Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero czy nie?
Autor Wiadomość
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-28, 09:40   

Dar1962 napisał/a:
astaaa napisał/a:
Jutro może uderzę do kolejnego salonu.

i bardzo słusznie ;-) , kolejny sprzedawca może wykazać się jeszcze lepszą inwencją. Jedna istotna uwaga - nigdy nie mów konkretnie, ile możesz maksymalnie wydać na auto. Znając tą wartość (w twoim przypadku 40 tys zł) ogromna większość sprzedawców tak będzie kombinować, żeby wyszło 39,999. Raczej określ jaka wersja i dodatki cię interesują. Niech kombinują. I pamiętaj - po przedstawieniu wyliczenia - wspomnieć : oooo, to jakoś drogo, konkurencja wyliczyła mi o 1000 zł taniej,... :-P


Dziękuję za cenną uwagę, tak zrobię. ;-)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-06-28, 10:07   

gregorisan napisał/a:
Dymek napisał/a:
MediaNav umożliwia streaming muzyki czy np. audiobooków bezpośrednio z telefonu.
Standardowe radio jak rozumiem tego nie zapewnia?

Zapewnia. U mnie na Z1 Compact - tylko jakość dźwięku po BT nie powala.

Skoro źródłem są MP4 z telefonu to nawet jakbyś przesłał światłowodem to i tak nie będzie lepiej. Przecież nawet jak dasz jako źródło normalną płytę z plikami audio versus MP3 to powinieneś zobaczyć różnicę - no chyba że głośniki będą najtańsze z supermarketu. MP4 w którym zapisują telefony to format w którym można odróżnić dwa stany - jest dźwięk lub go nie ma.
Oczywiście dla audiobooków to może spokojnie wystarczyć.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-28, 10:09   

astaaa napisał/a:
Dziękuję za cenną uwagę, tak zrobię. ;-)


im więcej salonów zaangażujesz i im dłużej tak się pobawisz, tym lepsze warunki wynegocjujesz, takie już jest prawo wolnego rynku. więc warto poświęcić na to nieco czasu. Po mniej więcej tygodniu będziesz miała już jakieś konkrety i będzie można zdecydować, gdzie się udać aby zlecić zamówienie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-28, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-28, 11:05   

PiotrWie, miałem wtedy w telefonie "flaczki" ;-)
Mam w domu odtwarzać sieciowy podpięty pod zewnętrznego DAC-a i po WiFi nie ma żadnych strat nawet w przypadku plików 24/48 i 24/96. Niestety po BT będą ograniczenia niezależnie od źródła.
A co do negocjacji - nam się tylko wydaje, że coś negocjujemy. Sprzedawcy są w większości przypadków dobrze wyszkoleni i tak osiągnął swój cel. A poza tym nikt nam nie sprzeda samochodu ze stratą ;-)
To tak jak z promocjami. Tydzień temu będąc w sklepie widzimy pralkę w cenie 1000 zł. Przychodzimy po tygodniu w widzimy te samą pralkę w promocyjnej cenie 1000 zł po obniżce z 1200 zł. ;-)
_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-06-28, 12:21   

gregorisan napisał/a:
PiotrWie, miałem wtedy w telefonie "flaczki" ;-)
Mam w domu odtwarzać sieciowy podpięty pod zewnętrznego DAC-a i po WiFi nie ma żadnych strat nawet w przypadku plików 24/48 i 24/96. Niestety po BT będą ograniczenia niezależnie od źródła.

No to rzeczywiście - ale w takim razie stanowisz wyjątek klasy "białego wieloryba" 99,9% ma w telefonie MP4, a do ich przekazywania BT jest jak najbardziej wystarczający.
Ale tak czy inaczej nie ma żadnego znaczenia czy będzie MN czy zwykłe radio - prawdopodobnie moduł BT mają taki sam.
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2017-06-28, 13:32   

Ja w maju konfigurowałem Sandero 1.2 SCe i za niecałe 39000 dostałem dodatkowo dywaniki, listwy boczne, osłonę na tylny zderzak, chlapacze i chyba coś jeszcze. Ostatecznie jednak Sandero nie kupiłem, ale trochę żałuję i w sumie zdecydowanie polecam.
Miałem też do wyboru Micrę, o której tu była mowa - za 42000 fajny model z m.in. automatyczną klimą, ale jest to samochód bez porównania mniejszy od Sandero. Zwłaszcza bagażnik i tylna kanapa nie umywają się do Dacii.
Na Twojej liście nie było chyba Kii Picanto, a to też coś w okolicach 40000 z niezłym wyposażeniem (bo w Kii "podstawka" jest sensowna), tylko bez lakieru metalizowanego.
Podsumowując - dorzucam jeszcze jeden głos, że w tej cenie z takim wyposażeniem ciężko przebić Sandacza.
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-28, 14:59   

gregorisan napisał/a:

A co do negocjacji - nam się tylko wydaje, że coś negocjujemy. Sprzedawcy są w większości przypadków dobrze wyszkoleni i tak osiągnął swój cel. A poza tym nikt nam nie sprzeda samochodu ze stratą ;-)
To tak jak z promocjami. Tydzień temu będąc w sklepie widzimy pralkę w cenie 1000 zł. Przychodzimy po tygodniu w widzimy te samą pralkę w promocyjnej cenie 1000 zł po obniżce z 1200 zł. ;-)

Na pewno jest w tym sporo racji co mówisz, sprzedawca chce zarobić a klient kupić jak najtaniej więc by wilk był syty i owca cała wprowadzono zapewne te widełki paru %, które są 'negocjowalne'. Wtedy wszyscy są szczęśliwi. :mrgreen:


kn napisał/a:
Ja w maju konfigurowałem Sandero 1.2 SCe i za niecałe 39000 dostałem dodatkowo dywaniki, listwy boczne, osłonę na tylny zderzak, chlapacze i chyba coś jeszcze. Ostatecznie jednak Sandero nie kupiłem, ale trochę żałuję i w sumie zdecydowanie polecam.
Miałem też do wyboru Micrę, o której tu była mowa - za 42000 fajny model z m.in. automatyczną klimą, ale jest to samochód bez porównania mniejszy od Sandero. Zwłaszcza bagażnik i tylna kanapa nie umywają się do Dacii.
Na Twojej liście nie było chyba Kii Picanto, a to też coś w okolicach 40000 z niezłym wyposażeniem (bo w Kii "podstawka" jest sensowna), tylko bez lakieru metalizowanego.
Podsumowując - dorzucam jeszcze jeden głos, że w tej cenie z takim wyposażeniem ciężko przebić Sandacza.

Patrzyłam i na Micrę i na Kię ale wg konfiguratora i moich wymagań wychodziło jednak ciut drożej od Dacii. A mnie się w niej podoba i cena i gabaryty a po wczorajszej wizycie jeszcze i kolor. ;-) :mrgreen:
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-28, 15:14   

Mnie coś się wydaje, że koleżanka już podjęła decyzję a teraz szuka u nas jedynie jej potwierdzenia :mrgreen:
_________________
enjoy the silence
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-06-28, 17:22   

Ja potwierdzam, że to właściwy wybór.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-28, 22:07   

Z tych wszystkich mikrusów, Sandero jest jedynym normalnym samochodem i do tego w najlepszej cenie.
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-29, 09:39   

gregorisan napisał/a:
Mnie coś się wydaje, że koleżanka już podjęła decyzję a teraz szuka u nas jedynie jej potwierdzenia :mrgreen:

Hehe, to prawda. Tzn jak padło hasło, że może by nowe auto zamiast używanego to Dacia Sandero spodobała mi się od razu. Aczkolwiek za namową chłopaka przejrzałam chyba większość dostępnych marek, które mają małe autka i za jaką cenę i wybrałam kilka gdzie umówiłam się na jazdy testowe. Oprócz Toyoty Yaris hybrydy, na którą mnie nie stać to reszta mnie jakoś nie powaliła. Sandero wygrywa. I jak mi burza nie przeszkodzi to dziś skoczę do kolejnego salonu. ;-) :-)

Michał B24 napisał/a:
Ja potwierdzam, że to właściwy wybór.

kicpra napisał/a:
Z tych wszystkich mikrusów, Sandero jest jedynym normalnym samochodem i do tego w najlepszej cenie.

Racja, dzięki. :-D
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-06-29, 12:31   

astaaa napisał/a:
A mnie się w niej podoba i cena i gabaryty a po wczorajszej wizycie jeszcze i kolor. ;-) :mrgreen:

domyślam się, że jakiś kolor metaliczny? - nie chcę cię absolutnie zniechęcać do mataliku, w końcu sam napisałem wcześniej, że jest trwalszy i ładniejszy od akrylowego, ale warto jeszcze przekalkulować perspektywę zamówienia białego. Oszczędzisz 1,800 zł i albo ta kwota zostanie w portfelu albo można ją w całości lub części przeznaczyć na doposażenie, nie naruszając założonej granicy budżetowej. Np. moim zdaniem warto wziąć kierownicę i gałkę biegów pokryte skórą, wyglądają i z wyglądu i z dotyku o niebo lepiej niż plastikowe A białe Sandero z czarnymi listwami i dodatkami wygląda naprawdę ładnie. Zrobiłem konfigurację na stronie www.dacia.pl. Biała Leaureate z 1,2 SCe plus skórzana kierownica i gałka plus koło dojazdowe wyszło mi 38,730. Gdyby dorzucić medianav zamiast zwykłego radia, wychodzi 39,710. To wszystko tylko z konfiguratora, bez negocjacji z żywym sprzedawcą. Ten pewnie dorzuciłby - poza symbolicznymi dywanikami (i tak je zawsze dorzucają) np czujniki cofania (chyba że laureate ma je w standardzie?) i listwy ochronne lub z tysiąc upustu. Przy zakładanych warunkach eksploatacji (głównie duże miasto i okolice) można sobie odpuścić kupowanie drugiego kompletu felg i opon zimowych. Taniej i praktyczniej wyjdzie w przyszłości wymienić gumy na wielosezonowe i jeździć nie bawiąc się w przerzucanie, wyważanie itd.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2017-06-29, 12:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-29, 12:50   

astaaa, mam kierownicę i gałkę zmiany biegów w skórze już trzy lata. Nic z nim się nie dzieje, wygląda jak nowe i przyjemne w dotyku, samo auto ma trzech kierowców, a kierowcy mają dłonie z różnym współczynnikami pH.
Poszedłbym za radą kolegi Dar1962, wziąłbym to co on napisał i miałabyś super fajne auto. ;-)

Moja taka konfiguracja to ledwo przekracza 41 tys. zł to masz tutaj, tam masz felgi aluminiowe (ładniej wygląda) i z tylnymi elektrycznymi szybami albo 40 200 zł z felgami stalowymi.
Jakbyś wzięła z aluminiowymi felgami to możesz wtedy utargować prawie 1 tys. zł upustu.
Jak kupowałem Lodgy 3 lata temu to utargowałem na 1,5 tys. zł upustu.
Takie lepiej wyposażone auto będzie miało pobyt u przyszłych kupców, jakbyś kiedyś sprzedawała je.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-06-29, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-29, 13:32   

Dar1962 napisał/a:

domyślam się, że jakiś kolor metaliczny? - nie chcę cię absolutnie zniechęcać do mataliku, w końcu sam napisałem wcześniej, że jest trwalszy i ładniejszy od akrylowego, ale warto jeszcze przekalkulować perspektywę zamówienia białego. Oszczędzisz 1,800 zł i albo ta kwota zostanie w portfelu albo można ją w całości lub części przeznaczyć na doposażenie, nie naruszając założonej granicy budżetowej. Np. moim zdaniem warto wziąć kierownicę i gałkę biegów pokryte skórą, wyglądają i z wyglądu i z dotyku o niebo lepiej niż plastikowe A białe Sandero z czarnymi listwami i dodatkami wygląda naprawdę ładnie. Zrobiłem konfigurację na stronie www.dacia.pl. Biała Leaureate z 1,2 SCe plus skórzana kierownica i gałka plus koło dojazdowe wyszło mi 38,730. Gdyby dorzucić medianav zamiast zwykłego radia, wychodzi 39,710. To wszystko tylko z konfiguratora, bez negocjacji z żywym sprzedawcą. Ten pewnie dorzuciłby - poza symbolicznymi dywanikami (i tak je zawsze dorzucają) np czujniki cofania (chyba że laureate ma je w standardzie?) i listwy ochronne lub z tysiąc upustu. Przy zakładanych warunkach eksploatacji (głównie duże miasto i okolice) można sobie odpuścić kupowanie drugiego kompletu felg i opon zimowych. Taniej i praktyczniej wyjdzie w przyszłości wymienić gumy na wielosezonowe i jeździć nie bawiąc się w przerzucanie, wyważanie itd.


route2000 napisał/a:
astaaa, mam kierownicę i gałkę zmiany biegów w skórze już trzy lata. Nic z nim się nie dzieje, wygląda jak nowe i przyjemne w dotyku, samo auto ma trzech kierowców, a kierowcy mają dłonie z różnym współczynnikami pH.
Poszedłbym za radą kolegi Dar1962, wziąłbym to co on napisał i miałabyś super fajne auto. ;-)

Moja taka konfiguracja to ledwo przekracza 41 tys. zł to masz tutaj, tam masz felgi aluminiowe (ładniej wygląda) i z tylnymi elektrycznymi szybami albo 40 200 zł z felgami stalowymi.
Jakbyś wzięła z aluminiowymi felgami to możesz wtedy utargować prawie 1 tys. zł upustu.
Jak kupowałem Lodgy 3 lata temu to utargowałem na 1,5 tys. zł upustu.
Takie lepiej wyposażone auto będzie miało pobyt u przyszłych kupców, jakbyś kiedyś sprzedawała je.


Dziękuję wam bardzo za porady, może co do wyposażenia się zgodzę ale co do koloru białego już mniej. Nie wiem czemu ale po zdjęciach z internetu takie białe Sandero kojarzy mi się z dostawczakiem :mrgreen:


Ale tak jak mówiłam, dziś chyba pojadę do innego salonu i spróbuję pogadać o tych rzeczach, które wspomnieliście. :-)
 
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2017-06-29, 13:36   

Zapraszam do mojego tematu w którym są zdjęcia białego sandero. Myję je raz na miesiąc lub co 1000km, chyba że ptaki stwierdzą że lepiej częściej i mi ozdobią samochód.
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13958

Lakier nie ma nawet ryski (myję bezdotykowo) Myłem może ze 20 razy (ptaki;< i spory przebieg roczny) i jest bardzo dobrze.

Dodam od siebie że po myciu przez tydzień autko bardzo mocno wyróżnia się na parkingu na tle innych samochodów w słoneczne dni, aż się chce patrzeć :)
Ostatnio zmieniony przez Thomson1708 2017-06-29, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-06-29, 14:25   

Sam mam białe auto, a myślałem że będzie z nią kiepsko (moje pierwsze białe auto, a wcześniej miałem raczej ciemne lub mniej ciemne auta), a jednak jest wręcz odwrotnie do mojej obawy. Tak jak pisał kolega Thomson1708, biały kolor jest łatwiejszy do utrzymania, mniej widać brudu, jest bardziej widoczny na drodze co zwiększa bezpieczeństwo na drodze, mniej się nagrzewa w upale. Parę czarnych dodatków upiększają białe auto. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
astaaa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 Tce
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączyła: 26 Cze 2017
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-29, 14:42   

Thomson1708 napisał/a:
Zapraszam do mojego tematu w którym są zdjęcia białego sandero. Myję je raz na miesiąc lub co 1000km, chyba że ptaki stwierdzą że lepiej częściej i mi ozdobią samochód.
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13958

Lakier nie ma nawet ryski (myję bezdotykowo) Myłem może ze 20 razy (ptaki;< i spory przebieg roczny) i jest bardzo dobrze.

Dodam od siebie że po myciu przez tydzień autko bardzo mocno wyróżnia się na parkingu na tle innych samochodów w słoneczne dni, aż się chce patrzeć :)

Zobaczyłam na Twój wątek - faktycznie ładne autko ale...

route2000 napisał/a:
Sam mam białe auto, a myślałem że będzie z nią kiepsko (moje pierwsze białe auto, a wcześniej miałem raczej ciemne lub mniej ciemne auta), a jednak jest wręcz odwrotnie do mojej obawy. Tak jak pisał kolega Thomson1708, biały kolor jest łatwiejszy do utrzymania, mniej widać brudu, jest bardziej widoczny na drodze co zwiększa bezpieczeństwo na drodze, mniej się nagrzewa w upale. Parę czarnych dodatków upiększają białe auto. ;-)


...ale co ludź to inna opinia nt koloru białego. Jedni mówią, że właśnie mniej widać brud, inni że bardziej. Ja niestety parkuję pod blokiem gdzie nie ma asfaltu a ziemia z której się kurzy okropnie oraz mam dziwnych sąsiadów, którzy już parę razy zbyt blisko przejeżdżali koło mego auta i mam zderzaki/boki nad kołem porysowane. Obawiam się, że na białym bardzo by to wszystko było widać... Dodatkowo nie wyobrażam sobie by co tydzień lub dwa jeździć na myjnię by faktycznie biel była biała a nie szara. ;-)
Ostatnio zmieniony przez astaaa 2017-06-29, 14:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-06-29, 14:48   

Panowie nie rozumiecie kobiety - kolor ma się podobać i tyle w temacie Jak widać nawet chłopak autorki ma niewiele do powiedzenia :mrgreen:
_________________
enjoy the silence
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-29, 14:55   

jeśli miałbym do wyboru - wybrać lakier metaliczny który jest trwalszy od zwykłego albo mieć zamiast tego skórzane obszycie kierownicy i gałki i listwy plastikowe to jedynym rozsądnym wyborem jest lepszy lakier

te skórki i plastiki można dokupić później, często dużo taniej niż z salonu, natomiast z lakierem już tak łatwo nie jest

jeszcze z 3 lata temu biały był na topie, teraz jezdzi masa białych aut więc tym bardziej popularność tego koloru powoli przemija. No i czym innym jest biały akryl a czym innym biały perłowy ;-) to tak jakby chodzić w dresię z 4 paskami a z 3ma. Z daleka nie widać różnicy a z bliska wieje tanizną (a sam dres wiochą niezależnie od ilości pasków) :-P
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2017-06-29, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-29, 17:56   

astaaa napisał/a:
Zobaczyłam na Twój wątek - faktycznie ładne autko ale...


astaaa- ja Cię doskonale rozumiem, każdy ma swój gust jeśli chodzi o kolor. Ja na przykład nie cierpię białych samochodów i nigdy bym białego nie kupił. Gdybym taki dostał/wygrał to bym go sprzedał... Nie mógłbym takim jeździć... I nie chodzi tu o kwestie praktyczne tylko o sam wygląd. Białe z zasady powinny być tańsze o pełny koszt lakierowania. Dla mnie biały to nie kolor, dla mnie biały to brak koloru :mrgreen: To dokładnie tak jak z kartką papieru- niepokolorowana jest biała... a biały samochód niekompletny.
Ciekawe który Ci się podoba? Niebieski? Czerwony? :-P
P.S.
Przepraszam wszystkich właścicieli "białasków".
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-06-29, 18:41, w całości zmieniany 5 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-29, 19:55   

Najplepszy kolor do utrzymania to biały. Można go myć raz w miesiącu a po umyciu ibtak będzie się ekstra prezentować. Następne moje auto napewno będzie białe. Szczególnie że jedno z obecnie posiadanych aut jest czerwone a drugie białe
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-29, 20:35   

ja myję srebrne 2 razy w roku i się świetnie prezentuje... więc srebrne > białe

a na poważnie to zależy od tego jak kto użytkuje auto, jak/czy garażuje...
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-06-29, 20:40   

Srebrne białe podobno niewielka różnica. Ja swoje parkuję pod chmurką a myję go przeważnie raz w miesiącu (a robię ok 12 tys.miesięcznie ) i wygląda całkiem przyzwoicie
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-06-29, 20:43   

Biały białemu nie równy. Mam 2 białe w domu i Fiata mogę myć 2 razy w tygodniu a i tak będzie brudny natomiast Dustera oblewam wodą raz w miesiącu i jest OK. Poza tym miałem kiedyś srebrne Tico i myłem raz w roku na Wielkanoc :mrgreen:
_________________

 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-29, 20:44   

no i ta chmurka oraz te 12kkm zmienia postać rzeczy.
masz niereprezentatywne auto (przebieg) ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne