Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Kanegra
Autor Wiadomość
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-22, 15:49   Kanegra

W sierpniu wybieram się do Chorwacji do Kanegra Bungalow koło Umag. Czy ktoś z Was był tam? liczę na opinie, ciekawostki, jak dojechać....Jadę z Częstochowy.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-22, 17:13   

W tym ośrodku nie byłem. Preferuję wyjazdy w ciemno - więcej fanu.
Na Istrii oglądałem wile róznych ośrodków ale zawsze wybierałem tzw"apartmani" , niższe ceny i wyższa jakość.
Trzy lata temu jednak w tzw wysokim sezonie ( a właśnie sierpień to jest ten sezon) były już problemy ze znalezieniem apartmani .
Ale wtedy korzystam z informacji turystycznej i zawsze coś najdą fajnego.
Na Istrii wylądowaliśmy w Medulin - południowy kraniec półwyspu gdzie właściciel jednego z biur pośredniczących koniec końców dał nam własny dom na wypoczynek na tydzień bo okazało się że wszystkie adresy domów które nam dał zostały wynajęte tego samego dnia w którym nam dawał adresy.
A dojazd z Częstochowy chyba najszybszy i najłatwiejszy jest przez :
w Polsce S1 - A1 przejazd do Czech
w Czechach - 1 oraz 35 do Ołomuńca , albo cały czas 1(E50) do obwodnicy Brna a później E456 w kierunku Austrii przez Mikulow
Zazwyczaj nocujemy w Wiedniu w Ibisie albo w Grazu tez w Ibisie
Bo trasa w Austrii to Wiedeń- Graz i Mirobor a następnie kierunek Lublana później Koper.
W zależności od pory dojazdu to możecie po drodze zaliczyć Pastojną Jamę w Pastojnej
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
histe 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.2
Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-23, 09:00   

Chorwacja piękna jest i basta ! polecam, dojazd tak jak opisał poprzednik, do kosztów wyjazdu nie zapomnij dodać sporych kosztów winietek w Czechach, Austrii i Słowenii.
Mocno się pilnować na wszelkich ograniczeniach prędkości - zwłaszcza w okolicach Wiednia ( oprócz radarów tradycyjnych stosują odcinkowe pomiary prędkości).
Nieprzebraną kopalnią wiedzy o Chorwacji jest (mam nadzieje, że nie macie nic przeciwko polecaniu innego forum) www.cro.pl
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-12-23, 11:50   

Jeśli chcesz zaoszczędzić paręset złociszy na paliwie, to nie tankuj przy autostradach. Zobacz sobie na navi jakieś stacje które są 1-2km od autostradowych zjazdów. (na każdej navi mozna włączyć wyświetlanie stacji paliwowych). Paliwo na autostradowych stacjach jest Kilkadziesiąt eurocentów na litrze droższe niż normalnie, we wszystkich krajach. Ale wystarczy zjechać kilometr, dwa i tankować za normalną dla danego kraju cenę. Przy pełnym baku to jest kilkadziesiąt zł różnicy na tankowaniu, a koszt przejechania 2-4 kilometrów więcej nieznaczny.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2016-12-23, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-24, 12:05   

Dowiedziałem się, że na Istrii jest szlak istryjski dot. najmniejszych miast na świecie. Z mapy turystycznej Cro nic specjalnie nie wynika, w internecie nic nie mogę znaleźć :oops: Czy ktoś może mi pomóc albo coś :idea: .Będę bardzo wdzięczny.
Co do drogi, to wybiorę najprawdopodobniej wersję "oszczędnościową", ale bardzo mi odpowiadającą. Częstochowa-Zwardoń-ćadca-Żilina-Bratysława-Rajka-Mosonmagyrovar-"86"-Szombathely-Kormend-Dolga Vas-Ćakovec-do A4 na Zagrzeb-Rijeka-A6-Opatija-A8-kier.Umag-Kanegra. Jedyne co zmieniłem to przejście graniczne; wcześniej jechałem przez Cieszyn. Po drodze kosztuje mnie winieta na Słowacji i jakieś tam prawie symboliczne opłaty na autostradzie w Chorwacji (obwodnica Zagrzebia chyba dalej bezpłatna).
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-08, 19:16   

Nareszcie znalazłem opis miejsc, które można odwiedzić będąc na Istrii; zamieszczam go poniżej. :mrgreen: Załączam również mapy :-P i życzę miłego pobytu :!:
Od lat tysiące ludzi spędza wakacje w Magu i Poreču, zwiedza romantyczne stare miasto w Rovinju oraz zachwyca się monumentalnym amfiteatrem w Puli. Każdy odwiedzający Istrię pragnie zobaczyć Wyspy Brijuni, gdzie znajduje się dawna letnia rezydencja marszałka Tito i park narodowy.

Warto wybrać się do Opatiji - popularnego kurortu słynącego z pięknego deptaka Lungo Mare, przy którym usytuowały się niezliczone dyskoteki, sklepy i kawiarenki na świeżym powietrzu. Plaża w Opatiji została wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi, przyznawaną za wyjątkową czystość plaż i wody morskiej.

Ci którzy nie odwiedzili Puli - istryjskiej stolicy turystycznej, nie mogą powiedzieć, że poznali półwysep. Ogrom znajdujących się w mieście zabytków jest porażający. Oprócz dobrze zachowanego amfiteatru rzymskiego jednego z największych na świecie, będziemy mieli okazję zwiedzić inne starorzymskie zabytki Łuk triumfalny Syrgiusza, Bliźniaczą Bramę i Świątynię Augusta.

Z Istrii na wyspy archipelagu Brijuni można się dostać łatwo i przyjemnie z istryjskich portów codziennie wypływają statki wycieczkowe taki rejs jest świetną formą rozrywki gwarantuje niezapomniane wrażenia i doznania estetyczne.

Korzystając z faktu, iż przebywają Państwo w pobliżu Słowenii, warto wybrać się do Jaskini Postojnej - jednej z największych jaskiń na świecie, gdzie znaleziono ślady człowieka z okresu lodowcowego.

Kontynuując podróż proponujemy wycieczkę do miejscowości Lipica oddalonej 22 km od Postojnej, gdzie można podziwiać stadninę śnieżnobiałych koni - lipicanów. Niezwykle atrakcyjny jest rejs wodolotem do Wenecji, gdzie pod opieką przewodnika zwiedzą Państwo miasto.

Interesujący będzie również rejs statkiem po Adriatyku przy dźwiękach muzyki chorwackiej i z możliwością spróbowania typowo chorwackiego obiadu.

Największy bazar znajduje się w miejscowości Pazin (Istria Środkowa), organizowany jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca - świetne miejsce na zakup pamiątek z pobytu oraz nietypowych adriatyckich ryb i owoców morza. Sklepy - Chorwacji kultywują tradycję popołudniowej siesty, dlatego sklepy zazwyczaj są czynne w godz. 9.00-13.00 i 17.00-20.00. W miejscowościach na wybrzeżu sklepy spożywcze otwarte są od 8:00 do 20:00 - urzędy pocztowe, w skrócie HPT, czynne są codziennie w godz. 7.00-21.00 (niektóre z nich otwarte są również w niedziele), znaczki i koperty na listy można kupić na poczcie, w kioskach, na dworcach oraz w recepcji hotelowej. Poczta dociera do Polski w przeciągu tygodnia. Kantory - w Chorwacji jest ich mnóstwo (szukajmy okienek z napisem "mjenjacznica"). Pieniądze możemy wymienić nie tylko w kantorze, ale również w bankach i recepcjach hotelowych.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-08, 19:45   

Ctr-C, Ctrl-V z jakiegoś przewodnika?
Co do stadniny w Lipicy to polecam, chociaż hotel przy stadninie po remoncie stracił dużo ze swojego uroku a ceny noclegów sa na poziomie wysokiej klasy hoteli włoskich ( no w sumie na koniku można w ciągu kilku minut znaleźć się po włoskiej stronie).
A konie sa naprawdę prześliczne , można pojeździć , można też skorzystać z pola golfowego ale ceny to raczej dla Włochów niż dla Słoweńców czy dla nas.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-09, 09:37   

Umieszczony przeze mnie opis jest znaleziony i trochę zmodyfikowany (z różnych źródeł). Chodziło mi przede wszystkim o znalezienie atrakcji, które uprzyjemniłyby mi spędzenie 2.ch tygodni wakacji w Kanegrze. Jestem już coraz bliższy swojego celu, muszę jeszcze dopracować na spokojnie parę szczegółów i spokojnie wyruszyć w drogę do Kanegry; a na miejscu: morze, plaża, rodzina i aktywna turystyka piesza i samochodowa :->
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-26, 16:28   

Chciałbym dodać informacje dotyczące przejazdu przez Węgry i Słowację, które znalazłem w internecie na innych forach; Czy ktoś może wie czy nowo wybudowany odcinek autostrady M86 jest płatny? za informację bardzo dziękuję.
1 stycznia 2015 roku sytuacja z bardzo popularnym objazdem węgierskich autostrad – wariantem drogi nr 86 trochę się skomplikowała z uwagi na wprowadzone opłaty winietkowe na odcinek dojazdowy (łącznik z miejscowości Rajka M15 z autostradą M1) oraz na obwodnicy miasta Szombathely (odcinek autostrady M86).
Mamy dwie możliwości:
Po ominięciu Bratysławy i za stacjami benzynowymi OMV zjeżdżamy z autostrady i kierujemy się na Jarovce i Rusovce.
Zjeżdżamy w Bratysławie z obwodnicy autostrady nr D1 i kierujemy się na Rusovce i Rajka (droga nr 150).
później na węgierską miejscowość Mosonmagyarovar i dalej już drogą 86 w kierunku Csorna i Szombathely.
Następny newralgiczny punkt to obwodnica miasta Szombathely, dlatego po minięciu miejscowości Posfa, kierujemy na na prawo na zjazd w kierunku miasta Szombathely, choć ta informacja jest niepotwierdzona, na oficjalnej węgierskiej stronie są mapki, na jednej ten odcinek jest bezpłatny, na innej płatny, myślę, że pierwsze osoby przejeżdżające tędy rozwieją tą sytuację. Ale jakby co objazd tego odcinka jest możliwy.
Następnie dojeżdżamy do ronda przy Decathlon i tam łączymy się z drogą nr 86 i jedziemy po staremu w kierunku Redics.
Szczegóły ominięcia płatnej drogi szybkiego ruchu H7 na Słowacji w Lendawie (2,9km):
0,0 km - granica w Ledics/Dolga Vas
0,4 km - rondo - w lewo na Dolga Vas
5,0 km - rondo - w prawo na Murska Sobota
6,0 km - rondo - prosto
7,2 km - rondo - w prawo nad wiadukt nad torami na Cakovec
7,3 km - na rondzie u góry w lewo na Cakovec
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-26, 16:37   

MarcinP. napisał/a:
Chciałbym dodać informacje dotyczące przejazdu przez Węgry i Słowację, które znalazłem w internecie na innych forach; Czy ktoś może wie czy nowo wybudowany odcinek autostrady M86 jest płatny? za informację bardzo dziękuję.
1 stycznia 2015 roku sytuacja z bardzo popularnym objazdem węgierskich autostrad – wariantem drogi nr 86


Jechałem kiedyś tą drogą (86) i nigdy więcej.
Wleczesz się jak po polskich krajówkach - ja nie mam na to nerwów.

O wiele lepiej kupić tanią austriacką winietkę i jechać przez Austrię.
Jak uda się obrócić na niej w dwie strony, to oszczędzasz kupę czasu i nerwów, oraz również część kasy za krótszy odcinek autostrady w Chorwacji, a koszt 5 Eur za kilkaset km jest pomijalny.

Oczywiście trzeba też ominąć płatne odcinki w Słowenii ( o ile nie jedziesz na Istrię, wtedy to nie ma sensu).
Ty jedziesz, więc nie ma to sensu, trzeba tylko dopasować urlop do terminów ważności winietek.

Ewentualnie można odcinek przez Włochy zaliczyć, ale chyba taniej to nie wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-02-26, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-26, 17:51   

Urlop już zaplanowany na 14 dni: winiety w Słowenii i w Austrii są na 10 dni. Chyba, że jest jakaś droga przez Słowenię bez winiety w kierunku Umag Kanegra? Może ktoś podpowie jak tam się dostać z Częstochowy?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-26, 18:33   

Można ominąć słoweński odcinek Sentilj-Maribor-Ptuj, ale zapłacisz więcej w Chorwacji.
Odcinek Gorican-Rijeka to 110 kun, czyli też 70 zł w jedną stronę.
Wyjdzie tak samo jak miesięczna winietka przez Słowenię, a przez Słowenię jedzie się lepiej z uwagi na mniej bramek na których się staje.

Niestety, na 14 dni nie ma dobrej opcji, bo wtedy i Austria drogo wychodzi.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2017-02-26, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-02-26, 19:12   

Na bieżąco info o opłatach za słowackie i węgierskie drogi można śledzić na Węgierskim:
Forum Węgierskie
Na zadawanie pytania szybko odpowiada ekspert od tych spraw.
Jak widać na pierwszej stronie, zdarzyło mi się nawet mieć z nim dawno temu lekką spinkę, ale to gość niemal wszechwiedzący w tych tematach.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-02-26, 21:34   

MarcinP. napisał/a:
Nareszcie znalazłem opis miejsc, które można odwiedzić będąc na Istrii; zamieszczam go poniżej. :mrgreen: Załączam również mapy :-P i życzę miłego pobytu :!:
Od lat tysiące ludzi spędza wakacje w Magu i Poreču, zwiedza romantyczne stare miasto w Rovinju oraz zachwyca się monumentalnym amfiteatrem w Puli. Każdy odwiedzający Istrię pragnie zobaczyć Wyspy Brijuni, gdzie znajduje się dawna letnia rezydencja marszałka Tito i park narodowy.

Warto wybrać się do Opatiji - popularnego kurortu słynącego z pięknego deptaka Lungo Mare, przy którym usytuowały się niezliczone dyskoteki, sklepy i kawiarenki na świeżym powietrzu. Plaża w Opatiji została wyróżniona nagrodą Błękitnej Flagi, przyznawaną za wyjątkową czystość plaż i wody morskiej.

Ci którzy nie odwiedzili Puli - istryjskiej stolicy turystycznej, nie mogą powiedzieć, że poznali półwysep. Ogrom znajdujących się w mieście zabytków jest porażający. Oprócz dobrze zachowanego amfiteatru rzymskiego jednego z największych na świecie, będziemy mieli okazję zwiedzić inne starorzymskie zabytki Łuk triumfalny Syrgiusza, Bliźniaczą Bramę i Świątynię Augusta.

Z Istrii na wyspy archipelagu Brijuni można się dostać łatwo i przyjemnie z istryjskich portów codziennie wypływają statki wycieczkowe taki rejs jest świetną formą rozrywki gwarantuje niezapomniane wrażenia i doznania estetyczne.

Korzystając z faktu, iż przebywają Państwo w pobliżu Słowenii, warto wybrać się do Jaskini Postojnej - jednej z największych jaskiń na świecie, gdzie znaleziono ślady człowieka z okresu lodowcowego.

Kontynuując podróż proponujemy wycieczkę do miejscowości Lipica oddalonej 22 km od Postojnej, gdzie można podziwiać stadninę śnieżnobiałych koni - lipicanów. Niezwykle atrakcyjny jest rejs wodolotem do Wenecji, gdzie pod opieką przewodnika zwiedzą Państwo miasto.

Interesujący będzie również rejs statkiem po Adriatyku przy dźwiękach muzyki chorwackiej i z możliwością spróbowania typowo chorwackiego obiadu.

Największy bazar znajduje się w miejscowości Pazin (Istria Środkowa), organizowany jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca - świetne miejsce na zakup pamiątek z pobytu oraz nietypowych adriatyckich ryb i owoców morza. Sklepy - Chorwacji kultywują tradycję popołudniowej siesty, dlatego sklepy zazwyczaj są czynne w godz. 9.00-13.00 i 17.00-20.00. W miejscowościach na wybrzeżu sklepy spożywcze otwarte są od 8:00 do 20:00 - urzędy pocztowe, w skrócie HPT, czynne są codziennie w godz. 7.00-21.00 (niektóre z nich otwarte są również w niedziele), znaczki i koperty na listy można kupić na poczcie, w kioskach, na dworcach oraz w recepcji hotelowej. Poczta dociera do Polski w przeciągu tygodnia. Kantory - w Chorwacji jest ich mnóstwo (szukajmy okienek z napisem "mjenjacznica"). Pieniądze możemy wymienić nie tylko w kantorze, ale również w bankach i recepcjach hotelowych.

Proponuję jeszcze Piran, płw Kamjeniak ( najlepiej na rowerze) oraz jaskinię Skocjanską - Postojna przy niej to "disneyland" - tłumy, pociążek pod ziemią itd - a Skocjanska jest o wiele mniej uczęszczana, ma kilka ogromnych komór, dużo się idzie wzdłuż rzeki i na koniec wychodzimy do leja krasowego skąd wyjeżdżamy..windą, oraz górę Ucka z niesamowitym widokiem na Zatokę Kwarnerską oraz Istrię.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-02-26, 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-27, 20:07   

Przejrzałem ceny winietek;
Czechy (1m-c, 440koron)89,50zł+Austria (2m-ce,25euro)138,00+Słowenia(1mc,30euro)153,50 zł=381,00zł
Słowacja (30dni, 14euro) 80,50zł+Węgry 0zł+ Chorwacja Cakovec-Zagrzeb-Rijeka 34kuny+70k+tunel Ucka 30kun, na Isrtrii na skuśkę do Kanegry=134kunyx2strony=268kun= niecałe200zł
Reasumując: Czechy, Austria Słowenia 381zł; Słowacja, Węgry, Chorwacja 280zl
Zarówno jedna i druga droga obejmują odcinki płatne i drogi "gorsze"
Pierwsza droga krótsza od drugiej chyba o 50km.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-02-27, 20:31   

Jak kupisz w Austrii 2 winietki po 10 dni to Ci wyjdzie 17,4 euro - zawsze taniej niż na 2 miesiące. A tą krótszą trasą pojedziesz kilka godzin więcej - zastanów się czy za te 200 zł warto.
 
daciafan88 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-04-03, 13:55   

jaka była wasza najdłuższa trasa dacią?
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-04-03, 16:33   

Najdłuższa moja trasa liczyła 1920 km w jedną stronę w kierunku miejscowości Sv. Vlas obok Słonecznego Brzegu w Bułgarii; 2dni z przerwą na nocleg w Serbii.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-03, 17:25   

daciafan88 napisał/a:
jaka była wasza najdłuższa trasa dacią?


Wychodzi mi 5000 km.
Tour przez Bałkany via Bułgaria-Grecja-Albania.
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-07-16, 07:18   

:lol: Do wyjazdu coraz bliżej. Chciałem kupić tradycyjnie przed wyjazdem winietę na Słowację, a tu okazuje się, że nie ma już naklejanych na szybę. :cry: ;są tylko elektroniczne. Ale dałem radę; zakupiłem e-winietę na stronie eznamka.sk za 14 euro. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i że nie napotkam po drodze przez Węgry na żadne przygody z uchodźcami.
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-07-19, 15:31   

Słyszę o pożarach w Chorwacji na Istrii w okolicach Puli. Czy są jakieś pożary lasu w okolicach Umag, Kanegry? Szukam na internecie, ale nie mogę nic bliżej znaleźć.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-19, 16:30   

Na Węgrzech panuje błogi spokój.
Pożary lasów w Chorwacji to norma o tej porze roku. |
Tylko uważaj na niedźwiedzie...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
MarcinP. 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-08-13, 19:28   

Byliśmy, zobaczyliśmy, odpoczeliśmy i wróciliśmy. Na Istrię przez Zwardoń, Bratyslawę, Węgry (droga 86) i autostrady chorwackie; z powrotem autostradami przez Słowenię, Austrię, Słowację, na Zwardoń i do domu. Różnica około 30km, ale autostradami jakoś bardziej się zmęczyłem (duży ruch), mimo iż może jechało się wygodniej. W pierwszym tygodniu olbrzymie upały, zakończone w piątek wieczorem wielką burzą z wiatrem, wyładowaniami i grzmotami; było strasznie :shock: sam kemping sympatyczny, spokojny, położony na zboczu w sosnowym lesie. Domki sympatyczne: może i z poprzedniej epoki ale po remoncie, wygodne łóżka ze świeżymi (niewygniecionymi) materacami, co 3 dni wymieniają ręczniki, co tydzień pościel. Na kempingu czysto, po burzy od razu posprzątane.W Umagu Kaufland z cenami mniejszymi niż w okolicy... Trochę pozwiedzaliśmy; Umag i Izola bardzo mi się podobają, natomiast Portoroź zaskoczył mnie na minus (po prostu śmierdzi z kanalizacji). Ogólnie Kanegrę mogę polecić na spokojny wypoczynek :-D , działają dyskoteki, boisko do siatkówki ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne