Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-03-07, 17:42
Spasowanie elementów samochodu
Autor Wiadomość
hireter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 90TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2017-07-26, 15:56   Spasowanie elementów samochodu

Mam pytanie. Dzisiaj pojechałem podpisać uruchomienie leasingu i prawdopodobnie z grzeczności sprzedawca pokazał mój samochód na parkingu. Sprawdziłem co nieco w samochodzie i zauważyłem, że niektóre elementy są źle spasowane (między innymi klapa bagażnika i klapa przednia). Sprzedawca zapewnił mnie, że samochód jeszcze będzie przed odbiorem poprawiony. Sprawdzałem też inne samochody na parkingu i praktycznie każdy miał coś takiego albo nawet i gorzej. Ja kupuje Dacie (wiec liczę się z tym że ten typ może tak mieć), ale takie same problemy były z Renault (na tym samym parkingu). Co ciekawe później sprawdziłem w środku salonu, gdzie były już gotowe do odbioru samochody i ten problem nie występował.

Moje pytanie jest następujące:
1. Czy jest to jakiś standard, że w salonie jeszcze dopasowują niektóre elementy?
2. Oczywiście samochód będzie przeze mnie dokładniej sprawdzony podczas odbioru i dodatkowo wysłałem e-maila do sprzedawcy, aby upewnił się, że elementy będą dobrze spasowane. Jeżeli to będzie tylko spasowanie elementów, to oczywiście odbiorę samochód jednak tutaj będę walczył o jakieś dodatkowe usługi. Myślę również, że będę musiał wystosować jakiś dokument leasingodawcy z podpisem reprezentanta salonu. Czy oprócz tego trzeba coś jeszcze zrobić?
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-07-26, 17:01   

Cytat:
. Czy jest to jakiś standard, że w salonie jeszcze dopasowują niektóre elementy?

nie
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-27, 08:30   

to jest standard - niespasowane drzwi, zderzaki, ten typ tak ma i za dużo nie poradzisz.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-07-27, 09:48   

A po wjechaniu do salonu się poprawia? Może na ekspozycję selekcjonują te ładniejsze.
Mój miał wg instrukcji dylatacje po 8mm na zderzakach, drzwiach, klapach - duże, ale miał równe. I są nadal w miarę równe mimo zdejmowania zderzaka, cofania w bramy i ściany, wjazdów na krawężniki i w dziury itp.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
hireter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 90TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-01, 13:34   

eplus - chciałem dać jakąś rzeczową odpowiedź jednak jeszcze nie mam informacji o tym, że mam się zgłosić do odbioru samochodu. Mam zastrzeżenia co do tego jak jestem obsługiwany przez dilera. Jednak w tej kwestii na razie się nie będę wypowiadał bo może po prostu cała sytuacja włączyła u mnie pomarańczową lampkę ostrzegawczą.

Mam takie jeszcze pytanie, czy na dole tylnej klapy znajduje się jakiś mechanizm który reguluje jak leży klapa? Sprzedawca mi powiedział, że tam jest regulacja.


P.S. Myślałem, że zakup nowego samochodu to przyjemność jednak w moim przypadku to jakiś mały koszmar. Jest ostatni tydzień kontraktowy na odbiór samochodu, a ja nawet nie wiem czy został mi udzielony leasing (dostałem tylko informacje zwrotną od sprzedawcy jest okay - w emailu) i nie wiem kiedy będzie odbiór samochodu. Wydaje mi się, że nie jest to normalne.
 
hireter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 90TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-08, 23:37   

Już samochód odebrałem. Na szczęście wszystko jest w porządku wiec mogę potwierdzić, iż elementy są bardziej dopasowane już w salonie. Wiec jeżeli ktoś z was będzie miał taką sytuacje to nie przejmujcie się. Przed odbiorem będzie wszystko okay.

Pod spodem klapy jest element, który pomaga dobrze ułożyć klapę bagażnika.

Czy jestem zadowolony z jakości obsługi? Nie. Jednak jestem zadowolony z mojego wyboru (i mam nadzieje, że to się nie zmieni). Samochód spełnił moje oczekiwania z nawiązkom.
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-08-09, 04:49   

U mnie spasowanie jest ok więc nie marudziłem zbytnio ;-)
_________________
RowerekCombi
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-08-31, 21:09   

Jak odbierałem Astre żonki 2 lata temu miałem to samo ... Oczywiście zauważyłem 2 tyg . po zakupie , miało być poprawianie w salonie ( prawy błotnik ) . Oczywiście autoryzowany zakład blacharski nigdy nie miał czasu na usuniecie ... w końcu za 50 zł wyregulował mi blacharz fachman od wygniotek . Wniosek taki - lepiej iść z kolegą blacharzem i nie odbierać do momentu aż zrobią ... Zresztą z kim nie rozmawiam to może poza samochodami koreańskimi to reszta składana byle jak .
 
kkromka 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 26
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2017-09-01, 08:08   

hireter napisał/a:
eplus - chciałem dać jakąś rzeczową odpowiedź jednak jeszcze nie mam informacji o tym, że mam się zgłosić do odbioru samochodu. Mam zastrzeżenia co do tego jak jestem obsługiwany przez dilera. Jednak w tej kwestii na razie się nie będę wypowiadał bo może po prostu cała sytuacja włączyła u mnie pomarańczową lampkę ostrzegawczą.

Mam takie jeszcze pytanie, czy na dole tylnej klapy znajduje się jakiś mechanizm który reguluje jak leży klapa? Sprzedawca mi powiedział, że tam jest regulacja.


P.S. Myślałem, że zakup nowego samochodu to przyjemność jednak w moim przypadku to jakiś mały koszmar. Jest ostatni tydzień kontraktowy na odbiór samochodu, a ja nawet nie wiem czy został mi udzielony leasing (dostałem tylko informacje zwrotną od sprzedawcy jest okay - w emailu) i nie wiem kiedy będzie odbiór samochodu. Wydaje mi się, że nie jest to normalne.


Witam

A tak z ciekawości który salon?

My zamawialiśmy w Anndorze (rok wcześniej byliśmy w łyko ale tam nas pani skutecznie zraziła od zakupu auta, więc nawet nie zamawialiśmy) i Pan sprzedawca był miły do chwili podpisania zamówienia i wpłaty zaliczki. Później to już mu się nie chciało odpisywać na maile (również pan z finansów - tylko info że leasing przyznany, ale na prośbę o dalsze formalności nie odpisał).
Pan sprzedawca przez miesiąc nie wystawił jeszcze faktury zaliczkowej (wpłata 01.08, dziś mamy 01.09 i FV nie ma, dodatkowo naściemniał przy zaliczce i mamy więcej wpłaty własnej. Wpłaciliśmy 2000, pan rozbił na 500 zaliczki, a 1500 na akcesoria gratisowe, bo muszą "ja zamówić", a pomniejszą wartość samochodu o te 1500. Jak się okazało to te gratisowe akcesoria są warte 550 a nie 1500), miał podesłać ofertę na zimówki (podobno będziemy zadowoleni) - nie podesłał do tej pory.

Gdyby nie to, że żonie się to sandero podoba i w dalszym ciągu go chce, to bym zrezygnował i poszedł do innej marki.
 
hireter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 90TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-01, 19:54   

Auto Spektrum w Krakowie. Jeszcze dzisiaj byłem w salonie, ponieważ zakupiłem wraz z samochodem pakiet serwisowy, który oczywiście nie został zapisany w żadnym systemie.
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-09-02, 21:44   

Powiem wam tak: to tylko Janusze spuszczają się podczas lepienia nad każdą szczeliną w samochodzie, nawet przytoczony Opel i inne marki mają to głęboko w gdzieś. Dlatego trzeba zmienić troche poziom wrażliwości, bo w ten sposób utrwalają się mity które kultywują składacze złomów z Niemiec.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne