Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero Sce 75
Autor Wiadomość
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 14:03   Sandero Sce 75

Witam wszystkich znawców i miłośników Dacii, krótka historia (wstęp) i pytanie (czy też pytania).

Wysłużone, dotychczas bezawaryjne Kangoo z 2001 (drobnych pierdół w stylu włącznik awaryjnych, długich, spryskiwacze itp. nie liczę + oczywiście ekspolatacja) od pewnego czasu bezawaryjnym być przestało, co spowodowało powolną ewolucję z "nie zmieniam starego grata, bo mam z nim święty spokój i małe koszty" w "kurczę, powoli strach z domu wyjechać, czyżby już nadszedł czas na zmianę". Auto żony (czyli ma być bezawaryjne), około 140kkm przebiegu (od nowości w rodzinie, od 10-11 lat w moich rękach więc przebieg pewny) wykorzystywane jako typowa dojazdówka po mieście, 6000-8000 km rocznie.

No to szukamy.
Założenia wstępne:
- nieduże auto do którego na krótkie trasy wejdzie 5 osób i nie trzeba będzie ich upychać kolanem (tak, wiem, że kangoo niby był "dużo" większy, ale raz, że był od rodziny, historia znana, bierzemy co jest; a dwa, że kangoo z 2001, to nie kangoo z 2016 - dziś taka Venga jest od niego dłuższa);
- bagażnik do którego zmieszczą się większe zakupy (spożywcze, nie że szafę przewiozę);
- 5 drzwi;
- mała benzyna (ma jeździć po mieście). Im mniej udziwniona, tym lepiej. Im trwalsza tym lepiej;
- ABS (tak, wiem, że dziś niby oczywistość - od 1997 w osobówkach montowany seryjnie, niestety kangoo mimo iż "usoobione" ABSu nie miało);
- klima (tego żona nie odpuści, w sumie ma rację);
... (tutaj dużo drobnych kryteriów, którymi nie będę Was zadręczał)
- i ... finansowo mieścimy się w 20kzł .

No i bida. Niby auta młodsze, ale często z porównywalnym do kangura przebiegiem (i z dużym prawdopodobieństwem, że cofane), strach jaka historia itd. Trochę głupio wywalić taką kasę i mieć auto być może bardziej wyeksploatowane niż dotychczasowe. No to zaczęliśmy podnosić kryteria finansowe i doszliśmy do 30kzł (no powiedzmy, że jest to 6-7 letnia Venga). Nadal trochę słabo, ale zaraz, rzućmy okiem na (NOWĄ!) Dacię, może warto.
Najpierw (chyba siłą rozpędu) Dokker, potem (siłą rozsądku) Sandero, którą ... można już kupić za 29900 (wow).
No dobra, obejrzałem co za te 29900 można kupić no i sorry, się nie mieścimy w założeniach - jak wiecie Access nie umożliwia założenia klimy (Leo Why?). No to podnosimy wersję, mamy Ambiance, która za 35400 (cholera dużo) ma wszystko czego potrzebujemy do szczęścia. No to internet, DACIA Klub i czytamy, czytamy, czytamy.

Co wyczytałem - silnika, który nas interesował: 16V 75KM już nie ma (szkoda), jest za to SCe 75KM, który ma 3 cylindry, brzmi jak sokowirówka, niby się sprawdził w Nissanach i Twingo (w sensie trwałości). Nadal od biedy spełnia nasze kryteria. TCe 90KM odpada bo to +5500 zł, a my już i tak przekroczyliśmy założony budżet.
Lakier - nie chcę dopłacać 1800 za coś innego niż podstawowy, przy czym gdzieś mi mignęło, że ktoś na podstawowy (bodajże niebieski) narzekał. Jeżeli macie jakieś doświadczenia z podstawowym, poproszę o info.
Gdzie kupić - Poznań niby duże miasto, wybór niby jest, a tu na forum dosyć negatywne opinie o Pieluszyńskiej czy Auto Compolu, w Komornikach Rosiak i Syn się zawinęli, czyżbym musiał do Leszna (chwalicie) jechać? Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe opinie o dilerach z P-nia i okolic, chętnie poczytam.
Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat, czy dać sobie spokój?
I ostatnie pytanie - dotychczas ze względu na dużą utratę wartości nie kupowałem nówki. Na forum wyczytałem dodatkowo, że ze względu na "znaczek" Dacie tracą jeszcze szybciej stąd pomysł (o ile oczywiście nie wygram w totka i takie tam), żeby autem jeździć "do oporu". Czy jesteście w stanie oszacować (wiem przesada), czy choćby podać jakieś wskazówki na co uważać, na ile lat eksploatacji mogę liczyć (zakładając przebiegi +/- 8000 km/rok, auto stojące "pod chmurką").

Dzięki za przebrnięcie przez (przydługawy) opis, jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły na co patrzeć czy zwracać uwagę, to chętnie poczytam.

Pozdrawiam
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-23, 14:17   

A rozważaliście kredyt typu 50/50?
Jeśli tak to już masz Sandero takiego jakiego chciałeś.
Nasz kolega Gregorisan ma Sandero Stepway Tce 90 KM i jest zadowolony. Możesz napisać do niego priva.
A co do szukania tego auta, to napisz do niemal wszystkich dealerów w Polsce mail z prośbę o wycenę i czekasz na odpowiedzi od nich, wszak dealerzy walczą o klienta.
Mam biały kolor i jestem zadowolony, wszak jest łatwy do utrzymania niż ciemny granat (chyba że nie lubisz białego koloru to trudno).
A jeśli chodzi o gwarancję to warto wziąć od kogoś tzw. ambasadora, kto ma ważny voucher na 5 lat za symboliczną kwotę 1 zł zamiast za blisko 500 zł. ;-) (było wałkowane na tym forum, warto je poszukać używając opcji SZUKAJ).
Powodzenia w zdobyciu następnego auta! ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-23, 14:32   Re: Sandero Sce 75

maroco888 napisał/a:
...tak, wiem, że kangoo niby był "dużo" większy...

Niekoniecznie. Niedawno porównywałem rozmiary Sandero z Golfem IV (model z przełomu wieków) i wyszło mi, że oba auta różnią się we wszystkie strony po góra 1-2cm. Uprzedzając wszelkie komentarze - znaczna część różnicy w długości stanowi przedni zwis.

maroco888 napisał/a:
- mała benzyna (ma jeździć po mieście). Im mniej udziwniona, tym lepiej. Im trwalsza tym lepiej;

Jeżeli faktycznie tylko do miasta, to powinno wystarczyć. Krótka skrzynia biegów i niski moment obrotowy spowodują, że jazda autostradowa będzie uciążliwa, choć nie niemożliwa.

maroco888 napisał/a:
No dobra, obejrzałem co za te 29900 można kupić no i sorry, się nie mieścimy w założeniach - jak wiecie Access nie umożliwia założenia klimy (Leo Why?).

Tak robi większość producentów - niska cena na wabika, ale auto tak skonfigurowane, żeby nie było sensu go brać. Z tego też powodu Duster kosztuje realnie 50k a nie 39.999, natomiast Citroen C-Elysee kosztuje minimum 44k a nie 39.999.

maroco888 napisał/a:
- nieduże auto do którego na krótkie trasy wejdzie 5 osób i nie trzeba będzie ich upychać kolanem

Przy 5 osobach i tak dychawicznym silniku trzeba będzie "brać" górki z rozpędu.

maroco888 napisał/a:
Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat, czy dać sobie spokój?
I ostatnie pytanie - dotychczas ze względu na dużą utratę wartości nie kupowałem nówki. Na forum wyczytałem dodatkowo, że ze względu na "znaczek" Dacie tracą jeszcze szybciej stąd pomysł (o ile oczywiście nie wygram w totka i takie tam), żeby autem jeździć "do oporu".

Mam zawsze z tyłu głowy taki wzór na spadek wartości auta -50% w 5 lat. (sprytne, no nie? :D )
Mając 5-letnie, bezwypadkowe Sandero z symbolicznym przebiegiem 40k nie wierzę, żeby było warte mniej niż połowę.
Zapłaciłbyś powiedzmy 38.000zł, sprzedał za 19.000zł, to oznacza, że rocznie traciłbyś na nim niecałe 4000zł!
I tutaj jest najlepsza część zabawy - ktoś odkupi tego 5-latka, od razu wymieni rozrząd, może któreś klocki się skończą i dodając kolejne np. 3000zł spadku wartości wyjdzie, że koszt użytkowania w 6-tym roku będzie wyższy niż w 3-4-5...
I co? Na pewno warto trzymać dłużej niż 5-letnia gwarancja? ;)
Ostatnio zmieniony przez GRL 2017-01-23, 14:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
histe 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-23, 14:36   

Wiele lat temu kupowałem Renault w Compolu i tam też serwisowałem- byłem zadowolony.
W minionym roku kupiłem Renault od Pieluszyńskiej i złego słowa napisać nie mogę.

Może kwestia podejścia, albo szczęścia ?
Nie ma się co uprzedzać, tylko wejść, zobaczyć, przejechać się

Co do aut używanych to za miesiąc sprzedaję żony ix20 2014, ale cena będzie przekraczać 30 tys.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 15:11   

route2000 napisał/a:
A rozważaliście kredyt typu 50/50?

Rozważamy różne opcje, m.in. 50/50. Zobaczymy co wyjdzie.

Cytat:
A co do szukania tego auta, to napisz do niemal wszystkich dealerów w Polsce mail z prośbę o wycenę i czekasz na odpowiedzi od nich, wszak dealerzy walczą o klienta.

Może nie do wszystkich, ale faktycznie w promieniu 100-150 km można rozważyć. Inna sprawa, to nie oszukuję się i zakładam, że łatwiej urwać coś z ceny "auta na wypasie", niż takiego golasa. Ale napisać faktycznie można.

Cytat:
Mam biały kolor i jestem zadowolony, wszak jest łatwy do utrzymania niż ciemny granat (chyba że nie lubisz białego koloru to trudno).

Nie lubię białego (sorry), ale jeżeli się okaże, że granat jest super turbo bez sensu, to wezmę biały. 1. praktyczność, 2. preferencje :-)

Cytat:
A jeśli chodzi o gwarancję to warto wziąć od kogoś tzw. ambasadora, kto ma ważny voucher na 5 lat za symboliczną kwotę 1 zł zamiast za blisko 500 zł. ;-) (było wałkowane na tym forum, warto je poszukać używając opcji SZUKAJ).

Na hasło "Ambasador" kilka razy trafiłem, ale za Chiny nie wiedziałem o co biega. Dzięki za wyjaśnienie, oczywiście poszukam.

Cytat:
Powodzenia w zdobyciu następnego auta! ;-)

Dzięki :-) .
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 15:16   Re: Sandero Sce 75

Cytat:
maroco888 napisał/a:
- nieduże auto do którego na krótkie trasy wejdzie 5 osób i nie trzeba będzie ich upychać kolanem

Przy 5 osobach i tak dychawicznym silniku trzeba będzie "brać" górki z rozpędu.

Trudno, najwyżej trzeba będzie się odpychać nogami "na Flinstona" ;-) . Na szczęście w P-niu jest w miarę płasko.

Cytat:
maroco888 napisał/a:
Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat, czy dać sobie spokój?
I ostatnie pytanie - dotychczas ze względu na dużą utratę wartości nie kupowałem nówki. Na forum wyczytałem dodatkowo, że ze względu na "znaczek" Dacie tracą jeszcze szybciej stąd pomysł (o ile oczywiście nie wygram w totka i takie tam), żeby autem jeździć "do oporu".

Mam zawsze z tyłu głowy taki wzór na spadek wartości auta -50% w 5 lat. (sprytne, no nie? :D )
Mając 5-letnie, bezwypadkowe Sandero z symbolicznym przebiegiem 40k nie wierzę, żeby było warte mniej niż połowę.
Zapłaciłbyś powiedzmy 38.000zł, sprzedał za 19.000zł, to oznacza, że rocznie traciłbyś na nim niecałe 4000zł!
I tutaj jest najlepsza część zabawy - ktoś odkupi tego 5-latka, od razu wymieni rozrząd, może któreś klocki się skończą i dodając kolejne np. 3000zł spadku wartości wyjdzie, że koszt użytkowania w 6-tym roku będzie wyższy niż w 3-4-5...
I co? Na pewno warto trzymać dłużej niż 5-letnia gwarancja? ;)

Dzięki, zanotuję, zapamiętam. Zobaczymy jak długo będziemy trzymać (tylko najpierw musimy kupić ;-) ).
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 15:24   

histe napisał/a:
Wiele lat temu kupowałem Renault w Compolu i tam też serwisowałem- byłem zadowolony.
W minionym roku kupiłem Renault od Pieluszyńskiej i złego słowa napisać nie mogę.

Może kwestia podejścia, albo szczęścia ?
Nie ma się co uprzedzać, tylko wejść, zobaczyć, przejechać się

Co do aut używanych to za miesiąc sprzedaję żony ix20 2014, ale cena będzie przekraczać 30 tys.


Dzięki za info, wiem, że mamy tak, że na 10 obsłużonych super, nikt nic nie napisze, ale jak ktoś został "wystawiony", to od razu będzie pisał negatywy. "Pieluchę" mam rzut kamieniem i pewnie podjadę kiedyś przy okazji rzucić okiem jak to wygląda na miejscu.

O ix20 - daj linka na priva, jak wystawicie. Obawiam się, że raczej nie kupimy, ale rzucić okiem nie zawadzi.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-23, 15:51   

Nie popełniaj błędu nie kupuj auta z silnikiem 1.0 .
75 KM brzmi sensownie ale realnie nie da się tym jeździć
Kiedyś VW pakował taki silnik do golfa,ibizy i octavi , nikt tego nie kupował i części dziś do tego cuda są praktycznie nie dostępne z tym SCE będzie tak samo . Analogicznie 1.4/1.6 to silniki dostępne w każdym złomie .
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-23, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2017-01-23, 16:51   

Kupując nówkę na pewno straci na wartości dość szybko. Może popatrz za autem używanym, ja mam używaną już prawie trzy lata i nie żałuję zakupu (notabene kupiłem ją w Mosinie pod Poznaniem). Ślinik jest idealny nie wysilony zresztą jeździłeś kangurem to wiesz. Co do tych nowych to się nie wypowiadam bo nie znam tych silników.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-01-23, 17:02   

Fruxo napisał/a:
Nie popełniaj błędu nie kupuj auta z silnikiem 1.0.


Eee nie może być aż tak źle. Kuzyn ma Corse D z silniczniek 1.0 bodajże 65 KM i jak dla mnie ten silnik byłby zupełnie wystarczający do miasta, czy dla żonki.

Co do kredytu to osobiście miałem opcje z wpłatą własną a resztę pomalutku sobie w ratach spłacałem. Wydawało mi się to lepsze niż 50/50, bo łatwiej mi było znaleźć te 570 pln raz na miesiąc niż po roku na raz wywalić drugą połowę. Niby to samo ale jakby nie :-D
_________________

 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2017-01-23, 18:09   

maroco888 napisał/a:
Co wyczytałem - silnika, który nas interesował: 16V 75KM już nie ma (szkoda),
Właśnie że jest. . . .kosztuje tyle co sce, zajrzyj do konfiguratora. Poza tym w Clio ten silnik jest nadal oferowany, to dlaczego miałoby go nie być w Dacii.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 18:21   

Dzida napisał/a:
maroco888 napisał/a:
Co wyczytałem - silnika, który nas interesował: 16V 75KM już nie ma (szkoda),
Właśnie że jest. . . .kosztuje tyle co sce, zajrzyj do konfiguratora. Poza tym w Clio ten silnik jest nadal oferowany, to dlaczego miałoby go nie być w Dacii.

W konfiguratorze jest, w cenniku 2017 nie ma, na forum chyba też było, że wychodzi.
Jak dla mnie, to prościej wrzucić nowy cennik w pdf'ie niż przebudowywać konfigurator i pewnie dlatego w konfiguratorze nadal jest.
No chyba, że się mylę, ale to bym się tylko z tego ucieszył.
 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2017-01-23, 18:24   

maroco888 napisał/a:
W konfiguratorze jest, w cenniku 2017 nie ma
Ale nie ma cennika na 2017 r, jest tylko stary wyprzedażowy na 2016. . . .
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 18:31   

Dzida napisał/a:
maroco888 napisał/a:
W konfiguratorze jest, w cenniku 2017 nie ma
Ale nie ma cennika na 2017 r, jest tylko stary wyprzedażowy na 2016. . . .


W jednym pliku na górze jest 2016, poniżej 2017.
W ogóle ciekawie 1.2 16V 75 KM
- sandero - nie ma
- logan - 2016 nie ma, 2017 jest
- mcv - 2016 nie ma, 2017 jest
nie czaję :-/
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-23, 19:02   

Cześć,

Co do dilerów to autocompol jest bardzo ok. Dużych rabatów w Dacia nie ma, ale idzie te 2-3 % uzyskać.

Gwarancję obecnie warto brać z pakietem serwisowym
4 lata z kosztami przeglądów to 1100 Easy Service.

Silnik to jak tam uważasz, wiadomo mocniejszy - lepszy. Z drugiej strony 8 000 km rocznie to sporadyczne użycie i chyba nie ma co przesadzać. Najwyżej na powiatówkach i krajówkach będziesz jechał za Tirem te parę kilometrów.

Pozdrawiam
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-23, 19:06   

Jakbyś chciał ambasadora zamiast pakietu serwisowego to daj znać - napiszę do dacia żeby mi uaktywnili kupon na stronie i ci przekażę.
 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2017-01-23, 19:12   

maroco888 napisał/a:
W jednym pliku na górze jest 2016, poniżej 2017.

OK teraz widzę, dzięki. Faktycznie dziwne. . . . .
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-01-23, 19:24   

może będę się powielał (sporo tego tekstu już się pojawiło a czytać od deski do deski mi się jakoś nie chce :oops: )

-kolor - jeśli chcesz oszczędzić na metaliku (moim zdaniem można to spokojnie uczynić) zdecydowanie lepiej biały niż granatowy, latem będzie o wiele chłodniej a paradoksalnie łatwiej utrzymać w czystości biały niż granatowy, na tym ostatnim widać każdą plamę i kurz, inną sprawą jest kwestia gustu - mnie biały z czarnymi dodatkami o wiele bardziej się podoba
-silnik - jeśli ma to być toczydło bez ambicji sportowych - można pomyśleć na poważnie o tym wolnossącym SCe 75 . Jednostka maksymalnie uproszczona, żadnych komplikujących konstrukcję elementów osprzętu, co daje nadzieję na długą, tanią i bezproblemową eksploatację. O jeździe 150 km/h radzę zapomnieć. Granicą komfortu akustycznego i ekonomicznego będzie 120-130 km/h a najlepiej toczyć się koło setki
-model - sandero jest w takiej samej cenie jak logan a ten ostatni ma o wiele większy bagażnik, więc sądzę,że jak z prezerwatywą - lepiej mieć ze sobą, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda ;-)
a zdecydowanie najbardziej praktyczną opcją dla rodziny z zachowaniem umiaru cenowego byłby logan mcv - zgrabna bryła, pojemny bagażnik, łątwy dostęp
-wersja - jakakolwiek, byle miała klimatyzację, bo bez niej latem z dziećmi wesoło nie będzie, czyli ambiance, choć jeśli trafi się okazja z laureate nie ma co marudzić
-czas uzytkowania - oczywistą oczywistością - jako rzekł klasyk - jest,że nowe auto traci szybciej na wartości ale tylko przy założeniu że sprzedamy je po 4-5 latach od zakupu, nie do końca prawdą jest że akurat Dacia wyjątkowo szybko traci na wartości, to obecnie bardzo popularna marka a popularność oznacza spore zainteresowanie. Np używane Dustery z francuskim silnikiem K4M sprzedają się doskonale a kupcy niespecjalnie nawet się targują. Po kupieniu nowej Daćki trzeba się przymierzyć do 7-10 lat eksploatacji. Auto moim zdaniem spokojnie wytrzyma nawet i dłuższy okres. Nie ma zbiorowych narzekań ani na korozję ani też na ogólną trwałość. Dokuczają czasem drobiazgi typu popsuty klakson, przepalona żarówka konsoli, urwana korbka, rysująca się szybka licznika itp. przy założeniu, że auto będzie garażowało pod chmurką prosty benzynowy silnik będzie rozwiązaniem najbardziej bezpiecznym.
-gdzie kupić? - nie nastawiaj się tylko na swoje miasto, warto czasem 200 km przejechać żeby skorzystać z lepszej oferty. W dużych miastach jest większy ruch w salonach, więc sprzedawcy są jakby mniej skłonni do negocjacji

radzę podzwonić, popisać maile z prośbą o konkretne oferty, na pewno trafi się coś interesującego, warto się spieszyć, mamy styczeń, na pewno jakaś część aut się nie sprzedała, dilerzy będą pozbywać się też wystawówek, aut demonstracyjnych itp, warto o nie też popytać - to zwykle dobrze wyposażone wersje
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-01-23, 19:41, w całości zmieniany 5 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7399
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-01-23, 19:41   

Fruxo napisał/a:
Nie popełniaj błędu nie kupuj auta z silnikiem 1.0 .
75 KM brzmi sensownie ale realnie nie da się tym jeździć


A co duster z 1,6 16v to jest pewnie rakieta?
A jednak jeździ i 1.0 też będzie jeździło. Fakt 3 cylindrówka brzmi dziwnie i dziwnie pracuje. Ot trzeba się do niego przyzwyczaić. Przy takich przebiegach to nie ma co pchać się ani w diesla, ani w LPG.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 19:56   

franius napisał/a:
Jakbyś chciał ambasadora zamiast pakietu serwisowego to daj znać - napiszę do dacia żeby mi uaktywnili kupon na stronie i ci przekażę.


Dzięki, uśmiechnę się, gdy już dogram grupę: jakie auto/gdzie kupić/skąd finanse/kiedy finanse itd ;-)
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-23, 20:09   

Dar1962 napisał/a:
może będę się powielał (sporo tego tekstu już się pojawiło a czytać od deski do deski mi się jakoś nie chce :oops: )

[...]



Dzięki, dobre podsumowanie, kilka potwierdzeń, jest co przemyśleć.
Co do koloru - zobaczymy. Nawiasem mówiąc gdzieś kiedyś wyczytałem, że nagrzewanie się auta nie zależy od koloru karoserii, ale pewnie to robili amerykańscy naukowcy, a rosyjskim wyszło, że zależy. Albo na odwrót ;-)
Logan nie, bo za długi, ogranicza mnie długość miejsca do parkowania (jakkolwiek głupio by to nie brzmiało). A poza tym, jak potrzebuję bagażnika, to jest jeszcze auto "podstawowe".
MCV j/w. To ma być dodatkowe auto w rodzinie, a nie "podstawowe". Kiedyś bym chętnie przygarnął MCV jak był jeszcze 7os, teraz tylko 5os, a jego rolę przejęła Lodgy. Na razie auto "podstawowe" w rodzinie na szczęście jeszcze jest sprawne, przy zmianie pewnie rozważymy Lodgy.

Jeszcze raz dzięki za pomysły i uwagi.
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-23, 21:15   

A może używane od Dilera?
https://www.otomoto.pl/of...html#e9017041c8
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-23, 21:22   

maroco888 napisał/a:
To ma być dodatkowe auto w rodzinie, a nie "podstawowe".

To Sandero Sce 75 Laureate w bazowym kolorze będzie rozsądnym wyborem - niższych wersji nie warto nawet brać pod uwagę.
Ewentualnie poszukać jakiś demówek z 2016 roku - jezeli takowe jeszcze są ;-)
_________________
enjoy the silence
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-01-23, 21:42   

gregorisan napisał/a:
niższych wersji nie warto nawet brać pod uwagę.


No tak to nie pisz, zależy co komu potrzebne :-P mam na pokładzie to samo co Ty poza elektrycznymi lusterkami (no przyznajcie się ile razy w ciągu roku je przestawiacie? Ok ogrzewanie ich jest na + ale jak kto ma garaż?) i halogenami (raz w życiu trafiłem na taką mgle, że wyszedłem z auta sprawdzić czy w ogóle jeszcze na drodze jestem :-D = dla mnie nie warto). Nie mam też skrzypiącego fotela :-D komputer pokładowy, klamki i lusterka w kolorze nadwozia? Czy ja wiem? Co kto lubi.
_________________

 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-23, 22:00   

arczi_88, ale te nowe cenniki są tak skonstruowane, że się nie opłaca brać niższych wersji - bo dokładając niezbędne rzeczy wychodzi cenowo prawie tyle co za wersje Laureate ;-)
A lusterka przestawiam często bo jeździmy z żona na zmianę ;-)
To samo ogrzewanie tylnej szyby - bardzo przydatne zimą, gdy się parkuje pod chmurką.
Komputer pokładowy również ;-)
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-01-23, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne