Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Trzaski od plastikow w szoferce? Po ilu km?
Autor Wiadomość
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-17, 22:40   Trzaski od plastikow w szoferce? Po ilu km?

Witam mam wewnętrzną potrzebę założenia tego wątku.

Jak to jest w czasie jazdy, lzwłaszcza po nierównościach. Czy deska Wam hałasuje?

U mnie bardzo szybko pojawił się dźwięk z plastiku łączącego daszek od zegarów z deska. Bylem w tej sprawie w ASO ale nie poradzili sobie wiec odwiedzę ich ponownie. Później pojawił sie taki plastikowy dźwięk od strony pasa od kierowcy na samej gorze. Dodatkowo widze ze plastik jest tam jakby w kilku punktach jaśniejszy to znaczy jak sie przegnie plastik to sie odbarwia i tak to wygląda wrzucę może foto.

Później zaczął skrzypiec fotel kierowcy. Myślę sobie o ja trzeba było wybrać tipo, ale poprzestawiałem parę razy pozycje i przestało. Cale szczęście.

Dzis znalazłem po stronie pasażera luzem wkręta xD niestety nie widze skąd mógł wypaść. Może macie jakiś pomysł?

A i brakuje mi jednego gumowego odbojnika od wlewu paliwa.

Jestem ciekaw Waszych odczuć? Czy w Waszych sztukach tez dopatrzyliście się jakiś braków złe spasowanych elementów?

Ps. Żeby nie było nie liczyłem ze w DD będzie jak w Audicy, ale po tysiącu km powinno być jeszcze jak w nówce. A i ten wkręt to mnie dzis rozbawił ładnie xD tak jak ten odbijak od wlewu. Od początku klapa paliwa z jednej strony jakby była złe spasowanaa, ale mowie hmm trudno tak musi być...
Ta kontrola jakości to u nich musi leżeć.

Ps2 mimo drobnych niedociągnięć jestem z auta bardzo zadowolony
Ostatnio zmieniony przez przemekadv 2017-04-17, 23:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2017-04-17, 23:57   Re: Trzaski od plastikow w szoferce? Po ilu km?

Witaj.
Przejechałem 65 kkm. Idąc po kolei Twoimi pytaniami:
- deska - nie hałasuje;
- daszek nad zegarami - też nie, ale sądzę, że w ASO nie będzie chciało się nikomu z tym bawić; to zadanie dla majsterkowicza-amatora; zdjąć nie jest trudno, pozostaje zabawa typu "uciszanie metodą prób i błędów";
- plastikowy dźwięk od strony pasa od kierowcy (jaśniejszy plastik?) - nie mam tego; na Twoim miejscu próbowałbym docisnąć plastiki wraz ze spinkami (jeśli tam są, nie przyglądałem się);
- fotel kierowcy - może to kwestia "bujającego się" fotela (temat opisany w podwieszonym wątku); u mnie coś stukało kiedyś, ale zmieniona regulacja o jeden ząbek załatwiła sprawę;
- znaleziony wkręt - zrób fotkę, szybciej Ci ktoś napisze, skąd może pochodzić.

Ja po ww. przebiegu stwierdzam jedynie to, że czasem skrzypnie coś w drzwiach. Zwłaszcza skrzypią plastikowe uchwyty na dłoń (nie klamki) podczas zamykania i otwierania.
Poza tym czasami stuka... klamra pasa od strony pasażera - nieraz pas się skręca i klamra jakoś tak wisi, że stuka o plastik zasłaniający słupek.
Z idealnym spasowaniem elementów Dacia rzeczywiście idealna nie jest; w moim także można się słusznie przyczepić do paru rzeczy. Ale przecież ma jeździć, a nie stać jako eksponat w Muzeum Precyzji. ;-) Gdybym miał zapłacić 3 razy tyle za nowy samochód - piałbym nad każdą usterką, ale nie w tym przypadku.
_________________
Pozdrawiam.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-18, 00:01   

Odbarwienia plastików to może być uszkodzenie mechaniczne konstrukcji "na lewej stronie". Np uchwyt trzymający klips (który mocuje plastik do blachy) został zmasakrowany bo klips nie trafił w dziurę w blasze, a ktoś całość za mocno przycisnął.

U mnie po 20kkm latania po dziurach najgłośniejszym elementem w środku jest ...fotelik dziecięcy.
edit: no luźna klamra pasa też się odezwie czasem.
Ostatnio zmieniony przez Kauris 2017-04-18, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-04-18, 06:53   

U mnie 10.000 i też nic nie skrzypi.
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-18, 09:02   

U mnie już od pierwszych kilometrów jak jest mróz poniżej około -5C wtedy daszek nad zegarami 'strzela'. Na dziurach też daszek więc mamy to samo. Co do gumki od wlewu paliwa miałem identycznie to samo, sama wypadła, ale ją znalazłem i włożyłem, teraz jest ok. Generalnie podejrzewam, że nic z tym daszkiem nie zrobią, ostatnio mam wrażenie, że czasami coś wibruje po stronie pasażera, ale nie mogę zlokalizować co bo to rzadko słychać. No i oczywiście słyszę na nierównościach 'parapet'-półkę w bagażniku, ale to ma nawet Qashqai.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-18, 12:07   

Ja miałem problem z osłoną zegarów. Po ok 2-3 latach używania zaczęła skrzypieć. Najpierw, szukając przyczyn, szarpałem rożne części deski i wtedy udało mi się niechcący wypiąć tą osłonę od strony szyby. Trzymała się na zaczepach od strony kierownicy, ale przestała skrzypieć :mrgreen: To było zimą, więc nie ruszałem tematu do pierwszych, ciepłych dni (bałem się coś połamać - wolę takie rzeczy robić jak plastiki są ciepłe i przez to bardziej elastyczne). Zdjąłem cała osłonę, wyczyściłem miejsca styku z innymi elementami i przesmarowałem wazeliną. Jak dotąd cisza.
_________________

 
hwasiele 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-18, 12:32   

U mnie 92 k i też nic się nie dzieje :)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-04-18, 16:23   

Fotele zaczęły trzeszczeć tak po około 4 miesiącach - przesmarowałem prowadnicze i spryskałem cały spód, gdzie są sprężyny i jest spokój jak na razie.
Ściągnąłem też te ozdobne nakładki w uchwytach drzwi i zabezpieczyłem smarem i taśmą wsuwki - trzeszczą mniej w czasie zamykania i otwierania drzwi.
Prawa maskownica przedniego słupka - trzeszczało tam dość intensywnie od nowości. Wsadziłem pomiędzy maskownice i deskę kawałek gumy i psiknąłem smarem.
Popiskiwały też uchwyty od pasów - spryskane smarem i jest cisza.
Stukał lewarek do kół w bagażniku - zabezpieczyłem go taśmą.
Warto też sobie wsadzić klamry od tylnych pasów w te otworki w maskownicach bo też potrafią stukać w czasie jazdy.
I ta ozdobna kratka na panelu centralnym też trzeszczy - szczególnie w czasie mrozów.
Ponoć też lubi stukać zbiorniczek od spryskiwacza - akurat wsadziłem tam też kawałek gumy, aby go usztywnić.
Takie to później "druciarstwo", aby wyeliminować ułomności budżetowego dupowozu ;-)
_________________
enjoy the silence
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-18, 18:46   

Porobiłem fotki.

Pierwsza opcja skrzypiący daszek od zegarów, zwłaszcza podczas mrozów. Słychać go na dziurach, Moim zdaniem jedna z części jest zbyt długa i ociera o drugą. Co powoduje skrzypienie.


Wystarczy przytrzymać paluchem i jest cisza:


Druga hałaśliwa sprawa to te miejsce, widoczne odbarwienia są chyba od wewnątrz, nie idzie ich zetrzeć. Ani to nie żadne słońce czy cień.



Tutaj trzymanie działa ale jak trzymam miejsce od podsufitki.

Znaleziony wkręt był w tym miejscu i wyglądał standardowo.



PS: Dziś zaczęło piszczeć dźwignia sprzęgła, prysnę sobie to smarem.

Dzwoniłem do serwisu z tymi usterkami, jestem umówiony na wizytę ale po głosie i gadce to mnie zlali.
_________________
Nie mam podpisu...
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-19, 15:21   

Hej ma ktoś pomysł co to może być z tymi białymi "plamami" na słupku od kierowcy?
_________________
Nie mam podpisu...
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2017-04-19, 17:49   

przemekadv napisał/a:
Hej ma ktoś pomysł co to może być z tymi białymi "plamami" na słupku od kierowcy?

Albo jakieś skazy, albo "nadpęknięcia" np. od używania nadmiernej siły przy montażu...
Jeśli Cię to nurtuje, spróbuj wysunąć uszczelki drzwiowe i podważając palcami tę osłonę, nieco ją odsunąć od słupka. Może po zobaczeniu wewnętrznej strony plastiku oraz miejsca montażu w blasze zorientujesz się, o co chodzi.
_________________
Pozdrawiam.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-04-19, 19:05   

Slupek to uszkodzenie spowodowane przegieciem plastiku.
Wkret z boczku drzwi.
Daszek odkrecic i podkleic kawalkiem jakiejs tasmy z pianka lub gabka.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-04-19, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-19, 20:45   

shrek napisał/a:
Slupek to uszkodzenie spowodowane przegieciem plastiku.
Wkret z boczku drzwi.
Daszek odkrecic i podkleic kawalkiem jakiejs tasmy z pianka lub gabka.

Ten slupek zgosilem do reklamacji bo cos tam trzaska.
Jutro saprwdze cy w boczku sa wszystkie wkrety. Ale zeby taki dlugi sie sam wykrecil? Jakie to by musialy byc wibracje.
Daszek jak serwis sobie nie poradzi to cos wymysle.
_________________
Nie mam podpisu...
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2017-04-19, 21:13   

U mnie po roku nic nie skrzypi w środku, aż mnie to dziwi bo Auris od nowości poskrzypuje :-) ten wkręt to może od wyposażenia dodatkowego, montował coś serwis przed wydaniem auta? podłokietnik lub coś podobnego? ewentualnie w fabryce mógł pracownikowi wypaść - ten nie mógł znaleźć i został na wieki :-) a ten słupek niech Ci wymienią , ewidentnie ktoś na siłę się z nim mocował.
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-19, 21:29   

Jan Dusigaz napisał/a:
U mnie po roku nic nie skrzypi w środku, aż mnie to dziwi bo Auris od nowości poskrzypuje :-) ten wkręt to może od wyposażenia dodatkowego, montował coś serwis przed wydaniem auta? podłokietnik lub coś podobnego? ewentualnie w fabryce mógł pracownikowi wypaść - ten nie mógł znaleźć i został na wieki :-) a ten słupek niech Ci wymienią , ewidentnie ktoś na siłę się z nim mocował.


Montowali podlokietnik i moze masz z nim racje.

Dam Wam znac co mi powiedzieli na temat tego slupka.

Co do trzaskow to sam nie wiem czy nie przesadzam bo to slychac tylko na dziurach ale ze diur u nas pelno to :D nie sa jakies bardzo glosne ale te od slupka mnie wkur... Bo to centralnie nad uchem je mam.
_________________
Nie mam podpisu...
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2017-04-19, 21:49   

To na bank szpec z aso pamiątkę zostawił :-) U mnie też po montażu podłokietnika zostawił specjalista wkręt + opiłki plastiku które zostały po montażu, niestety byle-jakość to domena aso.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-04-19, 22:38   

Moze faktrycznie pracownikowi wypadl.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-04-20, 09:23   

u mnie pogwizduje/popiskuje nawiew powietrza gdy jest zimno, ale tak ponizej zera... zaraz po starcie a potem mu przechodzi... dzisiaj mu sie znowu przypomnialo gdy w nocy mielismy -2°C...
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-04-22, 12:09   

U mnie skrzypi już po 1500 km, chyba trzeba znowu psiknąć silikonem.
Ostatnio zmieniony przez brzuch0 2017-04-22, 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-04-23, 09:23   

Na temat trzasków w Dusterze jest sporo informacji na tym forum. Niektóre są "fabryczne" i jest wiele porad jak je wyeliminować (np. w pierwszych modelach Dustera skrzypienie, plastików na zewnętrznym słupku drzwi o maskownicę podszybia). Ja miałem tylko ten problem, który szybko po informacjach na forum zniknął. Do dziś o dziwo nie mam żadnych podejrzanych skrzypień, a przejechane już ponad 130 000 km.
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-26, 16:35   

Jestem po wizycie w serwisie u Dąbrowskich, i trochę jestem zawiedziony. Pan który mnie przyjmował był miły i sympatyczny a Pan od którego odbierałem auto był gburowaty i nieuprzejmy.

Jestem zawiedziony bo:
Wymienili mi słupek i trzeszczenie z niego zostało zlikwidowane ale słupek ma takie same przebarwienia jak poprzedni tylko w innym miejscu... więc się boje że znowu się to zacznie. Jutro będę dzwonił do Pana który mnie przyjmował i poinformuje go o tym fakcie.

Daszku nie zrobili bo fabryki poprawiać nie będą, a na mój zarzut że fabrykę to by poprawiali gdyby wszystkie tak miały a nie tylko mój. O dziwo póki co cisza jest. może ściągali go żeby go zweryfikować i nowe ułożenie pomogło.

Bardzo nalegałem na zniwelowanie piszczącego sprzęgła. NIESTETY rzekomo zakonserwowali ale w protokole była wzmianka iż sprzęgło działa prawidłowo i są to normalne odgłosy z pompy sprzęgła. Już wkurzony bo 2 dni auto trzymali a chu... zrobili zawołałem tego nieprzyjemnego Pana żeby przy mnie pozaciskał sprzęgło. I zapytałem go prosto w oczy czy tego nie słyszy. Odpowiedział no tak słyszę ale to jest z pompy i co mamy Panu pompę wymienić?

Moim zdaniem to skrzypi jakaś sprężyna, chciałbym dziś wypsikać to smarem do łańcuchów tylko czy potem serwis nie doczepi się że skrzypi bo napsikałem jakiegoś gówna?
_________________
Nie mam podpisu...
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-04-26, 17:55   

Jeśli w Zabrzu to jeden jest tam jakiś nie ogarnięty. A skrzypieć plastikowa pompa nie powinna. Raczej to jakaś sprężyna przy pedale. Albo nie ma jakiejś plastikowej koszulki, albo ktoś nie nałożył smaru.
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-26, 18:00   

arnold napisał/a:
Jeśli w Zabrzu to jeden jest tam jakiś nie ogarnięty. A skrzypieć plastikowa pompa nie powinna. Raczej to jakaś sprężyna przy pedale. Albo nie ma jakiejś plastikowej koszulki, albo ktoś nie nałożył smaru.


Ide psiknąć smarem i dam znać,
_________________
Nie mam podpisu...
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-04-26, 20:12   

Dokładnie zobacz co to jest, ja swoim pedałom nie przyglądałem się przez rok jak jeżdżę autem, ale zakładam że będzie podobnie to wyglądało jak w DD.
 
przemekadv 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 114km
Rocznik: 2017
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: Janowo
Wysłany: 2017-04-26, 21:45   

Dalem tawotu ale ciezko sie tam dostac bo jest jakas oslona tekturowo plastikowa. Jest troche lepiej teraz delikatnie piszczy przy szybkim i zdecydiwanym wciusnieciu sprzegla. Jutro jeszcze cos poprawie. A jak nie to niech serwis walczy. Chociaz ini to maja w dupie.
_________________
Nie mam podpisu...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne