Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki model wybrać?
Autor Wiadomość
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-11-03, 13:52   

Problem w tym że oba dobrze "go nie znoszą" a fabryczne lpg jest tylko przy TCE90
Druga sprawa to silnik o oznaczeniu sce75 to masochizm i czysta nienawiść do samego siebie.
Ktoś powie że 75KM i 90 to mała różnica tylko takie silniki miały kiedyś 40-50KM i mimo wzrostach przy krańcach obrotomierza co dobrze wygląda marketingowo nadal jeżdżą jak tamo jak te 40 konne . Trzeba się samemu przejechać, ja bym taki samochodem nie chciał nawet po bułki do sklepu jeździć bo już tico miało więcej vigoru. Już lepiej malucha kupić będzie jeździł podobnie a wartość z roku na rok będzie tylko rosnąć !
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-11-03, 14:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 13:59   

Naprawdę- zacznij od "zabawy" konfiguratorem na stronie Dacii. Wtedy zorientujesz się, że nie można łączyć "wszystkiego ze wszystkim", no i zdecyduj się na model i wersję, bo od tego zależą pozostałe opcje silnika, wyposażenia itp. LPG tylko dla silnika TCe i wtedy ograniczają się inne opcje (pozostają tylko 3 wersje wyposażeniowe Sandero). "U gazownika" możesz sobie montować gaz na własną odpowiedzialność, pozostaje opcja montażu gazu na gwarancji w ASO Dacii ale to się chyba nie opłaca.
Ja też robię rocznie 12-14tys km i na gaz nie zdecydowałbym się. Garaż podziemny u mnie to wyklucza, poza tym koło zapasowe musiałbym wozić na widoku zajmując miejsce w bagażniku. Z zapasu nigdy nie zrezygnuję, bo mam przykre życiowe doświadczenia- na jakieś 5 przypadków złapania gumy dwa razy kończyło się to zniszczeniem opony do stanu uniemożliwiającego łatanie czymkolwiek a było to zawsze na jakimś zadupiu. :-P
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2017-11-03, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
pawelessss 
Zielony listek


Marka: Brak
Model: Brak
Silnik: Brak
Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Bdg
Wysłany: 2017-11-03, 14:13   

Dzieki za pomoc. Przeglądałem jeszcze raz forum odpaliłem konfigurator i raczej zdecyduję się na TCe 90. Pytanie teraz czy lepiej dorzucić do LPG fabrycznego czy założyć później u gazownika?
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 14:16   

Do TCE bym brał fabryczny. Mało który gazownik ogarnia silniki turbodoładowane.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-11-03, 14:22   

Wczoraj przeglądałem wyprzedażowy cennik Skody i Fabia TSI 1.0 95KM w wersji Ambition kosztuje coś w granicach 45 tysięcy i masz w tym pakiet przeglądów gratis - także cena bardzo atrakcyjna.
_________________
enjoy the silence
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-11-03, 14:26   

tylko fabryczny
http://www.daciaklub.pl/f...1730544#1730544
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-11-03, 14:43   

Moim zdaniem żaden z tych silników nie nadaje się do LPG, a ze montuja? Klient nasz pan. Jak już koniecznie chcesz gaz to tylko fabryczny, ale przy twoich przebiegach to naprawdę nie warto. Ja robię rocznie 20-22 tys km i o lpg nie mysle. Wolę zdjąć noge z gazu - przy spokojnej jeździe 1.2 bierze mi niecałe 6 litrów - po co pchać się w gaz? 75 sce jest jeszcze bardziej oszczędny niz 1.2, który z kolei pali ciut więcej niż tce 90.

Miałem LPG w 4 autach - pomimo montowania w uznanych warsztatach zawsze po kilku latach zaczynały się problemy. Imho dla tych realnych 20-30% oszczędności nie warto się w to pchać jak ktoś nie robi przynajmniej 30 tys rocznie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 15:08   

gregorisan napisał/a:
Wczoraj przeglądałem wyprzedażowy cennik Skody i Fabia TSI 1.0 95KM w wersji Ambition kosztuje coś w granicach 45 tysięcy i masz w tym pakiet przeglądów gratis - także cena bardzo atrakcyjna.

Masz rację- również grzebałbym porównawczo w innych markach gdybym przymierzał się do zwykłego Sandero. Jednak wybierając wersję Stepway nie mamy już takiej konkurencji. Chyba gdyby nie Stepway, to Sandero bym w ogóle nie kupił... Niby wewnętrznie ten sam samochód, nieco podniesiony, z dołożonymi relingami i kupą dodatkowego plastiku, ale zewnętrznie wygląda na zupełnie "inną półkę".
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-03, 20:48   

pawelessss, jeżeli planujesz rodzinę i zastanawiasz się nad zakupem Dacii to tylko i wyłącznie powinieneś brać pod uwagę Lodgy albo Logana MCV. Jak widzę masz do wydania 45-50 tys zł więc z tych dwóch modeli pozostaje Logan MCVII. Dlaczego nie powinieneś brać innych modeli pod uwagę ? odpowiedź jest prosta, mają za male bagażniki. Sandero II ma coś około 355l a Duster 450l, Lodgy 806l , MCV II 573l. Różnica jest duża , dla niektórych to tylko liczby ale jeżeli ktos ma przynajmniej jedno dziecka ( Tak ja ja) to wie , że im większy bagażnik tym lepiej. Do Sandero będziesz miał problem zapakować sie gdy na świecie pojawi się Twoje dziecko. Wiem co pisze ponieważ mam porównanie Sandero II z MCV II ,Sandero ma moja teściowa a ja mam MCV II do tego pierwszego wystarczy zapakować wózek 3w1 i do bagażnika juz nic większego nie włożysz więc wyjazdy wakacyjne odpadają. Co innego MCV II tutaj do bagażnika wejdzie bardzo wiele , jadać w tym roku w góry zabrałem ze sobą wózek dziecięcy 3w1, wózek spacerowy typu parasolka, dużą torbę z ubraniami, średnią walizkę, 2 mniejsze tordy z ubraniami dziecięcymi, wanienkę do kąpieli dziecka, laptopa, i jeszcze trochę mniejszych rzeczy. To wszystko zapakowałem do bagażnika i bez problemu zamknąłem roletę oraz klapę. Do sandero nie zabrał bym co najmniej połowę z tych rzeczy . Co do silnika to TCe na pewno będzie dynamiczniejszy ponieważ ma turbo ale myslę że tym 75Sce również da się jakoś podróżować. Osobiście jakbym byl na twoim miejscu poszukał bym np. na OLX tegorocznych egzemplarzy w wersji Laureate z silnikiem 1.2 16v. W wyżej wymienionej wersji bez problemu znajdziesz nowe egzemplarze za około 42 tyś zl a jak bedziesz dobrze gadał to do 40 tys może zejdziesz. Ten silniczek nie jest tak dynamiczny jak 0,9TCe ale ma 4 cylindry wiec kultura pracy według mnie jest lepsza . Co do LPG to zależy ile km będziesz jeździł km. Ja robie miesiecznie około 1400-1500 km i jeżdżę na PB, spalanie silnika 1.2 16v w mieście to 8 litrów natomiast w trasie jadac 90km/h można bez problemu zejść poniżej 5 litrów na 100km
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2017-11-03, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-03, 21:36   

Nie no, ludzie...czlowiek ma dziecko malutkie.
Kupi sandero z lpg, to jak zechce wziac kolo zapasowe to wozek bedzie wozil na dachu...
A nie wezmie zapasu, opona walnie na poczatku jakiegokolwiek wyjazdu np. w sobote o 21.
Jak daleko pojedzie na zestawie naprawczym?
Zona na pewno bedzie szczesliwa z braku miejsca na zapas, jak podroz sie wydluzy dwukrotnie, a dziecko akurat rozedrze pape, bo nie bedzie chcialbo siedziec w foteliku :D
Ja tam zawsze mialem male samochody jak golf, renault 19, punto, stilo.
Odkad mam dziecko i kombi uwazam, ze nie ma lepszej opcji, nic nie musze pakowac pod nogi, upychac, myslec co moge wziac a co nie, bo malo miejsca....
Wg mnie warto dorzucic do mcv, szczegolnie, ze ma wiecej miejsca na nogi w drugim rzedzie, wiec mozna smialo kupi fotelik tylem do kierunku jazdy, co jest znacznie bezpieczniejsze, sam taki mam i moge go montowac nawet za fotelem kierowcy i nadal mi wygodnie z przodu.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2017-11-04, 12:21   

goswee napisał/a:
Nie no, ludzie...czlowiek ma dziecko malutkie.
Kupi sandero z lpg, to jak zechce wziac kolo zapasowe to wozek bedzie wozil na dachu...

dlatego też only MCV Outdoor TCe90 ;-)
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-11-04, 16:54   

goswee napisał/a:
Nie no, ludzie...czlowiek ma dziecko malutkie.
Kupi sandero z lpg, to jak zechce wziac kolo zapasowe to wozek bedzie wozil na dachu...
A nie wezmie zapasu, opona walnie na poczatku jakiegokolwiek wyjazdu np. w sobote o 21.
Jak daleko pojedzie na zestawie naprawczym?
Zona na pewno bedzie szczesliwa z braku miejsca na zapas, jak podroz sie wydluzy dwukrotnie, a dziecko akurat rozedrze pape, bo nie bedzie chcialbo siedziec w foteliku :D
Ja tam zawsze mialem male samochody jak golf, renault 19, punto, stilo.
Odkad mam dziecko i kombi uwazam, ze nie ma lepszej opcji, nic nie musze pakowac pod nogi, upychac, myslec co moge wziac a co nie, bo malo miejsca....
Wg mnie warto dorzucic do mcv, szczegolnie, ze ma wiecej miejsca na nogi w drugim rzedzie, wiec mozna smialo kupi fotelik tylem do kierunku jazdy, co jest znacznie bezpieczniejsze, sam taki mam i moge go montowac nawet za fotelem kierowcy i nadal mi wygodnie z przodu.


Mam auto wielkością odpowiadające Sandero. Od 4 miesięcy jestem Tatą uroczej Nikoli i z wózkiem jeszcze nigdzie nie wybraliśmy się, bo wózek wykorzystujemy tylko na spacery w około domu, a gdzieś dalej zabieramy ją w foteliku/nosidełku. Za chwilę urośnie i będzie jeździć w parasolce. Obserwując rodzinę/znajomych co mają jedno dziecko w wieku 2-3 lat to auto wielkości Sandero/Golfa IV jest wystarczające/optymalne. Większość jeździ po mieście Corsą, Polo pomimo iż mają np. BMW 530 kombi. Dlatego wielkość auta warto przemyśleć nie tylko przez pryzmat 1 roku życia dziecka.

Co do LPG to warto montować tym bardziej w nowym aucie, którym chcemy jeździć do ZOO czy Dinoparków z naszą pociechą. Nawet jeżeli wydam tyle samo na LPG co na Pb to jeżdżę o wiele więcej gdziekolwiek dusza zapragnie i nie liczę się ze zużyciem paliwa - to jest wielki komfort użytkowania auta.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-04, 19:25   

A kto się liczy ze spalaniem auta? Po to jest żeby nim jeździć, spalić swoje musi i tak.
Ja dla przykładu kupiłem MCV Outdoor a jeżdżę zazwyczaj sam, czasem z drugą połówką.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-04, 20:04   

luckyboy napisał/a:


Mam auto wielkością odpowiadające Sandero....


Moze nawet nie wiesz co tracisz :D to ze ty masz maly samochod, nie znaczy ze jest to najlepeszy wybor :D
Ja mialem kilka hatchy i odkad mam dzieciaka przez pierwszy rok przynajmnie 2 razy w miesiacu mowilem: kur*** nastepny bedzie kombi... I jest. I w zyciu sie nie zamienie
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-11-04, 20:38   

Hej.
Odnośnie silnika - jeśli zamówisz teraz z konfiguratora auto z TCE, to na przełomie lutego / marca 2018 je odbierzesz. Wiem, bo informowali mnie o tym dealerzy, gdyż przymierzałem się w październiku do Daćki.
Jeśli chodzi o upusty - standardowo dostaniesz 2% + dywaniki.

Jeśli planujesz 1 dziecko, to czy weźmiesz hatchbaka (Sandero) czy sedana (Logan), to i tak wózek wejdzie. Jeśli jednak nie mieszkasz w ścisłym centrum i nie parkujesz na centymetry, to moi przedmówcy mają rację - weź MCV. Docenisz w wakacje itp. Kombi jest niezastąpione dla każdego rodzica, który ma więcej, niż 1 pociechę. Poważnie.

Idąc dalej - zobacz też oferty innych producentów. Można dostać sporo:
a) czasem trafisz auto z zerowym przebiegiem, niezarejestrowane, ale np. z uruchomioną już gwarancją. Dostaniesz kilka tys. upustu dodatkowo od wersji cennikowej.
b) trafisz ubezpieczenie np. za 1 pln, ktore normalnie kosztuje 2-2,5 KPLN
c) trafisz ciekawe finansowanie - np. w Citroenie masz 50% wpłaty, zaś drugie 50% płacisz w kredycie z RRSO 0% przez 36 miesięcy... To też może być atut. Deklaracja zarobków zamiast zaświadczenia z firmy przy 50% wpłaty jest normą.

W ten sposób możesz wyrwać auto w cenie 'normatywnej' grubo ponad 50 KPLN, ale z naprawdę dużymi upustami. Może Ci wówczas wyjść w cenie podobnej do np. Sandero Stepway.

Jeśli jednak:
- planujesz jedno dziecko
- masz naprawdę spokojny styl jazdy
- w trasy jedziesz od wielkiego 'dzwona'
- każda złotówka naprawdę się liczy

...to zacznij od jazdy Sanderką lub Loganem (bo tańsze od MCV) z najsłabszym silnikiem i jeśli będziesz usatysfakcjonowany (wyjedź gdzieś też na nieco 'szybszą drogę"), to nie testuj mocniejszego. Pamiętaj, że apetyt rośnie...

@goswee - osobiście kocham kombi oraz vany. Niemniej, czasem to naprawdę nie jest potrzebne. Wiele zależy od planów (1 dziecko) i racjonalnego podejścia - auto to narzędzie, nie zaś wyznacznik statusu (choć dobry model ego potrafi połechtać...)
Dla przykładu - C3 (I gen.) 1.4 75km rodziną 2+2 byłem na ukraińskim Zakarpaciu. Spakowałem się na tydzień normalnie, do bagażnika. Bez wielkich wyzwań... Fakt, dzieci z wózków wyrosły (córka miała 8 lat, syn 6).
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2017-11-04, 20:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
luckyboy 



Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 501
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-11-04, 20:56   

goswee napisał/a:
luckyboy napisał/a:


Mam auto wielkością odpowiadające Sandero....


Moze nawet nie wiesz co tracisz :D to ze ty masz maly samochod, nie znaczy ze jest to najlepeszy wybor :D
Ja mialem kilka hatchy i odkad mam dzieciaka przez pierwszy rok przynajmnie 2 razy w miesiacu mowilem: kur*** nastepny bedzie kombi... I jest. I w zyciu sie nie zamienie


Czy napisałem, że jest to najlepszy wybór? :D Takie dopierdalanie się na siłę.

kicpra napisał/a:
A kto się liczy ze spalaniem auta? Po to jest żeby nim jeździć, spalić swoje musi i tak.


Równie dobrze można stwierdzić, a kto liczy się z ceną auta przy zakupie - swoje musi kosztować. Jesteś taki bogacz, a Dacią jeździsz :) Widzę palantów co mają nowe auta, a całe lato siedzą na taborecie na balkonie, bo prócz raty już na paliwo nie starcza :)
Ostatnio zmieniony przez luckyboy 2017-11-04, 21:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-04, 21:16   

Ja dalej uważam , że autor tematu powinien brać pod uwagę tylko i wyłącznie auto typu Kombi czyli w przypadku Dacii to MCV. Jak wcześniej pisałem moja teściowa ma Sandero II i na prawdę ciężko jest się w nią zapakować jadąc w 2 dorosłe osoby + roczne dziecko na weekend na działkę. Oczywiście opisuję tutaj sytuacje kiedy korzysta się z wózka 3w1, a trzeba pamiętać że noworodek jeździ w wózku z gondolą a nie spacerówce typu parasol. Tak wiem niektórzy napiszą, ze to tylko jeden rok ale ile razy w tym jednym roku można się porządnie wku...ć gdy mamy problem z zapakowaniem w sposób bezpieczny bagaży do bagażnika ? Wie tylko ten kto miał mały samochód i male dziecko. Jeżeli jednak ktoś nie chce kombi a potrzebuje większego bagażnika to może skusić sie nad zwykłym loganem czyli sedanem gdzie bagażnik ma 500l ale niestety ma mały otwór ładunkowy co czasem również przestworzy problemy z jego załadowaniem - miałem Thalię I która ma bagażnik wielkości Logana ale też parę razy pakując bagażnik porządnie przeklinałem. Jeśli chodzi o cene to róznica pomiędzy Sandero a MCV to raptem 4tyś zl więc nie dużo a na prawdę jest to auto o wiele praktyczniejsze. Osobiście juz nigdy nie kupię innego auta niż kombi lub van. No i dalej bede się upierał , ze najlepszym rozwiązaniem będzie zakup MCV z rocznika 2017 z silnikiem benzynowym 1.2 16v mniej dynamiczny niż 0.9TCe ale pali porównywalne ilości paliwa, ma 4 cylindry, jest to stara trwała konstrukcja, tania w naprawach, pozwala w miarę normalne poruszanie się a co jest najważniejsze w Polsce jest pare sztuk dostępnych od reki za lekko ponad 42 tys km a za grosze można je w ASO doposażyć w podłokietnik, czujniki parkowania a poza ASO w MNE.
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2017-11-04, 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-04, 21:50   

Kilka dni temu jechalem s8 i s14.
Przy 130-135 km/h w samochodzie bylo na tyle glosno/cicho ze mozna bylo rozmawiac bez podnoszenia glosu, porownywalnie do skody rapid 1.4 tsi przy 150 km/h.
Sam samochod generowal tyle samo halasu, lekko glosniejszy silnik bo 4000 obr/min, ale jezzcze nie dotarty do konca, wiec bedzie ciszej pewnie.
Ogolnie spoko, mozna jezdzic w trasy z tym 1.2.
Ogolnie 1.0 sce sprawia wrazenie niezle, ale skoro mozna jeszcze znalezc na rynku nowe 4 cylindry, to ja namawiam
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-04, 22:02   

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8

2017 r silnik 1.2 16v wersja Laureate, kolor biały ( taki podoba się autorowi tematu) + dodatkowe wyposażenie takie jak tempomat, el. szyby tył , czujniki parkowania i Media Navi Expert. Cena 42 500zł.

Jest to pierwsze z brzegu ogłoszenie, według mnie dobra oferta
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2017-11-04, 22:09   

A ja napiszę trochę pod prąd, użytkujemy dustera jako dzieciowóz i auto sprawdza się idealnie, gondola mieści się bez problemu, wypad na tygodniowy urlop też nie stanowi problemu, pakowanie fotelików a następnie pociech na wyprostowanych plecach jest bezcenne, wyższe krawężniki, dojazd do atrakcji turystycznych po wertepach nie stanowi problemu. Dustiego bym nie skreślał, nawet jako używki w podanej kwocie. Co do kombi mam obecnie aurisa... pakowny może i bardziej od dustera ale poza zdolnością zabrania kilku zgrzewek wody i trzech paczek pieluch więcej nic nie zyskujemy. Kombi to trochę jednak nuda, poprawne auto które w specyfikacji jaką oferuje obecnie dacia niewiele da radości z jazdy. Warto przemyśleć a na pewno umówić się na jazdy próbne.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-04, 22:40   

luckyboy napisał/a:
goswee napisał/a:
luckyboy napisał/a:


Mam auto wielkością odpowiadające Sandero....


Moze nawet nie wiesz co tracisz :D to ze ty masz maly samochod, nie znaczy ze jest to najlepeszy wybor :D
Ja mialem kilka hatchy i odkad mam dzieciaka przez pierwszy rok przynajmnie 2 razy w miesiacu mowilem: kur*** nastepny bedzie kombi... I jest. I w zyciu sie nie zamienie


Czy napisałem, że jest to najlepszy wybór? :D Takie dopierdalanie się na siłę.

kicpra napisał/a:
A kto się liczy ze spalaniem auta? Po to jest żeby nim jeździć, spalić swoje musi i tak.


Równie dobrze można stwierdzić, a kto liczy się z ceną auta przy zakupie - swoje musi kosztować. Jesteś taki bogacz, a Dacią jeździsz :) Widzę palantów co mają nowe auta, a całe lato siedzą na taborecie na balkonie, bo prócz raty już na paliwo nie starcza :)

Hahaha, dobrze, że taboret mają.
Samochód ma swoją cenę, stać cię to kupujesz, jak cię nie stać to nie kupujesz. Ze spalaniem tak samo, jeśli stwierdzasz, że będzie za dużo palił i nie wyrobisz na paliwo to nie kupujesz. Zaczynasz wtedy poszukiwania paska w tedeiku bądź a4-a6. Nie dość, że limuzyna, to jeszcze pali 5 litrów :mrgreen: .
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-05, 00:31   

I niemieckie...
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-05, 00:32   

Jan Dusigaz napisał/a:
A ja napiszę trochę pod prąd, użytkujemy dustera jako dzieciowóz i auto sprawdza się idealnie, gondola mieści się bez problemu, wypad na tygodniowy urlop też nie stanowi problemu, pakowanie fotelików a następnie pociech na wyprostowanych plecach jest bezcenne, wyższe krawężniki, dojazd do atrakcji turystycznych po wertepach nie stanowi problemu. Dustiego bym nie skreślał, nawet jako używki w podanej kwocie. Co do kombi mam obecnie aurisa... pakowny może i bardziej od dustera ale poza zdolnością zabrania kilku zgrzewek wody i trzech paczek pieluch więcej nic nie zyskujemy. Kombi to trochę jednak nuda, poprawne auto które w specyfikacji jaką oferuje obecnie dacia niewiele da radości z jazdy. Warto przemyśleć a na pewno umówić się na jazdy próbne.

Duster jest spoko, ale troche niewygodny
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-11-05, 05:19   

Jeszcze nie tak dawno większość ludu bujało się maluchami :-> były pakowne, robiły za bagażówki, jeździły w inne strony świata po towar na handel, nie jeden dom pomogły wybudować itd itp. dodatkowy bagażnik załatwiał wiele spraw. Dziś wybór aut jest szeroki a a marudów jeszcze więcej :->
_________________
RowerekCombi
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-11-05, 09:16   

Wszyscy polecający MCV nie zauważyli chyba, że auto będzie użytkowane głównie w mieście - wygoda kombiaka w takim wypadku jest mocno dyskusyjna. Lepiej parkować na luzie Sandero i dwa razy do roku upchać auto na maxa jadąc na wakacje, niż wozić powietrze i wkurzać się na parkowanie.
Ostatnio zmieniony przez pixa 2017-11-05, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne