Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Docent Outdoor
Autor Wiadomość
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-06, 18:54   Docent Outdoor

Odebrałem dzisiaj swoją Drakulę, taką samą, jak kol. Lukasza, tylko inną ;) - z silnikiem diesla. Być może to F2 (forumowy drugi)... Trasa z Warszawy do Otwocka bez niespodzianek, pierwsze wrażenia pozytywne, mam jeszcze sporo przyzwyczajeń ergonomicznych z Passata B5, którym jeździłem ostatnie 8 lat. Pierwsze spostrzeżenia i przemyślenia w porównaniu z Passatem (i nie tylko):
- auto podwyższone, dla mnie wygodniejsze wsiadanie
- bardziej miękkie zawieszenie, koła większej średnicy -> większy komfort na dziurawych drogach ale nie odczułem jakiejś niestabilności, jak się niektórym wydawało, fakt że jeżdże spokojnie
- brak oświetlenia tablicy przyrządów przy włączonych światłach dziennych
- komfort siedzeń niczego sobie, jak dla mnie siedzisko kierowcy ustawione zbyt poziomo, mogłoby być podniesione przednią krawędzią nieco do góry, żeby lepiej podpierało uda, wtedy nie byłoby narzekań, że siedzisko jest za krótkie...
- prawe podudzie opiera się o krawędź plastikowej obudowy na wysokości pokręteł nawiewu, jest to odczuwalny dyskomfort, nie trzeba zbytnio rozkraczać nóg ;)
- poza tym auto bez zbędnych bajerów, jest wszystko, co potrzeba w codziennej jeździe
- bezproblemowe sparowanie mojego chińskiego smartfona z zestawem głośnomówiącym Media Nav
- trochę drobnych niedociągnięć ergonomicznych, jak dla mnie za nisko podłokietnik, zbyt z tyłu położone przyciski zamykania szyb na drzwiach, no ale ja jestem duży chłop i wiadomo że auto było optymalizowane (chyba) pod jakiś średni centyl...
- dla przednich siedzeń, przyciski zamykania szyb tylnych położone na konsoli środkowej pod pokrętłami nawiewu, przyciski zamykania przednich szyb położone klasycznie na podłokietniku drzwi kierowcy, na szczęście tylnych szyb nie zamyka / otwiera się zbyt często
- jak na razie nie przekroczyłem 100-110 km/h, więc na wyciszenie nie narzekam, zobaczymy jak pojadę szybciej
- Żona narzeka, że kolor szary island "mało twarzowy", weźcie to pod uwagę i zamówcie niebieski ;)

drak_BB.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 248,28 KB

drak_AA.jpg
Plik ściągnięto 207 raz(y) 238,67 KB

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-06-06, 20:17   

A mnie się w tym kolorze bardzo podoba.
Gratulacje i zadowolenia.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2017-06-06, 21:19   

fajny :-D i z kostką na placu dobrze kolor współgra ;-) niebieski by tam tak dobrze nie pasował
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06, 22:08   

Gratulancje! Chyba jakaś wersja RS? Znaczek z przodu jest czerwony... (((;
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-06, 22:18   

Kolor do felg pasuje, ale ciemny kolor ukrywa jego "outdoor-owość" czyli czarne plastiki.. Gratulacje!
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-06, 22:26   

Jak dla mnie kolor ekstra
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-07, 05:09   

laisar napisał/a:
Gratulancje! Chyba jakaś wersja RS? Znaczek z przodu jest czerwony... (((;


Znaczek z przodu jest wypolerowany jak lustro i odbija się w nim pomarańczowa wstawka elewacji domu ;) Z narzekaniem żony na kolor oczywiście trochę żartowałem, po prostu zobaczyła na żywo w salonie kolor niebieski i ten jej się bardziej spodobał. Ja od początku, jak tylko zobaczyłem video z targów w Genewie, byłem urzeczony kolorem szary island ;)
Ostatnio zmieniony przez Docent 2017-06-07, 05:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-07, 06:17   

Piękna fura, teraz mam dylemat czy następny bedzie znów Duster czy jednak taki Logan MCV :-)
kolorek szkoda że jak kupowałem takiego nie było
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-07, 06:53   

gratulacje, gdyby miał jeszcze w opcji 4x4, byłby dużą konkurencją dla Dustera choćby z uwagi na bagażnik :-P
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-07, 06:55   

Dominus napisał/a:
Piękna fura, teraz mam dylemat czy następny bedzie znów Duster czy jednak taki Logan MCV :-)
kolorek szkoda że jak kupowałem takiego nie było


Ja też miałem dylemat (brałem jeszcze pod uwagę Dustera i Lodgy), który jednak szybko rozwiałem jak skonfigurowałem sobie Dustera do takiej wersji, jak chciałem. Wyszło 70k PLN i to mnie powstrzymało ;) Poza tym nie chciałem pchać się w obecną wersję Dustera, kiedy za pół roku będzie dostępna jego nowa wersja. Lodgy żona utrąciła, że niby za duży był, poza tym Lodgy z silnikiem diesla cenowo też dobijał do 70k PLN...

Bierz Logana MCV, najwyżej go za 3 lata sprzedasz, myślę że w takiej bojowej konfiguracji, znajdziesz chętnych do kupna.
 
Lukasz 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Outdoor
Silnik: 0.9 90KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-06-07, 08:45   

Ha, ja chciałem niebieski, ale moja żona uznała, że niebieski się szybko opatrzy i leprzy będzie nierzucający się w oczy szary.

W/g mnie najbrzydszy z dostępnych nowych kolorów to brązowy, widziałem takie samochody w realu i wyglądają w/g mnie paskudnie...

Czy też w MediaNav - po wyjeździe z salonu - nie miałeś najnowszych wersji map? Ja aktualizowałem dzięki informacjom kolegów z forum, podobno są na to 3 miesiące od zakupu/pierwszego uruchomienia....

Życzę bezawaryjnego użytkowania!
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-06-07, 12:26   

Piękna drakula. Szerokosci przyczepnosci zyczę .i nic więcej by nie zapeszać ;-)
_________________
RowerekCombi
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-06-07, 12:54   

Super, wygląda świetnie!
Bezawaryjności i szerokości!
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-07, 13:00   

Lukasz napisał/a:
Czy też w MediaNav - po wyjeździe z salonu - nie miałeś najnowszych wersji map? Ja aktualizowałem dzięki informacjom kolegów z forum, podobno są na to 3 miesiące od zakupu/pierwszego uruchomienia....


Nie weryfikowałem na ile mapy są aktualne, ale rzeczywiście wg informacji handlowca można je podobno zaktualizować za darmo w ciągu 3-ch miesięcy przez portal "moja Dacia".
 
Lukasz 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Outdoor
Silnik: 0.9 90KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-06-07, 13:35   

Docent napisał/a:

Nie weryfikowałem na ile mapy są aktualne, ale rzeczywiście wg informacji handlowca można je podobno zaktualizować za darmo w ciągu 3-ch miesięcy przez portal "moja Dacia".


No właśnie ja założyłem, że salon to robi - kiedy odbierałem Daćkę widziałem, jak w salonie robili aktualizację w Renault Captur czekającym na odbiór... Chyba, ze akurat wyszła aktualizacja w ciągu ostatnich 3 tygodni (tylko dlaczego nazywała się jakoś Q4 2016....)
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-11, 21:16   

Inne felgi i opony (większe) bo niestety Dacia zrobiła "po taniości" i to wygląda jak podwozie z mniejszego auta podniesione i doczepione do większej budy. Jak by się z tym uporać to auto bardzo fajne.
Życzę bezawaryjności :-)
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-12, 20:07   

Docent, ile czekałeś od momentu złożenia zamówienia po odbiór autka? i ile finalnie zapłaciłeś ? (jak coś może być info na PW)
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2017-06-12, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-20, 20:01   

Dominus napisał/a:
Docent, ile czekałeś od momentu złożenia zamówienia po odbiór autka? i ile finalnie zapłaciłeś ? (jak coś może być info na PW)


Zamowilem 11 kwietnia, odebralem 6 czerwca. Pewnie by sie dalo odebrac z tydzien wczesniej, ale bylem w delegacji za granica i nie moglem zalatwic spraw zdalnie. Tak czy siak okolo 2 miesiace, co uwazam za dobry wynik. Z tego co pamietam to wersja benzynowa byla dostepna szybciej. Wyszlo mnie 58k PLN z pelna opcja oprocz aktualizacji map. Rabat niewielki cos okolo 1.5 - 2k PLN. Jeszcze sie zastanawiam nad dokupieniem pakietu przegladow, bo duzo jezdze i moze to miec sens. Jest 3 miesiace na podjecie decyzji.
Ostatnio zmieniony przez Docent 2017-06-20, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-20, 20:21   

Witam ponownie,

Dzisiaj stuknelo nieco ponad 800km i czas na pierwsze tankowanie. Spalanie wg komputera 5.5l / 100km, wg zalanego paliwa z dystrybutora prawie 6l / 100km. Nie jest zle, jazda codziennie z Otwocka do Warszawy i z powrotem, rano bez korkow z powrotem troche korkow. Generalnie na Wale Miedzeszynskim i Trasie Siekierkowskiej jazda prawie jak w trasie, wiec moznaby rzec, ze jazda miasto / trasa pol na pol. Z pracy jazda z wlaczona klimatyzacja. Zakladam, ze spalanie spadnie, bo czesci sie jeszcze dopasowuja do siebie i opory spadna. Szczerze mowiac, myslalem ze spalanie bedzie faktycznie ok. 5.5, bo 6.0 to palil mi Passat 1.9 TDI (90 KM). No, ale zobaczymy...

Inne refleksje:

- generalnie jestem z auta zadowolony, wiedzialem co kupuje i nie mam rozczarowan
- powyzej predkosci 100 km/h zaczyna byc slychac szum powietrza w okolicy przednich slupkow, albo to szumi bambula od relingow (jest dosc duza), ale raczej obstawiam uszczelki drzwi i szczeliny miedzy drzwiami i uszczelkami, przy 120 km/h szum jest juz troche upierdliwy, szybciej nie jechalem
- komfort zawieszenia naprawde bardzo dobry, nic nie tlucze, dobrze tlumi na nierownosciach i dziurach
- silnik ponizej 1500 obr/min slabo ciagnie, na razie, zgodnie z zaleceniem pani handlowiec, staram sie nie przekraczac obrotow 2500, ale powyzej gdzies 1700 obr/min auto przyspiesza juz bez problemow
- na brak mocy nie narzekam, auto jest dosc lekkie i te 90 KM w zupelnosci wystarcza
- irytuje, ze po wylaczeniu zaplonu zanika napiecie w gniazdach zapalniczek, mam pilota do bramy wlasnie wkladanego do gniazda zapalniczki i jak sie zapomne i wylacze silnik, to nie moge zamknac bramy ;)
- do dzialania klimy nie mam zastrzezen, dmuchawa na 1-szym biegu i jest OK

To chyba tyle na swiezo...
Ostatnio zmieniony przez Docent 2017-06-20, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 07:40   

Docent napisał/a:
Zamowilem 11 kwietnia, odebralem 6 czerwca. Pewnie by sie dalo odebrac z tydzien wczesniej...

Naprawdę fajne są te obecne "outdoory" :-P Prezentują się znacznie lepiej niż standard.
W przypadku Sandero wychodzi zresztą taniej niż analogicznie skonfigurowana opcja bazująca na Stepway Laureate a właściwie dostaje się więcej za tyle samo. Pewnie przy MCV byłoby podobnie, tylko oficjalnie dla MCV nie ma innej wersji Stepway...
Pisałeś, że salon w Alejach- możesz zdradzić dlaczego akurat w tym i jak oceniasz całość transakcji? Przed zakupem zbieram opinię o salonach w Wawie...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-06-21, 08:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-21, 08:39   

Docent napisał/a:

- irytuje, ze po wylaczeniu zaplonu zanika napiecie w gniazdach zapalniczek, mam pilota do bramy wlasnie wkladanego do gniazda zapalniczki i jak sie zapomne i wylacze silnik, to nie moge zamknac bramy ;)

Możesz dorobić gniazdo 12V na stałe z własnym bezpiecznikiem i problem z głowy. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 08:54   

route2000 napisał/a:
Docent napisał/a:

- irytuje, ze po wylaczeniu zaplonu zanika napiecie w gniazdach zapalniczek, mam pilota do bramy wlasnie wkladanego do gniazda zapalniczki i jak sie zapomne i wylacze silnik, to nie moge zamknac bramy ;)

Możesz dorobić gniazdo 12V na stałe z własnym bezpiecznikiem i problem z głowy. ;-)

Serio? A jak z działaniem elektryki szyb i radia po wyłączeniu zapłonu? Działa czy nie? W Daewoo te wszystkie napięcia zanikają dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a nie po wyłączeniu zapłonu. :roll:
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-21, 09:00   

Po wyłączeniu zapłonu szyby nie działają, a radio gra przez 5-10 min (dokładnie nie pamiętam), a potem sam się wyłącza - oszczędność akumulatora.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2017-06-21, 09:49   

Dymek napisał/a:

Naprawdę fajne są te obecne "outdoory" :-P Prezentują się znacznie lepiej niż standard.
Pisałeś, że salon w Alejach- możesz zdradzić dlaczego akurat w tym i jak oceniasz całość transakcji? Przed zakupem zbieram opinię o salonach w Wawie...


Kolejny plus dla wersji Outdoor to duzo fajniejsza tapicerka na siedzeniach, ma jakies skorzane (lub pseudoskorzane) wstawki i delikatna jakby siateczkowa fakture, dzieki czemu tylek sie tak nie poci.

Salon wybrany przypadkowo, pierwszym razem bylem na rekonesansie, wypytalem o rozne szczegoly i oferte, odbylem jazde probna i jakos nie odnotowalem braku kompetencji czy niemilego traktowania. Babeczki w finansach i ubezpieczeniach tez kumate. Jak planujes jazde probna i umowisz sie w salonie to bedziesz mial jakis obraz na wstepie. Zreszta Dacia nie jest jakims skomplikowanym samochodem, zeby przylapac pracownikow salonu na brakach w wiedzy technicznej. Jak handlowiec nie wie czegos z niuansow technicznych to odesle Cie do dzialu serwisu i tam Ci wyjasnia. Generalnie to wiesz, jak jest, oni wszyscy sa mili, zebys tylko kupil u nich auto ;-)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-21, 10:04   

Docent napisał/a:

Kolejny plus dla wersji Outdoor to duzo fajniejsza tapicerka na siedzeniach, ma jakies skorzane (lub pseudoskorzane) wstawki i delikatna jakby siateczkowa fakture, dzieki czemu tylek sie tak nie poci.

Fakt- w przypadku Logana różnica jest spora, ale "zwykłe" Sandero Stepway ma właśnie takie wykończenie a jedyna różnica w Sandero Stepway Outdoor to kolor nici ściegów- są pomarańczowe a nie białe/srebrne.

Cytat:
Salon wybrany przypadkowo... Generalnie to wiesz, jak jest, oni wszyscy sa mili, zebys tylko kupil u nich auto ;-)

Jasne- zazwyczaj tak jest, chociaż ponoć nie wszędzie obsługa zachęca do zakupu ;-)
A nawet jeśli jest miło, to niektórzy mają jakieś zastrzeżenia do późniejszego przebiegu transakcji. Ty jesteś już "po wszystkim" więc wiesz już więcej od kogoś kto tylko zamówił a nie odebrał. Ten niby "rabat" 1,5-2tys. dostałeś jakoś z ich propozycji czy po ostrych negocjacjach?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne