Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Duster Prestige ma opony całoroczne?
Autor Wiadomość
UzeQ 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2020
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-13, 18:05   Czy Duster Prestige ma opony całoroczne?

Hej,

Na początku roku kupiliśmy z żoną Dacie Duster w wersji Prestige. Sprzedawca zapewniał nas kilkukrotnie, że ten model ma opony całoroczne. Mówił nawet że w Polsce mamy teraz słabe zimy, więc nie trzeba będzie zimowych kupować. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie wiec uznałem słowa sprzedawcy za prawdę.

Mija 10 miesięcy i wczoraj w trakcie powrotu do domu z zakupów zapaliła mi się lampka ostrzegawcza o niskim ciśnieniu w oponach. Zjechałem z drogi, wysiadłem i okazało się, że przednia oponę po stronie kierowcy mam przebitą. Naprawić tego się już nie da, wiec czeka mnie zakup dwóch nowych opon. Sprawdziłem wiec model opony i okazuje się, że mam
Bridgestone Turanza 215/60r17 t005. I z tego co widzę w internecie jest to model letni, a nie całoroczny.

Wiec teraz pytanie - czy to rzeczywiście są opony letnie? Jeśli tak to w takim razie zostałem oszukany w salonie i zamiast 2 będę musiał kupić teraz 6 nowych opon. Będę jutro dzwonił do sprzedawcy, bo to muszę wyjaśnić.

Czy takie coś klasyfikuje się na niezgodność towaru z umowa, w końcu jeśli sprzedawca mnie okłamał to chyba coś mi się z tego tytułu należy.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-12-13, 18:12   

UzeQ napisał/a:
więc nie trzeba będzie zimowych kupować.
Bym mu kopa w dupę zasadził, to by widział... Jazda na letnich przy temperaturze -5 jest niebezpieczna, bo guma zwyczajnie twardnieje i zanim opona się nagrzeje, przyczepności praktycznie nie ma.
UzeQ napisał/a:
Wiec teraz pytanie - czy to rzeczywiście są opony letnie?
Oczywiście że letnie. Każde auto wyjeżdża z salonu na letnich. Każde.
UzeQ napisał/a:
i zamiast 2 będę musiał kupić teraz 6 nowych opon.
Czemu 6?
UzeQ napisał/a:

Czy takie coś klasyfikuje się na niezgodność towaru z umowa, w końcu jeśli sprzedawca mnie okłamał to chyba coś mi się z tego tytułu należy.
Powodzenia. Tylko tyle mogę powiedzieć. Nie sądzę abyś coś ugrał.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-13, 18:17   

Ciekawe skąd miał wiedzieć jakie fabryka opony założy ? Tam jest kilka modeli które zakładają.
No i T005 Bridgestone to klasyczne letnie opony nawet nie Mud Snow , bieżnik typowo drogowy na lato :
https://www.bridgestone.p...ny-turanza/t005
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2020-12-13, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
UzeQ 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2020
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-13, 18:24   

telecaster1951 napisał/a:
Oczywiście że letnie. Każde auto wyjeżdża z salonu na letnich. Każde.

Sprzedawca wielokrotnie nas zapewniał, że będą opony całoroczne. Mało tego, parze która przed nami u niego była mówił też to samo. Używał argumentu o słabych zimach w Polsce i że nie trzeba opon zmieniać.


telecaster1951 napisał/a:
Czemu 6?


No muszę kupić dwie nowe Brigestone, letnie na wymianę tej jednej zniszczonej. Plus 4 zupełnie nowe zimowe.

Ewentualnie zrezygnować całkowicie z tych Bridgestone'ów i kupić zupełnie nowy komplet 4 całorocznych.

Tylko co wtedy zrobić z tymi trzema oponami, które mi pozostaną? Można to jakoś sprzedać?
Ostatnio zmieniony przez UzeQ 2020-12-13, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3597
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-13, 18:27   

Już nie przesadzaj kup jedną na wymianę i tyle , po 10 miesiącach różnica bieżnika nie jest zbyt duża zresztą to nie 4WD żeby to miało jakikolwiek wpływ na trakcję.
 
UzeQ 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2020
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-13, 18:30   

DrOzda napisał/a:
Już nie przesadzaj kup jedną na wymianę i tyle , po 10 miesiącach różnica bieżnika nie jest zbyt duża zresztą to nie 4WD żeby to miało jakikolwiek wpływ na trakcję.

Tak jak pisałem - nie znam się na tym w ogóle. Pan z Assistance, który przyjechał wczoraj mi pomóc zmienić oponę na zapasową powiedział, że wymienia się zawsze dwie.

Samochód ma na razie symboliczny przebieg - 6tys km. W takim wypadku serio wystarczy jedna opona?


No ale tak czy siak będę musiał się zaopatrzyć w komplet zimówek.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-12-13, 18:36   

Cytat:
Samochód ma na razie symboliczny przebieg - 6tys km. W takim wypadku serio wystarczy jedna opona?

Przy takim przebiegu kupowałbym tylko jedna oponę , Sam postąpiłem podobnie po zniszczeniu niespełna rocznej gumy .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-12-13, 18:40   

telecaster1951 napisał/a:
Oczywiście że letnie. Każde auto wyjeżdża z salonu na letnich. Każde.


Co to znaczy, że każde? Każde zawsze? Każde teraz?

Mój Duster kupowany w lutym 2019 wyjechał z salonu na całorocznych Bridgestone Dueler AS Sport.

https://www.bridgestoneti...ler-hp-sport-as
Ostatnio zmieniony przez macminer 2020-12-13, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
UzeQ 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2020
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-13, 18:49   

No dobra, przynajmniej wiem, że nie muszę kupować dwóch letnich. Ale muszę zaopatrzyć się w takim razie w 4 zimowe. Jutro zobaczę co mi sprzedawca zaproponuje...
 
Tosterkovsky 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,3 Tce
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 11 Paź 2020
Posty: 20
Skąd: ---
  Wysłany: 2020-12-13, 20:23   

Bridgestone Dueler AS Sport są całoroczne bez homologacji na zimę :lol:
Oznaczenie M+S jest jedynie deklaracją (!) producenta, że spisuje się lepiej w błocie i śniegu od innych opon.
Więc jak chcesz pojeździć na tych oponach w Polsce to masz do tego prawo. Za granicą będą problemy (zresztą trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby wyjechać tymi oponami w rejony gdzie jest ślisko).

Co do tej dziurawej opony. Kupuj jedną letnią i 4 zimówki, albo 4 normalne wielosezony (jeśli jeździsz więcej po mieście i masz spokojną nogę). Pierwszy raz słyszę, że opony zmienia się parami :shock: Jedyny wymóg w 2WD to to, żeby był jednakowy model opony na jednej osi. Utrudnienia robią się jak masz 4WD - ale też nie przesadzajmy, że muszą to być 4 dokładnie takie same opony.

Używane opony spokojnie można sprzedać u wulkanizatora/allegro.
Ostatnio zmieniony przez Tosterkovsky 2020-12-13, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-12-13, 20:29   

UzeQ, Tylko przy zakupie nie daj sobie wcisną starych opon ( leżaków magazynowych )
Opony z rocznika (xx19) i starsze powinny być adekwatnie tańsze do wieku ( bla bla o magazynowaniu - kto teraz poprawnie magazine - nikt ! ).
Normą jest, że sprzedawca umyślnie zataja wiek opon ( czyli nie informuje o dacie produkcji ) albo symbolicznie obniża cenę.

Sprawdź (google) jak odczytać tydzień i rok produkcji z opony.

Jak już kupować nowe, to patrz na tydzień i rok produkcji - mało jeździsz wiec lepiej dołożyć i kupić świeże niż leżaki. Co innego jak robisz rocznie np. 40k. km.
W twoim przypadku wymienisz opony nie z powodu zużycia a starości.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-12-13, 20:38   

Możesz jeszcze zrobić tak: kupić dwie zimowe (dałbym na przód) i dwie całoroczne (na tył). Na lato zakładałbym na przód dwie letnie z tych co zostały, a z tyłu pozostawił całoroczne.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-13, 20:56   

@UzeQ: Ów sprzedawca to ćwok i swołocz, ale właśnie dlatego trzeba takie rzeczy sprawdzać przy odbiorze auta, bo jeśli nie masz w umowie wprost napisane, jakie mają być opony, to raczej trudno to uznać za niezgodność towaru z umową.

Teraz nie kombinuj z 1, 2, czy 6, tylko sprzedaj to co masz (razem z zapasem, jeśli jest taki sam jak te 3 dobre) i po prostu kup sobie 4 całoroczne tak jak chciałeś od początku.

Oczywiście, poskarżyć się przełożonemu sprzedawcy albo importerowi też możesz, ale wątpię w efekty...
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-12-13, 20:59   

Tosterkovsky napisał/a:
Bridgestone Dueler AS Sport są całoroczne bez homologacji na zimę :lol:
Oznaczenie M+S jest jedynie deklaracją (!) producenta, że spisuje się lepiej w błocie i śniegu od innych opon.
Więc jak chcesz pojeździć na tych oponach w Polsce to masz do tego prawo. Za granicą będą problemy (zresztą trzeba mieć coś nie tak z głową, żeby wyjechać tymi oponami w rejony gdzie jest ślisko).


Zapewniam, że jeździłem na tych oponach w warunkach zimowo-górskich, zarówno w Polsce, jak i w Alpach i nie miałem ani trochę więcej problemów niż inne samochody na drodze. Oczywiście mówię o jeździe drogą, która jako tako jest utrzymana, a nie w głębokim śniegu.

M+S to nie tylko „deklaracja” producenta, ale także inny skład mieszanki gumy. Wiadomo, że opony całoroczne to nie zimowe, ale po dwóch kompletach całorocznych (kiedyś Nokiany, teraz Bridgestone), wiem, że mogę spokojnie jeździć na takich oponach zimą. Natomiast jeśli jest naprawdę ślisko, żadne opony nie uratują - jedynie zimna krew kierowcy, a i to nie zawsze. Jedyna stłuczka, jaką przez całą karierę kierowcy miałem zimą, była na "dedykowanych" zimowych oponach, ale tego dnia pogoda była taka, że policja nie wyrabiała z dojechaniem do wypadków - zasadniczo wszyscy kręcili bączki na jezdni, niezależnie od opon i umiejętności.

A jako górski turysta też wiem, co dzieje się z przyczepnością, jak jest ślisko. Zasadniczo, jak nie założysz raków (czy raczków), nie ma takiej gumy ani bieżnika, żeby podejść czy zejść, gdy robi się lód czy zbity/rozmrożony/zmrożony śnieg na podłożu. W niektórych krajach wolno jeździć na oponach z metalowymi kolcami (studs) i to ewentualnie ratuje sytuację, ale w Polsce - nie wolno.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-13, 21:09   

macminer napisał/a:
Zapewniam, że jeździłem na tych oponach w warunkach zimowo-górskich, zarówno w Polsce, jak i w Alpach i nie miałem ani trochę więcej problemów niż inne samochody na drodze. (...)
M+S to nie tylko „deklaracja” producenta, ale także inny skład mieszanki gumy. Wiadomo, że opony całoroczne to nie zimowe, ale po dwóch kompletach całorocznych (kiedyś Nokiany, teraz Bridgestone), wiem, że mogę spokojnie jeździć na takich oponach zimą.


Pamiętaj, że przejeżdżając w te Alpy przez Słowację czy Czeską Republikę między listopadem a marcem jest spora szansa na mandat i odholowanie na parking (na niektórych drogach zimówki są obligatoryjne, na większości tylko jeśli jest opad śniegu, lód, etc.).

Bajdełej są oczywiście całoroczne 3PMSF i wówczas śmiało możesz ich używać zimą, także tam, gdzie są one wymagane.
Ostatnio zmieniony przez defunk 2020-12-13, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-12-13, 21:13   

Z tymi oponami oferowanymi fabrycznie z Dusterami wyjeżdzającymi z fabryki zawsze były cyrki a sami sprzedawcy w salonie nie wiedzieli nawet jakiego producenta ogumienie jest fabrycznie zakładane. Równe 2 lata temu teściowa kupowała nowego Dustera II z napedem 4x2 i wersji Comfort. W trakcie podpisywania umowy sam kilkukrotnie pytałem się jakie opony będą na samochodzie, letnie zimowe czy wielosezonowe - dostałem zapewnienie że wielosezonowe. Podczas odbioru auta okazało sie, ze na felgach znajdują sie opony Continental Cross Contact LX2, i jest to typowa opona letnia ( taki opis widnieje na stronie samego producenta). Pokazałem dane techniczne opony samemu sprzedającemu na co on odpowiedział, że faktycznie są to opony letnie ale w umowie nigdzie nie ma zawartej informacji, ze pojazd będzie z oponami wielosezonowymi. Gdyby taka informacja była w umowie zawarta, ASO musiało by wymieniać opony na własny koszt lub dokładać komplet zimówek, bo produkt niezgodny byłby z opisem, a że takiego zapisu nigdzie nie było to wszystko jest jak najbardziej ok. Teściowa jeździ drugi rok i daje radę, fakt jeździ powoli ale nie jest jakimś rewelacyjnym kierowcą. Na obronę Dealera mogę dodać, że zamieszanie wprowadził sam producent opon czyli w tym przypadku Continental, którego starszy model opony Continental Cross Contact LX był typową opona wielosezonowa, która ma nawet oznaczenie M+S ( bez znaku góry czy płatka śniegu ). Takie posiadam w swoim Dusterze i z tego co rozmawiałem z pierwszym właścicielem, auto moje fabrycznie na nich wyjechało z fabryki w 2016 r. Jak się sprawdzą w zimę? tego jeszcze nie wiem ale ostatnio jak w Stolicy popadał lekki śnieg to koła potrafiły boksować i podczas hamowania auto leciało do przodu.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-12-13, 21:24   

velomar napisał/a:
Możesz jeszcze zrobić tak: kupić dwie zimowe (dałbym na przód) i dwie całoroczne (na tył). Na lato zakładałbym na przód dwie letnie z tych co zostały, a z tyłu pozostawił całoroczne.

Tej porady nawet nie rozważaj, i żeby było jasne nie mam zamiaru dyskutować na ten temat z autorem.
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2020-12-13, 21:25   

dudu$ napisał/a:
.....Continental Cross Contact LX był typową opona wielosezonowa, która ma nawet oznaczenie M+S ( bez znaku góry czy płatka śniegu )


Czyli nie jest oponą wielosezonową.
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-12-13, 21:54   

macminer napisał/a:
M+S to nie tylko „deklaracja” producenta, ale także inny skład mieszanki gumy. Wiadomo, że opony całoroczne to nie zimowe, ale po dwóch kompletach całorocznych (kiedyś Nokiany, teraz Bridgestone), wiem, że mogę spokojnie jeździć na takich oponach zimą. Natomiast jeśli jest naprawdę ślisko, żadne opony nie uratują - jedynie zimna krew kierowcy, a i to nie zawsze. Jedyna stłuczka, jaką przez całą karierę kierowcy miałem zimą, była na "dedykowanych" zimowych oponach, ale tego dnia pogoda była taka, że policja nie wyrabiała z dojechaniem do wypadków - zasadniczo wszyscy kręcili bączki na jezdni, niezależnie od opon i umiejętności
Bridgestone Dueler AS Sport tak jak Continental Cross Contact LX to opony letnie. M+S to tylko oznaczenie producenta że opony, lepiej niż szosówki, sprawdzą się w terenie innym niż utwardzona droga. Inny skład mieszanki to tylko pobożne życzenia użytkowników. Strona którą podałeś w poście jest z USA, a tam przepisy odnośnie opon zimowych czy całorocznych są trochę inne (dokładniej to w większości stanów wcale nie ma obowiązku zmiany opon na zimę), więc tam np. wszystkie AT czy MT to all season.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2020-12-13, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-12-13, 22:01   

dudu$ napisał/a:
.....Continental Cross Contact LX był typową opona wielosezonowa, która ma nawet oznaczenie M+S ( bez znaku góry czy płatka śniegu )
Oznaczenie M+S nie jest oznaczeniem opony zimowej ani całorocznej! :shock:

http://centrum-wiedzy.eu/...ony-caloroczne/
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2020-12-13, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
UzeQ 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2020
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-12-13, 23:12   

laisar napisał/a:
Teraz nie kombinuj z 1, 2, czy 6, tylko sprzedaj to co masz (razem z zapasem, jeśli jest taki sam jak te 3 dobre) i po prostu kup sobie 4 całoroczne tak jak chciałeś od początku

No właśnie zapas to jakaś zupełnie inna opona. To ciekawe bo brałem z pełnym zapasowym kołem a nie dojazdówką.

Wiec generalnie nie wiem co mam z tym zrobić.... 3 opony da się sprzedać? Mam to wystawiać na Allegro czy są jakieś skupy opon?
Ostatnio zmieniony przez UzeQ 2020-12-13, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-12-14, 00:49   

UzeQ napisał/a:
Wiec generalnie nie wiem co mam z tym zrobić.... 3 opony da się sprzedać? Mam to wystawiać na Allegro czy są jakieś skupy opon?

Jedną odkupi ktoś, kto niedawno przebił swoją i szkoda mu 400zł na nową.
2 sztuki weźmie ten, który zajeździł parę na osi napędowej, a drugą parę uznał za znośną.

Porządne całoroczne to bardzo dobra opcja na nasz klimat.
Tylko nie polecam Nokianów Weatherproof - z tej samej przyczyny, na którą skarży się cały internet.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-14, 01:59   

UzeQ napisał/a:
3 opony da się sprzedać?

Prawie wszystko da się sprzedać, zwykle to po prostu kwestia ceny...
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-12-14, 02:06   

Black Dusty napisał/a:
velomar napisał/a:
Możesz jeszcze zrobić tak: kupić dwie zimowe (dałbym na przód) i dwie całoroczne (na tył). Na lato zakładałbym na przód dwie letnie z tych co zostały, a z tyłu pozostawił całoroczne.

Tej porady nawet nie rozważaj, i żeby było jasne nie mam zamiaru dyskutować na ten temat z autorem.

Bo tak łajza jak Ty zabiłaby się na takim zestawie na pierwszym zakręcie.
Ale nie mierz wszystkich swoją miarką.
Ostatnio zmieniony przez velomar 2020-12-14, 02:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-12-14, 07:26   

Cytat:
TosterkovskyPierwszy raz słyszę, że opony zmienia się parami

A ja tak słyszę od zawsze .
Cytat:
Jedyny wymóg w 2WD to to, żeby był jednakowy model opony na jednej osi

Nie chciałbym mieć opon tego samego typu o dużej różnicy w wysokości bieżnika
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne