Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Woda na podłodze, kapie spod deski
Autor Wiadomość
Dracid 

Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Wysłany: 2017-12-06, 11:16   

To teraz czas na mnie. Przez pół roku był spokój, a od niedzieli zaobserwowałem wodę NA dywaniku pasażera z przodu. Woda kapie z góry i gdy wsadziłem tam paluchy, to woda zebrała się na tej tekturze, która od spodu osłania przestrzeń nad stopami pasażera (tektura trzyma się na trzech spinkach wsadzanych od spodu i jednej śrubo-spince przykręcanej do ściany grodziowej. Na zdjęciu dywanik z widocznym miejscem, na które spada woda i rozlewa się po dywaniku. Na naprawę gwarancyjną umówiłem się na 19.12, ale może ktoś miał podobny problem?

Dywanik.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 225,98 KB

laisar 
Moderator

Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-12-06, 12:42   

Skoro leci gdzieś spod deski to albo przez wentylację (sprawdzić czy nie stoi woda na podszybiu z powodu zatkanych odpływów), albo jest jakiś problem z uszczelką szyby.

Inne miejsca wydają się mało prawdopodobne, bo wtedy ciekłoby gdzieś po grodzi lub burtach, a nie kapało na "tekturę"...

zeneksekendhend 

Marka: Chevrolet
Model: Cruze
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2012
Wysłany: 2017-12-09, 09:02   

Raczej nie okres na jeżdżenie z klimą, ale u mnie był kiedyś podobny przypadek w Dodge Caliber. Sporo się nagłowiłem, co to może być. Okazało się, że pod deską jest rozdzielacz/mieszacz powietrza w którym gromadziła się woda z klimy. Jest to proces normalny i ta woda jest normalnie odprowadzana drenem, który w postaci gumowej rurki fi ok 1..2cm przechodzi przez podłogę przy nogach kierowcy (pod dywanikiem i wykładziną). Ta rurka u mnie się kiedyś przytkała i woda nie mając ujścia wylewała się na podłogę przy środkowym tunelu i przez nawiewy na nogi. Może w Dacii jest podobnie?

dudu$ 

Model: Logan MCV II
Silnik: D4F 1.2 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance
Wysłany: 2017-12-09, 10:08   

Ja obstawiam zatkane odpływy w podszybiu. Przerabiałem to juz w kilku swoich autkach jak i u znajomych. Z biegiem czasu różny syf w postaci igieł z choinek, małych liści czy innych rzeczy zatyka odpływy umieszczone w podszybiu. Woda nie ma jak tamtędy zejsć i szuka sobie innego miejsca. Teraz trzeba rozebrać podszybie wszystko wyczyścić a na koniec odetkać odpływy - gumowe rurki o średnicy około 2cm ktore idą od podszybia w dół auta za plastikowymi nadkolami

laisar 
Moderator

Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wysłany: 2017-12-09, 12:48   

Parownik znajduje się tuż nad samym tunelem środkowym, odpływ skroplin jeszcze niżej - raczej nie ma szans, żeby cokolwiek stamtąd trafiło nad "tekturę" nad nogami pasażera.

(Na sam dywanik - być może, przez klapkę filtra, ale wtedy tej wody musiałoby być w bloku wentylacji chyba jakieś litry...).

Odpowiedz do tematu