Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Faktura vat marża - z czym to się je
Autor Wiadomość
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-01-17, 20:21   Faktura vat marża - z czym to się je

Mam taką sprawę, namierzyłem sobie fajnego logana mcv rocznik 2014, auto sprawdziłem w bazie renault w serwisie i nie ma tam żadnych kwiatków.
Chodzi mi o formę zakupu, auto zostało odkupione od właściciela przez komis, właściciel wziął je w leasing ( to wiadomo że komis musi mi dać papiery że został leasing spłacony i jest wolny od jakichkolwiek zadłużeń). I teraz tak, komis chce je sprzedać za 25000 na faktura vat marża, i teraz tego się boję najbardziej, bo naczytałem się o wałkach jakie robią z autami sprowadzanymi z zachodu, że sprzedają je z fakturą vat marża a potem komis nie płaci vatu i skarbówka ściga kowalskiego za nie zapłacony vat.
Jak ma się sprawa z samochodem który stoi na prawdopodobnie leasingowych blachcach, bo ma WE na tablicy a tą fakturą vat marża. Bo gośc mi powiedział że może mi wystawić fakturę vat 23% no ale muszę mu zapłacić ten vat czyli kwota zrobiła się prawie 30000tyś. Czy ja jako osoba prywatna mogę go kupić na faktura vat marża zapłacić za niego te 25000tyś , zarejstrować i cieszyć się samochodem, żeby nie było później że mi skarbówka zapuka do domu że komis nie zapłacił vatu i ja go mam uiścić
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-01-17, 21:05   

Chyba sam sobie odpowiedziałeś- skąd się wzięła nagła różnica w cenie? Mi to źle pachnie...
_________________
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-17, 21:16   

Zadzwoń do leasingodawcy i sprawdź.
Rożne mogą być przyczyny , komisy wszystkie sprzedają na VAT marża bo wtedy VAT jest tylko od prowizji komisanta . Im się nie opłaca przerzucać przez cały VAT.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-01-17, 23:27   

nie masz co się martwić moim zdaniem.
Chodzi o to, że albo odkupisz od tego co wykupił z leasingu i prowadzi działalność, albo w tle pojawi się osoba fizyczna i kupisz od komisu który kupił od tej osoby.

Krótkie przeliczenie:
leasing odsprzedał za 15k netto, to żeby sprzedać za 25k netto (jakieś naprawy i inne koszta + marża) to masz 10k i 2300 różnicy VATu do odprowadzenia i ~1900 dochodowego.

Prawdopodobny scenariusz proponowany:
Jeśli leasing odsprzedał za 15k netto, odkupił go pan Miras za 15 500 netto - zapłacili 100zł VAT, 500zł zysku. Potem drugi komis odkupuje od pana Mirasa samochód za 24500 (już bez żadnych VATów, bo Pan Miras nie handluje samochodami zawodowo) i jeśli sprzeda za 25000zł z FVAT marża, to znowu zapłacą vat od 500zł. I na takim manewrze masz 2k VATu oszczędności, zero problemu z progami podatkowymi (bo nie ma dochodu) etc.

Mam nadzieję że nieco Ci rozjaśniłem sytuacje :)

Obejrzyj samochód i sam zdecyduj. Ja np. widziałem samochody ściągane z CH z papierami na 2000CHF, a w rzeczywistości firmy w CH wiedziały o co chodzi i inkasowały wielokrotność tego bez kwita, a 3% akcyzy od 2000CHF (w końcu legalna faktura), import prywatny więc VAT też od tej kwoty zapłacony, a po 6mcach sprzedaż do komisu i VAT marża.
Ostatnio zmieniony przez czaju 2017-01-17, 23:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-18, 06:30   

Ja kupiłem 2 samochody na Fakturę VAT marża i nie miałem żadnych kłopotów. Były to auta z polskiego salonu zostawione przez właścicieli u dilera w rozliczeniu za nowe auta.

Faktura VAT marża oznacza szczególną formę rozliczania podatku VAT, stanowiąc odstępstwo od ogólnych zasad opodatkowania VAT oraz rozliczania tego podatku. Na jej podstawie sprzedawca płaci podatek jedynie od naliczonej przez siebie marży, a nie od całkowitej kwoty sprzedaży.
http://poradnik.wfirma.pl...zna-ja-wystawic

Sprawdź, kto, komu i na podstawie jakich dokumentów to auto odsprzedawał.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2017-01-18, 08:42   

Proponuje dokładnie sprawdzić temat vatu bo wg mnie trochę słabo to wygląda.
Najlepiej podjedz do skarbówki i zapytaj co i jak.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 09:28   

Od kogo kupił komis - od firmy leasingowej, czy właściciela, który wcześniej go kupił od firmy leasingowej? W tym drugim przypadku raczej nie ma się czego bać.
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-01-18, 19:52   

Jeżeli auto jest z salonu PL to nie ma żadnego problemu. Wałek na VAT dotyczy aut sprowadzonych, kupionych za granicą w cenie netto.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne