Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Dacii bez klimatyzacji

Czy klimatyzacja jest dla Ciebie warunkiem koniecznym?
TAK
80%
 80%  [ 61 ]
NIE
19%
 19%  [ 15 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-22, 21:55   Zakup Dacii bez klimatyzacji

Nie włączam nigdy klimatyzacji nawet w upał w długie trasy (tak mam). Efekt nieużywanej klimatyzacji przez kilka lat jest oczywiście taki że nadaje się tylko do remontu. Moje pytanie jest takie: co sądzicie o możliwości odsprzedaży auta po kilku (6-8) latach bez tego dodatkowego bajeru?
Dodam że do tej pory klime w autach zawsze miałem zamontowaną bo była dodawana czy się chcę czy nie. W Dacii jest wersja Open gdzie można wybrać jej brak i zaczynam się zastanawiać czy jak może w przyszłym roku w reszcie się skuszę (bo jednak Dacia wypada najsensowniej na rynku wg mnie) to brać z klimą czy sobie ją odpuścić?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2017-11-25, 17:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2017-11-22, 22:12   

Również rzadko korzystam z klimatyzacji ale jednak kilka razy w ciągu roku ja odpalam aby zapewnić prawidłowe działanie. Osobiście uważam iż lepiej zakupić auto z klima niz bez niej ponieważ w przypadku sprzedaży za parę lat szybciej znajdziemy nowego nabywce na egzemplarz w klimatyzacją. Różnica w cenie przy zakupie to raptem 3 tys zł wiec tragedii nie ma.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-11-22, 23:17   

Kupując super zadbaną 8-letnią Octavię dałem jakieś 4-5 tys mniej niż średniorynkowa cena tego auta. I jak tu nie dopłacić 2500 w Dusterze?
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-11-22, 23:31   

auto bez klimy jest nie sprzedawane, to często jedyny twardy warunek przy wyborze
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-11-22, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-11-23, 02:28   

Zgadza się, osoby szukające auta zaznaczają w opcjach "klimatyzacja" i taki samochód bez klimy nie będzie się nawet wyświetlał w ogłoszeniach o sprzedaży.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-23, 05:54   

A moze zacznij uzywac po prostu i nie bedzie ci szkoda doplaty.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-11-23, 08:23   

Sam staram się nie nadużywać klimy, ale jednak jak jest mega gorąco to AC to wybawienie :-) Moim zdaniem auto bez klimy będzie bardzo trudno sprzedać. Ale to Dacia - spadek wartości jest tak duży, że ja mam zamiar jeździć do zajechania, jeśli myślisz podobnie to bierz bez klimy :-)
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 08:59   

Skoro są klienci na nowy samochód bez klimy, to będą również na używany. Sądzę, że różnica w cenie używanego samochodu będzie zauważalnie mniejsza, niż dopłata za klimatyzację w przypadku nowego. Więc jeśli naprawdę nigdy nie włączysz klimatyzacji, to kupuj samochód bez niej.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-11-23, 09:03   

Ponadto oprócz chłodzenia latem którego jak piszesz nie potrzebujesz klima ma jeszcze jedna funkcję - znacznie poprawia odparowywanie szyb w okresach wilgotnych ( klima włączona i temperatura na grzanie) - a niezaparowanych szyb raczej potrzebujesz. Ja mam włączoną ( juz w kolejnym samochodzie) klimę na stałe - tylko zmieniam nastawy temperatury nawiewanego powietrza.
W samochodach z klimatronikiem gdy włączysz nawiew na szybę przednią klima odpala automatycznie - i nie da się jej wyłączyć.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-11-23, 09:20   

gfedorynski napisał/a:
Skoro są klienci na nowy samochód bez klimy


Są tacy? To chyba promil kupujących.

Co do parujących szyb - wytrzepane dywaniki, szyby umyte od środka i mi nic nie paruje. Nawet w zimie. Chyba, że wsiądę mokry po deszczu do auta, ale to mi się praktycznie nie zdarza.
Ostatnio zmieniony przez pixa 2017-11-23, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 09:33   

Cytat:
Są tacy? To chyba promil kupujących.


Gdyby to był promil, nikt nie miałby takich samochodów w ofercie.

Chociaż po zastanowieniu stwierdzam, że sytuacja jest bardziej skomplikowana - jeśli chcemy kupić samochód nowy, najtańszy jak się da, to oczywiście odrzucenie klimy pomaga. Ale w przypadku samochodu używanego, dla każdej oferty da się znaleźć coś tańszego (nie mówię, że sensownego), więc to kryterium - jeśli jedyne - odpada. Natomiast wciąż są ludzie, którzy chcą mieć jak najmniej "psującej się elektroniki", wybierają szyby na korbkę i tak dalej, dla nich klima też może być psującym się gadżetem.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-11-23, 09:43   

Jeśli na starcie oszczędzasz 3 koła, to po ośmiu-dziesięciu latach zamiast sprzedać za 3 koła, możesz oddać za darmo. I tak będziesz do przodu ze względu na odsetki.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-11-23, 10:49   

pixa napisał/a:
gfedorynski napisał/a:
Skoro są klienci na nowy samochód bez klimy


Są tacy? To chyba promil kupujących.

Co do parujących szyb - wytrzepane dywaniki, szyby umyte od środka i mi nic nie paruje. Nawet w zimie. Chyba, że wsiądę mokry po deszczu do auta, ale to mi się praktycznie nie zdarza.

No to masz dobrze - ja muszę jeździć niezależnie od warunków, samochód stoi na dworze więc choćbym nie wiem jak cudował po nocy w listopadzie z mgłą i deszczem będzie parować - tylko klima pomoże. A gdybym nie mył szyb ( od środka i od zewnątrz) i nie trzepał dywaników - to i klima by nie pomogła :mrgreen:
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-11-23, 11:23   

pixa napisał/a:
...Ale to Dacia - spadek wartości jest tak duży, że...

Taaak?
To powiedz jakim cudem krajowe 7-letnie Dustery 4x2 w poziomie wyposażenia aktualnego Laureate wciąż kosztują około 30.000zł czyli więcej niż połowę nówki?

gfedorynski napisał/a:
Gdyby to był promil, nikt nie miałby takich samochodów w ofercie

Opierając się na ofertach z otomoto, gdzie do kupienia jest 316szt. używanych Dusterów:
- 268szt. z klimatyzacją manualną,
- 22szt. z klimatyzacją automatyczną, :mrgreen:
- 3szt. z klimatyzacją dwustrefową, :mrgreen: :mrgreen:

Pomijając ułańską fantazję niektórych sprzedających, tych bez klimy pozostaje 23szt. czyli ok. 7% oferowanych samochodów.
IMO połowa z nich to zapewne samochody kupione dla pracowników, gdzie nie ma auta przypisanego do jednego użytkownika, więc nikt o nie nie dba.

Powodzenia przy odsprzedaży...
Ostatnio zmieniony przez GRL 2017-11-23, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2017-11-23, 13:27   

Nie zgodzę sę z opinią ze klima to cud miód ultramaryna :-P też jej nie mam i znam duzo ludków którzy też jej nie mają, a dlaczego zapytacie ? a bo już mają dość chorowania właśnie od klimy. Brak klimy robi się ostatnio modne :-P
_________________
RowerekCombi
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-23, 13:30   

Mam znajomą co kupiła Dustera w wersji golas bez klimy, bo... nie miała kasy na dopłatę za klimę. :-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-11-23, 13:59   

A ja powiem tak... Jeżdżę na taksówce. Klima to podstawa. W upalny dzień klienci dużo częściej zamawiają auta z klimą niż bez. Jesieniu problem parowania również znika. Zawsze stała temperatura, względnie czyste powietrze, zero problemów ze zdrowiem. Kwestia ustawienia odpowiedniej wartości. Dla jednych to będzie 17 stopni dla innych 21... :roll:
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-11-23, 14:25   

RowerekCombi napisał/a:
Nie zgodzę sę z opinią ze klima to cud miód ultramaryna :-P też jej nie mam i znam duzo ludków którzy też jej nie mają, a dlaczego zapytacie ? a bo już mają dość chorowania właśnie od klimy. Brak klimy robi się ostatnio modne :-P


Też jestem wrażliwy na klime, ale wystarczy puszczać na szybę (nie na siebie), nawiew na max 2, wyłączać kilka min przed zgaszeniem auta i problem przeziębienia i choroby znika
Ostatnio zmieniony przez pixa 2017-11-23, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 14:48   

Hmm... Wrażliwość na nagłe zmiany temperatury to cecha dość indywidualna- u mnie w rodzinie "przeziębiamy się" może z raz w roku i na pewno nie w sezonie letnim, kiedy to klimy nie oszczędzamy, jest bardzo wydajna a nadmuch jest najczęściej na pasażerów.
Klima pracuje u mnie jedynie w lecie w gorące dni i po to została zakupiona, poza sezonem letnim czasami włączam na kilkanaście sekund dla odparowania szyb. Po 14 latach użytkowania samochodów bez klimy, kolejny zakup miał być najtańszym samochodem 5-drzwiowym, ale obowiązkowo z klimatyzacją- i tak od 11 lat jeżdżę Matizem w przyjemnym chłodzie. Awaryjność, kłopotliwość obsługi? Wydajność- subiektywnie bez zmian przez wszystkie te lata. W tym roku po raz pierwszy zrobiłem wymianę czynnika w układzie- z obsługi to tyle, awarii nie było. Obecnie w nowym aucie z wielu elementów wyposażenia mógłbym zrezygnować, ale klimatyzacja musi być.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-11-23, 15:32   

Przed Dokkerem jeździłem autami bez klimy i w sumie jakoś dawało radę. Teraz jest i wiem, że następne auto też musi ją mieć. No jedź w upalny dzień autostradą z otwartym oknem czy w korku. Wygoda i komfort.

Problemu z odsprzedażą auta bez klimy myślę, że nie będzie - napewno jest więcej ludzi, którym taki bajer zbędny.
_________________

 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 16:11   

Fajnie że się zaczęła dyskusja :-)
Ja mam (po alergii w młodości) wrażliwy nos i o ile znoszę bez problemu od +30 do -30 o tyle gwałtowne zmiany z +30 na np +15 suchego, schłodzonego powietrza powodują u mnie straszne kichanie.
Na dłuższych trasach mnie osobiście wystarczają dobrze ustawione nawiewy pod warunkiem że nie jest to jakiś klimatronic (mam w 1 aucie) gdzie klima blokuje przepływ "grawitacyjny".
Dopłata w wersji Open to 1500,00 więc nie jest to kwota powalająca tylko jak się włącza 2-3 razy do roku klime na przedmuchanie to po 6 latach i tak wszystko rzęzi.
Zmieniły mi się priorytety co do jazdy np na wakacje i jak wszystko dobrze pójdzie to do jazd turystyczno-wakacyjnych przechodzimy na motorki a auto zostanie na jazdy dodatkowe. Moja druga połowa też klimy nie używa jak jeździ.
Wniosek jak do tej pory taki że jak kupić auto na 8-10 lat to olać klimę i tyle. Oczywiście jak ktoś chce sprzedawać 3-4 letnie auto to klima to podstawa.

PS Chodzi za mną teraz mcv 1.5 dci 75 KM w wersji Open + pakiet z regulacją pasów i foteli + lakier metalic. Do tej pory optowałem za wersją 90 KM ale w dobie zabierania praw jazdy i jazdy na krótsze odległości 75 KM z 200 Nm chyba wystarczy. A taka adrenalinę i pełne gacie jak daje moto nie da żadna Dacia i tak :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-11-23, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2017-11-23, 16:11   

Ja do klimy "dorosłem" w 1998 - jak pojechałem do Neapolu i nie wiedziałem czy jechać z zamkniętymi oknami przy 35 stopniach czy otworzyć okna i jechać poniżej 120/h - bo przy otwartych oknach powyżej strasznie nosiło na boki. Od tego czasu miałem tylko jedn o auto bez klimatyzacji - wydawało mi się że n a odcinki 5 -10 km n ie będzie różnicy. Jednak była.
Nigdy nie chorowałem od klimy - ale nastawiam na kilka stopni poniżej zewnętrznej i nie na siebie.
Teraz też już nie jeżdżę samochodem na urlopy - nie jestem w stanie wyjechać na więcej niż dwa tygodnie - taka praca, jeździmy kilka razy w roku ale tracić 3-4 dni z czternastu na dojazd to dla mnie bezsens - wolę polecieć kilka godzin samolotem i wynająć samochód na miejscu - szczególnie że w dzisiejszych czasach jest to tańsze niż dojazd autem.
Ale i tak już nie wyobrażam sobie samochodu bez klimy.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2017-11-23, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 16:18   

PiotrWie napisał/a:
Ja do klimy "dorosłem" w 1998 - jak pojechałem do Neapolu i nie wiedziałem czy jechać z zamkniętymi oknami przy 35 stopniach czy otworzyć okna i jechać poniżej 120/h - bo przy otwartych oknach powyżej strasznie nosiło na boki. Od tego czasu miałem tylko jedn o auto bez klimatyzacji - wydawało mi się że n a odcinki 5 -10 km n ie będzie różnicy. Jednak była.
Nigdy nie chorowałem od klimy - ale nastawiam n an kilka stopni poniżej zewnętrznej i nie na siebie


Zjeździłem w latach 90-tych Włochy i Hiszpanię jak nawet w autach dobrze wyposażonych klima była dodatkowym, dość drogim bajerem :-)
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 16:21   

PiotrWie napisał/a:
wolę polecieć kilka godzin samolotem


Nie jeżdżę w 1 miejsce, do 1-go hotelu bo ... wóda za droga, nudzę się :mrgreen:
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-23, 16:39   

Nie wazne za ile, wazne ze uzywke bedzie duzo trudniej sprzedac bez klimy. A itak samochody sprzedaje sie coraz trudniej.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne