Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
tuleja / guma stabilizatora
Autor Wiadomość
Grzechub 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: K7M 1,6 87KM LPG
Rocznik: 2012 240kkm
Wersja: Stepway
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2017-10-18, 19:36   

Stuki podczas jazdy po nierównościach spowodowały ze zacząłem poszukiwać źródła.
Po jakimś czasie zauwazyłem że zanikają podczas jazdy w czasie deszczu. I tu olśnienie : ze spryskiwacza popsikałem na gumę drazka stabilizatora najpierw lewą póżniej prawą - stuki zmniejszyły się. Zakup dwóch sztuk gum Sasic 4005153 za ok 16PLN i w ubiegła sobotę wymiana. Ciekawe ile wytrzymają.
Wymiana bez podnośnika (można spokojnie wsunąć się pod auto ) , niezbędny płaski klucz 10 (najlepiej oczkowy) oraz klucz nasadowy 18 do głównej śruby . Najwiecej kłopotu sprawiła nakrętka M10 której łeb śruby wspawany jest w uchwyt gumy. Konstruktorzy dali ja w takim miejscu że odkręca się minimalnym skokiem ale idzie. Z grzechotki nie można skorzystać .
Czas trwania ok 2 h (ze względu na sypiący się piasek na oczy (lepiej umyć auto wczesniej :-) ). Podczas wymiany gumy należy odciagnąć drążek stabilizatora np dużym srubokrętem stosując dzwignię od podwozia . Aby zapamiętać położenie można starą gumę przesunąć na stabilizatorze i wg tego położenia włozyć nową. Włożyć zaczep uchwytu i wcisnąć na siłe tak aby sruba M10 weszła w otwór prowadzący . Dokrecić głowną śrubę, założyć nakretkę M10 i zabezpieczyć przez dokręcenie. Powtórzyć operację z drugiej strony . Zsunąć stare gumy które wskazywały ułożenie .
Pełna rozkosz braku stuków w trakcie jazdy testowej będzie dowodem na wcześniejsze luzy starych gum .

po.jpg
Widok po - niby niewielka róznica ale jaki efekt
Plik ściągnięto 35 raz(y) 187,16 KB

przed.jpg
widok przed wymianą
Plik ściągnięto 36 raz(y) 203,92 KB

 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-18, 19:48   

Jak różnica niewielka? Toż ślepy mechanik by widział, że wytłuczona. :mrgreen: A smaru do gumy to żeś Waść nie dał nic a nic. A szkoda. :mrgreen: I jak teraz będziesz jeździł bez tego "pubum pubum"? :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne