Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekręt allegro.
Autor Wiadomość
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-07-21, 17:11   Przekręt allegro.

Miałem niedawno okazję przekonać się o oszukańczych praktykach stosowanych przez portal aukcyjny allegro. Nie bawiąc się zbytnio w opisywanie sytuacji wrzucam treść autentycznego maila kierowanego do nich.

Witam.
W związku z naliczoną kolejną opłatą za wystawienie przedmiotu na sprzedaż
informuję, że żądanie tej opłaty jest całkowicie bezprawne. Wystawiłem samochód
na sprzedaż zgodnie z informacją wskazaną w warunkach umowy na okres 10 dni. W
takcie trwania oferty otrzymałem od Allegro maila z informacją o możliwości
bezpłatnego wystawienia kolejnego przedmiotu, z czego skorzystałem wystawiając
ponownie samochód na sprzedaż po zakończonej aukcji. Z niezrozumiałych dla mnie
względów zespół Allegro wystawia ponownie mój samochód na sprzedaż, żądając ode
mnie opłaty za trzecią i czwartą już ofertę sprzedaży. Zaznaczam, że w warunkach
oferty widnieje pozycja „wznawianie oferty” , której nie zaznaczyłem (nie
wyraziłem więc zgody na wznawianie oferty), w związku z czym uważam, że zespół
Allegro bezprawnie dysponuje moją własnością, samowolnie wystawiając mój samochód
na sprzedaż obciążając mnie przy tym kosztami wystawienia przedmiotu. Jest to moim
zdaniem ewidentne wyłudzenie nienależnego świadczenia i rażący przykład
oszukańczych praktyk stosowanych przez zespół Allegro.
Mając powyższe na uwadze oświadczam, że zasadna jest wyłącznie opłata za pierwszą
ofertę (już opłacona). W przypadku drugiej – rzekomo bezpłatnej – być może także
opłata może okazać się zasadna (nie zapoznałem się bowiem ze szczegółowymi
warunkami owej bezpłatnej oferty). Natomiast żądanie opłat za samowolne wznawianie
oferty sprzedaży jest całkowicie bezzasadne i bezprawne. Dlatego też odmawiam
uiszczenia opłaty za trzecią i czwartą ofertę sprzedaży.
Nadmieniam, że w przypadku dalszego nękania mnie wezwaniami do zapłaty za te
„nadprogramowe” oferty opublikuję treść niniejszego pisma, oraz dotychczasową
korespondencję z zespołem Allegro na kilku portalach społecznościowych i forach
motoryzacyjnych, co skutecznie powinno uchronić Wasz zespół od ryzyka kontaktów z
klientami.
Z poważaniem:
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-26, 14:10   

Allegro szuka na gwałt kasy.
Bo jak inaczej można okreslić taką zmianę regulaminu:
Cytat:

Oferty 14-dniowe zastępujemy 20-dniowymi (kup teraz) i 10-dniowymi (licytacje). Oznacza to, że jeśli wznawiasz swoje 14-dniowe oferty, po 1 sierpnia będą one trwały 20 dni i opłaty zostaną naliczone co 10 dni

Ja już prawie niczego nie sprzedaję na tym portalu.
A dopuszczenie wieluset identycznych aukcji ( vide przykład sprzedawcy androidalnych nawigacji)
stanowi strzał w stopę dla tego portalu.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-07-26, 15:13   

Najlepsze jest to że po początkowym, "ale o co chodzi" i stanowczym "NIE", bo tak należy rozumieć treść ich odpowiedzi: (fragment) "zaznaczył Pan opcje sprzedaży do wyczerpania przedmiotów. Oferta do wyczerpania przedmiotów trwa do wyprzedania przedmiotów lub zakończenia jej przez sprzedającego".
Napisałem kolejnego : " to określenie jest niejednoznaczne, może bowiem oznaczać, że jeśli przedmiot sprzeda się tuż po wystawieniu, to oferta traci ważność, a wystawiający i tak płaci za pełny okres umowny (10 dni). Potwierdzeniem takiej interpretacji jest bowiem kolejny punkt zamówienia "wznawianie oferty", a tej nie zaznaczyłem. Dlatego podtrzymuję swoje stanowisko i nie mam zamiaru płacić za trzecią i czwartą ofertę sprzedaży, gdyż to zespół allegro pozwolił sobie dysponować moim mieniem wbrew mojej woli, obciążając przy tym kosztem własnej twórczej inwencji.
Dodaję, że ostatnie zdanie wcześniejszej mojej korespondencji pozostaje aktualne.
Z poważaniem."
W końcu doczekałem się odpowiedzi potwierdzającej moją rację: (fragment) "Rozumiem, że automatyczne wznowienie oferty nie było Pańską intencją. Przeanalizowałam Pana zgłoszenie i w tej sytuacji wyjątkowo zwróciłam Panu opłatę za ostatnie przedłużenie oferty".
Zwrócili jednak tylko za jedną nadprogramową aukcję, w związku z czym spełniam swoją obietnicę (ostatnie zdanie pierwszego maila).
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-02, 07:27   

jas_pik napisał/a:
Allegro szuka na gwałt kasy.
Bo jak inaczej można okreslić taką zmianę regulaminu:
Cytat:

Oferty 14-dniowe zastępujemy 20-dniowymi (kup teraz) i 10-dniowymi (licytacje). Oznacza to, że jeśli wznawiasz swoje 14-dniowe oferty, po 1 sierpnia będą one trwały 20 dni i opłaty zostaną naliczone co 10 dni

Ja już prawie niczego nie sprzedaję na tym portalu.
A dopuszczenie wieluset identycznych aukcji ( vide przykład sprzedawcy androidalnych nawigacji)
stanowi strzał w stopę dla tego portalu.


A co innego jest w alternatywie oprócz OLX ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-02, 08:36   

Trzeba się przeprosić z Ebay gumtree itd
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-02, 11:15   

na ebay nikt nie wchodzi :/ i ten interfejs mają jakiś taki ... a no i jest tam jakiś dziwny PayPal :-/
Ostatnio zmieniony przez art 2017-08-02, 11:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-02, 11:20   

art napisał/a:
na ebay nikt nie wchodzi :/ i ten interfejs mają jakiś taki ...

Ostatnie trzy transakcje dokonałem własnie na eBay - w tym wczoraj ostatnia. Owszem takie duperelki, ale z przesyłką z GB oraz Niemiec wychodzi o połowę taniej niż na Allegro ;-)
Z Allegro korzystam coraz rzadziej - no chyba, że sa jakieś promocyjne kupony itp.
_________________
enjoy the silence
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-02, 11:45   

Właśnie przeglądałem ebay'a nawet już obczaiłem co i jak, tyle tylko że tam ciężko ze sprzedażą jeśli nie masz PAYPAL, a ja nie mam i nie chcę mieć. No i zostaje allegro ze swoimi złodziejskimi prowizjami oraz OLX ;/
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-02, 14:06   

Nie wiem co masz do PayPala - jest o niebo lepszy od PayU i bardzo uniwersalny , wszędzie za granica z niego skorzystasz. Ostatnio nawet kupowałem bilety lotnicze i płaciłem za hotele bo w promocji było to znacznie taniej niż kartą ( a konto PayPal mam powiązane i z kontem i z kartą)
Do tego jest dużo bardziej bezpiecznie w przypadku problemów niż z Allegro i PayU.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-02, 14:16   

Czytajac fora: blokowanie wyplat z konta 'bo jestes nowy", prowizja ebay + prowizja PayPal, no super :) to ze na zachodzie go uzywaja nie znaczy ze jest super. Ja go nie chce i jak dany sklep nie pozwala na platnosc karta kredytowa to nie kupuje. Jesli ebay nie udostepni normalnych opcji platnosci, np przelewy24, to wg mnie nie ma czego szukac w PL = nadal bedzie niszowy :)
Ostatnio zmieniony przez art 2017-08-02, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-02, 14:58   

A prowizje i opłaty Allegro?
I konieczność wielokrotnego udowadniania że się nie jest wielbłądem?
Na obecnym koncie mam mam ponad tysiąc komentarzy i co z tego - jestem traktowany jak leszcz do koszenia kasy.
A przetrzymywanie pieniędzy przez kilka dni przez PayU?
A zwroty kasy z PayU? Mnie już kilkakrotnie zatrzymali za każdym razem po kilka tysięcy złotych przez kilkanaście dni w celach "wyjaśnienia" - czego ?
Czy też żądanie wysyłania skanów DO w celu zwrotu pieniędzy ?
Itd.....
Nie wiem o jakich problemach z PayPalem słyszałeś , ja nigdy nie miałem żadnych problemów.
Z PayU i Allegro znacznie więcej.
Możesz bez problemu wybrać płatności przelewem ale wygodniej i szybciej jest Paypalem.
A bez PayU niczego nie zrobisz na Allegro.
Kasą zaś nie możesz tak łatwo dysponować jak ma na Payu. A chyba przed końcem roku PayU też będzie pobierać prowizje .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2017-08-02, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-08-02, 15:33   

Ja doświadczeń z PayPal nie mam, piszę o tym, co wyczytałem na forach ebaya (posty z 2011 i 2013 roku). Z PayU akurat wszystko OK, dziś wpłata od kupującego, jutro kasa na moim koncie.
Ale PayPala z powodów ideologicznych nie założę, chyba że będę przymierał głodem :) już wolę dać chińczykom zarobić niż kupić cokolwiek u kogokolwiek za pomocą PayPal.
 
Valwit 



Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 60
Skąd: Dublin
Wysłany: 2017-08-03, 00:11   

w 2011 i 13 paypal i ebay to byla jedna firma. ale juz nie sa. sporo sie zmienilo dzieki temu. oraz: jesli ktos akceptuje platnosci paypal (czyli praktycznie kazdy ebayowiec) to mozesz mu zaplacic karta, bez zakladania konta paypal. sprzedawca po prostu bez paypala nie jest w stanie akceptowac platnosci karta. a ty spokojnie zaplacisz a nie musisz konta paypalowego zakladac. co wiecej: w razie problemow mozesz to konto otworzyc po fakcie i reklamowac.
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-09-02, 17:44   

Jest nowy wątek przekrętu. Kolega z innego forum reklamuje taki "wałek":

"opłaty naliczane co 10 dni przy ofercie wystawianej na 20 dni z konta prywatnego - podczas wystawiania
takiej oferty brak informacji o tym iż opłata jest tylko połową ceny".

W ofercie alledrogo, w tzw. formularzu zamówienia dodano taki zapis "Pełna kwota opłat dla oferty dostępna będzie po jej zatwierdzeniu w historii konta. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Allegro" (regulamin Allegro to kilka stron do których należy dołożyć kilkadziesiąt stron załączników stanowiących jego integralną część):

Załącznik nr 1: Towary zakazane i dopuszczone warunkowo;
Załącznik nr 2: Zasady tworzenia opisu Transakcji;
Załącznik nr 3: Polityka przerw technicznych oraz rekompensat za awarie techniczne;
Załącznik nr 4: Opłaty i prowizje;
Załącznik nr 5: Polityka ochrony prywatności;
Załącznik nr 6: Zasady konta Junior;
Załącznik nr 7: Regulamin usługi PayU;
Załącznik nr 8: Pouczenie o odstąpieniu od umowy oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu.
Załącznik nr 9: Program Ochrony Kupujących

Wracając do owego zapisu ("pełna kwota opłat..."). Jak dla mnie równie dobrze każde biuro turystyczne może oferować "wyjazdy na koniec świata za darmo" * z opłatą po powrocie...
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-09-02, 19:46   

Allegro to jest taki gigant, że ma status monopolisty. (mniej więcej jak googiel czy microsoft). Na internetach bowiem liczy się świadomość marki. Marka nieznana nie istnieje. (znacie jakieś inne serwisy robiące to co Allegro na terenie PL? - otóż są, ale prawie nikt z nich nie korzysta), Owszem można kupować na ali, ebayu itd, ale zza granicy gwarancja na zakupione przedmioty jest żadna, lub w razie reklamacji obarczona takimi kosztami przesyłki, że nie opłacalna.

Są jeszcze alternatywne sklepy - ale tam jakoś trzeba trafić. Na allegro jest jak na gigantycznym bazarze - wszystko zgromadzone w jednym miejscu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2017-09-02, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-02, 19:54   

Ale Allgro przestał już być bazarem z tysiącami małych sprzedawców.
Pozostały tam grube ryby z których każdy ma po kilka tysięcy wystawień na raz. Co powoduje że niby jest wiele aukcji ale tak naprawde towarów jest 100 krotnie mniej.
I to się zaczyna mścić na Allegro.
Ja już przeszedłem w większości na ebay.
Intere nabywców jest bardzo dobrze chroniony, zrobiono teraz świetne rozwiązanie dla obniżenia kosztów przesyłek do PL.
Tak samo wolę kupować elektronikę na Amazonie bo ceny niewiele wyższe niż na Ali ale dostawa w ciągu kilku dni a nie tygodni.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-09-02, 20:21   

Lza napisał/a:
Allegro to jest taki gigant, że ma status monopolisty.

Co nie znaczy, że dopuszczalne jest "czesanie swoich klientów pod włos". Moim zdaniem to jak z pajęczą siecią. Niby mały robaczek (pojedynczy klient) nie zrobi pająkowi krzywdy, ale jak się robaczki dowiedzą o sieci, to przestaną do niej wpadać i pająk zdechnie z głodu...
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-09-02, 20:50   

To tak nie działa.. Jak kilka robaczków sobie pójdzie gdzie indziej, to i tak kilkadziesiąt milinów będzie się tam pchało ;)
_________________
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-02, 21:57   

Lza napisał/a:
i tak kilkadziesiąt milinów będzie się tam pchało ;)

Zobacz że już te kilka milionów przestało sprzedawać i kupować tam.
Ale nie ma się co dziwić jeśli wciąż nie działają z głową .
Po co kika tysięcy tego samego przemiotu wystawianego przez jednego sprzedawcę - to tylko robienie szumu medialnego że mamy miliony aukcji i olbrzymi wybór.
Wejdź na dowolną kategorię i zobacz że ten sam przedmiot jest wystawiany dziesiątki razy z drobną zmiana opisu i termiunu wystawienia przez tego samego sprzedawcę.
W ten sposób obecny właściciel pompuje wygląd serwisu aby go drożej sprzedać
I nie znający się prawnicy robiący due diligence złapią się na ten lep - a kupujący może zapłacić za serwi więcej niż jest wart.
Tyle tylko że on już jest za bardzo rozdmuchany i stał się typowym sklepem internetowym a nie bazarem z dużą ilością ruchu i dużymi obrotami robionymi licytacjami.
Zobacz że licytacje w obrotach stanowią już tylko promil obrotu Allegro .
Ale może się nie znam na handlu .....
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-09-03, 07:49   

jas_pik napisał/a:
Zobacz że już te kilka milionów przestało sprzedawać i kupować tam.

Właśnie takie jest moje zamierzenie. Nagłośnić temat, bo to co robią w alledrogo z klientami woła o pomstę do nieba. Nie mam litości dla kogoś kto nie ma szacunku dla mnie. Proszę wziąć choćby ostatni 19 pkt ich regulaminu "Jeżeli którekolwiek postanowienie Regulaminu zostanie uznane prawomocnym orzeczeniem sądu za nieważne, pozostałe postanowienia pozostają w mocy". W szanującym prawo biznesie takie orzeczenie o nieważności zapisu umowy skutkuje rozwiązaniem umowy, albo przynajmniej prawem do odstąpienia od niej. A oni (alledrogo) umieszcza sobie taki zapis w regulaminie sugerując, że to oni stawiają warunki i stoją ponad prawem.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-05, 10:52   

Jest jedno wyjście z tej sytuacji - Nie kupować na Allegro i nie denerwować się bez potrzeby.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-05, 11:27   

jas_pik napisał/a:
Nie wiem co masz do PayPala - jest o niebo lepszy od PayU i bardzo uniwersalny , wszędzie za granica z niego skorzystasz. Ostatnio nawet kupowałem bilety lotnicze i płaciłem za hotele bo w promocji było to znacznie taniej niż kartą ( a konto PayPal mam powiązane i z kontem i z kartą)
Do tego jest dużo bardziej bezpiecznie w przypadku problemów niż z Allegro i PayU.

Do samego Allegro nic nie mam, ale jestem zwykle tylko kupującym. W każdym razie żaden z tego typu portali w PL nie działa w tak zorganizowany sposób i tak sprawnie jak Allegro.
Natomiast moje negatywne doświadczenia z PayPal są jednorazowe i zdaje sobie sprawę, że pewnie mało powszechne. Jednak zniechęciło mnie to skutecznie do korzystania a w szczególności do stałego powiązywania jakichkolwiek kont z kartą płatniczą. Dokonując jednorazowego zakupu powiązałem swoją kartę kredytową z PayPal i do samego zakupu i płatności nie miałem zastrzeżeń. Jednak po jakimś czasie otrzymałem mailowe powiadomienia o 3 transakcjach dokonanych jednego dnia poprzez PayPal za pomocą mojej karty, oczywiście nic o tych transakcjach nie wiedziałem i nie było to dziwne, bo były w $ i miały miejsce z terytorium USA i chyba Kanady (całe szczęście że takie powiadomienia przychodzą). Ogólna suma nie była duża (w przeliczeniu niecałe 300zł). Po zalogowaniu na konto PayPal dało się te transakcje jeszcze anulować. Oczywiście rzecz zgłosiłem, usunąłem kartę z PayPal i dla świętej spokojności kartę zastrzegłem. Także teraz akceptuję jedynie transakcje możliwe z płatnościami jednorazowymi, żadnego podczepiania kart, szczególnie kredytowych.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-05, 11:51   

Nie musisz powiązywać z kartą Paypala . Możesz zrobić powiązanie z kontem i różnymi opcjami zabezpieczeń.
Mnie w PayU czyli niby-odpowiednikiem Paypala dla Allegro denerwuje to ze nie przetrzymują moje pieniądze którymi nie mogę dysponować tak jak powinienem.
Te wszystkie zabezpieczenia Allegro przeciwko oszustwom to też raczej wielka kpina.
Ale może to tylko moje zdanie .
Jeśli zaś wyszukuję coś na Allegro to zazwyczaj wybieram sprzedawcę stacjonarnego , jadę (dzwonię) i negocjuję cenę niższa niż ma na Allegro. Zazwyczaj się udaje.
Wystarczy porównać ceny na Ebay i Allegro wielu rzeczy zwłaszcza produktów chińskich - wysyłanych z Chin. Ceny na allegro są zawyżone o co najmniej koszty przesyłki - ale nich to już każdy sam sprawdzi.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-05, 12:51   

jas_pik napisał/a:
Jeśli zaś wyszukuję coś na Allegro to zazwyczaj wybieram sprzedawcę stacjonarnego , jadę (dzwonię) i negocjuję cenę niższa niż ma na Allegro. Zazwyczaj się udaje.

Być może. Cena też jest oczywiście ważna. Dla mnie jednak podstawa w zakupach elektronicznych to brak konieczności kontaktu z kimkolwiek, zwłaszcza telefonicznego, oraz szybkość wysyłki. Wybieram towar, klikam parę razy a nazajutrz wyjmuję towar z paczkomatu o dogodnej porze.
 
ghost
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-20, 11:07   

runner napisał/a:
Również miałem wiele nieprzyjemności z allegro, ale to raczej z samymi użytkownikami-oszustami niż z samym portalem. Goście potrafili tygodniami rżnąć głupa i wciskać wszystkim naokoło kit, tak, że nawet samo Allegro nie było przez dłuższy czas wyegzekwować od nich wyłupionej ludziom kasy. Sam dałem się wkręcić na okazyjne felgi, które nie dość, że w stanie wskazującym na znaczne zużycie, to jeszcze próba wciśnięcia dodatkowych kosztów transportu i montażu. Dostałem nauczkę i za drugim podejściem felgi alutec te, o które tak bardzo mi chodziło kupiłem już w normalnym sklepie xfelgi.


Tak czasami bywa, że trafimy na allegro na nieuczciwego sprzedawcę i potem mamy kłopot z odzyskaniem kasy. :( Znam ten sklep, o którym wspomniałeś, gdyż swego czasu kupiłem tu felgi aluminiowe 18 - calowe, z których jestem zadowolony: zarówno z jakości wykonania, jak tego jak się prezentują.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne