Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero I - Przestał działać pilot centralnego zamka
Autor Wiadomość
tomsson 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-18, 19:23   Sandero I - Przestał działać pilot centralnego zamka

Witam

Mam taki problem ze swoją Sandero [2008r], że od pewnego czasu pliot centralnego zamka zamykał/otwierał auto co któreś naciśnięcie przycisku na pilocie. Rozkręcenie pilota i poprawienie baterii pomagało na chwilę. W ostatnim okresie pojawiło się "pykanie" w tylnych drzwiach co parenaście sekund. Pojawiało się to tylko na odpalonym silniku. Po pewnym czasie pilot przestał otwierać/zamykać auto i owe "pykanie" w drzwiach zniknęlo. Centralny zamek działa guzikiem na konsoli, ale nie działa na pilocie. Ma ktoś jakieś podejrzenia co sie mogło stać? Poprawiłem wszystkie luty na pilocie, ale bez rezultatu, wymieniłem baterie również bez rezultatu. Bezpiecznik centralnego zamka jest ok (w sumie jakby nie był to by nie działał centralny z konsoli). Gdzie w sandero znajduje się centrala sterująca zamkiem? Tzn chodzi mi o odbiornik sygnału z pilota. Chciałbym tam zajrzeć i zobaczyć czy jest wszystko ok.

Z góry dziękuję za pomoc. Problem mocno mnie irytuje, bo zamykanie auta z guzika przy np. reklamówkach z zakupami w ręce jest irytujące.

Pozdrawiam

Edit: Wziąłem przenośne radio i pilot od innego auta robi zakłócenia, natomiast gdy wciskam guziki na pilocie od dacii to jest cisza.
Ostatnio zmieniony przez tomsson 2020-08-18, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-08-18, 21:44   

Wygląda na awarię pilota. Masz drugi kluczyk?
 
tomsson 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-19, 11:07   

Niestety nie, drugi kluczyk jest bez pilota. Najprosze rozwiazanie to zalozyc nowe sterowanie centralnego zamka, ale nawet nie wiem gdzie w Dacii jest cala centrala sterujaca i ktory kabel odpowiada za zamkniecie/otwarcie drzwi i zapalenie/zgaszenie swiatla.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-08-19, 11:52   

tomsson napisał/a:
Najprosze rozwiazanie to zalozyc nowe sterowanie centralnego zamka
najprostsze rozwiązanie to pojechać do pierwszego lepszego warsztatu gdzie naprawiają piloty i zapłacić 50-100zł
 
tomsson 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-19, 12:30   

HWfreak napisał/a:
tomsson napisał/a:
Najprosze rozwiazanie to zalozyc nowe sterowanie centralnego zamka
najprostsze rozwiązanie to pojechać do pierwszego lepszego warsztatu gdzie naprawiają piloty i zapłacić 50-100zł


I w dalszym ciagu zostane z 1 pilotem. A do 100 zl i pracy wlasnej kupie sterowanie centralnym zamkiem i bede miec minimum 2 piloty.

Sa gdzies dostepne schematy elektryczne do Dacii?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2020-09-03, 22:47   

Schematy - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=194

Samodzielne dodawanie kluczyków / pilotów - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13628
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne