Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dylematy przed zakupem Dacii Duster
Autor Wiadomość
marceli7 
Zielony listek


Marka: Jeszcze nie Dacia
Model: Jeszcze nie Duster
Silnik: Jeszcze nie 125TCE
Rocznik: ---
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2017-03-05, 22:31   Dylematy przed zakupem Dacii Duster

Kłaniam się!
Mój pierwszy post tutaj, ale po wcześniejszej lekturze forum zakładam, ze zostanę łagodnie potraktowany :)

Poszukiwania nowego "rodzinnego" samochodu zakończyły się dla mnie i mojej żony na Dacii Duster. Auto ma spoko wygląd, surowe wnętrze jest nawet ok, a kufer w wersji 4x2 jest dla mojej rodzinki wystarczający. Decyzja podjęta, ale mam kilka drobnych pytań związanych ze szczegółami.

Ducia Duster Laureate TCE125, 4x2 (dodałem komentarze, proszę o ew. krytykę):
- lakier: Szary Comete - rozumiem, że jako mniej trwały wypada tylko biały?
- Pakiet Look - bardzo fajna oprawka auta, dodaje tego "czegoś".
- Pakiet OFF-ROAD - na forum zauważyłem kilka pogadanek na temat "piaskowania", to ma być jakieś rozwiązanie tego problemu(?). Wygląd spoko.
- system parkowania tyłem - w DD wydaje mi się być "oczywistą oczywistością"
- koło zapasowe - kolejna "oczywista oczywistość"
- fotele przednie podgrzewane - w Dacii ta opcja wydaje się być tania, no i... Odrobina komfortu na stare lata ;)
- szyby tylne elektryczne - czy w Dusterze jest "Lock", sprawiający że tylko kierowca ma nad tym władzę?

I dyscyplina dodatkowa ;), czyli doposażenie akcesoryjne, tu bez komentarza:
- Pakiet Comfort, ten z cennika "Pakiety akcesoriów - DACIA" nr ref. 7711566539 (4x2)
- chlapacze

Teraz pozwolę sobie postawić kilka pytań:

1. Odnośnie powyższej rozpiski... Czy pakiet Look koliduje w jakis sposób z elementem "- Osłony lusterek w kolorze matowego chromu" pakietu akcesoryjnego Comfort, czy jest niezależny i nie dodaje np. innych osłon lusterek?

2. Czy chlapacze mogą być normalnie założone przez sprzedawcę, gdy na samochodzie są fabrycznie zamontowane elementy pakietu OFF-Road?

3. Zastanawiam się nad fotelami ze skóry. Teoretycznie mogłyby dodać poczucie komfortu i jak mi się zdaje poprawić wygląd wnętrza, ale nie wiem jak z trwałością tego rozwiązania w Dacii. Moja żona twierdzi, że to przesada :)

4. Z innej bajki... Czy rzeczywiście wykupienie dodatkowej gwarancji zawiera w sobie koszt serwisowania auta, a w tym przeglądów przez okres działania tej gwarancji? Innymi słowy: czy materiały i robocizna są już wliczone w rozszerzoną gwarancję? Coś mi się to zbyt piękne zdaje, ale tak mi to przedstawił sprzedawca. Mam zamiar wybrać pakiet 5 lat/80.000 km za ~1600zł. Oryginalna gwarancja, o ile pamiętam to 3 lata, 100.000 km i o ile to dobrze rozumiem, zostaje ona faktycznie zamieniona na nowe warunki, bo przecież 100.000 i 80.000 się raczej nie sumuje(?) Niestety na stronie Dacii nie jest to jasno opisane, z grubsza opisane są tam tylko różnie nazwane "kontrakty".

5. Kwestia drażliwego (do pewnego stopnia, jak sądzę) problemu "prędkość autostradowa" a DD ;) Subiektywnie, Waszym zdaniem jaka prędkość jest znośna akustycznie? Ja osobiście wyrosłem już z tendencji samobójczych, ale wiele negatywnych opinii się naczytałem, a tu mam okazję dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki.

Z góry dziękuję za ew. odpowiedzi i uwagi!
Robert.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-03-05, 23:56   

takie rzeczy jak : nakładki nadkoli , nakładki drzwi, chlapacze możesz sobie kupić na allegro 2-3 razy taniej i założyć sam .
To samo tyczy się czujników parkowania z których i tak bym zrezygnował na rzecz kamery (którą założył bym sobie sam za 200 zł a nie 1000 )
gwarancje do 5 lat możesz dostać za darmo zaraz zleca się sępy wciskając ci swój kod polecający ambasadora za który dostaną 500 zł
Wszystkie akcesoria w pakietach czy nie są zakładane w ASO .

Skóra na fotelach to podły skaj dlatego nie cieszy się dużym powodzeniem na forum.
Chcesz aby auto jeździło szybko zmień markę duster jest stworzony do jazdy MAX 140.Wysoki środek ciężkości i miękkie zawieszenie wychyla na zakrętach a hamulce nie należą do bardzo wydajnych . To że można jeździć szybciej nie znaczy że jest to bezpieczne. Dodać trzeba że przy tych 140 spalanie rośnie do absurdalnych wartości.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-03-06, 00:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 00:11   Re: Dylematy przed zakupem Dacii Duster

To już prawie 3 lata z DD ( co prawda 4x4 i diesel) ale odpowiem na kilka Twoich pytań
marceli7 napisał/a:

- system parkowania tyłem - w DD wydaje mi się być "oczywistą oczywistością"

Przydaje się , ale kamera jest lepsza, prawdopodobnie będziesz miał ( o ile zamówiłeś MN) najnowszą wersje softu gdzie kamera będzie współpracowała z czujnikami ultradziwekowymi i wyświetlała dodatkowe informacje na ekranie MediaNav
marceli7 napisał/a:
- koło zapasowe - kolejna "oczywista oczywistość"

Dla mnie też , moje 3 przygody potwierdziły konieczność posiadania własnego koła zapasowego.
marceli7 napisał/a:
- fotele przednie podgrzewane - w Dacii ta opcja wydaje się być tania, no i... Odrobina komfortu na stare lata ;)

Polecam warto
marceli7 napisał/a:
- szyby tylne elektryczne - czy w Dusterze jest "Lock", sprawiający że tylko kierowca ma nad tym władzę?

Tak

marceli7 napisał/a:
3. Zastanawiam się nad fotelami ze skóry. Teoretycznie mogłyby dodać poczucie komfortu i jak mi się zdaje poprawić wygląd wnętrza, ale nie wiem jak z trwałością tego rozwiązania w Dacii. Moja żona twierdzi, że to przesada :)

Ponieważ miałem wczesniej Megane ze skóra to nie polecam w lato ( w moim przypadku za bardzo się poci dolna częśc tułowia)
marceli7 napisał/a:
5. Kwestia drażliwego (do pewnego stopnia, jak sądzę) problemu "prędkość autostradowa" a DD ;) Subiektywnie, Waszym zdaniem jaka prędkość jest znośna akustycznie? Ja osobiście wyrosłem już z tendencji samobójczych, ale wiele negatywnych opinii się naczytałem, a tu mam okazję dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki.

Do 120 km/h jest jescze akceptowalna , powyżej warto wyciszyć, dla mnie dużo dało włożenie sznurów gumowych w usczelki ale pewnie warto dodatkowo wygłuszyć , ja nie maiłem na to czasu ani chęci.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-03-06, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
fotorobart 



Marka: Toyota
Model: GR Yaris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 720
Skąd: kraków
Wysłany: 2017-03-06, 06:08   

Fruxo napisał/a:

Skóra na fotelach to podły skaj dlatego nie cieszy się dużym powodzeniem na forum.

pewnie u tych co nie mają... siedziska są z normalnej skóry, z ekologicznej tylko boki, utrzymanie w czystości z porównaniu z tapicerką materiałową to bajka :), jak skóra to "podgrzew" obowiązkowo, docenisz to w zimie :mrgreen:
ja osobiście nie odczułem "letnich" problemów ze skórą ;-)
Ogólnie jak mieszkasz w mieście i śmigasz w trasy to ja osobiście nie polecam DD
Ostatnio zmieniony przez fotorobart 2017-03-06, 06:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-03-06, 10:37   Re: Dylematy przed zakupem Dacii Duster

marceli7 napisał/a:

- Pakiet OFF-ROAD - na forum zauważyłem kilka pogadanek na temat "piaskowania", to ma być jakieś rozwiązanie tego problemu(?). Wygląd spoko.

Jeżdżę już 6,5 roku Dusterem, sporo poza asfaltem ( na przeglądzie mechanik zapytał gdzie ja jeżdżę, bo "jeszcze w takich miejscach podwozia błota nie widział" :-D ) i jakoś mi nic nie "wypiaskowało". Co więcej - jakoś pomimo wielokrotnych próźb nikt nie wstawił zdjęcia "wypiaskowanego" Duster - tylko pisali ze im to się stało.
Tak więc mam wrażenie że najwięcej na ten temat wiedzą różni 'city cowboys"
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-03-06, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-03-06, 16:41   

moim subiektywnym zdaniem:
-lakier metaliczny jest trwalszy od akrylowego (i ładniejszy) więc ogólnie warto, kolor rzecz gustu
-LOOk wyłącznie rzecz gustu, wg mnie poprawia wygląd -jest zawsze srebrny
-pakiet OFF ROAD - warto, miałem , ochrania przed drobnymi ocierkami, również parkingowymi, a grube osłony drzwi, błotników plus chlapacze zabezpieczają nieźle przed obiciem
-parkowanie tyłem - przydaje się, auto jest wysokie, szybka mała, tylne słupki grube, po taniości można załatwić sprawę czujnikami
-koło zapasowe jak najbardziej, nie kosztuje fortuny i jest o ile pamiętam pełnowymiarowe, żaden spray i inne bzdety go nie zastąpią
-fotele podgrzewane - mają sens tylko przy eko-skórze (której osobiście raczej nie polecam, bo przy skórze nawet nie leżała) przy materiałowych można sobie darować, tyłek nie odczuwa na nich termicznego dyskomfortu nawet podczas mrozów
-tylne szyby elektryczne - rzecz gustu, kosztują niewiele,Lock blokuje ich obsługę
- eko-skórzana kierownica jest o wiele trwalsza niż plastikowa i przyjemniejsza w dotyku) podobnie gałka
-dłuższa gwarancja, rzecz gustu, mnie w okresie gwarancyjnym popsuła się (standard)tylko trąbka, którą zresztą naprawiłem za grosze bez jazdy do aso
130 km/h to blisko granicy rozsądku jeśli chodzi o komfort akustyczny
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-03-06, 16:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-07, 20:51   

Moim subiektywnym zdaniem za ~ 64 tyś zł można kupić dużo lepsze rodzinne auto niż Duster. Chociażby bliźniaki Seat Toledo/Skoda Rapid - będą większe w środku z większym bagażnikiem, mniej palą i nie będą tak irytujące w detalach jak Dacia.
_________________

 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-07, 23:07   

Kubuch napisał/a:
Moim subiektywnym zdaniem za ~ 64 tyś zł można kupić dużo lepsze rodzinne auto niż Duster. Chociażby bliźniaki Seat Toledo/Skoda Rapid - będą większe w środku


Nawet tak nie żartuj - to już Sandero jest większe (szersze) w środku od Rapida.
To nie są rodzinne auta, tylko nieco powiększone auta miejskie.
Duster zresztą również, ale to suv, więc ciężko takie porównania w ogóle robić.
Jeśli komuś nie zależy na wyższym zawieszeniu to wybór bez sensu - w takim przypadku taka wersja nadwoziowa, ma więcej minusów niż plusów.
 
czco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 2x4
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: śląsk
Wysłany: 2017-03-08, 06:45   

PiotrWie napisał/a:
jakoś mi nic nie "wypiaskowało". Co więcej - jakoś pomimo wielokrotnych próźb nikt nie wstawił zdjęcia "wypiaskowanego" Duster - tylko pisali ze im to się stało.
są moje zdjęcia na kamole spod kół a gwarancja?
 
gregorexon 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-08, 07:11   

Myslalem o Dusterze. Jest to jednak samochód ze stosunkowo małym bagażnikiem. Wybrałem MCV bo strefa bagażowa zdecydowanie z Dusterem wygrywa. Przed zakupem oglądałem Rapida i Clio Combi obydwa są mniej pakowne od MCV.
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-08, 07:48   

gregorexon napisał/a:
Myslalem o Dusterze. Jest to jednak samochód ze stosunkowo małym bagażnikiem. Wybrałem MCV bo strefa bagażowa zdecydowanie z Dusterem wygrywa. Przed zakupem oglądałem Rapida i Clio Combi obydwa są mniej pakowne od MCV.


Wersja 4x2 ma prawie 500l, więc nie jest tak źle, ale z MCV czy Lodgy nie ma szans ;-)
 
marceli7 
Zielony listek


Marka: Jeszcze nie Dacia
Model: Jeszcze nie Duster
Silnik: Jeszcze nie 125TCE
Rocznik: ---
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-13, 15:01   

Bardzo dziękuję za szczere wypowiedzi! :!:
No niestety... Efekt taki, że porzuciłem pomysł zakupu Dustera. Miałby być głównym autem mojej rodziny, a ta w wakacje potrafi pokonać konkretne dystanse.
Ale... Za rok, dwa, będę zmieniał drugie auto (takie do śmigania po mieście, z krótkimi odcinkami po esce) i wtedy z całą pewnością pomyślę o Dustim. To auto coś w sobie ma, ja już to wiem! :)
Jeszcze raz, dzięki!
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-03-13, 15:14   

za rok to będzie już nowy Duster ;-)
 
tsunami 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe Lpg
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 29
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-03-13, 17:08   

Dar1962 napisał/a:
za rok to będzie już nowy Duster ;-)

I z niektórych przecieków wynikało, że może mieć dłuższą wersję, z większym bagażnikiem.
Co prawda to było jak jeszcze miał się pojawić teraz w marcu, ale zobaczymy- może okaże się to prawdą?
 
grochu.slawek 


Marka: Dacia i Volkswagen
Model: Duster i E-Golf
Silnik: 1.6 i full elektryk
Rocznik: 2015 i 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 24
Skąd: Bienkowka
Wysłany: 2017-03-18, 11:29   

Kubuch napisał/a:
Moim subiektywnym zdaniem za ~ 64 tyś zł można kupić dużo lepsze rodzinne auto niż Duster. Chociażby bliźniaki Seat Toledo/Skoda Rapid - będą większe w środku z większym bagażnikiem, mniej palą i nie będą tak irytujące w detalach jak Dacia.


W tej cenie nie kupisz lepszego SUV-a z 4x4. To co podałeś to wcale szału nie robią, tym bardziej miejscem i wyposażeniem , a i to nie SUV-y.
 
grochu.slawek 


Marka: Dacia i Volkswagen
Model: Duster i E-Golf
Silnik: 1.6 i full elektryk
Rocznik: 2015 i 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 24
Skąd: Bienkowka
Wysłany: 2017-03-18, 11:37   

Moim Dasterem latam 4x w roku trasę kraków-Oslo i jakoś nie jest wcale tragicznie. 140KM leci śmiało a i do akustyki można się przyzwyczaić :-) . Co do awaryjności to 1,5 roku zero problemów, na wakacje z całą rodzinką idzie się zapakować a i po bezdrożach poszaleć. Jak na polskie drogi to zawieszenie naprawdę się sprawdza
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne