Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero Sce 75
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-24, 16:43   

franius napisał/a:

-media nav. Wole TomTom z traffic. Nie raz mi uratowało sporo czasu. Trzeba przyznać że Media Nav jest mimo wszystko fajna w swojej prostocie. Może sobie dokupie kiedyś do wyglądu deski ;)

MNEvolution ma TMC które korzysta z danych przekazywanych przez nadajniki radiowe FM, jest bezpłatne w odróżnieniu od traffica z TT który jest płatny ( a zupełnie nieopłacalny za granicą) .
Przy wykorzystaniu naszych klubowych rozwiązań będzie Ci działało TMC oraz możesz korzystać z map TomToma jeśli uważasz że są lepsze niż HERE.A najalepiej stosować na zakładkę i te i te bo wtedy masz aktualne mapy co 3 miesiące.

franius napisał/a:
Warto przemyśleć zakup bo dokupić tych opcji już później się nie da.

Akurat MN zawsze mozesz sobie zainstalować
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-25, 09:41   

Dar1962 napisał/a:

-lakierowane zderzaki, listewki, klamki i inne bzdury - samo zło, otarcia, zarysowania lakieru, pomalowane elementy nie spełniają swojej funkcji ochronnej,a ozdobna jest dyskusyjna


Będąc miłośnikiem nielakierowanych zderzaków (żadnych problemów, zarysowań, przycierek) najchętniej przygarnąłbym Accessa. No ale brak klimy, dziękuję, do widzenia :-/
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3590
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 10:38   

jas_pik napisał/a:


franius napisał/a:
Warto przemyśleć zakup bo dokupić tych opcji już później się nie da.

Akurat MN zawsze mozesz sobie zainstalować


Pod warunkiem że kupił wraz z radiem Plug&Radio - w innym wypadku musi zmieniać maskownicę na taką z otworem 2DIN.
 
Sokoow 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 11:47   

Nie wiem czy ktoś już pisał w tym temacie ale 1.2 16V jest nadal w ofercie.

W sobotę udało mi się zamówić nowe Sandero Laureate właśnie z 1.2 16V 75KM. Sprzedawca pogrzebał w systemie ze 20 minut i znalazł komunikat, że silnik 1.2 16V będzie w produkcji od 4 tygodnia stycznia równolegle z 1.0 SCe.
Nie jest to auto z placu ani zamówione przed dilera wcześniej - zostało skonfigurowane w sobotę i poszło zlecenie produkcji do fabryki.

Także proponuję podjechać do dilera i dowiedzieć się czy jeszcze są dostępne :)
_________________
'05 Renault Laguna II Grandtour 1.9 DCi Initiale Paris
'17 Dacia Sandero 1.2 16V Laureate - zamówiona
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-01-25, 12:33   

Sokoow napisał/a:
Nie wiem czy ktoś już pisał w tym temacie ale 1.2 16V jest nadal w ofercie.

W sobotę udało mi się zamówić nowe Sandero Laureate właśnie z 1.2 16V 75KM. Sprzedawca pogrzebał w systemie ze 20 minut i znalazł komunikat, że silnik 1.2 16V będzie w produkcji od 4 tygodnia stycznia równolegle z 1.0 SCe.
Nie jest to auto z placu ani zamówione przed dilera wcześniej - zostało skonfigurowane w sobotę i poszło zlecenie produkcji do fabryki.

Także proponuję podjechać do dilera i dowiedzieć się czy jeszcze są dostępne :)

Wow, i to jest dobra wiadomość :-) , dzięki.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-01-25, 12:38   

Sokoow napisał/a:
Nie wiem czy ktoś już pisał w tym temacie ale 1.2 16V jest nadal w ofercie


jeśli by się udało zamówić auto z tym silnikiem, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż 3 cylindrowiec, 1,2 16V to stara, dobra, prosta i solidna konstrukcja. Niewysilona jednostka o bardzo małej awaryjności, łatwa w naprawach. jedna z ostatnich, które lubią LPG. Moc niby taka sama co SCe, ale pracuje równo, cicho i kulturalnie, ma większy moment obrotowy i dobry dół. I pewnie w praktyce pali tyle samo. Jeździłem trochę clio z tym motorem i bardzo ładnie się w nim sprawował
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-01-25, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-03-17, 22:21   

1.2 jest już i w konfiguratorze i w cenniku (choć w sumie nie wiem - bałagan jest w tych dokumentach).
Intensywnie myślę o Sandero z takim właśnie silnikiem, więc ten temat u mnie "na czasie". Może niektóre elementy z Laureate (swoją drogą, to się czyta z francuska?) są bajerami, ale ktoś napisał, że bajery w tej cenie można brać. Zwłaszcza, że przy wersji Open dodawałbym pewnie pakiet komfort i klimatyzację, a to wychodzi na to samo. No i dodatkowo mam więcej rzeczy na zamówienie w Laureate, np. podłokietnik, czy kierownica skórzana. Kusi mnie ona, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego musi być to w pakiecie z regulatorem prędkości. Bo tak?
(A propos skóry - pakiet skórzany to pewnie jest bardziej dermowy, niż skórzany? Co jest rzeczywiście pokrywane skórą?)
Ostatnio zmieniony przez kn 2017-03-22, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2017-03-18, 08:10   

Na kierownicy jest skóra ekologiczna, na skrzyni biegów mam wrażenie że prawdziawa. Foteli skórzanych tez bym nie dokupywał, były tragiczne kiedyś.
Ostatnio zmieniony przez Thomson1708 2017-03-18, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-03-22, 22:14   

Sokoow napisał/a:
Nie wiem czy ktoś już pisał w tym temacie ale 1.2 16V jest nadal w ofercie.

W sobotę udało mi się zamówić nowe Sandero Laureate właśnie z 1.2 16V 75KM


I nic się nie zmieniło? dealer nie zadzwonił z informacją, że to pomyłka? Nadal masz obiecane 1.2 (a może już je masz)?

[dodane]

Patrzę na np. rumuńską stronę Dacii i broszury - inna treść niż w wersji polskiej, inna zawartość konfiguratora, silników 1.2 nie ma. Zawsze u tego producenta taki bałagan? :)
Ostatnio zmieniony przez kn 2017-03-23, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
montego 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-03-24, 11:52   

Ja czekam na swoją Laureat-kę 1.2 16V od stycznia kolejny przewidywany termin to początek maja, ale poczekam.
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-03-24, 21:11   

Byłem dzisiaj w salonie.

Thomson1708 napisał/a:
Na kierownicy jest skóra ekologiczna, na skrzyni biegów mam wrażenie że prawdziawa. Foteli skórzanych tez bym nie dokupywał, były tragiczne kiedyś.


Sprzedawca powiedział, że na kierownicy to raczej nie skóra, natomiast w katalogu jest informacja, że skóra bydlęca jest w tym pakiecie (choć może jest to tak napisane, że autor miał na myśli właśnie drążek zmiany biegów).

A co do silnika - jest 1.2, ale ponoć z pomysłem, że jest wycofywany. Diler miał akurat dwa takie wstępnie "zarezerwowane", jeśli bym się teraz zdecydował, to na koniec czerwca by był.

[dodane]

Ciekawe, na początku myślałem o skórzanej kierownicy, dziwiąc się, że w zestawie musi być tempomat. Teraz nie jestem pewien, czy skóra ma sens (zwłaszcza, jeśli jest z plastiku), ale tempomat zaczął mnie kusić. Czy widzicie jego sens poza ekspresówkami (w kilku wątkach temat się przewijał)?
Ostatnio zmieniony przez kn 2017-03-31, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-05-08, 11:45   

Po chwili przerwy mail podsumowujący temat.
Po kilku spotkaniach u dilera i dalszych przemyśleniach, jeżeli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, w przyszłym tygodnu będziemy odbierali Sandero ... Laureate 1.2 12V. Wielkie dzięki za wszystkie rady, których udzielaliście, wybieraliśmy mądrzejsi o tę wiedzę.
Jeżeli kogoś interesują szczegóły zmiany wersji z Ambiance na Laureate i ogólnie przygody z zakupem, zapraszam do opisu poniżej.

Silnik
Chcieliśmy 1.2 12V, przez moment była obawa, że Dacia się z niego wycofała, potem okazało się, że jednak nie. Diler oczywiście zniechęcał, zachęcał do bardziej nowoczesnych, ekonomicznych, mocniejszych itd. Mechanik z kolei mówił, żeby przy naszych potrzebach i przebiegach przewidzianych dla tego auta brać sprawdzoną konstrukcję i w sumie z nim na chwilę obecną się zgadzamy, toteż zostaliśmy przy 1.2 12V.

Model
Ponieważ zależało nam na najniższej cenie i klimie miało być Ambiance (najniższa wersja, w którą można wrzucić klimę), które w międzyczasie po dodaniu radia zostało przechrzczone na Open. Wersja Open + klima + pakiet komfort + 100 zł = Laureate. Akurat nie chcieliśmy brać pakietu komfort, ale ponieważ nigdzie nie udało nam się znaleźć auta w takiej konfiguracji i baliśmy się jak się wpasujemy w auto bez regulacji fotela/kierownicy/pasów toteż "komfort" dorzuciliśmy. A że dało to praktycznie cenę Laureate, to już tą 100 dorzuciliśmy do Laureate (za to doszły lusterka ustawiane/ogrzewane elektrycznie + pierdoły).

Jazda próbna
Kurczę, jak kupuję używkę, to się przynajmniej nią przejadę. Tymczasem tu kupuję auto którym ... się nie miałem okazji przejechać. Bo w promieniu 100 km od Poznania, na jazdę próbną mają tylko Sandero Stepway, bo "się najlepiej sprzedają i inne nie idą". I w ten sposób przejechaliśmy się "panie, to to samo auto" Stepwayem w dodatku z innym silnikiem. W sumie to rozumiem, że diler nie może mieć na placu wszystkich aut we wszystkich konfiguracjach i wersjach silnikowych, ale jakoś taki niedosyt pozostał (i w/w konieczność dodania pakietu komfort).

Finansowanie
Zakładaliśmy 100% wpłaty własnej, ostatecznie staneło na 50/50% dzięki któremu załapaliśmy się (czy też mamy się załapać) na pakiet ubezpieczenia za 499zł. Wg mnie opłacalne, a to co zostało i wpłacimy za rok, najwyżej na siebie zarobi.

Ambasador, pakiety serwisowe itd.
Z "Ambasadora Dacii" (tfu, "Przyjaciela Dacii") nie skorzystaliśmy, gdyż:
- zasady są niejasne, diler nie wie o co chodzi, na forum jest opisane inaczej, na infolinii mówią inaczej;
- w zasadzie chyba niewiele (nic?) by nam nie dawało, bo co prawda bralśmy Easy Service, ale w wersji 5 lat (80kkm), który z tego co zrozumiałem nie jest wspierane przez pakiet "Ambasador" (który wspiera Easy Service wer 4 lata, 60kkm).

Dodatki
Za radą na forum rozesłałem zapytkę o ofertę do dilerów w promieniu 200 km od Poznania. Odpowiedziało dwóch: Smektała z Leszna (ładna oferta mailem) oraz oddzwonił Auto Compol z Poznania. I wszyscy podali wersję katalog. To dałem sobie spokój i kupiliśmy u najbliższego dilera, z którym od początku rozmawialiśmy. Podczas podpisywania umowy, okazało się, że akurat dokładnie takie auto jak chcemy jest na placu, tylko z zapasem i elektryką z tyłu. Za zapas dopłaciliśmy, elektrykę dostaliśy gratis. Aha i gratis wrzucili też dywaniki ;)

Czas oczekiwania
Na etapie rozmów była mowa o końcu czerwca, lipcu. Jak przyjechaliśmy podpisywać umowę (zmieniając wersję o której rozmawialiśmy wcześniej) okazało się, że akurat taki jaki chcemy jest na placu i oni by najchętniej od razu go nam zepchnęli. Tylko niestety ta elektryka tył i zapas. Dogadaliśmy się i czas oczekiwania wyniósł 1-2 tygodnie niezbędne na papierkologię.

Podsumowując - na chwilę obecną wygląda to ok, z obsługi jesteśmy zadowoleni, auto też (o ile mogliśmy je dotknąć) wydaje się w porządku, więcej będziemy wiedzieć jak je odbierzemy i się z nim oswoimy. Jeszcze się pochwalę :)

Pozdrawiam
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-08, 13:44   

Cytat:
bralśmy Easy Service, ale w wersji 5 lat (80kkm), który z tego co zrozumiałem nie jest wspierane przez pakiet "Ambasador" (który wspiera Easy Service wer 4 lata, 60kkm).


Jak kupowałem (nie Easy Service, tylko przedłużoną gwarancję po prostu) z użyciem Ambasadora, to dopłacałem tylko różnicę, więc i tak się opłacało.
Ostatnio zmieniony przez gfedorynski 2017-05-08, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-05-08, 14:13   

maroco888 napisał/a:
SilnikChcieliśmy 1.2 12V, zostaliśmy przy 1.2 12V.

tak dla porządku jeśli 1,2 , to chyba 16V (1,2 to czterocylindrówka x 4 zawory) :-P
zapas jak najbardziej, z tym jak z prezerwatywą - lepiej mieć i nie użyć niż odwrotnie. Ktoś powie,że 4 lata przejechał 100 tys km i nie miał kapcia. Ja miałem w ciągu 8 tys km 3x, więc nie ma żadnej reguły. Pomijając średnią skuteczność zestawu naprawczego zimą, wulkanizatorzy zawsze kręcą nosem i doliczają przy naprawie upaćkanej uszczelniaczem opony, bo muszą ją dodatkowo oczyścić. Nie do końca prawdą jest, że sandero=standero stepway. Ten pierwszy jest niższy i prowadzi się nieco inaczej (w mojej ocenie mniej się wychyla i jest stabilniejszy). Jaki kolor był akurat na placu? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-05-08, 14:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-05-08, 17:21   

Dar1962 napisał/a:
maroco888 napisał/a:
SilnikChcieliśmy 1.2 12V, zostaliśmy przy 1.2 12V.

tak dla porządku jeśli 1,2 , to chyba 16V (1,2 to czterocylindrówka x 4 zawory) :-P
zapas jak najbardziej, z tym jak z prezerwatywą - lepiej mieć i nie użyć niż odwrotnie. Ktoś powie,że 4 lata przejechał 100 tys km i nie miał kapcia. Ja miałem w ciągu 8 tys km 3x, więc nie ma żadnej reguły. Pomijając średnią skuteczność zestawu naprawczego zimą, wulkanizatorzy zawsze kręcą nosem i doliczają przy naprawie upaćkanej uszczelniaczem opony, bo muszą ją dodatkowo oczyścić. Nie do końca prawdą jest, że sandero=standero stepway. Ten pierwszy jest niższy i prowadzi się nieco inaczej (w mojej ocenie mniej się wychyla i jest stabilniejszy). Jaki kolor był akurat na placu? ;-)


Fakt, 16V, mój błąd.
Ja to wiem, że sandero != sandero stepway, Ty to wiesz, a dealer wiadomo, powie, że to to samo. No nie będę się przecież z kilkoma kolejnymi dealerami kłócił. Inna sprawa, że na potrzeby jazdy próbnej w zakresie "prowadzenie" można przyjąć, że to to samo. Przecież podczas tych kilkunastu minut nie wyczuję subtelnych różnic w prowadzeniu pomiędzy tymi wersjami.
Na placu był taki kolor jaki chcieliśmy czyli bodajże się to nazywa "błękit morski". Jeden z dwóch (oprócz białego) bez dopłaty.
Ostatnio zmieniony przez maroco888 2017-05-08, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-05-08, 19:48   

Przede wszystkim gratulację z pewną nutką sympatycznej zazdrości.

maroco888 napisał/a:
Diler oczywiście zniechęcał, zachęcał do bardziej nowoczesnych, ekonomicznych, mocniejszych itd.

A w moim przypadku w dwu salonach Dacii i w dwu konkurencji dilerzy przyjmowali do wiadomości, że jest to mój wybór.

Cytat:

Ponieważ zależało nam na najniższej cenie i klimie

Mam nadzieję, że opiszesz swoje boje z klimą w letnich miesiącach. Jeśli działać Ci będzie dobrze, to będę niepocieszony, że nie wybrałem Sandero.

Cytat:

Zakładaliśmy 100% wpłaty własnej, ostatecznie staneło na 50/50% dzięki któremu załapaliśmy się (czy też mamy się załapać) na pakiet ubezpieczenia za 499zł. Wg mnie opłacalne, a to co zostało i wpłacimy za rok, najwyżej na siebie zarobi.

Uważam, że to jest ciekawa oferta, ale blisko zakupu siadłem i policzyłem i w sumie dopłacałbym kilkaset złotych, których z procentu za odłożone 50% bym nie zarobił. Ale jeśli ktoś nie ma od ręki całej kwoty, to jest to świetne rozwiązanie - niski koszt i dobra cena OC i AC. Duży plus w tym miejscu.

Cytat:

Z "Ambasadora Dacii" (tfu, "Przyjaciela Dacii") nie skorzystaliśmy, gdyż:

Faktycznie, mętlik lekki jest. Ja wyszedłem z założenia, że kupując easy service nic mi ambasador nie da, ale mogę i tak skorzystać - ktoś przynajmniej dostanie kupon na akcesoria.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
Wysłany: 2017-05-08, 20:02   

kn napisał/a:
Cytat:

Z "Ambasadora Dacii" (tfu, "Przyjaciela Dacii") nie skorzystaliśmy, gdyż:

Faktycznie, mętlik lekki jest. Ja wyszedłem z założenia, że kupując easy service nic mi ambasador nie da, ale mogę i tak skorzystać - ktoś przynajmniej dostanie kupon na akcesoria.


Powiem szczerze, nie miałem już siły się przez to przebijać. Dealer w ogóle w temacie zrobił wielkie oczy. Potem się dokształcił i ... w sumie to się plątał w zeznaniach - raz było, że ten od którego otrzymam kupon, musi go przynieść osobiście do nich, potem, że niekoniecznie, sam nie wiedział. Na forum co innego, infolinia zagubiona. Od strony "mojadacia.pl" też go nie obejrzę, bo ... nie mam jeszcze Dacii ;-) . To ja chrzanię taki program lojalnościowy, o którym przedstawiciel sprzedawcy nie chce nic konkretnego powiedzieć.
 
maroco888 



Marka: Dacia
Model: Nowe Sandero (jakkolwiek to nie brzmi ;)
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 25
Skąd: P-ń
  Wysłany: 2017-05-25, 07:55   

Podsumowując i zamykając temat. Z lekkim poślizgiem, w ostatni wtorek szczęśliwie odebraliśmy zamówione auto :mrgreen: .

Co mogę powiedzieć z punktu pierwszych 24+ godzin? No jeśli o nas chodzi, to jak na razie autko mile zaskakuje. Siedzi się nie najgorzej (regulacja fotela okazała się przydatna), wnętrze ok, prowadzi się dobrze, silnik zbiera się lepiej niż myślałem, gra radyjko - jak dla nas, auto jest jak najbardziej ok. Uwaga - oczywiście mówimy tu o aucie budżetowym i odpowiednim nastawieniu do niego, jak ktoś oczekiwałby jakości premium, to się zawiedzie ;-) .

Aha, wcześniej padło pytanie o klimę - chwilowo mamy ochłodzenie, ale odbieraliśmy jeszcze jak trwały upały i klima dawała radę. Ale oczywiście to tylko jeden dzień był i prawda wyjdzie w teście długodystansowym.

I fotka na koniec.

20170525_082155-002.jpg
Plik ściągnięto 150 raz(y) 188,12 KB

 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-25, 09:41   

Gratulacje, będzie służyć :-D
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-05-26, 12:37   

gratuluję - pozostaje tylko wywietrzyć nieco ten nieco dziwny zapach plastików (za czasem sam zniknie ) :-P i cieszyć się z sympatycznego autka - a co do tematu - nie musisz go zamykać, możesz nadal umieszczać w nim uwagi i spostrzeżenia na temat nowego nabytku i wszystko inne, co ci przyjdzie do głowy. Niektóre tematy założone przez forumowiczów ( np http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13397 ) cieszą się sporą frekwencją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Może kiedyś i ten stanie się taki kultowy jak wspomniany wyżej. Wszystko zależy od wyobraźni autora ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-05-26, 12:41, w całości zmieniany 4 razy  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-05-27, 08:56   

Nie życz nikomu takiej popularności ;)
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-05-27, 20:07   

Może załóż "swój" temat w dziale prezentacji własnych aut? To fajny sposób na opisywanie bojów z samochodem, a dla potencjalnych nowych daćkowiczów ciekawy materiał. Mi nawet chodził po głowie blog, ale chyba mi się nie chce aż tyle, choć chętnie bym napisał kilka przemyśleń i doświadczeń dla dobra ogółu (a że nie Dacię kupiłem, to tematu na tym forum nie mogę założyć :) ).
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-05-27, 20:18   

kn napisał/a:
a że nie Dacię kupiłem, to tematu na tym forum nie mogę założyć :)


Bez problemu znajdziesz galerię np. pewnego czerwonego Forda i jak to się stało skoro nie można? :D
_________________

 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-05-28, 14:03   

Tak, wiem, ale nie każdy jest czerwonym Fordem :). Jeden niedaciowy temat na forum Dacii chyba wystarczy.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-28, 18:55   

A ja bym chętnie poczytał o nowym Rio, bo jest w kręgu moich zainteresowań.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne