Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-19, 13:03
Media Nav Evolution 8.0.5 -
Autor Wiadomość
Fluoresceina 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 Tce
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-08-19, 12:55   Media Nav Evolution 8.0.5 -

Szanowni,

posiadam w dusterze media nav evolution w wersji 8.0.5 Czy przy tej wersji softu można coś zdziałać ?

Nie interesują mnie żadne modyfikacje wyglądu. To co jest oryginalnie jest proste i mi się podoba. Chciałbym jednak dowiedzieć się czy jest możliwość wgrania jakiś alternatywnych map ewentualnie włączenie odtwarzania filmów czy cyfrowych informacji o ruchu drogowym.

Trochę offtopic ale czy są bezprzewodowe kamerki do mne żeby nie trzeba było ciągnąć całego okablowania ?

Wiem, że sporo informacji jest w różnych wątkach ale przyznam szczerze mam wrażenie, że nie do końca wszystko jest klarowne dla nowych użytkowników.

Nie mam żadnych doświadczeń z robieniem czegokolwiek w tego typu systemach.

Będę wdzięczny za zrozumienie.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-19, 13:59   Re: Media Nav Evolution 8.0.5 -

Fluoresceina napisał/a:

posiadam w dusterze media nav evolution w wersji 8.0.5 Czy przy tej wersji softu można coś zdziałać ?

Na razie jeszcze jest z tym problem, można próbować obniżyć wersję softu do 6.0.3 a następnie podnieść do 6.0.4 aby uwolnić.

Fluoresceina napisał/a:
Nie interesują mnie żadne modyfikacje wyglądu.

Ostatnie wersje mediapik nie zmieniają niczego w stadardowym wyglądzie i działaniu oryginalnego softu - lecz dają możliwość wejścia w nowe okna z dodatkowym softem typu odtwarzacz filmów

Fluoresceina napisał/a:
To co jest oryginalnie jest proste i mi się podoba.

I takie właśnie są nasze rozwiązania.

Fluoresceina napisał/a:
Chciałbym jednak dowiedzieć się czy jest możliwość wgrania jakiś alternatywnych map ewentualnie włączenie odtwarzania filmów czy cyfrowych informacji o ruchu drogowym.

jw

Fluoresceina napisał/a:
czy są bezprzewodowe kamerki do mne żeby nie trzeba było ciągnąć całego okablowania ?

Nie polecam , zwłaszcza że w nowych pojazdach jest już pełne okablowanie przygotowane - wystarczy pociągnąć od słupka do klapy. Kupując bezprzewodowe masz tragiczną jakość a jedyne czego nie robisz to nie przeciągasz kabla od klapy. Reszta roboty ( rozbiórka klapy i montaż kamery musisz zrobić) - a dużo tracisz na jakość obrazu.

Fluoresceina napisał/a:
Wiem, że sporo informacji jest w różnych wątkach ale przyznam szczerze mam wrażenie, że nie do końca wszystko jest klarowne dla nowych użytkowników.

Jesli coś nie jest klarowne to trzeba się pytać
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
zgred 


Marka: Ford,Dacia
Model: Fusion,Doker,SSIII
Silnik: 1.4, 1.6, 1,0 TCe
Rocznik: 2004 ,2017 , 2022
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-19, 14:46   

Także, z niecierpliwością czekam na '' uwolnienie '' Media Nav Evolution 8.0.5 ;-)
_________________
pozdrawiam - zgred
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-08-19, 14:55   

Gdyby jas_pik był bliżej śląska, tj Gliwic, Rybnika, to podejrzewam, że by już miał na warsztacie jeden taki sprzęt w tej wersji ;-)

Natomiast, przyłączam się do kolegi... W jednym wątku magluje się różne wersje MediaNavEvo i trochę przez to mętlik się robi i tematów do ogarnięcia sporo, zanim coś się ruszy. Dlatego też na chwilę obecną nic nie ruszyłem jeszcze..
_________________
Moja galeria
 
Fluoresceina 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 Tce
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-08-19, 15:26   Re: Media Nav Evolution 8.0.5 -

Cytat:
Nie polecam , zwłaszcza że w nowych pojazdach jest już pełne okablowanie przygotowane - wystarczy pociągnąć od słupka do klapy. Kupując bezprzewodowe masz tragiczną jakość a jedyne czego nie robisz to nie przeciągasz kabla od klapy. Reszta roboty ( rozbiórka klapy i montaż kamery musisz zrobić) - a dużo tracisz na jakość obrazu


Od którego słupka ? Jest jakieś zdjęcie, schemat ? Jak można sprawdzić czy jest instalacja ? Co nie zmienia faktu, że bez uwolnionej wersji 8.0.5 i tak nie aktywuję samodzielnie kamery ?


Cytat:
Na razie jeszcze jest z tym problem, można próbować obniżyć wersję softu do 6.0.3 a następnie podnieść do 6.0.4 aby uwolnić.


Czy to oznacza, że ktoś nad tym pracuje ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-19, 16:27   

Sprawdzić łatwo. uruchomić kamerę ( samodzielnie też za pomocą ddt4all) jeśli przy włączaniu biegu wstecznego przełącza się na obraz z kamery to znaczy że instalacja jest już zrobiona. Zazwyczaj kończy się przy słupku B kierowcy - w postaci wtyczki. Wystarczy od tej wtyczki pociągnąć instalację do kamery w klapie ( lub innym miejscu gdzie ją zamontujemy) i już
Nikt nie zrobił zdjęć ani schematu.
Jeśli nie ma instalacji zrobionej przez fabrykę najłatwiej jest kupić przejściówkę z dodatkowym wejściem sygnału cofania i kamery ( są takie u sprzedawców ) , ja też mam takie na zbyciu po 100 zł i zainstalować zgodnie ze schematem poniżej.
Co do pracy - popracowałbym ale nie mam żadnego z tym softem a swojego jedynego cały czas zamontowanego w samochodzie nie mam czasu wyjąć aby nad tym pracować.
W szczególności jak nikt za to nie zapłaci :)
Patrząc po ilości ściągnięć obu wersji gdybym je sprzedawał jak Manevrus to pewnie już bym jeździł najnowszą Tesla :) a nie Dusterem :)

kameraMN podlaczenie.jpg
Plik ściągnięto 252 raz(y) 174,79 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne