Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Beztroska/głupota rowerzystów w mieście
Autor Wiadomość
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-08-11, 08:48   

benyo napisał/a:
My Polacy ciągle się gdzieś spieszymy, tylko gdzie i dokąd ??


Praca? Jak jestem ugadany z klientem na budowie to z szacunku do niego wypada być w miarę punktualnie. Co mu powiem? Sorry no nie dojadę, bo muszę ślimaczyć się za rowerem albo przepuszczać go jak czerwone ma?

I nie, nie da rady wcześniej wyjechać, tak to mam ułożone głupio.
_________________

 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-11, 08:59   

benyo napisał/a:
I nie, nie da rady wcześniej wyjechać, tak to mam ułożone głupio.


Ale to nie jest problem rowerzysty, że masz głupio ułożone. Nikt nie ma obowiązku się spieszyć bo Ty się spieszysz. Praca owszem ważna bardzo. Nie zwalnia ona jednak nikogo z szacunku do innych. Wszyscy pracujemy, ale mamy też rodziny do których chcemy wrócić cali z wyprawy rowerowej.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-11, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-08-11, 09:04   

To działa też w drugą stronę - tak samo ja, nie muszę jechać za kimś komu zachciało się spaceru. Ja mi się nie śpieszy to nie utrudniam życia innym.
_________________

 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-11, 09:11   

Też mi problemy:
https://www.facebook.com/...35588326710496/
https://youtu.be/GOpan6uGH-8
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-11, 09:38   

Na skuter chyba trzeba mieć skończone 18 lat ? Nawet e-skuter ?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-11, 09:41   

Na skuter do 50 ccm i max. prędkości 40 km/h to karta rowerowa wystarczy, a jak już powyżej to prawo jazdy kat. A1 minimum.
Na e-skuter też podobnie.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-11, 09:47   

arczi_88 napisał/a:
To działa też w drugą stronę - tak samo ja, nie muszę jechać za kimś komu zachciało się spaceru. Ja mi się nie śpieszy to nie utrudniam życia innym.


Masz racje, nie musisz jechać za kimś komu zachciało się spaceru, możesz jechać inną drogą, jeśli uważasz, że ten ktoś powinien się dostosować do Twojej gonitwy. Czujesz, że Ty i Twoja praca jesteście ważniejsi od kogoś, kto akurat chce spacerować i odpocząć ?? Wszyscy na ulicy jesteśmy równi, nikt nie ma priorytetów i wzajemnie powinniśmy się szanować, czy to kierowca czy rowerzysta czy też pieszy.

To nasze polskie podejście do pracy jest masakryczne. Mało zarabiamy no to gonimy za tym, żeby zarobić więcej. W efekcie dalej mało zarabiamy za to pracujemy ile się da.
W Niemczech najczęstszym słowem w pracy było "langsam", a w Irlandii jak gość przykręcał śrubę kluczem w samochodzie i wybiła godzina 17.00 to zostawiał ten klucz na śrubie i wychodził do domu, bo "zrobi się jutro" i faktycznie zrobiło się jutro i nikomu nic się nie stało.

Arczi_88 młody jesteś, z czasem zrozumiesz, że nie samą pracą żyje człowiek :-)
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-11, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-11, 10:53   

route2000 napisał/a:
Na skuter do 50 ccm i max. prędkości 40 km/h to karta rowerowa wystarczy, a jak już powyżej to prawo jazdy kat. A1 minimum.
Na e-skuter też podobnie.


Halo pobudka. Od 19.01.2013 roku do jeżdżenia skuterem wymagane jest prawo jazdy kategorii AM. Wyjątek to osoby które w dniu wejścia tych przepisów w życie miały ukończone 18 lat - im wystarczy dowód osobisty.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-08-11, 10:56   

a tak sie jezdzi po Szwajcarskich miastach...
https://www.youtube.com/watch?v=Gj-L5-FtGJo
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-08-11, 17:07   

benyo napisał/a:

Arczi_88 młody jesteś, z czasem zrozumiesz, że nie samą pracą żyje człowiek :-)


Święte słowa.

DrOzda napisał/a:
Od 19.01.2013 roku do jeżdżenia skuterem wymagane jest prawo jazdy kategorii AM.


Wejdźcie sobie na kamerkę internetową w którymś z miejscowości wypoczynkowych np. w Rowach i zobaczysz co się dzieje.
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-11, 17:39   

Arczi_88, jest też druga strona medalu. Mam za sobą kilka lat całorocznego (bez względu na pogodę) dojeżdżania do pracy rowerem (7 km i po przeprowadzce 11 km w jedną stronę) i moje doświadczenia jak się chce sprawnie korzystać z roweru są takie:
- ciągi pieszo rowerowe to "zło" piesi są nieprzewidywalni
- kierowcy zazwyczaj przewidywalni też bywają bezmyślni, np. wyprzedzają (nie ważne już w jakim odstępie) i natychmiast hamują bo zakręcają w prawo
- włączają się do ruchu, nie uwzględniając roweru i zmuszając do hamowania (rozpędzić rower jest ciężęj niż pojazd silnikowy)
- wyprzedają i wciskają się zaraz przed rower, aby stanąć w korku, i tak jestem od nich szybszy (wyprzedzam i omijam z lewej choć już mi wolno z prawej).

Średnio w Krakowie w centrum 30 min rowerem = 40 min autem, pod warunkiem unikania DDRiP i DDR (z wyjątkiem tych które są częścią jezdni), a przy wykorzystaniu możliwości przejazdu przez strefy i ulice z kontrapasami. Generalnie różnica procentowa pomiędzy prędkością aut w mieście i rowerem jest mniejsza niż różnica pomiędzy rowerem, a pieszymi.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-08-11, 17:55   

benyo napisał/a:
Mało zarabiamy no to gonimy za tym, żeby zarobić więcej. W efekcie dalej mało zarabiamy za to pracujemy ile się da.


Akurat moja branża ma się całkiem dobrze, więc jak to powiedział jeden Koreańczyk z Północy - nie mogę narzekać.


benyo napisał/a:
młody jesteś, z czasem zrozumiesz, że nie samą pracą żyje człowiek :-)


Mam podpisany cyrograf z bankiem na 20 lat, więc trzeba spiąć poślady póki właśnie mam siły i chęci :)


Ale to nie temat o mnie :-P


damiaszek, możesz wierzyć lub nie, naprawdę wystrzegam się złośliwości na drodze. Mam spokój to chcę mieć spokój.
_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2017-08-11, 18:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-11, 18:02   

arczi_88 napisał/a:
Akurat moja branża ma się całkiem dobrze, więc jak to powiedział jeden Koreańczyk z Północy - nie mogę narzekać.

Więc nie narzekaj :-) i daj szanse tym którzy już nie mają ani siły ani chęci :-) A wiesz jakie jest ulubione ciastko szefa ?? "Tyrajmisiu" :-)
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-11, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-11, 19:53   

arczi_88 napisał/a:
Praca? Jak jestem ugadany z klientem na budowie to z szacunku do niego wypada być w miarę punktualnie. Co mu powiem? Sorry no nie dojadę, bo muszę ślimaczyć się za rowerem


Weź pod uwagę że rower to nie tylko rekreacja, niektórzy też używają go do normalnej komunikacji do pracy, do przejazdów i też mają takie samo prawo jak Ty korzystać z drogi i Ty nie jesteś wcale ważniejszy bo się spieszysz do klienta, np. ja na rowerze objeżdżam kilka serwerowni jak trzeba szybko zainterweniować - 0 problemów z parkowaniem, minimalny wpływ korków na czas reakcji ;).
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-11, 20:01   

Ten też się gdzieś spieszył :-)

https://www.youtube.com/watch?v=vnd2KGgtKPA

Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-08-11, 20:09, w całości zmieniany 5 razy  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-08-11, 20:39   

benyo napisał/a:
Ten też się gdzieś spieszył :-)


Ta - to były 4 baby. Tak się zagadały pewnie.
_________________

 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-08-11, 20:52   

damiaszek napisał/a:
Weź pod uwagę że rower to nie tylko rekreacja, niektórzy też używają go do normalnej komunikacji do pracy, do przejazdów i też mają takie samo prawo jak Ty korzystać z drogi i Ty nie jesteś wcale ważniejszy bo się spieszysz do klienta, np. ja na rowerze objeżdżam kilka serwerowni jak trzeba szybko zainterweniować - 0 problemów z parkowaniem, minimalny wpływ korków na czas reakcji ;).


Nie dociera dalej i już nie dotrze raczej. Uważacie się za jakichś uprzywilejowanych użytkowników dróg. Dla was ulica, ścieżki i pierwszeństwo wszędzie i w każdej sytuacji. Z niecierpliwością czekam na zimę, wtedy nie ma problemów.

Jedź sobie tym rowerem po drodze, do tego nic nie mam, przywykłem ale k#€%& daj się wyprzedzić jak człowiek i nie utrudniaj życia innym.

Tyle ode mnie.
_________________

 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-11, 21:09   

Nie slalomuję, nie zajeżdżam złośliwie i nie przeszkadzam wyprzedzać dopóki ktoś nie składa na mnie swoich lusterek :-P , i nie uważam się za uprzywilejowanego, mam na tyle rozsądku że nie "wymuszam" na autach swoich "pierszeństw", jak już musisz wyprzedzać nie zachowujesz tego 1m to rób to ostrożnie bez dużej różnicy prędkości (i tak Cie minę na najbliższych światłach :mrgreen: )
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
Ostatnio zmieniony przez damiaszek 2017-08-11, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-12, 00:02   

damiaszek napisał/a:
(i tak Cie minę na najbliższych światłach :mrgreen: )


W jaki sposób? Przeciskając się 10 cm od lusterek i karoserii aut choć sam wymagasz odległości 1 m. I po co? Po to aby auto wyprzedziło Cię za klika sekund.
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-08-12, 09:55   

Co ja na to poradzę że takie są przepisy, rowerzyście wolno, a kierowcy nie wolno i ten 1m dotyczy każdego niechronionego uczestnika ruchu. Poza tym trzeba się przeciskać, wystarczy omijać z lewej strony.

Omijany kierowca nie wyprzedzi mnie za kilka sekund, zazwyczaj postoi jeszcze jedną/kilka zmian świateł.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-12, 10:20   

Jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)
Jak jadę rowerem to czasami pod nosem rzucam mięsem pod adresem kierowców i motocyklistów.
Jak jadę samochodem to czasami pod nosem rzucam mięsem pod adresem rowerzystów i motocyklistów.
Jak jeździłem motorem to czasami pod nosem rzucałem mięsem pod adresem rowerzystów i kierowców.
Także panowie o co znowu się spinacie - czy każdy z nas jest taki bez winy i nigdy nie złamał przepisów lub dobrego obyczaju :-D :?:
_________________
enjoy the silence
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-08-12, 11:03   

gregorisan napisał/a:
Także panowie o co znowu się spinacie - czy każdy z nas jest taki bez winy i nigdy nie złamał przepisów lub dobrego obyczaju :-D :?:


E tam nie spinamy się :-) wymieniamy swój punkt siedzenia :-) to jest moc tego forum. Ostatnio byłem na forum Suzuki i po napisaniu postu pierwsza odpowiedź przyszła po 4 dniach :-) a tutaj czasem nie zdążysz wyłączyć forum a odpowiedź jest :-)
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-08-12, 12:41   

Powiem tak nawiązując do waszej kontemplacji ;-)
1 Kobiecie wolno nie ważne czym jedzie :-P
2 a jak coś nabroi patrz punkt 1

Wszyscy użytkownicy dróg mostów przepraw przejść chodników i innych itp. powinni się zrozumieć . Każdy chce żyć i jakoś gdziekolwiek poruszać i czymkolwiek. Brakuje nam kultury i mimo ze to brzydko brzmi tak jest. Więcej zrozumienia dla każdej, zmotoryzowanej , pedałowej czy nożnej nacji, uśmiechu czy uprzejmości, grzeczności a to zdziała więcej niż wszystkie epitety zwane dalej łaciną podwórkową. Dziś ty ja jutro tobie ;-) Jesteśmy zbyt zabiegani, nie mamy na nic czasu, ciągle się spieszymy a to wszystko odbija się również na innych. Samo życie ;-)
_________________
RowerekCombi
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-08-12, 18:53   

Tak przy okazji zapraszam do Raciborza na 66. Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK :-)
http://raciborz.pttk.pl/66zlot/pl/
_________________
enjoy the silence
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-13, 17:42   

damiaszek napisał/a:
Co ja na to poradzę że takie są przepisy, rowerzyście wolno, a kierowcy nie wolno i ten 1m dotyczy każdego niechronionego uczestnika ruchu.


Właśnie dlatego że jesteś niechroniony powinieneś spieprzać od ulicy jak najdalej. Ja to świetnie czuję jadąc motorem, zwalniam jak widzę "niepewnego" kierowcę tylko mam tę przewagę że mogę uczciwie przyspieszyć i większości kierowców nie zwolnię przez to.
Przepisy zostały wprowadzone politycznie bez analizy ruchu i następstw. Akurat Polska została zmuszona do przyjęcia tego co jakiś debil z Parlamentu Europejskiego wymyślił.
Buduje się za miliony ścieżki rowerowe ale i tak to cyklistą nie odpowiada bo mają szosówki a tam trzeba popychać choć to i tak śmieszna prędkość.
W ogóle to słuchając zagorzałych cyklistów trzeba dojść do wniosku że najlepiej na ulice wpuścić: rolkarzy, hulajnogi a pewnie dziadka na wózku inwalidzkim.
Inna sprawa to dla mnie niezrozumiały masochizm pedalarzy bo byłem kilka razy w życiu kontuzjowany i nie ważne czyja wina ważne że boli i nie można przez długi czas normalnie funkcjonować ale jak ktoś chce udowodnić że ma pierwszeństwo to .......
Sam kilka razy jechałem rowerem ale zawsze po chodniku lub jakiejkolwiek ścieżce.

A zgodnie z przepisami można używać spryskiwaczy :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne