Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mokra podłoga (odp.: wyciek skroplin klimatyzacji)
Autor Wiadomość
kruszyna 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-08-13, 11:38   Mokra podłoga (odp.: wyciek skroplin klimatyzacji)

Witam po długiej przerwie!
Jak dotąd moja Sanderka sprawuje się nienagannie. Wiosną co prawda była w serwisie z powodu stuków, puków i pisków :-) pod maską- okazało się , że rozleciała się pompa wody. Naprawiono. Jest ok.
Ale teraz mam większy problem. Po obfitych deszczach, kiedy wróciliśmy z urlopu, mąż zaczął sprzątać autko. Dotknął odkurzaczem podłogi a tam woda! Przykryta dywanikami gumowymi jest podłoga, więc nic nie zauważyliśmy. Wyciągnął wodę odkurzaczem piorącym, wyschło na słońcu i ok .....aż do następnych deszczów. Znów to samo! Odstawiliśmy auto do serwisu. Pan zdziwiony, bo czegoś takiego jeszcze w Daci nie widział. Pytał czy nie zauważyliśmy związku z używaniem klimy, bo podobny przypadek miał w Megance, ale u nas to ma raczej związek z opadami deszczu. Obecnie autko nadal stoi w serwisie, szukają przyczyny. Czy ktoś z Was użytkowników Daci spotkał się z czymś podobnym? Jeśli tak to jaka była przyczyna?
_________________


Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-03-29, 02:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-13, 11:44   

Nie spotkałem się, ale miejsc, gdzie woda się może wlać, nie ma chyba aż tak znowu wiele...

Nie napisałaś też, czy gdzieś było jej więcej (np "z przodu" albo "z lewej").

W każdym razie początek sprawdzałbym co większe uszczelki i odpływy - drzwi (w tym tapicerka), szyby, rynienki itd.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-08-13, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-13, 11:53   

też się nie spotkałem, a że znam trochę swój samochód, to powiem, że możliwości jest niewiele, uszczelka, ew brak któregoś z gumowych "korków" na grodzi silnika, ale to dość wysoko... (szczególnie jeden dość łatwo wypada ;p)
Ostatnio zmieniony przez czaju 2010-08-13, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomi 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCE 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 314
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-13, 12:44   

Ja miałem wodę z klimy.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-13, 13:09   

Podciekanie wody przez uszczelki z przodu zdarzało się nagminnie ... w Fiatach Uno. W Daci nie słyszałem - zresztą, jak nie słyszał o tym Laisar, to takiego przypadku na pewno nie było.
 
kruszyna 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-08-13, 13:21   

właśnie rozmawiałam z Panem z serwisu. Jednak z klimy ciekło. Uszkodził się jakiś sączek i nie odprowadzał na zewnątrz wody tylko ciekła do środka. Na razie zamówili część, wyprali podłogę i się suszy. Czekam na telefon. Zastanawiam się tylko czy aby na pewno nie leci gdzieś jeszcze, bo tyle wody z klimy? i tak akurat po deszczu? Zobaczymy.
Laisar- cała podłoga była mokra z lewej i prawej strony z przodu i przemiękało już na tył.
Dzięki za odpowiedzi. :-)
_________________


Ostatnio zmieniony przez kruszyna 2010-08-13, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-13, 13:22   

krakry1 napisał/a:
Podciekanie wody przez uszczelki z przodu zdarzało się nagminnie ... w Fiatach Uno.

Potwierdzam.
Sprawcie uszczelki drzwi najlepiej jak pada.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-13, 23:42   

@kruszyna: No, to już coś - można sobie odpuścić cały tył, nieprawdaż? (:

Klima produkuje czasem faktycznie sporo wody, mogło też lecieć dłuższy czas - ale ewentualne przecieki z zewnątrz łatwo sprawdzić po prostu myjką ciśnieniową.
 
bodzio 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-08-15, 15:04   

ja bym sprawdzil kanaliki odprowadzajace wode pomiedzy szyba przednia a maska, jak tam nawlatuje lisci itp to potrafi sie to zapchac, woda nie splywa wowczas na zewnatrz a moze przeciekac do srodka.
_________________
Poison Zyankalli + Shimano XT
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-15, 20:16   

Mi wleciała woda do środka przez tylne drzwi, dostawała się spod tapicerki drzwi.
I tylko tylne drzwi - lewe jak i prawe i tylko kiedy auto było przechylone bokiem, np. lewy bok był wyżej niż prawy to wtedy ciekło mi z lewych drzwi spod tapicerki, a jak odwrotnie był przechylony to leciało z prawych drzwi spod tapicerki.
Naprawiono mi to w ASO : zdjęto tapicerki drzwi, i otwory w drzwiach zaklejono jakąś taką folią oraz wymieniono mastykę - uszczelnienie tapicerki drzwi.
Przestało cieknąć.
I co ciekawe, aby ciekło musiał być jakiś bok trochę bardziej podniesiony - jak auto stało na równej powierzchni to nic nie ciekło - dlatego na myjkach ciśnieniowych testy wychodziły negatywnie - no nic nie ciekło.

Ciekło mi również do bagażnika, prawa strona bagażnika przy tylnej lampie prawie pływała - winowajce sam znalazłem - okazało się, że połączenie tylnego prawego błotnika z dachem w jednym miejscu miało ubytek w masie uszczelniającej :-(
Była to dosłownie szczelina grubości milimetra i długości dwóch milimetrów.
ASO używa poliuteranowej masy uszczelniająco-klejącej do profili - zaklejono dziurkę i jest wreszcie sucho.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-08-15, 23:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-08-16, 09:10   

Z klimy cieknie bardzo dużo wody - jeśli jest gorąco to nawet po kilku kilometrach po zatrzymaniu pod samochodem powinno być w odpowiednim miejscu mokro - ja obecnie jak wracam z pracy ( 5 km) to mam w garażu na betonie plamę średnicy 20 - 30 cm. Jeśli nie cieknie to coś jest nie tak.
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-04, 09:43   Woda pod wykładziną w nogach pasażera tył prawa strona

Witam

Mam Dustera 1.5 dCi od jakiegoś miesiąca (przejechane około 2500km) i 3 raz jestem w serwisie :(. Najpierw po przejechaniu 300km zapaliła mi się kontrolka oczyszczania spalin (w drodze na wakacje #$^$#!!!). Dociągnołem nad morze, podskoczyłem do serwisu w szczecinie, stwierdzi że filtr był niedokładnie zamontowany (eee że co?????) poprawili, skasowali błąd i było ok. Po przejechaniu nastepnego 1000 km przed powrotem z wczasów zauważyłem że zbiera mi się woda pod wykładziną w nogach pasażera tył prawa strona (skąd woda? Praktycznie nie padało więc skąd?). Zacząłem podejrzewać klimę, no nic przez 3 dni wyciągałem wodę ręcznikami a po powrocie do serwisu. Stwierdzili (po demontażu wnętrza do gołej blachy) że wody wypływa przez wężyk odprowadzania wody z klimy który był ściskany przez linkę hamulca (eee no może akurat....). Auto stało w serwisie 4 dni. Trzeba było wysuszyć dokładnie wykładzinę i maty wygłuszające bo nabrały sporo wody. Poskładali i ok, 3 dni temu odebrałem samochód ucieszony że problemy się skończyły. Dziś rano w tym samym miejscu miałem znowu jeziorko @$%^$##@$^%&$##@%&&!!!!!!!. Zawiozłem do serwisu i czekam na telefon. Jaki z tego morał?

Nie miał chłop problemów.... kupił sobie nowe auto...

Dam znać co tam zaś "odkryli"

A tak na marginesie, miał ktoś taki kłopot?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 09:57   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3657
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-04, 12:28   

Wieści z linii frontu..

Auto wybebeszone (fotele, wykładzina maty wygłuszające) auto pochodziło na włączonej klimie i okazało się że była podwinięta uszczelka. Woda zamiast wylewać się na zewnątrz wpływała sobie do środka. Zaś wszystko musi wyschnąć do porządku zanim poskładają.....

Dla zainteresowanych jest to niezły sposób na zrobienie płytkiego basenu do moczenia nóg w czasie jazdy....
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 12:42   

Tak na przyszłość ci powiem że to co ty nazywasz matą wygłuszającą to zwykły filc .
mata wygłuszająca jest z gumy do tego jest przylepiona na stałe do blachy .
A skoro wszystko masz wyjęte do gołej blachy to aż się prosi aby zrobić wygłuszenie wnętrza bo najgorsza robota już zrobiona :lol:
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-08-04, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-05, 07:16   

Karenzo napisał/a:
Tak na przyszłość ci powiem że to co ty nazywasz matą wygłuszającą to zwykły filc .
mata wygłuszająca jest z gumy do tego jest przylepiona na stałe do blachy .
A skoro wszystko masz wyjęte do gołej blachy to aż się prosi aby zrobić wygłuszenie wnętrza bo najgorsza robota już zrobiona :lol:


Zgadza się filc, wczoraj po robocie zaszłem jeszcze do warsztatu pooglądać jak to wyglada i skąd ciekło (uszczelka pod parownikiem podwinięta) a co do dodatkowego wygłuszenia wnętrza, nie wym czy jest wogóle potrzebne, przy 110 km/h i tak głośniej słycha szum opon i pęd powietrza niż silnik więc wygłuszenie dodatkowe raczej nic nie da...
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-05, 08:47   

Ale woda z klimy Z TYŁU ? IMHO powinna być z przodu u pasażera lub kierowcy...
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-06, 06:30   

wojtek_pl napisał/a:
Ale woda z klimy Z TYŁU ? IMHO powinna być z przodu u pasażera lub kierowcy...


Zgadza się, tylko że zarówno pod domen jak i pod robotą parkuję na nachyleniu i cała ta woda po prostu spływała/przesiąkała pod tylny dywanik (tam jest najniższy punkt podłogi). Ale na wszelki wypadek zanim go poskładają pojedzie jeszcze na myjnie. Więc jeśli to z zewnątrz to powinno być widać gdzie cieknie..
Ostatnio zmieniony przez Flinstonik 2014-08-06, 06:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-06, 08:30   

A między przednimi i tylnymi siedzeniami nie ma wygarbienia w górę? Też mi się to wydaje dziwne. Nachylenie musiałoby być naprawdę duze. pozdr
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-06, 09:29   

jurek napisał/a:
A między przednimi i tylnymi siedzeniami nie ma wygarbienia w górę? Też mi się to wydaje dziwne. Nachylenie musiałoby być naprawdę duze. pozdr


Wygarbiebie nie ma znaczenia bo woda szła kanałem w którym idą przewody, a on jest niżej niż wygarbienie.
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-08-06, 12:48   

Flinstonik napisał/a:
a co do dodatkowego wygłuszenia wnętrza, nie wym czy jest wogóle potrzebne, przy 110 km/h i tak głośniej słycha szum opon i pęd powietrza niż silnik więc wygłuszenie dodatkowe raczej nic nie da...

Zresztą ph2 i tak już jest fabrycznie lepiej wygłuszony niz ph1.
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-07, 08:04   

Myślałem że to koniec moich kłopotów i zawirowań, ale widocznie ktoś obłożył mi auto klątwą. Przy odbieraniu auta z warsztatu okazało się że wykładzina pod siedzeniem pasażera jest dziwnie zdeformowana i jakby na siłę zgnieciona. Serwis kręcił nosem ale przyznał że coś jest nie tak i cofnęli go na warsztat prosząc bym poczekał chwilę i ją poprawią. Za pół godziny mam informację że wykładzina jest odkształcona z powodu dwukrotnego zamoczenia i muszą ją całą wymienić na nową (O J...... kiedy to się skończy....) Dadzą znać jak ściągną i podjadę ją wymienić. Więc OK jadę do domu. Wysiadam pod domem patrzę a tu drzwi porysowane!!!! %#@^&(*&&!!!!!! oglądam samochód ze wszystkich stron a z drugiej strony też ^%$^$^#^%!!!! Rysy na obu tylnych drzwiach jedna pozioma około 6 cm druga pionowy łuk około 1 cm, obie do podkładu. Powiem szczerze wściekłem się. Pół godziny potem byłem z powrotem w salonie. Jak mi zaczęli coś mówić i brudnym aucie jakie odbierali, to zrobiłem się bardzo głośny :). Skończyło się że obejrzą monitoring by ustalić co się stało i dziś dadzą mi znać....

Ech... klątwa czy co....
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-07, 08:52   

To jest niestety właśnie Polska .
Polak Polakowi największym wrogiem.
Cytat:

Diagnoza społeczna
Prowadzone na reprezentatywnej próbie Polaków badanie panelowe „Diagnoza społeczna” od wielu lat regularnie informuje o charakteryzującym nasz naród niskim zaufaniu społecznym (najniższym spośród wszystkich krajów UE). Z opublikowanego niespełna miesiąc temu raportu „Diagnoza społeczna 2013 wynika, że Polacy są indywidualistami, którzy nie potrafią dobrze funkcjonować we wspólnocie. Postawa ostrożności i nieufności wobec innych często wzmaga się w sytuacji konkurencji na zagranicznym rynku pracy.

http://www.naszswiat.net/...-stereotyp.html
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-08-07, 09:48   

Skąd to uogólnienie?
Do właściciela: przepraszam za off, ale czy auto było należycie opite po zakupie? Jeśli nie, to wiele tłumaczy...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Flinstonik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-07, 10:18   

eplus napisał/a:
przepraszam za off, ale czy auto było należycie opite po zakupie? Jeśli nie, to wiele tłumaczy...


Heheh... nie :) Jestem abstynentem, ale kilka piw na wczasach jednak wypiłem więc jak na moje możliwości i upodobania zostało co najmniej należycie opite po zakupie :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne