Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-08-30, 08:57
Całkiem nowa dacia duster: więcej dustera niż kiedykolwiek!
Autor Wiadomość
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-02-02, 10:18   

Route rejestrując sie na forum nie zwracam uwagi na takie szczegóły jak wiek. Jeśli cie to interesuje to rocznik 1980. Zauważ, że nie obrażam tu nikogo kto kulturalnie pisze.
Wybacz ale pisanie typu :
"A kolega Bukfast zapewne tankuje zawsze za 50 zł i jego nie interesują zmiany cen paliwa ani spalanie .
Bajeczki dla dzieci ; Bo te jego 200 pokazuje tylko jego prędkościomierz bo nawet policjant z radarem nie zwrócił na niego uwagi na drodze krajowej :)"

"Ciekawe kto ci tankuje samochod. Albo czy w ogole kiedys stales obok 1.9 tdi lub 1.8 t...
Chyba ze kolega raz na 5 sek rozpedzil sie do 200 i to sie nazywa, ze jezdzi 200 na godzine."

O czym to świadczy? To sa poważne, kulturalne wypowiedzi? Moderujcie takie zaczepki i napinki.


dzekoo: super recenzja w pierwszym filmiku. Zachęca do wcześniejszego kupna.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 10:19   

Użytkowniku forum Bukfast to co napisałeś świadczy wyłącznie o Tobie i Twojej wiedzy na temat motoryzacji oraz o Twoich kompleksach .
Bukfast napisał/a:
Audi A4 B5 1,9TDI takim jeżdżę od 10 lat. Pali średnio 5,7 - 6L bez względu na to czy jadę 90 czy 200km/h.

Piszesz o sobie i swoim wyorażeniu życia zapewne. Nie napinaj się bo Ci żyłka pęknie.
Bukfast napisał/a:
jAsiu jaki kolega? Kolegów to ty nie masz z taką zawistną naturą. Mniej zazdrości, zawiści i znajomi się znajdą. Nie osądzaj kogoś względem siebie. Może na emeryturze wypróbuję twój sposób tankowania za 50 zł. Nie neguję tej metody, chodź osobiście wolę do pełna. Raz że oszczędność czasu, a dwa kontrolujesz spalanie.

jAsiu tak jak mój szwagier. Jeździł rozklekotanym Lanosem i mówił że on nie lubi szybko jeździć 80-90 mu wystarcza. Kupił sobie deko lepszy samochód i teraz "śmiga" 130.

Masz czym to jeździsz, a nie leczysz swoje kompleksy na forum.

Koniec napinki. Wróćcie do tematu Dustera, jak to cudownie jest z nausznikami na uszach i kalkulatorem w ręku jeździć więcej niż 120 km/h autem za 50+ tys.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2018-02-02, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
kokoru 


Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1,6 TDI
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-02, 10:20   

Premiera nowego dusterka zwróciła moją uwagę na ten model, poczytałem i nawet oglądałem już na żywo, zbieram za i przeciw, więc jak ktoś miałby ochotę rzeczowo ze mną porozmawiać, o tym czy warto czy też nie warto, może doradzić, będę dźwięczny. Koszty jakie by nie były, przy zakupie trzeba ponieść, więc chciałbym podjąć świadomą decyzję :) Zaznaczam, że nie interesuje mnie napinka, hejt czy udowadnianie swoich racji, jestem tu nowy i nie znam nikogo!!

Ogólnie, szukam auta z napędem 4WD, na dojazdy do pracy i wyjazdy z rodziną [5 osób], benzyniak, na diesla robię za małe przebiegi, żeby dopłata się kalkulowała. Zakup na kilka lat.

Zacznę może od ceny. IMO cena startowa to tylko chwyt reklamowy, można takie auto kupić, do pracy, ale nie jako auto rodzinne, brak klimy dyskwalifikuje taką wersję, przynajmniej z mojej perspektywy. Owszem jak ktoś woli, nie używa, spoko, ale dla mnie musi być. Wersja z klimą, zaczyna się od 48.900 [essential + klima]. Nadal nieźle, jak dorzucić do tego 4WD lądujemy na poziomie 55.400. I tutaj zaczynają się moje dylematy, czy nie warto dołożyć 3.200 do wersji comfort? I druga sprawa, czy nie warto rozważyć silnika TCe? Jeśli zdecydować się na oba warianty, lądujemy na poziomie 66.000, a to już całkiem sporo, tym bardziej, że osiągamy poziom cenowy konkurencji. Suzuki Vitara w podobnym wyposażeniu to kwota 69.900. Reszta marek jest dużo droższa, więc tak naprawdę mogę myśleć o tych dwóch autach.

Różnica między essential a comfort: tempomat, światła przeciwmgłowe, klima, kierownica i gałka skrzyni biegów pokryta skórą, podświetlenie schowka.

To chyba tyle, rady/sugestie?
Ostatnio zmieniony przez kokoru 2018-02-02, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-02, 10:30   

Bukfast napisał/a:

jAsiu tak jak mój szwagier. Jeździł rozklekotanym Lanosem i mówił że on nie lubi szybko jeździć 80-90 mu wystarcza. Kupił sobie deko lepszy samochód i teraz "śmiga" 130.

tez tak miałem - rok po zrobieniu prawa jazdy wiedziałem ze jestem doskonałym kierowcą i po zmianie malucha na FSO 1500 śmigałem zwykłymi drogami po 140-150, a jak zmieniłem na Audi 100 R5 136 KM ( to były inne samochody, miały wagę poniżej 1 tony, więc na dzisiejsze samochody trzeba ta moc pomnożyć przez jakieś 1, 75) to dopiero śmigałem - na moje i innych szczęście były to inne drogi - puste, samochodów było kilkanaście razy mniej niż dzisiaj. Na szczęście jak kupiłem BMW z silnikiem R6 200KM to już miałem przejechane te ok 500 tyś km i wiedziałem że na odległość 150 - 200 km jak ciśniesz i wyprzedzasz wszystko co się rusza to dojedziesz 10 min szybciej - więc szkoda nerwów.
Jak dorośniesz - zrozumiesz - chyba ze wcześniej jak kilku moich znajomych nauczy cię jakiś wypadek, oby bez większych uszkodzeń ciała.
A na paliwo zawsze mnie było stać - nawet BMW które paliło od 13 do 18l nie zostało zagazowane - tak więc jeżdżę spokojnie nie z powodu upartego oszczędzania na paliwie.
 
hohnender 


Marka: Volvo
Model: S40 II
Silnik: 2.0D
Dołączył: 23 Paź 2017
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-02, 10:37   

Może uda mi się wejść z tematem dotyczącym tego wątku i przeciąć bezowocną dyskusję :)

Słuchajcie, planuję zakup nowego auta (o czym już kiedyś pisałem), bo w poprzednim się średnio mieścimy jako rodzina (2+1+1 w planach :) ). Obecnie mam Volvo S40 II, które z racji tego, że jest sedanem, jest mało pojemne i praktyczne. Dodam, że mam diesela, ale kolejne auto to musi być benzyna, bo 90% to jazda po mieście.

Potrzebuję na pewno auta wyższego. Nie dlatego, że teraz taka moda, ale dlatego, że moje weekendowe wyjazdy do rodziców/dziadków już trzykrotnie kończyły się rozbitą miską olejową (wertepy jakich nie uświadczy się na niektórych rajdach :D).
Do tego dochodzi wyjazd raz do roku na narty + 1-2 razy jakaś dalsza, wakacyjna podróż typu 1500-2000km w jedną stronę.

Tak oto doszliśmy do nowego Dustera, który wizualnie podoba mi się jak nie wiem co! Teraz pytanie drodzy Forumowicze do Was (szczególnie do tych, którzy już w nowym modelu siedzieli/testowali): czy Duster wg Was sprawdzi się dla powyżej wymienionych warunków brzegowych? Odrzucam 4x4 ze względu na małą dla mnie jego użyteczność i pomniejszenie bagażnika. Zostaje 4x2 w benzynie (nie wiem czy 1.2TCe czy 1.6SCe) z 445l bagażnikiem. Czy to wystarczy np. na zapakowanie się z 4 osobową rodziną, w tym z wózkiem dziecięcym? Poprzedni model miał zdaje się 478l - różnica niby nieduża, ale jednak wyrównująca Dustera np. z Kadjarem (którego ma mój tata i bardzo chwali). Co o tym myślicie?

Dodam, że dla mnie właśnie jedyna słuszna wersja to Prestige + koło zapasowe + metalic + klima automatyczna. Taka konfiguracja nie odstaje znacząco od standardu rynkowego (no może brak jest dwustrefowej klimy, którą mam obecnie), a cena nieznacznie przekracza 60k dla 1.6SCe.

Zastanawiam się czy dobrze kombinuję, czy Duster sprosta moim oczekiwaniom przede wszystkim jeśli chodzi o pojemność bagażnika i przestrzeń dla pasażerów (mam prawie 190cm i mocno odsuwam fotel do tyłu). A może warto poczekać i odłożyć na Kadjara/Tucsona?

Za wszelkie pomysły/uwagi z góry dziękuję :)
_________________
Nie mam jeszcze Dustera, jasna chol....ra :(
 
hohnender 


Marka: Volvo
Model: S40 II
Silnik: 2.0D
Dołączył: 23 Paź 2017
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-02, 10:44   

kokoru napisał/a:
Ogólnie, szukam auta z napędem 4WD, na dojazdy do pracy i wyjazdy z rodziną [5 osób], benzyniak, na diesla robię za małe przebiegi, żeby dopłata się kalkulowała. Zakup na kilka lat.

(...)Jeśli zdecydować się na oba warianty, lądujemy na poziomie 66.000, a to już całkiem sporo, tym bardziej, że osiągamy poziom cenowy konkurencji. Suzuki Vitara w podobnym wyposażeniu to kwota 69.900.


Jestem na podobnym etapie rozważań co Ty (tylko ja nie potrzebuję 4x4 i rodzina 4 osobowa). W mojej ocenie Vitara ma za mały bagażnik, co wg mnie dyskwalifikuje to auto.
_________________
Nie mam jeszcze Dustera, jasna chol....ra :(
Ostatnio zmieniony przez hohnender 2018-02-02, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-02, 10:50   

hohnender napisał/a:
Zostaje 4x2 w benzynie (nie wiem czy 1.2TCe czy 1.6SCe) z 445l bagażnikiem. Czy to wystarczy np. na zapakowanie się z 4 osobową rodziną, w tym z wózkiem dziecięcym? Poprzedni model miał zdaje się 478l


W kwestii formanej: według katalogu Duster 1 ma bagażnik o pojemności 475 dm3 (wg normy ISO 3832), to nie są litry.

Dopiero katalog Dustera 2 podaje obie wartości:
- 445 dm3
- 475 litrów.

Merytorycznie: 4 osoby + wózek wejdą, pytanie czy te 4 osoby będą chciały wziąć coś do bagażnika ;-)

Osobiście przy wyborze auta rozmiar bagażnika był dla mnie bardzo ważny (wózka nie wożę, ale wożę m.in. sporego psa), jednak zawsze wydaje mi się, że na okazjonalne przeloty lepsza jest trumienka na dach, niż permanentne wożenie dodatkowych kilogramów blachy.
Czyli: kup takie auto, jakie będzie Ci potrzebne na 98% sytuacji, pozostałe 2% opędzisz w jakiś inny sposób (podobnie jak nie kupujemy dostawczaków, chociaż może czasem jakiś mebel warto byłoby przewieźć ;-)
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-02, 10:50   

Ja do Dustera jadąc na wakacje 2+2 pakuję się spokojnie.
Co prawda czasy wózka mam już za sobą więc ten problem odpadł.
Natomiast wózek zajmie sporo miejsca i możesz mieć z tym problem.
Pozostaje wtedy ewentualnie kufer na dach.
 
kokoru 


Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1,6 TDI
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-02, 10:55   

hohnender napisał/a:
kokoru napisał/a:
Ogólnie, szukam auta z napędem 4WD, na dojazdy do pracy i wyjazdy z rodziną [5 osób], benzyniak, na diesla robię za małe przebiegi, żeby dopłata się kalkulowała. Zakup na kilka lat.

(...)Jeśli zdecydować się na oba warianty, lądujemy na poziomie 66.000, a to już całkiem sporo, tym bardziej, że osiągamy poziom cenowy konkurencji. Suzuki Vitara w podobnym wyposażeniu to kwota 69.900.


Jestem na podobnym etapie rozważań co Ty (tylko ja nie potrzebuję 4x4 i rodzina 4 osobowa). W mojej ocenie Vitara ma za mały bagażnik, co wg mnie dyskwalifikuje to auto.

Ma mniejszy owszem, tylko moje dzieci wyrosły już z wózków, a z doświadczenia powiem, że niezależne od tego jaki bagażnik będziesz miał, to wózki i tak będą komplikować pakowanie niemiłosiernie. Miałem nawet etap, że kupiłem bagażnik dachowy tylko po to, żeby stelaż wózka na nim wozić, bo już nie szło inaczej. Obecnie mam Fabie w kombi, bagażnik nieco większy od Dustera i daje radę, chociaż czasem zapakowany po sam sufit.

Co do Vitary to chyba jedyne auto konkurencji, które w jakikolwiek sposób cenowo można porównywać do Dustera, reszta jest o wiele droższa.
Ostatnio zmieniony przez kokoru 2018-02-02, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 11:14   

Brałem pod uwagę zmianę auta, ale poczekam jednak jeszcze 2 lata. Aż dojeżdżę opony w aktualnym aucie i się zamortyzuje.

Jak ktoś chce kupić, niech się przejedzie i najlepiej po trasie szybszego ruchu 1.6 i 1.2 odpowie sobie na pytanie, co lepsze.
Duster 1.6 ma spoko cenę, jako rodzinne autko do turlania. Ja brałbym tylko 1.2 a to już wydatek ok. 64k (Prestige + koło zapasowe). Poczekam parę lat, a może po drodze coś innego na wyprzedaży wpadnie.

mekintosz, dzięki za fotki. Przynajmniej wiadomo, że tylko Prestige. Ta niebieska wersja komputera to jakaś żenada.
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-02-02, 11:42   

PiotrWie. Miałeś dobre samochody jeździłeś szybko i nie dziwi Cię że ktoś inny tak robi/robił. Szacunek za to. Największa krytyka idzie od osób które nie mają czym lub nie mają odwagi i leczą swoje komplesy napinką. Zawsze dostosowuję prędkość do warunków na drodze, natężenia ruchu, stanu asfaltu, możliwości technicznych samochodu... Wiem że w razie potrzeby /a są takie potrzeby: poród - ojciec wiózł kiedyś ciotkę do szpitala, ja 3 lata temu wiozłem syna z przegryzionym językiem do szpitala/ potrafię szybko i bezpiecznie dowieźć do celu. Każdemu z Was życzę w takim momencie umiejętności i odwagi szybkiej jady samochodem.

Pisząc szczerze o swoich odczuciach o Dusterze stanąłem kilku zakompleksionym osobom ością w gardle. 90-200km/h to tylko pretekst. Cav pisze o szybkiej jeździe, inna osoba podała 240 zero napinki.
Cena benzyny to pikuś w porównaniu do kosztu nowego auta i jego corocznej straty wartości.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 11:54   

Autostrady wręcz spowodowały że jeżdżę wolniej. Trasę z Ravenny do Warszawy 1500 kilometrów zrobiłem w 15 godzin z dwoma tankowaniami , kupnem winietki i śniadania w fast foodzie. Licznikowe 130 km/h na ograniczeniach non stop fotoradary , przy remontach odcinkowe pomiary prędkości więc często wolniej. Gdybym jechał szybciej i ciągle musiał wyprzedzać to bym się wcześniej zmęczył i musiał zatrzymać na spanie. Spalanie poniżej 8 litrów , przy szybszej jeździe musiałbym jeszcze raz tankować.
Nie rozumiem sensu szybszej jazdy na dłuższej trasie , na krótszej pięć minut mnie naprawdę nie zbawi.
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-02, 11:59   

15 godzin i prędkość tylko 130 km/h??

Cieniutko:) Analizując wypowiedzi niektórych osób trzeba było grzać ile wlezie i jechać 15,5 godziny bo 3 tankowanie by było po drodze:)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 12:14   

Wyprzedzał mnie jakiś Białorusin tak pod 200. Pół godziny później mijałem go na parkingu gdy coś mocno gestykulował austriackiej policji.
Paru znajomych już ma po feriach zimowych w skrzynkach listy z prośbą o wpłatę tych drobnych Euro na konto austriackiego urzędu.
Korespondencja dochodzi w tydzień od wykroczenia - dane dostają z CEPIK.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-02, 12:21   

Waski78 napisał/a:
15 godzin i prędkość tylko 130 km/h??

Cieniutko:) Analizując wypowiedzi niektórych osób trzeba było grzać ile wlezie i jechać 15,5 godziny bo 3 tankowanie by było po drodze:)

I kilka mandatów - w przeciwieństwie do polskich dróg w zachodniej części Europy kontrolują prędkość :mrgreen:
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-02, 12:23   

DrOzda napisał/a:
Wyprzedzał mnie jakiś Białorusin tak pod 200. Pół godziny później mijałem go na parkingu gdy coś mocno gestykulował austriackiej policji.

za 200 w Austrii to zamykają od ręki do sprawy - juz paru Polaków tez się zdziwiło
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 12:26   

PiotrWie napisał/a:
I kilka mandatów - w przeciwieństwie do polskich dróg w zachodniej części Europy kontrolują prędkość :mrgreen:

Wbrew obiegowym opiniom nowe bmw z dwiema kamerami widziałem już kilkakrotnie w akcji na słynnym kawałeczku A2 Warszawa-Stryków . W ciągu ostatniego miesiąca byłem świadkiem kilku szybkich zatrzymań
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-02, 12:27   

Dlatego właśnie trzeba mieć swój rozum, a nie że nie ma się czym przycisnąć.
Nieraz spotyka się kogoś w szybkim samochodzie jadącym spokojnie i kozaka w 20 letnim rozklekotańcu który za wszelką cenę próbuje wyprzedzić... to są właśnie zakompleksieni pseudo kierowcy.
 
kokoru 


Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1,6 TDI
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-02, 12:35   

Naprawdę w wątku o DD2 nie da się pogadać o niczym innym jak tylko prekości, mandaty i spalanie przy tychże?
Trudno, dziękuję za pomoc, tak czy siak.
Pozdrawiam
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-02, 12:41   

@kokoru Napiszę Ci tak. Moim zdaniem Duster 4x2 ma sens do ceny około 55 tys. zł a 4x4 do około 65 tys. zł. Powyżej warto rozglądać się już za konkurencją, która nie ma do siebie przylepionej łatki budżetowości. Poniżej tych kwot trudno mówić w ogóle o konkurencji, zwłaszcza jeśli czasem zjeżdża się z asfaltu, choćby na krótki odcinek.

Nowy Duster robi oczywiście lepsze wrażenie od starego, ale... zasadniczo jest to ciągle to samo auto, tylko że bardziej dopracowane ;-)

Sam jeszcze się waham, czy w niego pójść.
Ostatnio zmieniony przez psz 2018-02-02, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-02, 12:47   

Jak auto ma służyć do wożenia 4 liter z punktu A do punktu B bez wstydu posiadania znaczka na masce w postaci otwieracza do butelek to nie ma co się zastanawiać... ;-)
To jest nowe auto za rozsądną kasę bez elektronicznych udziwnień takich jak inne auta wyższej klasy.
Po prostu jest to proste auto w eksploatacji i serwisowaniu aż do bólu, jednak w nim nie ma co się psuć, bo co może się zepsuć...? :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2018-02-02, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-02-02, 12:52   

Duster w porównaniu z Vitarą jest zwyczajnie większy (zwłaszcza bagażnik) i cichszy. Wprawdzie nowym jeszcze nie jeździłem, ale już model schodzący był pod tym względem lepszy (w benzynie).
Na wakacyjne wojaże dla 4 osób miejsca może być kuso, zwłaszcza przy rosłym kierowcy, pod tym względem Kadjar bije Dustera na głowę.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-02-02, 12:54   

A ja napisze tak - na każdym poziomie cenowym Duster nie ma konkurencji, ale oczywiście na poziomie powyżej 65 tyś możesz kupić inna markę - ale niższy egzemplarz - np za cenę Diesla 4x4 benzynę 4x2 - kto twierdzi ze jest inaczej - proszę o przykłady - ale konkretne i porównywalne - np diesla z 4x4 za 75 tyś bądź diesla 4x2 z automatem za 75 - oczywiście wśród samochodów z dużym prześwitem.
 
Waski78 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 82
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-02-02, 12:56   

kokoru,
Ciężko narazie wypowiadać się o konkretach jeśli chodzi o DD2 bo póki co to można sobie pooglądać w salonie, zrobić jazdę próbną czy obejrzeć filmiki na You Tube.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-02, 13:17   

PiotrWie napisał/a:
A ja napisze tak - na każdym poziomie cenowym Duster nie ma konkurencji... diesla z 4x4 za 75 tyś bądź diesla 4x2 z automatem za 75 - oczywiście wśród samochodów z dużym prześwitem.

Potwierdzam tą opinię w całej rozciągłości . To już 4 lata i 90kkm takim dCi 4x4.
A wszelkie utyskiwania że DD nie nadaje się na autostrady potraktuj jako marketing szeptany innych marek.

IMHO nie ma lepszego pojazdu z takimi parametrami w budżecie na rynku.
Ostatnio miałem porównanie do czegoś większego ze stajni Renault bo pokonałem ładnych kilka tysięcy kilometrów Kolesem w najbardziej wypasionej wersji (też dCi i 4x4) i nie powiem był wygodniejszy , cichszy miał wyższą prędkość max ( palił oczywiście znacznie więcej bo przy słynnych 200 km/h na niemieckiej autostradzie było to 22l/100km ) ale jeśli miałbym go kupić to jednak chyba bym wybrał DDII bo za cenę tego Koleosa miałbym dokładnie prawie 3 sztuki DDII.
Po Francji i Szwajcarii mało kto jeździ szybciej niż pozwalają przepisy - bo mandaty zjedzą tam każdego ( a ichniejsze policje ma sporo tajnych pojazdów mierzących prędkość) .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne