Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero Sce 75
Autor Wiadomość
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-01-23, 22:44   

A prawie robi różnicę nie tylko w przypadku piwa. Zrobiłem porównanie na Dokkerze, bo konfigurator Sandero nie działa wyszło mi prawie 3 tysiące różnicy - silnik i kolor podstawa + klima i zapas. Fakt niby niedużo ale jakby moim głównym założeniem była tylko klima to ja bym przemyślał dobrze czy warto, bo mimo, że nie Laureate to kółka ma, robotę robi. Takie moje zdanie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2017-01-23, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-24, 00:01   

Akurat w Sandero Ambiance łatwo dotrzeć do zaledwie kilkuset zł różnicy w cenie względem Laureate. A wtedy za kilka stówek można mieć kilka fajnych bajerów więcej - jak np. wspomniane elektryczne lusterka.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 08:27   

Liczyłem, liczyłem. Ambiance + klima 35400, Laureate 37400; 2000 różnicy, a w nich radio (i tak pewnie jakieś kupię, czyli różnica jeszcze mniejsza), lakierowane lusterka i klamki zewnętrzne, wewnętrzne chromowane (olać), ten cały pakiet komfort (regulowany fotel, kierownica, pasy przód) (może się przydać), regulowane elektrycznie (olać) i ogrzewane lusterka (może się przydać), no i halogeny (w mieście bardziej ozdoba, w życiu chyba miałem ze dwie sytuacje, w których naprawdę przydały się halogeny).
No i mam te niby 2000 zł różnicy i faktycznie niezły zgryz czy przyoszczędzić, czy dołożyć. Pieprzeni spece od marketingu ;-) .

Po przemyśleniu - jak się przymierzę do fotela bez regulacji i będzie ok, zostaję przy Ambiance. Podgrzewane lusterka i radio nie są warte 2000 zł, reszta jest mi niepotrzebna.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-24, 08:28   

arczi_88 napisał/a:
Zrobiłem porównanie na Dokkerze

Mówiłem o Sandero :-)
Na przykładzie:
Sandero Ambiance 75 Sce - przy dodaniu klimatyzacji i Pakietu Komfort\Kierowca ( żeby w 21 wieku trzeba było dopłacać za takie rzeczy jak choćby regulacja kierownicy i pasów bezpieczeństwa), radio ( w cenniku dopłata w konfiguratorze jest w standardzie) - 37.200 zł
Sandero Laureate 75 Sce - 37.400 zł
W tym wypadku różnica w cenie to 200 zł przy założeniu, ze trzeba w wersji Ambiance dopłacić też do radia.

Na czeskiej stronie Dacii jeszcze lepiej ;-)
Ambiance - 184.900 koron plus dopłata za radio, pakiet regulacji, klimatyzacja = 208.400 koron
Arctica - 204.900 koron

https://www.dacia.cz/cont...nik_sandero.pdf
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-01-24, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-01-24, 08:51   

maroco888 napisał/a:
regulowane elektrycznie (olać) i ogrzewane lusterka (może się przydać),


Te opcje nie występują osobno (pomijam sytuację, że można w tym kierunku samemu działać).


gregorisan napisał/a:
Mówiłem o Sandero


Jakby mi działał konfigurator to bym sam doszedł do tego :-/ Tu masz rację jakby się to rozbijało o 2 stówki to nie warto brać niższej wersji.
_________________

 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 09:03   

arczi_88 napisał/a:
maroco888 napisał/a:
regulowane elektrycznie (olać) i ogrzewane lusterka (może się przydać),


Te opcje nie występują osobno (pomijam sytuację, że można w tym kierunku samemu działać).


Wiem, że to jest razem, rozdzieliłem tylko w celu określenia co jest dla mnie przydatne, a co niekoniecznie :-) .
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-24, 09:40   

maroco888, najlepiej na spokojnie się zastanowić i wtedy podjąć decyzję.
Osobiście na chwilę obecną gdybym zdecydował się na Dacie to byłoby to "zwykłe" Sandero Tce 90 plus dołożony hak do transportu rowerów - przez to bym miał zaoszczędzony czas i pieniądze :-)
_________________
enjoy the silence
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 09:42   

Piotr napisał/a:
A może używane od Dilera?
https://www.otomoto.pl/of...html#e9017041c8


Kusi, ale od razu pojawia się pytanie - kto sprzedaje (defacto) roczne auto na gwarancji:
- bogaty, któremu się znudziło/niepodpasowało (w przypadku Sandero powiedzmy 5% szans, pewnie mniej);
- ktoś kto wziął na kredyt/leasing i go nie stać i sprzedaje awaryjnie (5%)
- auto miało jakieś defekty i właściciel jest z niego bardzo niezadowolony (dlaczego?), ew. ma już dosyć ciągłego jeżdżenia do serwisu (45%);
- auto po przygodzie (i tu pytanie jak poważnej) (45%).
Duża niewiadoma, co niestety zniechęca.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 09:48   

Przy okazji pytanie, które mi się nasunęło - związane z rozsyłaniem zapytania do salonów w promieniu 200 km od domu - kto jest gwarantem? Czy jest to salon/diler u którego kupię auto (czyli jak kupiłem 200 km od domu, to na wszystkie przeglądy czy naprawy gwarancyjne jeżdżę tam)? Czy gwarantem jest Dacia Polska, czyli kupuję w salonie A, a w przypadku wad mogę serwisować (na gwarancji) w salonie B?
Ostatnio zmieniony przez maroco888 2017-01-24, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-24, 09:53   

maroco888, przeglądy robisz w każdym uprawnionym ASO DACIA w Polsce, więc nie musisz robić przeglądu tam gdzie kupowałeś auto.

A tak na dobrą sprawę, to jak chcesz coś jeszcze dopisać jakieś zdanie to używaj przycisku EDYTUJ z prawej strony u góry nad postem, by nie zaśmiecać tego forum. ;-)

A jeśli chodzi o ogłoszenie podane przez kolegę to wystarczy tam zadzwonić i dowiedzieć o szczegóły. Proste?
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-01-24, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 10:04   

route2000 napisał/a:
A tak na dobrą sprawę, to jak chcesz coś jeszcze dopisać jakieś zdanie to używaj przycisku EDYTUJ z prawej strony u góry nad postem, by nie zaśmiecać tego forum. ;-)

Spox.
Cytat:
A jeśli chodzi o ogłoszenie podane przez kolegę to wystarczy tam zadzwonić i dowiedzieć o szczegóły. Proste?

Proste, pod warunkiem, że wszyscy sprzedawcy samochodów używanych byliby prawdomówni ;-) .
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-24, 11:47   

Zawsze można popytać, a czy mówią prawdę to już loteria....
Możesz kogoś poprosić z łódzkich kolegów, by luknęli na te auto i powiedzieli Ci o tym aucie...
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 11:53   

Dzięki, przemyślę :-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-24, 12:28   

maroco888 napisał/a:
...a w nich radio (i tak pewnie jakieś kupię, czyli różnica jeszcze mniejsza)...

Większość uzna mnie za defetystę, ale kupując radio aftermarketowe zwiększasz szansę, że ktoś wybije szybę i wyrwie z kablami. Wtedy cała oszczędność pójdzie wpi..u.
Do tego nie wyobrażam sobie, żeby w nowym aucie nie mieć bluetootha, a tego nie uświadczymy w radio za 120zł z Biedronki.
Osobiście akurat do firmowego bym dopłacił, albo dowiedział się czy do takiej wersji bezproblemowy jest przeszczep Media Nav.

maroco888 napisał/a:
ten cały pakiet komfort (regulowany fotel, kierownica, pasy przód) (może się przydać), ... ogrzewane lusterka (może się przydać), no i halogeny

Przymierzałem się do wersji bez regulacji i przy moich 175cm wzrostu wpasowałem się bardzo wygodnie. Natomiast moja narzeczona znacząco podnosi sobie fotel do góry względem moich ustawień, więc nie wiem czy przy 2 kierowcach (różnych gabarytów) brak regulacji będzie zdrowym rozwiązaniem.
Ogrzewane lusterka to ostatnimi czasy mój najukochańszy gadżet w aucie.
A co do halogenów to mam mieszane uczucia - mam w obu autach, ale kiedy są potrzebne to sprawiają wrażenie jakby nic nie pomagały.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-24, 13:10   

A jeżeli halogeny nie będą "przydatne" to można je zamienić na światła dzienne, o ile fabryczne tego nie mają..
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 13:14   

route2000 napisał/a:
A jeżeli halogeny nie będą "przydatne" to można je zamienić na światła dzienne, o ile fabryczne tego nie mają..

To akurat dają fabrycznie :-)
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 13:33   

GRL napisał/a:
maroco888 napisał/a:
...a w nich radio (i tak pewnie jakieś kupię, czyli różnica jeszcze mniejsza)...

Większość uzna mnie za defetystę, ale kupując radio aftermarketowe zwiększasz szansę, że ktoś wybije szybę i wyrwie z kablami. Wtedy cała oszczędność pójdzie wpi..u.
Do tego nie wyobrażam sobie, żeby w nowym aucie nie mieć bluetootha, a tego nie uświadczymy w radio za 120zł z Biedronki.
Osobiście akurat do firmowego bym dopłacił, albo dowiedział się czy do takiej wersji bezproblemowy jest przeszczep Media Nav.

Też mam taką wątpliwość, chociaż w sumie nie wiem o ile łatwiej ukraść standardowe niż firmowe.

GRL napisał/a:

maroco888 napisał/a:
ten cały pakiet komfort (regulowany fotel, kierownica, pasy przód) (może się przydać), ... ogrzewane lusterka (może się przydać), no i halogeny

Przymierzałem się do wersji bez regulacji i przy moich 175cm wzrostu wpasowałem się bardzo wygodnie. Natomiast moja narzeczona znacząco podnosi sobie fotel do góry względem moich ustawień, więc nie wiem czy przy 2 kierowcach (różnych gabarytów) brak regulacji będzie zdrowym rozwiązaniem.
Ogrzewane lusterka to ostatnimi czasy mój najukochańszy gadżet w aucie.
A co do halogenów to mam mieszane uczucia - mam w obu autach, ale kiedy są potrzebne to sprawiają wrażenie jakby nic nie pomagały.

Żona ma 175, ja mam 185, w zasadzie jedyne co przestawiamy w autach przy zmianie za kierownicą, to lusterko wsteczne. Będę mądrzejszy, jak się przymierzę do Sandero.
Ogrzewane lusterka, chyba pamiętam raz czy dwa razy (na 10 lat używania kangura), że się złościłem, że ich nie mam. Nie no, jak "skrobię" już całe auto, to lusterka nie są problemem (no chyba, że jest "lukier", ale to się zdarza bardzo rzadko). Gdybym miał jakieś zaawansowane systemy rozmrażania szyb, to pewnie i lusterka chciałbym mieć takie, a tak to nie mam ciśnienia.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-24, 13:33   

Chyba wszystkie wersje Dacii mają instalację do radia fabrycznie , a ceny MN na portalach czy na klubie sa niższe niż najtańsze radio ( no poza sklepami z pasiastym owadem)
A instalacja jest najprostsza z możliwych bo plug &play , trzeba dokupić tylko antenę GPS za 20 -30 zł i jak się chce sterowanie pod kierownicę ( najwyższa opcja) .
Całość zamknie sie kwotą z 500 zł ( z głośnikami)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-24, 13:49   

maroco888 napisał/a:
...chociaż w sumie nie wiem o ile łatwiej ukraść standardowe niż firmowe.

Aftermarketowe są wsuwane w dołączoną metalową ramkę i zatrzaskuje się na cieniutkich blaszkach. Wyjmuje się wpinając specjalne klucze lub rwąc na siłę za pomocą śrubokręta. Robota na kilkanaście sekund.
Fabryczne radio jest za zaślepkami poskręca wkrętami, więc trzeba widzieć co rwać i gdzie odkręcać.
Ale najważniejsze jest to, że zwykłego "Pajoniera" można opchnąć właścicielowi dowolnego auta z 1din.
Natomiast fabryczne od Dacii właściwie tylko właścicielowi Dacii, czyli rynek zbytu znacznie mniejszy.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3590
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-24, 13:51   

Problem w tym, że jeśli kupisz wersję bez radia to dostajesz maskownicę z półeczką i otworem 1 DIN.
I trzeba wtedy poszukać na szrocie takiej na podmianę.


Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2017-01-24, 13:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-24, 13:54   

GRL napisał/a:

Ale najważniejsze jest to, że zwykłego "Pajoniera" można opchnąć właścicielowi dowolnego auta z 1din.
Natomiast fabryczne od Dacii właściwie tylko właścicielowi Dacii, czyli rynek zbytu znacznie mniejszy.

I to jest argument, który przemawia do wyobraźni. Bo z kradzieżami to wiadomo, jak chcą, to ukradną, a tu faktycznie towar się staje słabochodliwy.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-24, 14:21   

Radio fabryczne ma też jedną niezaprzeczalną zaletę - sterowanie pod kierownicą, które jest genialne w swojej prostocie i ergonomii. I do tego zestaw głośnomówiący, który działa bardzo sprawnie.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2017-01-24, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-24, 14:25   

Mam zwykłe radio DACIA PLUG&RADIO i jestem zadowolony. Całkiem zupełne wystarczające radio jako do drugiego auta na miasto, a co do kamery cofania to mam tylko czujniki firmy Valeo i jest ekstra.
Mi to zupełnie wystarcza na taki "bolid" jaki jest Lodgy. A na trasę to mam srajfona na nawigację. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-01-24, 15:06   

dołożę swoje trzy grosze :-P
-radio - w Dusterze zrezygnowałem z fabrycznego, bo wtedy, gdy go kupowałem fabryczne nie miało nawet wejscia mp3 (na czym mi zależało) nie miało sterowania z kierownicy,było brzydkie i drogie, kupiłem prostego,pasującego oświetleniem z dużymi guzikami Alpine za ok 200 zł i doskonale się sprawdzał
http://www.daciaklub.pl/forum/download.php?id=4938
nie demonizujmy - czasy, kiedy nawet sprzęt kasetowy o nazwie Panasonix natychmiast znikał z deski, dawno minęły, poza tym kradzieży podlegają także radia fabrycznie montowane w konsoli, głównie dlatego,że są dużo droższe. Przy okazji złodziej niszczy połowę auta. Radio akcesoryjne kradnie się o wiele bardziej elegancko i bezinwazyjnie.Żeby coś grało, nie potrzeba wydawać od razu tysiąca zł,jeśli już to lepiej na głośniki i wygłuszenie, nawigacja w telefonie okazuje się często lepsza bo jest przynajmniej aktualna
-regulacja fotela w pionie - miałem w DD, jeździliśmy na przemian z żoną (różnica wzrostu 16 cm) i nic nie regulowaliśmy, w średnim położeniu siedzisko pasowało nam obojgu. W Sandero bez regulacji fotel będzie zamontowany mniej więcej optymalnie, trzeba pamiętać, że fotele w daciach w ogóle usytuowane są dość wysoko, jeśli pod sufitem mieści się facet, kobieta też się tam odnajdzie, ostatecznie podkładka pod 4 litery załatwi sprawę
-regulacja lusterek - miałem i było jak w przypadku regulacji siedziska (może dlatego,że lubię jeździć dość blisko kierownicy, żonie raz ustawione lusterka pasowały) więc moim zdaniem to luksus, bez którego można się obejść, reguluje się zawsze lusterko wewnętrzne. Do lewego zewnętrznego jest dostęp, więc manualna regulacja nie sprawia kłopotu, wajchą robi się ją szybciej niż elektrycznie, prawe można ustawić jakoś kompromisowo i dać sobie z nim spokój
-ogrzewanie lusterek - miałem i używałem sporadycznie, można przeżyć i bez tego
-lakierowane zderzaki, listewki, klamki i inne bzdury - samo zło, otarcia, zarysowania lakieru, pomalowane elementy nie spełniają swojej funkcji ochronnej,a ozdobna jest dyskusyjna
-elektryczne szyby - rzecz przydatna ale przy klimatyzacji można odżałować, elektryka szyb z tyłu przy małolatach jeżdżących na kanapie i tak musi być zdezaktywowana, bo non stop grzebią
-halogeny - używane ze 2 razy do roku, w mieście zupełnie zbędne

wiecie,co mi było najbardziej potrzebne w aucie? - centralny sterowany z pilota, żeby za każdym razem nie dłubać przy zamkach i ryglach :-P
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-01-24, 16:17, w całości zmieniany 5 razy  
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-24, 15:38   

maroco888 napisał/a:
Liczyłem, liczyłem. Podgrzewane lusterka i radio nie są warte 2000 zł, reszta jest mi niepotrzebna.

Do tego centralny z pilota i kilka innych szczegółów.

Przy założeniu że będziesz jeździł te 10 lat jak Kangoo to kwota jest pomijalna - 17 zł miesięcznie za całkiem fajne udogodnienia. Da się bez nich żyć, tylko po co ? Dodatki w Dacia są tak tanie że aż żal nie wziąść wszystkich. Ja osobiście zrezygnowałem tylko z:
-alu-felg (nie lubie się przejmować miękkością lub nie alusów przy pokonywaniu kałuży). Te ze renault gięły się jak chińskie.
-media nav. Wole TomTom z traffic. Nie raz mi uratowało sporo czasu. Trzeba przyznać że Media Nav jest mimo wszystko fajna w swojej prostocie. Może sobie dokupie kiedyś do wyglądu deski ;)
- skórzane fotele. Ekoskóra to nie skóra więc opcja słaba.


Warto przemyśleć zakup bo dokupić tych opcji już później się nie da.
Ostatnio zmieniony przez franius 2017-01-24, 15:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne