Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
woda na podłodze
Autor Wiadomość
Wojciech_B 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: ---
Wersja: Sandero
Dołączył: 22 Kwi 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-08, 21:22   

Witajcie Daćkowicze, pisze do was zaniepokojony właściciel nowej Dacii Sandero II.

Otóż dziś rano, uświadomiwszy sobie, że mam cały czas letni płyn do spryskiwaczy, a nie chcąc się tego napić poprzez wyciągnięcie płynu przez rurkę, wszedłem do samochodu, żeby po prostu obficie i długo użyć spryskiwaczy i tym samym pozbyć się choć części letniego płynu (i dać miejsce, powoli, płynowi zimowemu).

Wchodząc do samochodu zauważyłem, z przodu po stronie kierowcy, niewielką (około 10x10, może 15x15 cm) kałużkę wody. Ponadto kilkanaście kropli wody było również w schowku w drzwiach bocznych, a także leciutko mokro było w okolicach głośnika.

I teraz tak: po pierwsze niedawno smarowałem silikonem uszczelki przed zimą. Ale nie sądzę, żeby to było to, ponieważ nie miałem jeszcze okazji otwierać drzwi przy silnych mrozach (bo wtedy to można by podejrzewać, że gdzieś przymarzła uszczelka i się rozszczelniło), za to już wcześniej padał deszcz i żadnej wody nie miałem. Po drugie, kilka dni temu, sądząc, że przyjdą mrozy, założyłem sobie na przednią szybę taką płachtę, co zimą chroni przed zamarzaniem, a latem - przed słońcem. Boczne "skrzydełka" tej płachty przytrzaskuje się drzwiami. Nie wykluczam zatem, że coś źle włożyłem lub że takie zamocowanie tej płachty sprawiło, że pojawiło się niewielkie rozszczelnienie i woda sączyła się do środka.

Jeśli jednak powodem nie była ani uszczelka, ani płachta, to czy macie jakieś inne pomysły dotyczące tego, co może być przyczyną takiego cieknięcia i skąd może ciec? Dodam, że a) samochód jest zaparkowany na całkowicie płaskim terenie (i na osi przód-tył, i na osi lewy bok-prawy bok) i b) parkowany jest zawsze "pod chmurką". Dodam też, że mam samochód dopiero od września i jakoś bardzo go nie eksploatuję (nie zdążyłem nim jeszcze zrobić nawet 1000 km).

Za wszelkie (p)odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich

Wojtek
Warszawa
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2017-12-09, 11:03   

Stawiam na "płachtę". Może jest na tyle gruba, że przez noc trochę odkształciła uszczelkę (zwłaszcza, że masz nowy samochód z jeszcze nieukształtowanymi uszczelkami)i tamtędy owa wilgoć spłynęła (było zimno i uszczelka nie wróciła do swojego pierwotnego położenia). Weź trochę wody do butelki i polej w podejrzanym miejscu myślę, że będziesz miał odpowiedź natychmiastową.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne