Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-05-09, 09:21
Dokker akcja serwisowa-drzwi przesuwne
Autor Wiadomość
smast 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 84 LPG
Rocznik: 2015 r.
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 35
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-04-19, 14:21   Dokker akcja serwisowa-drzwi przesuwne

w niektórych samochodach marki Dacia Dokker, wyprodukowanych w fabryce w Tangerze (Maroko) od 03.07.2015 r. do 29.09.2016 r., z powodu niezamontowania dodatkowego zamka drzwi przesuwnych istnieje ryzyko niedostatecznego przytrzymania drzwi przesuwnych bocznych podczas ewentualnego zderzenia, co zwiększa zagrożenie odniesienia urazów.
Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 459 samochodów. Lista numerów VIN znajduje się w załączniku.

Lista nr VIN objętych serwisem
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-24, 22:06   

Czy ktoś już był na tej akcji, bo ja sprawdziłem i jestem wśród tych "szczęśliwców"?
Dzwoniłem na infolinię Renault i odsyłają do ASO. Zadzwoniłem więc do ASO i tam się dowiedziałem, że oni jeszcze nie mieli żadnego auta z tej akcji, więc technicznie nawet nie wiedzą jak się do tego przygotować. Pani z ASO poleciła mi umówić się na jakiś termin i zostawić auto aż do usunięcia tej awarii. Ale co jest ciekawe, to ASO nie wie jakie należy przygotować do tego części i (UWAGA!!!) może się tak zdarzyć, że trzeba je będzie sprowadzić z zagranicy. Co ciekawe - Pani twardo twierdzi, że jak już przyjadę z autem na tą akcję, to nie oddadzą mi go dopóki nie skończą tej naprawy, czyli auto musi u nich czekać na dostawę części (względy bezpieczeństwa). Pani kompletnie nie umiała powiedzieć ile to może trwać :!: Ręce opadają, auto firmowe, cały czas potrzebne.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-04-25, 09:25   

Szwajcaria... ja dostalem takie pismo pare tygodni temu, zadzwonilem na infolinie i... tez gucio wiedzieli... facet mi powiedzial ze tak do dwoch godzin moze trwac... ale chyba i tak nie wiedzial o co chodzi...
odechcialo mi sie...
nie mam nadgodzin a urlopu nie chce mi sie marnowac... zastanawiam sie do ktorego warsztatu zadzwonic i na kiedy sie umowic...

a teraz widze ze musze uwazac zeby mi samochodu na pare dni nie przyblokowali bez zastepczego... no to fajnie...
Ostatnio zmieniony przez swissman 2017-04-25, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
rav 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.6 SCe 102 KM
Rocznik: 2016
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-28, 10:32   

Na szczęście mój Dokker nie występuje na tej liście, chociaż pochodzi z tej fabryki i data produkcji również się zgadza. Mam za to inny problem: już dwa razy wyskoczył mi błąd sonda lambda (samochód na gwarancji). Serwis skasował błąd, ale części nie wymienił ponieważ jak twierdzi "część nie jest dostępna we Francji". Nie mam czasu jeździć tam co dwa tygodnie i czekać kilka godzin, żeby znowu na chwilę skasowali błąd. Czy ktoś miał podobny problem?
Ostatnio zmieniony przez rav 2017-04-28, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-28, 11:36   

Masz LPG? Jeśli tak, to jest źle dostrojona i wywala błąd.
A jak nie to sonda do wymiany. Nie wierzę, że sondy nie są dostępne.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
rav 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.6 SCe 102 KM
Rocznik: 2016
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-28, 12:39   

Nie mam LPG, samą benzynę 1.6 SCe 102 KM EURO 6. Poważnie, w serwisie w Krakowie nie potrafią nawet powiedzieć kiedy sonda będzie dostępna :!:
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-28, 13:02   

To można spróbować wgrać na nowo soft, bo może mapa wtrysków się rozjechała, lambda wykrywa nieprawidłowość w spalaniu i wywala na blat błąd. :roll:
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
rav 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.6 SCe 102 KM
Rocznik: 2016
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-28, 14:01   

Ok, zaproponuję to w serwisie jeśli znowu wyjdzie błąd, a części nadal nie będzie. Dziękuję za pomoc.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-09, 07:04   

Jeszcze nikt na tej akcji serwisowej nie był?
Powoli mija miesiąc od ogłoszenia tej akcji, a mnie oficjalnie jeszcze o tym nie poinformowano, że jestem wśród "szczęśliwców". O tym dowiedziałem się z forum.
Czy Renault w ogóle sam informuje "wygranych" w takim wypadku?
Ostatnio zmieniony przez Ircys 2017-05-09, 07:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 09:16   

Ircys napisał/a:
Czy Renault w ogóle sam informuje "wygranych" w takim wypadku?


https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=13112
Cytat:
Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu zamontowania dodatkowych zamków drzwi przesuwnych bocznych.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-09, 10:48   

laisar napisał/a:

https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=13112
Cytat:
Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu zamontowania dodatkowych zamków drzwi przesuwnych bocznych.


Teorię znam, ale mi chodziło raczej o odzew użytkowników, którym ta teoria faktycznie potwierdziła się w praktyce.

Pozdrawiam
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 11:24   

Przy okazji innych takich akcji klubowicze dostawali listy, więc pewnie i tym razem w końcu się doczekasz.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 12:14   

Powinna być też stosowna informacja na mojadacia.pl o ile się zarejestrowałeś.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-09, 15:19   

DrOzda napisał/a:
Powinna być też stosowna informacja na mojadacia.pl o ile się zarejestrowałeś.


Właśnie sprawdziłem - nie ma nic.

Pozdrawiam
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-06-16, 12:38   

i jak, robil to ktos w Polsce?
u mnie w Zurychu juz drugi dzien sie z tym pieprza...
wczoraj odstawilem auto tak jak sie umawialismy o 7.30 rano, pojechalem do pracy tramwajem... wrocilem przed piata do salonu, facet mi mowi ze czesc musieli zamowic i bedzie jutro, czyli dzis...
wkurzylem sie bo po pierwsze przejazd tramwajem w obie strony to ok. PLN 30 a do tego jeszcze trace dwie godziny czasu pracy, ktory musze kiedys odpracowac...
dali mi na pocieche 24-ro godzinna karte na przejazdy w calej strefie Zurychu...

mieli przykrecic tylko cztery srubki jak juz czesc przyjdzie... mieli zadzwonic przed poludniem zebym sobie mogl odebrac i wieczorem bez stresu do domu a pozniej na zakupy pojechac...
czy zadzwonili?
nichu...
zastanawiam sie czy faktycznie dzisiaj to dokonczyli bo wczoraj mi pokazywal ze w slupku sa dziury, w ktore cos tam wstawia a potem dwie sruby na to i to wszystko...
wieczorem w domu obejrzalem lewy slupek i tam tak samo wygladalo, dwie dziury ale zadnych srob...

byc moze czeka mnie powtorka z rozrywki w poniedzialek...

troche dziwnie w Szwajcarii traktuja klientow kupujacych Dacie... Lamborghini podobno odbieraja z domu i po naprawie przywoza pod dom... chyba bede musial pomyslec kiedys o innej marce niz Dacia...
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-06-16, 21:50   

Mija 2 miesiąc od ogłoszenia tej akcji, a mnie do tej pory nikt oficjalnie o tym nie poinformował, że jestem w grupie "szczęśliwców".
Gdybym nie czytał forum żyłbym w nieświadomości :)
Czekam dalej.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-02, 08:08   

Do tej pory nikt mnie nie poinformował, że załapuję się na tą akcję, ale jestem już po.
Wstawiane były zamki w obu drzwiach przesuwnych. 2 godz. pracy i po bólu, ale wcześniej musiałem podjechać do ASO aby sprawdzili, czy mam otwory na zamki, czy musieliby je dopiero wycinać. Ja miałem, więc nie było problemu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne