Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster-zostawienie w rozliczeniu
Autor Wiadomość
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-02-13, 17:37   Duster-zostawienie w rozliczeniu

Witam
I sie zapytam tych co juz taki temat przerabiali a mianowicie chodiz o zostawienei w rozliczeniu Dustera u dealera Renault czy to ma sens czy lepiej samemu auto sprzedac ?? Jak to wyglada ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-13, 18:14   

z Dusterem może być trochę inaczej, to chyba bardziej "chodliwe" auto

pytanie jaki masz przebieg ?

ja niedawno zostawiłem w rozliczeniu Lodgy, auto z przebiegiem blisko 250 000 było właściwie niesprzedawalne w sensownych pieniądzach - a cofać licznika nie chciałem (do tego serwisowane i kupione w PL, więc handlarze pewnie też nie chcieli "ryzykować" widocznej historii serwisowej) - wystawiłem na allegro, otomoto, gumtree - jedyny naprawdę zainteresowany handlarz to Białorusin, ale chciał go wywieźć bez VAT - a ja nie chciałem ryzykować

wystaw ogłoszenie, zobacz...ryzykujesz jakieś 30 zł - no i dowiedz się za ile dealer weźmie
 
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-02-13, 18:18   

Jak na auto z 2013 to przebieg mizerny i do tego diesel :) ale kupiony w kraju i serwisowany wiec myślę ze nie będzie problemu ze sprzedażą :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-13, 21:03   Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu

BoloSr napisał/a:
Witam
I sie zapytam tych co juz taki temat przerabiali a mianowicie chodiz o zostawienei w rozliczeniu Dustera u dealera Renault czy to ma sens czy lepiej samemu auto sprzedac ?? Jak to wyglada ???


Kwotowo na pewno bardziej opłaca się sprzedać samemu - dealer zazwyczaj zapłaci Ci 20% mniej niż jest wart.
Dwa auta już sprzedałem wystawiając je na otomoto (raz za pośrednictwem dealera) czy olx, za dużo większą sumę niż miało być w odkupie.
Jak jesteś pierwszym właścicielem, to wystaw sam z miesięcznym wyprzedzeniem, żebyś nie musiał pieszo chodzić za długo - takich aut ludzie szukają.
A odkup potraktuj jako opcję ostateczną, jak się nikt nie pojawi, to zostawisz dealerowi i stracisz.

Ja przynajmniej mam taki plan z Dusterem - albo się sprzeda sam przez następne 3-4 miesiące, albo dostanie go dealer.
Ale raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys.

Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-02-13, 21:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-02-13, 22:56   

Tu jest podobny temat :arrow: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14261
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-15, 14:18   Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu

Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-15, 17:42   Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu

piku napisał/a:
Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?


Z poprzedniego wątku, w którym auto podobne do mojego było na otomoto wystawione za 48 tys, a było sprowadzane i miało większy przebieg.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-02-15, 20:23   Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu

Cav napisał/a:
piku napisał/a:
Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?


Z poprzedniego wątku, w którym auto podobne do mojego było na otomoto wystawione za 48 tys, a było sprowadzane i miało większy przebieg.


Ja pytałem o kwoty, które zacytowałem - że sprzedawca ASO zarabia tyle na starych samochodach. Z tego, co wiem, to nie są kwoty prawdziwe w przypadku aut o wartości używanego Dustera (powiedzmy do 50 tys. zł).
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-15, 20:28   Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu

piku napisał/a:

Ja pytałem o kwoty, które zacytowałem - że sprzedawca ASO zarabia tyle na starych samochodach. Z tego, co wiem, to nie są kwoty prawdziwe w przypadku aut o wartości używanego Dustera (powiedzmy do 50 tys. zł).


No to spróbuj u nich coś sprzedać albo kupić.
W pierwszym przypadku odejmą Ci 10% od ceny rynkowej, w drugim podpicują auto i tyleż dodadzą.
W sumie wyjdzie 20% narzutu.
Łatwo przeliczyć ile wychodzi.....
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2017-02-18, 21:31   

Jak bylem rok temu w aso na serwisie to z nudy poszedlem do goscia od wycen i powiedzial mi ze za mojego max wypasionego dustera 1.2tce z przebiegiem wtedy kolo 30k moze mi dac 37000, tak wiec bardzo mizerne kwoty, oplacalne jedynie w przypadku akcjibtypu 5000 rabatu na nowy samochod za zostawienie starego..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne