Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MNEvolution wersja softu 8.0.5 uwolnienie
Autor Wiadomość
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2017-10-07, 12:52   MNEvolution wersja softu 8.0.5 uwolnienie

jas_pik, darowizna na flaszkę poszła, co by Ci weselej było ;).

Dzisiaj uruchomiłem TMC na swojej MNE (8.0.5).

Co trzeba zrobić:
1. NNGNAVI.exe zamienić na wersję uleczoną (total commander bardzo się przydaje do tego) - jest w "Pack MediaUpdate MN2 - v3.5.1" w "Etape 2" upgrade.lgu, polecam dobrać właściwą wersję
2. zamienić licencje:
Moja nazywała się: LGe_Renault_ULC3_16CY_Primo_PO_15Q4_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@15Q4RenaultULC.lyc
Ją usunąłem z katalogu z licencjami, a do niego dodałem następujące dwie:
- LGe_Renault_ULC_14CY_Primo_FR_13Q4_HM_POI_KML_SPC_JV_TMC_iFRHM@13Q4RenaultULC.lyc
- LGe_Renault_ULC2_15CY_Primo_WEU_NOMAP_14Q4_HM_POI_KML_SPC_JV_TMC_iNOMAPRenaultULC.lyc
Można je znaleźć w "Pack MediaUpdate MN2 - v3.5.1" w "Etape 2" upgrade.lgu.

3. Do licencji TMC wrzuciłem następujące pliki (to są unikatowe pliki, wymieniane pozostałe to kopie tych z innymi nazwami, to są wszystkie tmc na Polskę jakie znalazłem):
- Poland_Ce-Traffic_130523.tmc
- Poland_MediamobileNordic_1.0_110608.tmc
- Poland_MediamobileNordic_1.0_160129.tmc
Je znalazłem na gpspower.net w sekcji iGo. Pozostałe, szukając po nazwach, też mi udało się znaleźć, ale mają te same sumy kontrolne co któreś z tych tutaj, więc są kopiami o innych nazwach.

Oczywiście wszystko trzeba robić z poziomu WinCE (całe szczęście z kodami łatwo się tam dostać :)).

Restart Navi (trzeba wyłączyć guzikiem, odczekać ~30 sekund, włączyć ponownie, wystartuje z logiem) i TMC zadziałało. Licencje pokazują się jak powinny i ogólnie wsio działa, nawet znalazło zdarzenia na drodze.

Co ciekawe, z moją oryginalną licencją na ekranie Map pokazywała się ikonka z antenką, ale nic nie udawało się znaleźć. Jak wrzuciłem mu same licencje tmc i nng aplikacja mapy się nie uruchamiała (wisiało na "zgadzam się"). Jak dograłem uwolnione nngnavi.exe wszystko zaczęło pięknie działać.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-07, 14:06   

Właśnie na tym polega uwolnienie tej wersji .
Niestety jest kilka problemów bo mimo wrzucenia uwolnionej wersji nngnavi.exe nie zawsze udaje się przywrócić działanie nawigacji ( przycisk zgadzam się staje się nieaktywny)
Wszystkie pliki TMC które znalazłem sa w poście tutaj
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2017-10-07, 21:18   

Dzisiaj sprawdziłem na trasie, TMC działa super. Naprawdę fajnie mieć to działające, szczególnie jeśli poruszamy się po sporym mieście (w moim przypadku przejazd przez centrum Krakowa codziennie).

jas_pik napisał/a:
Niestety jest kilka problemów bo mimo wrzucenia uwolnionej wersji nngnavi.exe nie zawsze udaje się przywrócić działanie nawigacji ( przycisk zgadzam się staje się nieaktywny)

A staje się aktywny po przywróceniu poprzedniego pliku nngnavi.exe? Czy mamy "cegłę", którą trzeba w całości postawić od zera?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-07, 22:56   

Niestety nie zawsze.
To nie chodzi o przywrócenie programu - problemem staje się "uszkodzenie " konfiguracji - coś Renault namieszało z tym ( być może jest to sprawdzanie integralności plików lub sum kontrolnych).
Pracuję nad rozwiązaniem tego problemu .
Na razie chyba udało mi się stworzyć plik ratunkowy który przywraca - uaktywnia działanie przycisku "zgadzam się".
Muszę jeszcze przetestować ten plik przed publikacją .
To coś w rodzaju pliku 2GB - ratunkowego dla MN1.
A działanie TMC to jest właśnie główna zaleta MNEvolution - tylko dla tego warto wymienić MN1 na MNEvolution.
Dla mnie to się sprawdziło już nie raz, miesiąc temu zaoszczędziłem kilka ładnych godzin w korkach na autostradach niemieckich .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2017-10-08, 10:25   

jas_pik, jest w ogóle dostępny oryginalny soft 8.0.5 żeby wgrać i nadpisać wszystko? Da się wgrać 8.0.5 na 8.0.5? Czy trzeba kombinować z numerowaniem wersji?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-08, 10:45   

Tak jest dostępny na Naviextras.
Ale wgranie 8.0.5 nie jest możliwe gdy jest już zainstalowany.
Trzeba by było przerobić plik LGU z wersją 8.0.5 aby dla MNEvo był widoczny jako wersja przykładowo jako 8.0.6 ( fałszywy numer wyższej wersji) wtedy da się wgrać .
Ale to już takie kombinowanie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2017-10-08, 11:09   

jas_pik, ale zawsze to byłby sposób na ratunek ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne