Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wchodzić już w Dacie?
Autor Wiadomość
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-21, 22:18   

Czort napisał/a:
benny86 napisał/a:
Tutaj kolega dokonał bardzo trafnego podsumowania kwestii plastików :mrgreen: Po części jestem w stanie zrozumieć argumenty o niskiej jakości plastików, w sensie takim że stoją za tym obawy że po kilku latach eksploatacji będę one źródłem "grzechotek" wszelkiej maści.

Nie są do tego potrzebne lata
https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw
9,5tys km i już skrzypi, czy w Daciach jest podobnie?

W mojej nic nie skrzypi po 7 latach i 99 tyś - ale to jakiś podejrzany egzemplarz - bo też się nie psuje :mrgreen:
 
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2018-01-21, 22:29   

W Sandero czasem coś skrzypneło. Czasem fotel trochę zabujał, ale i tak byłem z niej zadowolony. Jeździ dalej w rodzinie i się nie psuje (24tyś przebiegu to żaden wyczyn). Z ciekawostek w Oplu Astrze zdarza się przy pokonywaniu dużych leżących policjantów przy 30-40km/h dobijać amortyzatorą :D
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-21, 22:56   

Jakość plastików ma znaczenie. Tyle, że nie chodzi o dotyk. W chevim miałem takie, że zacieki po deszczu nie chciały się usuwać. Jest też coś takiego jak wytrzymałość na zarysowania. Jak sie butem przejedzie, to czy da się je przetrzeć i nic nie widać, czy połowa zeszła. Jak się rysują te plastiki blisko kluczyka oraz te na przełącznikach - bo czasem farba z nich schodzi, etc. Miękkie trudniej uszkodzić. Jeździłem latem maluchem - miał miękkie na desce i się nie rysowały :mrgreen:
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-22, 00:53   

funyo napisał/a:
Nooo, w Stanach to codziennie na obiad jedzą Big Macki z Colą, co nie znaczy, że u nas ma być tak samo ;-)


Tylko stwierdzam fakt
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
Ostatnio zmieniony przez goswee 2018-01-22, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-22, 00:56   

Czort napisał/a:
benny86 napisał/a:
Tutaj kolega dokonał bardzo trafnego podsumowania kwestii plastików :mrgreen: Po części jestem w stanie zrozumieć argumenty o niskiej jakości plastików, w sensie takim że stoją za tym obawy że po kilku latach eksploatacji będę one źródłem "grzechotek" wszelkiej maści.

Nie są do tego potrzebne lata
https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw
9,5tys km i już skrzypi, czy w Daciach jest podobnie?


Slabo :D
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-01-22, 09:31   

Kauris napisał/a:
Rozumiem tych co wybierają lodgy dla przestrzeni czy 7 miejsc, dustera w bloto, mcv i dokera. Bezkonkurencyjny stosunek cena/funkcja. Ale sandero stepway na wypasie to dla mnie zagadka. Robi się drogo, a czy jest tam coś za co warto płacić?

To jest tylko i wyłącznie indywidualna sprawa- to, co dla kogo jest istotne. Ja mam Sandero Stepway za ok. 50 tysi i nie rozważałem zakupu żadnego innego modelu Dacii- dlaczego? Bo taki akurat mi się podoba i najprawdopodobniej gdyby Sandero Stepway nie istniał, to w ogóle nie kupowałbym żadnej Dacii. Terenówki nie potrzebuję, pozostałe są za duże a zwykłe Sandero traktuję jako zupełnie inny model, mimo że tak nie jest. W przypadku SS użytkowo- zdecydowanie najważniejszy większy prześwit i relingi, oraz optycznie- te wszystkie plastikowe dodatki, robią swoje. Po prostu model trafił idealnie w moje użytkowe potrzeby i zwyczajnie mi się podoba.
Z kolei twardość plastików w samochodach mam serdecznie w tyle- dotykam ich tylko przy odkurzaniu i nie jestem w stanie zakumać o co chodzi tym wszystkim "testerom" płaczącym nad plastikami. Zależy mi jedynie, żeby tworzywo było trwałe i nie "lasowało się" po kilku latach zmieniając kolor i strukturę pod wpływem słońca, jak to miałem w poprzednim samochodzie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-01-22, 10:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
Nanouser 


Marka: Renault / Dacia
Model: Clio Grandtour / Sandero
Silnik: 0,9 / 1,2
Rocznik: 2016 / 2013
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-22, 15:59   

Czort napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw
9,5tys km i już skrzypi, czy w Daciach jest podobnie?


W BMW to nie jest wada, to jest "feature" :-)
 
fotorobart 



Marka: Toyota
Model: GR Yaris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 720
Skąd: kraków
Wysłany: 2018-01-22, 16:45   

Też bylem skłonny kupić DSS-a zamiast DD... tylko Stepway nie miał 4x4 :-)
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-22, 17:39   

@Dymek
Ależ oczywiście. Najłatwiej postrzegać świat ze swojej jedynie słusznej perspektywy :) Nie chciałem ci innej dacii wciskać. Chodziło mi o to, że SS wydaje mi się najmniej atrakcyjny cenowo na tle bezpośredniej konkurencji. I tak, nie zawsze cena jest kluczowa. Ale często jest i jeśli komuś brakuje te 5-7k w kabzie by spojrzeć na lepiej pomyślane i lepiej wykonane marki, to mam wrażenie, że pada ofiarą marketingu reno i przepłaca za wypasy dacii.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-01-22, 21:15   

Kauris napisał/a:
Chodziło mi o to, że SS wydaje mi się najmniej atrakcyjny cenowo na tle bezpośredniej konkurencji.

Mówisz o konkurencji w postaci Captura, 2008 czy Mokki?
Tam poniżej 60k ciężko będzie o auto z klimą.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-22, 21:25   

No tak tylko że Dacia Sandero Stepway w swojej klasie też niekoniecznie ma konkurencje cenowa.
Zwykły hatchback z podniesionym prześwitem za niecałe 50000 ciężko znaleźć. Auta typu C3 aircross w podstawowej wersji w zbliżonej cenie nie mają nawet klimatyzacji która nie kosztuje 1500 zł tylko raczej trzy lub cztery. A wszystkie bajery którymi chwalił się w katalogach też będą dostępne najwyższej wersje wyposażeniowe i lub w ogóle za dopłatą
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-01-22, 21:34   

Duster albo Stepway mial konkurenta w postaci Cactusa, w wersji bez niczego kosztuje tyle samo, ale silnika nie ma wcale. Za 60 tysięcy dostaje sie całkiem przytomnie wyposażone 1.2 110HP tylko nie ma opcji 4x4, jednak tyle nie chciałem wydawać i kupiłem Stepway, który miał dokładnie to co chciałem i niczego więcej. Prześwit dla mnie to była kluczowa sprawa.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-23, 07:10   

Po prawie roku użytkowania połączonym z częstymi najazdami bardzo dzikich Hunów oraz wielokrotnym rozbieraniu plastyków stwierdzam:
- plastik twardy, ale mimo wszystko to ja zarysowałem kierownicę;
- dosyć łatwy w czyszczeniu;
- jeszcze nic się nie połamało (oprócz uchwytu rolety a ona nie jest plastikowa);
- trzeszczą tylko uszczelki drzwiowe (smarowanie tychże problem rozwiązuje, a tak na marginesie to uszczelki trzeszczą w każdym aucie niezależnie od producenta i ceny);

Reasumując: Primera miała miękkie plastiki i trzeszczącą deskę co mnie czasami doprowadzało do szału. A Almera ma twarde plastiki, góra konsoli centralnej po mocniejszym pociągnięciu zostaje w dłoni, ale nic nie trzeszczy. Także plastik to plastik. Liczy się jego spasowanie i mocowanie (zobaczcie na Yutubku deskę rozdzielczą Tesli z pół bańki). A w Daci może nie jest najlepsze (gdzie nie gdzie elementy źle fabrycznie ułożone), ale spinki są naprawdę porządne i bardzo dobrze trzymają.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
Ostatnio zmieniony przez masterczerwi 2018-01-23, 07:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-01-23, 09:02   

Kauris napisał/a:
... jeśli komuś brakuje te 5-7k w kabzie by spojrzeć na lepiej pomyślane i lepiej wykonane marki, to mam wrażenie, że pada ofiarą marketingu reno i przepłaca za wypasy dacii.

Znowu spojrzę z własnej perspektywy, bo jestem przekonany, że sytuacja pasuje nie tylko do mnie. Jeżeli ktoś miał początkowo powiedzmy 44tys. i ostatnim wysiłkiem wyskrobał jeszcze te kilka tys. żeby mieć przykładowo Stepwaya zamiast zwykłego Sandero, to nie oczekujmy, że jakimś cudem dorzuci jeszcze 5-7k żeby szukać innych, alternatywnych marek.
A poza tym PO CO szukać czegoś innego i dokładać, jeżeli wybrany model w 100% spełnia oczekiwania?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-01-23, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-01-23, 09:42   

Jak uzbierałeś 44 tys to jakim cudem nie uzbierasz kolejnych kilkunastu tys? Grunt to stosunek ceny do jakości.
DD za 39.900 to idealny stosunek ceny do jakości. Ale polityka cenowa 47000 z klimą to przesada.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-01-23, 12:28   

Ja zaczynałem od budżetu 20 tys. Potem już było wyżej i w końcu nowa Dacia w kredycie 1/2, bo nie umiałbym dozbierać.

Są jednak granice przy zbieraniu:
1. Czas,
2. Możliwości.

Na ferarii też każdy uzbiera, ale czy w ciągu roku, czy 50 lat to już inna kwestia. Niech każdy wybiera to co chce, to na co go stać.
_________________
Moja galeria
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-23, 12:56   

Z tym "dozbieraniem" jest tak wszędzie :D Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie oferował dozbieranie albo poczekanie :) Tyczy się to PC/RTV/samochodów itd.

Dlatego prawda jest tylko jedna:

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2018-01-23, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-01-23, 16:54   

Jak wiemy prawdy są 3 a to co napisałeś na czerwono to jest znana na forum 4 prawda, tzw. obiektywna prawda Cava 🙃
_________________

 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-23, 18:04   

GRL napisał/a:
Mówisz o konkurencji w postaci Captura, 2008 czy Mokki?
Tam poniżej 60k ciężko będzie o auto z klimą.
Myślałem o segmencie B przy założeniu braku wymogu zwiększonego prześwitu i relingów. Ibiza Rio Fabia... itd. Za mało bezpośrednio? No ok... to mocno indywidualne. Dla mnie też fabia kombi nie była konkurentem MCV.
Dymek napisał/a:
Znowu spojrzę z własnej perspektywy, bo jestem przekonany, że sytuacja pasuje nie tylko do mnie. Jeżeli ktoś miał początkowo powiedzmy 44tys. i ostatnim wysiłkiem wyskrobał jeszcze te kilka tys. żeby mieć przykładowo Stepwaya zamiast zwykłego Sandero, to nie oczekujmy, że jakimś cudem dorzuci jeszcze 5-7k żeby szukać innych, alternatywnych marek.
Do mnie przykładowo pasuje idealnie :) Na szczęście nie było mcv stepwaya kiedy kupowałem i nie kusiło. A pewnie by skusiło (i poczucie przepłacenia za dacie było by już u mnie wyraźne). I chyba zupełnie odwrotnie niż zamierzałem zostały odczytane moje intencje , bo nie jestem fanem naciągania budżetów.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-23, 20:03   

A ja gdyby nie Outdoor w MCV to Daci bym nie kupił. Pewnie bym dopłacił i wziął Tipo.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-01-23, 21:08   

Dymek napisał/a:
...nie jestem w stanie zakumać o co chodzi tym wszystkim "testerom" płaczącym nad plastikami....

Sprawa wydaje się stosunkowo prosta: to kwestia odczucia wysokiej jakości oraz prestiżu.
Najdroższe wykończenia w najbardziej prestiżowych samochodach są wykonane ze skóry lub alcantary; te "nieco" tańsze to tzw. ekoskóra, czyli skóra syntetyczna; niżej są wykończenia z tworzyw imitujących te naturalne, również w dotyku, czyli właśnie tzw miękkie plastiki; na końcu jest tzw. twardy plastik. Może on mieć mniej lub bardziej estetyczną fakturę, ale zawsze jest wyróżnikiem najtańszych wersji i modeli.
Najlepiej to poczuć porównując ten sam model w różnych wersjach, np. Renault Captur - przed liftem cała deska i boczki drzwi są wykonane z twardego plastiku, po lifcie na desce pojawiła się spora połać miękkiego tworzywa, a wersji Initiale Paris deska i boczki obszyte są ekoskórą. Brak w porównaniu jedynie skóry naturalnej, ale i tak można poczuć różnicę.
Jeśli tylko traktuje się auto jako miejsce, w którym spędza się trochę cennego czasu, a nie tylko rzecz do przemieszczania się, to takie niuanse mają znaczenie.
Sam jestem typem "testera" i choć nie płaczę nad plastikami, to zwykle jest to pierwsza rzecz, jaką sprawdzam po wejściu do nowego dla mnie modelu. Muszę przyznać, że obcowanie z samochodem wykończonym "na miękko" jest mi milsze i, poza dotykiem, wiąże się to u mnie z odczuciem lepszej akustyki takiego wnętrza (nie chodzi o trzaski czy świerszcze), ale jest to mocno indywidualne i subiektywne.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-01-23, 22:11   

Może i racja, ale dziś jechałem: Clio III, cały w twardych plastikach, na drzwiach tragedia, deska ładniejsza i bardziej miękka, Mazda 3 2016 też cała w twardych plastikach, dodatkowo z zimna skrzypi zawieszenie oraz wyłącza sie co chwila ekran nawigacji/radia. Auto salonowe w rodzinie, przebieg 30kkm, Nissan Note 2015 ten to dopiero plasticzany, a kluczyk bardziej tandetny niż w Daci. Mazda sprawia wrażenie ladniej wykonanej, ale skrzypi i twarda okrutnie, z drewnianym zawieszeniem. Silnik fajny 2.0 skyactive..
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-01-24, 07:56   

Panowie i Panie, czy warto wchodzić w Dacię :?: - tak... tak... tak... Vouchery na rozdanie czekają. My jako użytkownicy chcemy mieć z tego też profity, a 800zł piechotą nie chodzi, więc nie myśleć, czy inne niż Dacia wybrać, tylko po vouchery do użytkowników się zgłaszać i po nóweczkę do salonu iść... ;-) ;-) ;-)
_________________
Moja galeria
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2018-01-24, 08:54   

A skąd taki voucher? Jestem bardzo zainteresowany, ponieważ jestem na etapie zamawiania.
A tak na marginesie
42k za białą mcv 1.0 +szyby, tempo, kierownik, media i zapas.
Ale myślę że zrezygnuję z zapasu i dopłacę do tce.
_________________
Dacie radę? Tak! Damy radę!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-01-24, 10:11   

masterczerwi napisał/a:
A skąd taki voucher? Jestem bardzo zainteresowany, ponieważ jestem na etapie zamawiania.

Kolego- cały wątek o tym jest podwieszony: KLIK
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne