Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
AA i odtwarzanie muzyki i głos google maps z telefonu
Autor Wiadomość
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1091
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-04-16, 15:44   AA i odtwarzanie muzyki i głos google maps z telefonu

Nie znalazłem więc założyłem nowy wątek (ale mocno zmęczony jestem więc jeśli jest a nie znalazłem to sorki)

Standardowo mam tak, że po odpaleniu samochodu, duster łączy mi się ze smartfonem i wszystko działa idealnie (niezależnie czy po kablu, czy bezprzewodowo). Ale jak tylko wykonam jakieś połączenie telefoniczne korzystając z zestawu w samochodzie, to po zakończeniu muzyka z telefonu (np. spotify albo YT) zaczynają grać z głośnika telefonu. Kolejne rozmowy telefoniczne nadal są poprawnie realizowane -przez głośniki, ale odtwarzanie muzy i głoś google maps tylko z głośnika samochodowego. Oczywiście sterowanie jest ok - na ekranie MediaNav, ale już sterowanie głośności ze manipulatora przy kierownicy nie działa - tylko głośność na telefonie.
Żeby ponownie dźwięki z telefonu odtwarzane były z głośników samochodu muszę całkowicie rozłączyć telefon - najczęściej robię to przez włączeni i wyłączenie trybu samolotowego, ale to szalenie upierdliwe jeśli mam w trasie najczęściej kilkadziesiąt połączeń telefonicznych a przy okazji czegoś ważnego słucham.
Miałem pożyczonego Clio i tam działo się tak samo. Mój telefon to redmi note 9 pro.
Ktoś się spotkał ? zna rozwiązanie ?
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-04-17, 08:04   

z Xiaomi są problemy. Powiedz jeszcze jaki soft masz? Global czy xiaomi.eu?
zobacz czy nie masz w sklepie aktualizacji usług google play i AA
_________________
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-04-17, 11:47   

Czajo napisał/a:
z Xiaomi są problemy. Powiedz jeszcze jaki soft masz? Global czy xiaomi.eu?
zobacz czy nie masz w sklepie aktualizacji usług google play i AA


dokładnie, wina Xiaomi. Po latach używania telefonów tej marki włąsnie ze względu na problemy z AA, łaczeniem po BT z zegarkiem i słuchawkami zmieniłem markę telefonu i jak ręką odjął - wszystko działa.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-17, 16:23   

Mam podobne przemyślenia: Redmi Note 8T tak się łączy przez AA, że dzwoniąc do kogoś przez zestaw w aucie rozmówca mnie nie słyszy. Tak jakby Android nie miał uprawnień do mikrofonu w samochodzie (oczywiście wszystko sprawdzone). Po czyszczeniu danych, resetach AA lub usług Google czasami wraca do porządku... na jakiś czas i najczęściej do czasu jakiejś kolejnej aktualizacji. I tak w kółko. Ostatecznie nie wiem co tak naprawdę pomaga...
W telefonie innej marki wszystko w porządku cały czas.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2023-04-18, 07:43   

Ciekawe że Xiaomi i pochodne chińczyki mają takie problemy potwierdzone i znane generalnie a inne "skośne" marki ich nie mają, lub mają w stopniu bardzo ograniczonym, zależnym bardziej od ustawień egzemplarza. Przykładowo z realme czy oppo nie zanotowałem nigdy żadnych problemów z łącznością.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1091
Skąd: Kępno
Wysłany: 2023-04-18, 08:27   

To jakich marek wg Waszej wiedzy nie kupować ?
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-04-18, 08:33   

ja w swoim Xiaomi też nie (mi 9T pro), chociaż po forach słychać, że właśnie xiaomi, oppo i realme. Jeśli chodzi o xiaomi mogę spróbować pomóc, w zalezności jak się czujesz technicznie
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne