Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker & Lodgy - składanie siedzeń
Autor Wiadomość
zeneksekendhend 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-03, 21:12   Dokker & Lodgy - składanie siedzeń

Panie i Panowie,
rozważam zakup Dokkera lub Lodgy (z naciskiem na tego pierwszego). Przeznaczenie auta:
na co dzień - niedalekie dojazdy do pracy, wożenie dzieciaków do szkoły,
kilka razy w miesiącu - przewiezienie materiałów potrzebnych do hobbistycznej pracy w drewnie; tarcicy, desek, płyt laminowanych, blatów, narzędzi itp.
czasami - wypad z rodziną za miasto lub gdzieś dalej na wakacje.
Oglądałem kilka wideo-recenzji, ale wszystkie są na jedno kopyto i są bardzo ogólnikowe. W salonie nie chce póki co cudaczyć i skakać po aucie. Z resztą stojący nad głową sprzedawca tylko działa na nerwy, a ja z natury nie lubię sprzedawców. ;-)
Pytanie do tu obecnych - jak wygląda możliwość składania siedzeń we wspomnianych modelach? Bagażniki na papierze są potężne, ale z racji przewożonego materiału ja z reguły będę potrzebował upchać go na długość (deski, formatki z płyty wiórowej), dlatego interesuje mnie możliwość wymontowania drugiego rzędu siedzeń i złożenie fotela pasażera na płasko lub także jego wyjęcie, tak aby mieć płaską podłogę po prawej aż do deski rozdzielczej. Jak to wygląda w Lodgy i Dokkerze? Jakie długości jestem w stanie zmieścić i jakie szerokości po podłodze do fotela kierowcy?
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-12-03, 21:49   

Przy złożonych siedzeniach do środka wpakowałem 2,5 m rury i to jest chyba max co wejdzie, bo już były oparte o półkę pod sufitem. Dłuższe rzeczy typu drabina lądują na dachu, szczerze mówiąc nie wpadłem nigdy na pomysł, żeby kanapę wykręcać - może dlatego, że to za dużo zachodu z tym. Normalnie przy złożonych siedzeniach bagażnik ma 113 szerokości (między nadkolami) i 157 długości.
Lodgy jest troszkę dłuższa, Marek upchał kanapę - http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=160
_________________

 
zeneksekendhend 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-03, 22:04   

Cytat:
nie wpadłem nigdy na pomysł, żeby kanapę wykręcać


Stąd moje pytanie o sposób składania, demontażu. Czy dużo z tym roboty? Na filmach widziałem, że tylna kanapa po złożeniu jest na jednej poprzeczce/zawiasie. I kwestia fotela pasażera - czy składa się na płasko?
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-12-03, 22:08   

Jak nie zapomnę to jutro zrobię Ci zdjęcia jak ta kanapa jest zamontowana. Fotel pasażera nie złoży się na płasko.
_________________

 
zeneksekendhend 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-03, 22:29   

W wersji "blaszak" siedzenie pasażera fajnie się składa. trafiłem na taki artykuł:

DOKKER VAN

Gdzie czytam:
"Jeszcze większą przestrzenią – 3,3 metra sześciennego – pochwalić się może dwuosobowa wersja Dokker Van, w której bagażnik odgrodzony jest od kabiny kierowcy specjalną, dwuczęściową regulowaną kratą ochronną. Dzięki składanemu fotelowi pasażera w samochodzie przewieźć można ładunki o długości do 3,1 m!"



Na tym by mi zależało (docelowo wystarczy mi długość 2,6m), ale auto ma głównie służyć do przewozu pasażerów. Ciekaw jestem fotek i subiektywnej opinii, czy wato się pałować z wyciąganiem kanapy na potrzeby przerobienia na dostawczaka.
Ostatnio zmieniony przez zeneksekendhend 2017-12-03, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-03, 22:48   

zeneksekendhend napisał/a:
interesuje mnie możliwość wymontowania drugiego rzędu siedzeń

W obu modelach wygląd to tak samo - 2 śruby sześciokątne rozmiar 16 (mają też wgłębienia na jakiegoś sporego torksa, bodajże 40) i można wyjąć kanapę, co w sumie zajmuje w porywach 5 min.



Fotel pasażera - 4 śruby, ale w dokkerze dostępny jest także taki składający się na płasko, a potem jeszcze do pionu (Easy Seat).


zeneksekendhend napisał/a:
Jakie długości jestem w stanie zmieścić i jakie szerokości po podłodze do fotela kierowcy?

Wymiary bagażnika lodgy są w zasadzie takie same jak w starej MCV-ce, więc można skorzystać z planów:





Do dokkera takich nie widziałem, ale ogólnie jest bardzo podobnie, tylko te 16 mm krócej - http://www.daciaklub.pl/user/laisar/wymiary/
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-12-04, 07:31   

Laisar w zasadzie na tyle wyczerpał temat, że nie ma co wrzucać dodatkowych zdjęć. Dwie śruby, dostęp idealny, wystarczy boczne drzwi otworzyć.


laisar napisał/a:
w dokkerze dostępny jest także taki składający się na płasko, a potem jeszcze do pionu (Easy Seat)


A to do osobówki też można zamówić czy tylko do vana?
_________________

 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2017-12-04, 07:46   

ja w dokkerze wyjmowalem raz kanape aby przewiezc wanne dlugosci 160cm...
trzeba jedynie wykrecic dwie sruby z przodu od strony kabiny... sa latwo dostepne i nie ma zadnych problemow z wyjeciem czy wlozeniem kanapy, ktora oczywiscie swoje wazy...
 
MarekZawadzki 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: XII 2016
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-12-04, 08:33   

Co do wyjęcia drugiego - środkowego rzędu siedzeń w Lodgy - mam to przećwiczone kilkukrotnie w praktyce. Faktycznie potrzebny albo płaska "16" albo Torx - 40.

Dwie śruby, ale kanapa dość ciężka - idealnie robić to w dwie osoby, bo przy 1 osobie wymaga to nieco wprawy. Nieco gimnastyki przy montażu, trzeba dobrze utrafić w mocowania. Ale fakt faktem, że o ile przy po prostu złożonej środkowej kanapie miejsca jest tak sobie, to po jej wymontowaniu powstaje autentyczna otchłań.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-04, 10:29   

arczi_88 napisał/a:
do osobówki też można zamówić [EasySeat] czy tylko do vana?

OIMW to faktycznie niestety tylko do vana, ale jeśli to dla kogoś bardzo istotna funkcjonalność, to można dokupić (drogo) jako część zamienną, albo (taniej) dogadać się z kimś zamawiającym vana, komu nie zależy na Easy Seat, żeby się z nim zamienić na zwykły fotel.


swissman napisał/a:
wyjmowalem raz kanape aby przewiezc wanne

Zmieściłaby się i bez wyjmowania - jeżeli coś nie jest tragicznie ciężkie, to można po prostu położyć na złożonym oparciu:

Ostatnio zmieniony przez laisar 2017-12-04, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
zeneksekendhend 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-04, 21:35   

No to z tą kanapą temat załatwiony. Co do easy seat, to czy można tak ot sobie na niego zamienić zwykły fotel? Nie idą do siedzenia pasażera żadne kable od czujników i/lub poduszek powietrznych?

I ostatnia prośba - może mi ktoś zmierzyć, jaką długość da się zmieścić od końca auta do zwykłego fotela pasażera na maxa przesuniętego do przodu? I jaka szerokość się też zmieści przy tym układzie na wysokości gdzie zaczyna się fotel kierowcy.
Z góry dzięki.

PS: znana jest cena Easy Seat w ASO? Widzę też używki na Allegro już od 300 zł.
Ostatnio zmieniony przez zeneksekendhend 2017-12-04, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-05, 21:07   

Możesz jeszcze przesunąć fotel pasażera na maxa do przodu i opuścić oparcie do tyłu na płasko, nie tak dosłownie.. I możesz przewozić dłuższe przedmioty.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-06, 00:28   

zeneksekendhend napisał/a:
Co do easy seat, to czy można tak ot sobie na niego zamienić zwykły fotel? Nie idą do siedzenia pasażera żadne kable od czujników i/lub poduszek powietrznych?

Idą, ale to nie jest jakaś kosmiczna technika - wiązki i tak zwykle są, a konfigurację kompa da się zrobić samemu (np ddt4all), lub zlecić komuś za niezbyt wielkie pieniądze.

zeneksekendhend napisał/a:
znana jest cena Easy Seat w ASO? Widzę też używki na Allegro już od 300 zł.

Jako opcja (do vana) - 1000 zł

https://www.dacia.pl/samo...nfigurator.html

Jako części zamiennej nie chce mi się sprawdzać, ale z wcześniejszych doświadczeń obstawiam, że ze 2-3x tyle co opcja...


zeneksekendhend napisał/a:
może mi ktoś zmierzyć

Standardowe dane są podane na fabrycznych rysunkach - http://www.daciaklub.pl/user/laisar/wymiary/

Zakres regulacji fotela to ok 10 cm.
 
zeneksekendhend 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-09, 10:32   

Cytat:
Standardowe dane są podane na fabrycznych rysunkach


Trochę dziwna sprawa - Na zdjęciu z Dokker Stepway jest 1570 mm do złożonej kanapy. W Vanie już aż 3110 mm do złożonego EasySeat jak mniemam. Z tego wynika, ze fotel pasażera zajmuje aż 1,5m? Coś nie tak. Liczyłem na to, że do przesuniętego na maxa do przodu fotela pasażera i po wymontowaniu kanapy wejdzie te 2,5m przy prawej burcie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-09, 12:35   

3110 jest do deski, z wyjętym całkiem EasySeat (albo licząc nad jego położonym na płasko oparciem).

Przedni fotel, miejsce na nogi przed nim oraz grubość siedziska kanapy i jej oparcia postawionych do pionu rzeczywiście wg wymiarów sumują się do 1,5 m - i nie widać w tym nic dziwnego.


https://www.google.pl/sea...nsions&tbm=isch

- ludziska pomierzyli już niemal wszystko, wystarczy przejrzeć...
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-12-21, 22:35   

Ja swego czasu kupowałem - PŁYTA OSB 3 KRONOPOL FREZOWANA 25 X 675 X 2500 MM 1,687 M2 - żeby to przewieźć -4 szt położyłem to bez składania foteli (wyjąłem tylko zagłówki) na górnych krawędziach oparć siedzenia. Do deski zostało kilka centymetrów (3-5). Faktem jest z perspektywy używania Dokkera w firmie że podstawowym mankamentem Dokker w wersji combi jest brak fotela pasażera składanego EasySeat w standardzie. Wszak jest to samochód chyba typowo dostawczy w gamie Dacii.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-21, 23:07   

d3mol3k napisał/a:
brak fotela pasażera składanego EasySeat w standardzie

Bo w standardzie jest tylko najniższa cena.

Natomiast znacznie gorszym mankamentem jest to, że opcja EasySeat w ogóle nie jest dostępna w wersji podstawowej.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-12-21, 23:42   

tak być powinno w Dokker'ze.
 
wisniawy 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-10, 09:30   

Z planów, które wrzucił laisar wynika, że po złożeniu 2go rzędu siedzeń długość przestrzeni bagażowej w Lodgy wyniesie 164/168cm. Czy ktoś może sprawdzał ile to wyjdzie jeśli siedzenia się wymontuje? Muszę przewieźć kanapę o dł. 190cm i niestety nie będę miał okazji zmierzyć bagażnika przed całą operacją.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-14, 14:14   

W zalinkowanym już temacie kol. Papirus chwalił się przewiezieniem właśnie kanapy, więc w lodgy na pewno też się uda.

(Zresztą, stół z mojej fotki ma 180 cm, więc w opakowaniu też pewnie było z 10 cm więcej).
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2019-11-13, 14:34   

Dziś planuję przewieźć regał o wysokości 184cm w mojej Lodgy i szczerze Wam powiem, że zostałem nieprzyjemnie zaskoczony sposobem mocowania złożonej tylnej kanapy - a raczej jego brakiem.

Otóż mam Lodgy w wersji 7 osobowej. Dotychczas jak przewoziłem długie rzeczy, mocowałem trzeci rząd na rurce drugiego rzędu i przyczepiałem obie kanapy załączonymi paskami do zagłówków przednich foteli.

Okazuje się, że po wymontowaniu trzeciego rzędu nie da się stabilnie złożyć drugiego rzędu do pionu za przednimi fotelami.
Nie ma pasków mocujących, ani też fotele nie trzymają się przednich na wcisk jak normalnie złożone fotele trzeciego rzędu za drugim rzędem.

Koniec końców i tak okazało się, że zabraknie mi w tej konfiguracji 10 cm, ale wszystko się zmieści po złożeniu samych oparć do poziomu, czyli przewieść sprzęt dam radę. Ale problem pozostaje na przyszłość.

Czy w pięcioosobowych Lodgy drugi rząd jest wyposażony w jakieś paski mocujące po złożeniu?
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-11-19, 08:55   

Dla przykładu, ikeowski narożnik Friheten mi się do Lodgy nie zmieścił. Zabrakło z 5cm żeby upchać 3cią paczkę.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-19, 10:29   

Szkoda, że drugiego rzędu nie da się tak łatwo wymontować jak trzeciego.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-11-19, 10:33   

Tu akurat długość nie była problemem tylko szerokość. W wersji 5 osobowej boczki w bagażniku są chyba trochę węższe więc może to coś by pomogło.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-11-19, 16:28   

Myślałem że do Lodgy łatwiej wchodzi. Zawsze można coś wykombinować. Swoim MCV2, po złożeniu tylnego oparcia na (niezłożoną) kanapę i przesunięciu na maxa do przodu i pochyleniu przedniego siedzenia pasażera, zmieściłem "regał" o długości 206 cm z zamkniętą klapą bagażnika. Miałem jeszcze luz. Innym razem przewiozłem dużą lodówkę. Dla zabezpieczenia auta i łatwego wsuwania i wysuwania ( :roll: ) lodówki wykorzystałem szerokie deski i długie krawędziaki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne