Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MN] [MNEVO] Sekretne menu w naszych MediaNav
Autor Wiadomość
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-16, 11:39   

Dymek napisał/a:
A nie ma przypadkiem różnicy w podłączeniu zasilania w Dusterze 2 w stosunku do starszych Dacii? Standardowo MNE wyłącza się po wyłączeniu stacyjki- czy Duster nie wyłącza dopiero po zaryglowaniu drzwi? I dlatego bez tego MNE się nie resetuje? Szczególnie bez stacyjki i z kartą HF może być tu inaczej niż w innych modelach...


Duster wyłącza zasilanie MNE dopiero jak otworzy się drzwi kierowcy po wyłączeniu silnika. Chyba, że wyłączysz silnik i siedzisz w aucie. To i tak MNE się wyłączy mniej więcej po minucie (dokładnie czasu nie mierzyłem).
Nie ma tu znaczenia, czy to karta, czy kluczyk. Wysiadasz z samochodu, zamykasz i jeszcze przez kilka minut pali się wyświetlanie godziny na ekranie MNE.

Natomiast przy otwieraniu DD2 z kartą jest już nieco inaczej. Czujniki do otwarcia auta "łapią" kartę mniej więcej z odległości niecałego metra. Natomiast zauważyłem, że wcześniej już czują, że karta jest gdzieś w zasięgu, bo stojąc kilka metrów od auta jest ono jeszcze zamknięte, ale zapala się ekran MNE z wyświetlaniem godziny.


W kwestii resetowania i się i tego ile to czasu trwa w DD2 po grzebaniu na dysku MNE najlepiej, żeby wypowiedział się ktoś kto ma DD2 i robił podobne rzeczy w MNE co ja. Wtedy będzie wiadomo, czy to kwestia modelu, czy pojedynczej (mojej) sztuki.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-16, 11:53   

U mnie czułość HF znacznie zmniejszyła się od czasu jak go odebrałem, a było to w marcu br., zauważyłem, że im wyższa temperatura zewnętrzna tym mniejsza czułość systemu, nie raz muszę ręcznie zablokować auto z karty mimo że wymieniłem baterię.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-16, 12:10   

No to powiem Ci, że ja tego objawu nie mam. Auto odebrałem w kwietniu 2018 i przez ten czas może dwa razy coś nie pykło i musiałem kartą się bawić. Ale nie zamykanie, a otwieranie.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
marcinch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 19
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-07-16, 13:28   

Belphegor napisał/a:
No to powiem Ci, że ja tego objawu nie mam. Auto odebrałem w kwietniu 2018 i przez ten czas może dwa razy coś nie pykło i musiałem kartą się bawić. Ale nie zamykanie, a otwieranie.

JA też odebrałem w kwietniu 2018 i mam to samo co kolega powyżej. Nawet katy potrafi nie widzieć jak leży koło lewarka zmiany biegów
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-16, 13:48   

marcinch napisał/a:
Nawet katy potrafi nie widzieć jak leży koło lewarka zmiany biegów

Zwróćcie uwagę na zakłócenia spowodowane przez inne urządzenia. Często "sieje" taka sobie zwykła chińska ładowarka USB, czy to w gnieździe zapalniczki , czy inna do np. kamerek rejestracyjnych. Zauważyłem takie fixy już wiele razy. I zakłóca interferencyjnie piloty , karty itp.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-16, 16:51   

Ja mam kartę zawsze w kieszeni. Nie mam w aucie żadnych ładowarek, antyradarów, CB i innych tego typu rzeczy. Nigdy nie miałem problemu, żeby auto nie chciało odpalić, bo nie widziało karty. Zawsze się też posłusznie zamyka automatycznie, a otwieranie nie pykło może ze dwa razy, jak pisałem powyżej.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne