Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Mata wygłuszająca - prośba o weryfikację
Autor Wiadomość
gregory1976 

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Wysłany: 2017-11-12, 20:46   Mata wygłuszająca - prośba o weryfikację

Witam!
Parę dni temu po otwarciu maski silnika (Dacia Lodgy 1.2 TCE) zauważyłem, że kawałek maty wygłuszającej usytuowany na rancie wzdłuż podszybia (jak na zdjęciu - przepraszam za jakość, ale robiłem wieczorem na szybko) uległ zniszczeniu - rozwarstwił się i odpadł w środkowej części od zaczepu i oparł się na silniku. Uciąłem środkowy kawałek, bo już do niczego się nie nadawał, a musiałem gdzieś pilnie jechać. Pojawiłem się potem z tym w ASO, oczywiście nie uznali tego w ramach gwarancji (ponoć to wyglądało na robotę gryzoni), ale to generalnie jestem w stanie przyjąć. Problem w tym, że Pan z ASO twierdzi, że wymaga to wymiany całego wygłuszenia za blokiem silnika i że to jest połączone z tym kawałkiem, który wyciąłem, ale oglądałem to co zostało i wg mnie stanowi osobny element, ale nie wiem na 100% jak te części wyglądają w schemacie - może Renault to ujmuje jako całość, mimo że składa się fizycznie z kilku elementów. Generalnie mam wielką prośbę o zweryfikowanie numeru części i czy występuje w schematach serwisowych jako osobna część (którą można zakupić). Wyszło na to, że ASO sobie policzyło 1300 zł za wymianę kawałka małego maty wygłuszającej.
Z góry dziękuję za pomoc.

mata.jpg
Zdjęcie kawałka maty do wymiany
Plik ściągnięto 32 raz(y) 216,33 KB

Ostatnio zmieniony przez gregory1976 2017-11-12, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

laisar 
Moderator

Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Wysłany: 2017-11-13, 01:35   

http://www.catcar.info/renault/?lang=en / Lodgy / JSAY / Upholstery - Electricity 68 Internal protection / Mats:

Serwisówek brak, a w katalogu nie do końca jest to jasne - ale wydaje się, że u Ciebie chodzi o element nr 28 (przed 2014.11.11 OE 679020916R, po tej dacie 679020461R, oba ok. 700 zł brutto).

Odpowiedz do tematu