Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster przebieg 250 tys
Autor Wiadomość
kronos2085 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Koszaalin
Wysłany: 2017-02-07, 14:03   Duster przebieg 250 tys

Witam

Mam możliwość kupić Dustera 1.6 z 2014 roku, ale z przebiegiem 250000 km. Auto przez cały okres serwisowane. Czy ktoś ma już doświadczenia z takim przebiegiem ? Jak wygląda awaryjność i żywotność tych silników ?

Czekam na opiniie
_________________
Pozdrawiam

Karol
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-02-07, 14:26   

Silniki są mało wysilone i przez to trwałe i co ważne, łatwe i tanie w naprawach, a zaopatrzenie w części bezproblemowe. Przebieg 300 tys przy odpowiednim traktowaniu (terminowe wymiany oleju,niewysilona eksploatacja) to żaden wyczyn. Oczywiście trzeba się liczyć,że ze wzrostem przebiegu może pojawić się większe zużycie oleju wskutek luzów, czy awarie zużywającego się osprzętu. Ja równie dużą uwagę zwróciłbym na ogólny stan techniczny (ogumienie, zawieszenie, skrzynia biegów) auta, a przede wszystkim na stan karoserii, która jest najdroższym elementem i do tego generującym największe koszty napraw. Mały remont silnika to często kilkaset zł, naprawa kilku blach nieraz już kosztuje tysiące.

Warto spróbować przeliczyć, ile trzeba będzie zainwestować (co trzeba wymienić i naprawić? )np wymiana opon, rozrządu, płynów, oleju,filtrów, tarcze, klocki, bębny, szczęki, akumulator , świece, elementy zawieszenia - amortyzatory, końcówki drążka, stabilizatorów, sworznie i silentbloki wahaczy,kosmetyka obcierek karoserii, zderzaków itd itd, plus robocizna, plus cena sprzedaży auta. I to wszystko porównać z innymi ofertami. Auto jest dość młode ale spory przebieg powinien skutecznie obniżyć cenę wyjściową. Jeśli trzeba doinwestować w elementy jak wyżej, można jeszcze coś wynegocjować - warto się temu dokładnie przyjżeć. Powtarzam - karoseria w dobrym stanie to podstawa. Mechaniczne usterki są tańsze i łatwiejsze w usunięciu
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-02-08, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-02-07, 15:17   

Taki przebieg w 2-3 lata oznacza, że większość musiała być robiona na trasach, a nie po mieście. To dobra informacja. Jeżeli olej był wymieniany nie rzadziej niż co 2 miesiące, to jest szansa, że "motór" jest wciąż w bardzo dobrej kondycji. Może warto by było, dla spokoju ducha, dokonać pomiaru kompresji na wszystkich cylindrach.
Zawieszenie i skrzynia po autostradach i ekspresówkach powinny się trzymać dobrze. Co innego stan lakieru, ogólnie blach i przedniej szyby, bo te mogły dostać ostro po d*pie przez tyle kilometrów. Ale to przecież tylko kosmetyka.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-07, 16:58   

Dopiero pozegnalem Lodgy z takim przebiegiem, co prawda w dieslu, starsza o 2 lata(2012). Kupujesz stan auta a nie przebieg. Moje bylo w dobrym stanie, a przebieg oczywiscie odstraszal. Jesli ktos sprzedaje auto w tym wieku z takim przebiegiem oznacza to ze nie bylo krecone i stan jest w miarę dobry bo wlasciciel nie widzi powodu majstrowac przy przebiegu. Jak bylo serwisowane to historię sprawdzisz w ASO.

Na youtubie jest film o Rumunie ktory zrobil Loganem milion kilometrow.
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2017-02-08, 13:00   

250k w trzy lata to średnio 230 km dziennie. Nie mówię że niemożliwe ale można było chyba jakiś wygodniejszy samochód do tego kupić ;) Bo w te 230 km dziennie po bezdrożach to nijak nie uwierzę :) :lol:
_________________

były: Clio III 1.2, Duster 1.6 4x4
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-02-08, 13:56   

sereq napisał/a:
w te 230 km dziennie po bezdrożach to nijak nie uwierzę :) :lol:

ten przebieg jest w pewnym sensie zaletą ;-) - oczywiście nie sposób zrobić go po drogach polnych czy bezdrożach - ergo? auto musiało regularnie robić długie trasy - w takich warunkach zużywało się mniej niż by kręciło się wokół trawnika
 
mironek 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1,2
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-02-08, 20:50   

Ja bym się nie bał takiego przebiegu ludzie kupują auta co mają dwa razy więcej i w swojej nieświadomości chwalom i robiom jeszcze więcej --jak kolega napisał wcześniej jak silnik nie wyzylowany to będzie śmigać ja sam w maju jak odbiorę swojego Logana to będę gonił swojego Peugeota 307 z przebiegiem 500 000 k m ale ma silnik niewysilony 1.6 110 koni i nawet oleju nie łyka wcześniej sprzedawane Passata z 96 r miał 78 000 sprzedalem koledze dobil do miljoma i jeszcze sprzedal co istotne zawsze olej zmieniałem 10 max 12 tys a nie 20 albo 30 tys mam znajomego co ma lodgy na taxi nie wiem czy ma ten sam silnik ale dobija do banki i nie narzeka ale też olej 10 12 tys powodzenia
_________________
mironekdacia
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-02-08, 20:54   

silnik to za 1000 zł kupisz drugi i to w bardzo dobrym stanie .
 
Reich8 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Zaspa
Wysłany: 2017-03-24, 09:21   

Trochę za nowy silnik się zapłaci . Ja za swój również wydałem koło tysiąca złotych. Ale według mnie jak najbardziej warto.
_________________
Poczuł ból, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczył, ból, który trudno sobie wyobrazić, ból nie do zniesienia. Poczuł, że umiera.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne