkich łapach, mieszkający w pobliżu nas.
W ten sposób, poprzez obserwację forum i kojarzenie danych, zidentyfikowano i obrobiono parę ładnych lat temu samochód członka Internetowego Klubu Matiza. Pamiętam do dziś apel moderatora (cały napisany czerwoną czcionką), żeby zachowywać umiar w opisach i wszelkich danych mogących doprowadzić złodziei do naszej własności.
Wiem, że nie są to częste przypadki. Ale są.
_________________
Pozdrawiam.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-05-10, 12:47   Zamazywanie tablic rejestracyjnych - po co?

Cześć, Czy zamazywanie numerów tablic własnego samochodu, na zdjęciach udostępnionych publicznie ma sens? Wielu ludzi tak robi, zastanawiam się czy też mam tak zrobić, czy to tylko jakiś owczy pęd bez przyczyn i sensu? Zaznaczam, że chodzi o samochód, który jest moją własnością.

Jakie jest ryzyko upublicznienia numerów tablic wraz ze zdjęciem samochodu?
_________________
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-05-10, 13:26   Re: Zamazywanie tablic rejestracyjnych - po co?

Lza napisał/a:
Cześć, Czy zamazywanie numerów tablic własnego samochodu, na zdjęciach udostępnionych publicznie ma sens? Wielu ludzi tak robi, zastanawiam się czy też mam tak zrobić, czy to tylko jakiś owczy pęd bez przyczyn i sensu? Zaznaczam, że chodzi o samochód, który jest moją własnością.

Jakie jest ryzyko upublicznienia numerów tablic wraz ze zdjęciem samochodu?


Pytanie jest interesujące. Samochód nie jest osobą fizyczną więc nie podpada pod ochronę danych osobowych ani ochronę wizerunku. Przyczyna na pewno nie leży tutaj.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2016-05-10, 13:38   

Równie dobrze można zamazać tablice jeżdżąc po drodze, przecież inni też je widzą. Ja nie widzę sensu zakrywania.
_________________

 
Transfogarski 



Marka: Była Dacia
Model: Był Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 88
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-05-10, 15:01   

Jeśli godzisz się na wykorzystywanie tych zdjęć przez inne osoby w mniej lub bardziej uczciwych celach to problemu nie ma. Każde zdjęcie, które udostępnisz może zostać skopiowane. Tablica rejestracyjna łączy to co jest na tym zdjęciu z Twoją osobą. Jeśli ktoś będzie postępował nieuczciwe np. wykorzysta zdjęcia do oszustwa umieszczając lipne ogłoszenie to możesz potem mieć jakieś problemy związane np. z tłumaczeniem, że Ty nie maczałeś w tym palców.
Ostatnio zmieniony przez Transfogarski 2016-05-10, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-05-10, 15:07   

To do mnie nie przemawia - tablice rejestracyjne są elementem eksponowanym publicznie i powszechnie. Nie jest to pesel, który mamy zakopany głęboko w kieszeni. Fotografię mojego samochodu i jego tablic może wykonać każdy kto przechodzi ulicą i użyć w sobie tylko znanych celach. Jako że jestem zobowiązany eksponować tablice rejestracyjne nie mogę ponosić konsekwencji tego, że ktoś zrobi zdjęcia mojemu samochodowi i moim tablicom.
_________________
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-05-10, 15:08   

Właśnie to jest tak że tablice nie prowadzą do twojej osoby. Dużo artykułów o tym już napisano. W ogóle numer rejestracyjny nie jest żadną daną osobową. Normalny obywatel nie dojdzie do właściela pojazdu po numerze.
Zamazywanie tablic to typowo Polska nadgorliwość. Jedynie sens ma to żeby nie kojarzyć bezpośrednio tego danego egzemplarza. Nic więcej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne