Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie dotyczące rejestracji dacii
Autor Wiadomość
Wojciech_B 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: ---
Wersja: Sandero
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 13:24   Pytanie dotyczące rejestracji dacii

Witam wszystkich Daćkowiczów, mam następującą kwestię:

17 sierpnia otrzymałem pakiet dokumentów umożliwiających mi rejestrację mojej zamówionej dacii sandero.

Kilka dni później poczułem się źle, poszedłem do lekarza, okazało się, że konieczny jest zabieg, do wczoraj byłem w szpitalu, teraz jestem na zwolnieniu do 8 września.

Chciałem nadmienić, że na razie - choć samochód jest już ponoć w Polsce - to gdy 17 sierpnia rozmawiałem z dealerem, samochodu fizycznie nie było jeszcz w salonie, zatem nawet go na oczy nie widziałem, nie mówiąc o dokładnym odbiorze, sprawdzeniu etc.

Dodatkowo, dopóki z jednej strony nie wpłaciłem jeszcze wkładu własnego (z wyjątkiem zadatku), a z drugiej strony - bank jeszcze nie udzielił mi kredytu (miałem załatwiać kredyt, ale potrzebne było zaświadczenie o zarobkach, a musiałem je załatwić w pracy, czego - w związku z pobytem w szpitalu - nie mogłem zrobić), moim zdaniem póki co auto nie należy do nikogo w żadnym procencie, ani nie jest moje, ani banku.

W piątek 25 sierpnia napisał do mnie maila dealer mówiąc, że jeśli auto nie zostanie zarejestrowane do końca sierpnia (czyli raptem za kilka dni), to mogą być problemy. Odpisałem z pytaniami, ale jeszcze nie dostałem odpowiuedzi.

Mam teraz do Was pytania:

1) Czy faktycznie niezarejestrowanie pojazdu do jakiegoś terminu może powodować problemy, a jeśli tak - to jakie i dlaczego?
2) Czy jest ok - zarówno z punktu widzenia prawa, jak i klienta - zarejestrowanie pojazdu, którego się w ogóle nie widziało i nie dokonało się jego odbioru, a który nie jest jeszcze nawet (oprócz zadatku) mój?
3) Co się może stać, jeśli z powodów zdrowotnych nie będę miał siły czy możliwości pójść do urzędu i zarejestrować (a przecież jeszcze - o ile się nie mylę - trzeba tego samego dnia wykupić ubezpieczenie, czyli i tak czekałaby mnie wizyta u dealera)?
4) Co się może stać, jeśli zarejestruję pojazd do końca sierpnia, a potem okaże się (choć to bardzo mało prawdopodobne, ale przecież nie niemożliwe), że nie dostanę kredytu?

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy wszystko jest tu ok?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, komentarze i porady.

Pozdrawiam

Wojtek
 
gladi 


Marka: Dacia Renault
Model: Logan 2 Clio 5
Silnik: 1.2 16v 1,0 tce lpg
Rocznik: 2014 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-28, 13:50   

w moim przypadku było tak:
samochód przyjechał do salonu dzwonili żeby go obejrzeć
później zapłaciłem pieniążki za niego i dostałem fakturę
czekałem 2 dni aż dojdzie reszta dokumentów do rejestracji
poszedłem zarejestrować samochód wydaje mi się że potrzebna była też faktura zakupu samochodu
mając już tablice dopiero wykupiłem na miejscu u dilera ubezpieczenie na samochód
mniej więcej w ten sposób kupowałem 2 samochody w Łodzi w Jaszpolu, ale było to 2 lata temu może coś uległo zmianie teraz.
na pewno nikt nie narzucał mi tempa przy rejestracji czy odbiorze samochodów
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 14:12   

Gdy w 2006r rejestrowałem ostatni raz nowy samochód, to musiałem mieć fakturę zakupu, czyli było to po zapłaceniu 100% ceny.
Może coś się zmieniło obecnie, ale możliwe też, że to w przypadku zakupu na kredyt jest inaczej (tak jak w przypadku zakupu mieszkania- masz dokumenty, zapłaciłeś wszystko, masz kredyt, ubezpieczenie mieszkania... tylko mieszkania jeszcze nie masz).
Moim zdaniem dealer nie wie co jest grane i martwi się, że zrezygnujesz z zakupu.
Czy obecnie samochód już jest u dealera do wydania?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-08-28, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-08-28, 14:47   

W tej chwili to sprawa wygląda jakby salon "sprowadził" sobie auto na twoje zamówienie. Generalnie możesz go nie odbierać i stracisz tylko pieniążki które wpłaciłeś. Dziwne, że dostałeś papiery nie widząc auta. Ja odbierałem cztery i za każdym razem auto było najpierw na salonie, a potem dochodziły dokumenty do niego pocztą. Wpłacałem pieniążki, dostawałem fakturę itd. i do urzędu rejestrować, ubezpieczenie i odbiór.
Co w przypadku jak salon zamawia auto i go nie rejestruje do następnego roku, bo nie było na niego chętnego.
Bardziej mi się wydaje, że chodzi o kasę. Dopóki nie wpłacisz kasy to salon będzie musiał za niego zapłacić i czekać, aż łaskawie udasz się i zakupisz je. Jakieś może terminy płatności.
Poczytaj też w umowie, bo może masz termin odbioru. Jak go nie dotrzymasz to z automatu tracisz wpłacone pieniążki i auto przechodzi do sprzedaży.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-08-28, 14:53   

Zadzwoń do salonu i przedstaw sytuacje dlaczego mieli by cie nie pójść na rękę ?
Oni maili nie czytają więc odpuść sobie ten sposób kontaktu.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-08-28, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 15:39   

W 100% chodzi tylko o kasę. Jak salon miałby pieniądze w całości za auto to mogłoby czekać do odbioru długo. Na rejestrację auta/motoru itp jest teoretycznie 31 dni ale jak tego w ciągu tego czasu nie zrobisz to nic za to nie grozi. Co do nieprzekraczalnego terminu to jest to tylko w przypadku wyprzedaży serii np z uwagi na nowe normy i wówczas w dokumentach podany jest czas do którego została przedłużona homologacja np do końca 2017 ale Dacii nowej to raczej nie dotyczy.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-08-28, 16:37   

mojo napisał/a:
teoretycznie 31 dni ale jak tego w ciągu tego czasu nie zrobisz to nic za to nie grozi.


Tak jest jeżeli rejestrujesz używany. Nie wiem czy dotyczy to też nowego.
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2017-08-28, 20:04   

A. Zarejestruj auto i jest juz Twoje. Musza Ci je wydać nawet jak nie zapłacisz!!

B. Auto w tej chwili jest kitowane i malowane w jakiejś stodole bo spadło z lory. Zarejestrujesz i jest Twoje. Nie będziesz mógł raklamować.
Ktoś ostro tnie w bambuko
_________________

 
Piotrinco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 20
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2017-08-28, 21:29   

Ja bym w życiu nie rejestrował auta , którego nie widziałem, jak ja kupowałem to najpierw zadzwonili, że auto jest już w salonie i czekają na dokumenty, po kilku dniach wszystkie dokumenty są i mogę rejestrować. Przyjechałem po dokumenty i przed wydaniem oglądałem auto, jeszcze było brudne i nie przygotowane do odbioru, na drugi dzień rano zarejestrowałem i do salonu po auto, które było już czyste i stało w salonie, tam jeszcze raz oglądałem auto i dopiero podpisywałem dokumenty finansowania i odbioru.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 21:37   

Marek1603 napisał/a:
mojo napisał/a:
teoretycznie 31 dni ale jak tego w ciągu tego czasu nie zrobisz to nic za to nie grozi.


Tak jest jeżeli rejestrujesz używany. Nie wiem czy dotyczy to też nowego.


Jest tak samo. Różnica taka że auto nowe może mieć termin obowiązywania homologacji i jak się to przekroczy to już kiszka ale to rzadkie przypadki z reguły zmiana norm.
 
infos 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPi / LPG
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: Topólka
Wysłany: 2017-09-13, 19:37   

Wygląda na to, że nie dostanie się faktury, jak się nie zapłaci za auto.
Faktura natomiast jest niezbędna do jego rejestracji, poza nią także inne dokumenty.
I tu pytanie jakie to dokumenty?
_________________
Mam ochotę na .... Dustera ;)
Zafiltrowany, zaczujnikowany wstecz.
 
bakulik 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 78
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-09-13, 20:29   

Ja miałem fakturę, kartę pojazdu, świadectwo zgodności WE i oświadczenie Renault Polska o danych i informacjach o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu. No i oczywiście wypełniony wniosek o rejestrację. :-)

Szczegółowe informacje powinieneś znaleźć np. na stronie internetowej organu, w którym będziesz rejestrował samochód, np. tu: http://www.bip.radziejow....nformacyjna.pdf ;-)
_________________
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła

Ostatnio zmieniony przez bakulik 2017-09-13, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-14, 11:21   

Ja dostałem pełną FV przed pełną zapłatą. Przy odbiorze auta musiałem zapłacić. Widocznie jaki salon takie zasady.
 
infos 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPi / LPG
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: Topólka
Wysłany: 2017-09-14, 15:12   

A teraz jakie to koszy, bo tabelka jest ..... zawiła ;)
Tak na serio, to podlegam pod rejestrację z poza powiatu (chociaż nie piszą tu o nowym pojeździe) i w ogóle jak śmieli nie wymienić osobno Dustera ? ;)
_________________
Mam ochotę na .... Dustera ;)
Zafiltrowany, zaczujnikowany wstecz.
Ostatnio zmieniony przez infos 2017-09-14, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2017-09-14, 20:56   

180,50; chyba, że w Radziejowie jest inaczej :-P
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
bakulik 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 78
Skąd: Rumia
Wysłany: 2017-09-14, 21:43   

Ewentualnie jeżeli chcesz mieć na blachach swój nick, to dolicz jeszcze 920 zł. ;-)
_________________
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne