Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Silnik 1.6 SCe 115KM z LPG - pomóżcie to ogarnąć ;)
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-01-03, 22:21   

Przed zakupem Dacii również zastanawiałem się nad zakupem kolejnego używanego samochodu 10-11 letniego. Głównie po głowie chodziły mi takie auta jak Ford C-Max 1.8 / Toyota Corolla / Toyota Avensis T25. Samochodu szukałem miesiąc i obejrzałem kilkanaście aut nie tylko tych opisanych powyżej. W każdym było coś do naprawy co kosztowało nie w parę złotych a parę tysięcy ( 1-4 tyś zł) Na początku szukałem samochodu za 8 tys zł ale kwota z tygodnia na tydzień wywindowała do kwoty około 23/24 tyś zł. W tych pieniążkach mogłem przebierać w C-Max-ach i Avensisach II generacji ale każde z nich miały spore przebiegi ( 250 tyś km) i nie posiadały dokumentacji. Zona wpadła na pomysł poszukania Lekko używanej Dacii MCV II . W tych pieniądzach było ciężko cos znaleźć najtańsze kosztowały 25-27 tyś zł czyli troche więcej niż przewidziałem na zakup auta. Po 2 tygodniach jedna z Dacii spadła z 25 tys zl na 23tyś wiec umówiłem się na oglądanie i pojechałem do Lublina . I tak stalem sie posiadaczem Dacii. Autko używane 2 lata z przebiegiem 55 tys km, od marca 2017 przejechałem 14 tyś zł i jedynie co zrobiłem w ty aucie to wymiana hamulcy z przodu, czyszczenie bębnów, wymiana świec zapłonowych, wymiana filtrów i olejów ( juz 2 razy) oraz poprawa zbieżności ( była ok ale cos ściągało auto) W rok zainwestowałem z 800zł wiec tragedii nie ma. Przy kupnie 11 letniego samochodu wyższej klasy moze tak kolorowo nie być. Przynajmniej znajac moje szczęście zawsze coś by sie znalazło do naprawy. Osobiście jestem zadowolony z Dacii chociaż czasem narzekam na skrzypiący fotel, trzeszczący schowek czy słabo spasowane drzwi przednie. Ja zachęcam do kupna auta tej marki. U mnie w rodzinie są już 4 Dacie w tym najstarsza to Duster z 2010 roku i żadna nie stwarza problemu anie nigdy nikogo nie zawiodła. Jeżeli Duster Tobie nie odpowiada bież Logana MCV II Laureate. Po FL zrobił się z wyglądu jeszcze ładniejszy a i w środku poprawili kilka rzeczy które były irytujące. Gdybym sprzedał teraz swoje auto i miałbym wolno lezące 25 tyś zł bez zastanowienia wybrałbym sie do salonu Dacii i kupił Nówkę MCV 0,9 TCe mozliwe że z LPG
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2018-01-03, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-03, 23:07   

KalmarAkbar napisał/a:
Cytat:
Jak weźmiesz ze sobą kupon ambasadora

Skąd wziąć kupon ambasadora i co to w ogóle jest? :D

Wszelkie kupony zniżkowe straciły ważność z końcem 2017r, więc temat ciut nieaktualny.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-01-03, 23:26   

KalmarAkbar napisał/a:
. Moja dziewczyna kupiła sobie niedawno Audi A4 1.9 TDI 131KM z 2006r.


Krajowy czy sprowadzany?.
Sprowadzany, to na pewno ze zlomu jak 99% spriwadzanych aut. Dane w/g moich statystyk. To co widze co jezdzi na lawetach do PL to tylko zlom lub wszystko 500+, bo kto ci sprzeda dobre auto.
Krajowy juz lepsza alternatywa ale tez trzeba uwazac .
Duster. Ja bym wziol. Kto naprawia budrzetowe auto? Blachy strasznie drogi, a zarobek rzaden. Problemy wygluszenia zalatwiasz za okolo 500- 1000 zl. Ja bym sie nie zastanawial.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-01-03, 23:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-04, 00:08   

11 a właściwie dwunastoletni Audi a Ty się martwisz że Dacia będzie paliła troszeczkę więcej benzyny... Myślę że suma sumarum Duster palący 10 l benzyny tak będzie Tańsze w utrzymaniu. Co z tego że samochód pali mniej o 50 czy 100 zł miesięcznie jak na pierwszej wizycie w serwisie zostawić 300 albo 500 zł. Za rok okaże że turbina do regeneracji albo dwumasa albo po prostu sprzęgło i 2000 poszły...
Miałem już kilka samochodów w wieku 8 i więcej lat i właśnie dlatego Kupiłem nowa Dacie. Może nie jest taniej ani bardziej komfortowo ale nie muszę się martwić o to że zepsuje mi się samochód i nie będę miał go Gdzie naprawić albo serwisant mnie oszuka i tak dalej
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-04, 08:02   

W 2.5 miesiąca zrobiłem swoim Dusterem 5200km, średnia spalania to wg komputera 7.9 litra.
W czym 60% to trasy (w większości autostrady) a reszta to miasto.
Generalnie na autostradzie przyjemnie jedzie się do 130 km/h potem słychać szum ale nie strasznie uciążliwy.

Mam porównanie z Mitsubishi ASX 1.6 2WD który jest o niebo głośniejszy od Dustera choć ma silnik tej samej pojemności (różnica chyba 2 koni) dlatego nie ma co płakać na słabe wyciszenie - uwierzcie mi i poczytajcie w necie :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-04, 08:23   

pixa napisał/a:
14-16 litrów PB przy 120 km/h? To chyba żart?


To na pewno żart :mrgreen: . Moja wersja z mniej oszczędnym starszym K4M na autostradzie przy prędkościach praktycznie maksymalnych dla Dustera (150-170 km/h) spaliła 16l/100 km ale LPG. Po zwolnienu z tej prędkości do 120km/h w aucie robi się cisza ;-) . Przy dość ścisłym trzymaniu się 120 km/h z boxem na dachu Duster spala około 12l/100km LPG. To dość ścisłe trzymanie prędkośći jest istotne bo przy 130 km/h silnik wchodzi w OL i zaczyna podlewać paliwa na bogato. Do 120 km/h (poza przyspieszaniem) pracuje w CL i ma optymalną mieszankę.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-04, 09:13   

KalmarAkbar, weź w takim razie Logan albo Sandero z znanym silnikiem 1.2.
To jest stara sprawdzona jednostka stosowana ze stajni Renault-a.
Bardzo dobrze współpracuje z LPG, będziesz miał auto nowe z 3 letnią gwarancją na mechanikę i 6 letnią gwarancją na blacharkę.
A jak Twojej dziewczynie w TDI padnie coś np. turbina czy dwumasa to będzie płakała, że pójdzie sporo kasy za naprawę... a Ty dalej będziesz jechał.. ;-)
Jeśli nie jesteś maniakiem sprintu spod świateł tylko używasz auta do bezpiecznego wożenia 4 liter z punktu A do punktu B to tylko Dacia.
Możesz wziąć Sandero Stepway to Ci będzie trochę przypominał Dustera (to już taki mini Duster). ;-)
Decyzja należy do Ciebie, a sprzedawcy zależy na sprzedaży TYLKO Dusterów....
Ja bym go opierdoliłbym, bo to jest Twoja kasa i Twój wybór auta, a sprzedawca ma prawo opowiedzieć o autach. Inaczej zrób antyreklamę tego salonu to wtedy zmienią nadstawienie do klienta.
Możesz wybrać inny salon, auto kupować w salonach w Polsce, a serwisować u siebie w ASO DACIA.
Wyślij do salonów maile z zapytaniami oferty sprzedaży i zobaczysz kto da lepszą ofertę, warto to zrobić. ;-)
Nasi koledzy z forum dobrze Ci radzą, bo już są użytkownikami aut tej marki i wiedzą co piszą...
Powodzenia.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
KalmarAkbar 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.2 60KM
Rocznik: 2000
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 8
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2018-01-04, 09:38   

Poza tym, że handlowiec "nie chciał" mi wyliczyć Logana, może dlatego że go nie mieli na stanie, więc też nie miałem jak się do niego "przymierzyć" to obsłużył mnie bardzo dobrze, powiedział wszystko o co pytałem i wcale nie namawiał na zakup. Może to taki chwyt ;)
Tak czy inaczej powiedział, że są dostępne już tylko 3 Dustery z LPG, jeden czarny Open oraz dwa w wersji Laureate (szary i biały), pierwszy za 53 000, kolejne za 62 000. Druga opcja delikatnie przekracza mój budżet. Tym bardziej, że trzeba doliczyć ubezpieczenie, koła zimowe (stoi na M+S = mud & sand?), dojazdówkę. I, że wszystkie trzeba sprowadzać "gdzieś z Polski". Wiem, że wchodzi nowy model DD i w ogóle DD jest rozchwytywana i zostały ostatnie sztuki ;) i trzeba się spieszyć i najlepiej już podjąć decyzję, tylko że słyszę to za każdym razem i w Skodzie i w Renault i w Dacii, za każdym razem jak jadę coś oglądać. A jeżdżę często ostatnio, bo kupowała moja mama teraz samochód i mój brat planuje zakup Megane. Dlatego nie bardzo mi się chce wierzyć w te "okazje" i ostatnie sztuki. Jedynie w Fordzie powiedziano wprost, że prawdziwe wyprzedaże zaczną się w lutym, ale też nie należy liczyć na wielkie rabaty .

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozostaje podjąć decyzję (pewnie Logan, albo jednak DD)

Ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie... Sprzedawca powiedział, żę nie mogę kupić DD w kredycie z tzw. ratą balonową (niskie raty <1000zł i po 4 latach wykup samochodu za pozostałe 30-40%). Na stronie Dacii w finansowaniu taka opcja widnieje, więc o co chodzi?
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-04, 10:12   

Kupując Dustera 3 miechy temu miałem poniższe opcje w RCI Banque:

1. Kredyt 50/50, 4x25
2. Normalne miesięczne raty w promocji (wybrałem tą opcję - bardzo niski koszt kredytu - całkowity koszt kredytu na 24 miesiące z ubezpieczeniem kredytu to 2800 złotych) do tego w promocji przy tej opcji kredytowej OC+AC+Assistance za 499 zł na rok w Allianz.
3. Raty to 200zł miesięcznie przez określony czas a z ostatnią ratą spłacasz pozostałość - to będzie chyba ta rata balonowa.

Popytaj się czy nie mają jakichś promocji ratalnych. Byłem w kilku salonach i nie wszystkie miały takie same warunki kredytowe.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-01-04, 10:42   

goswee napisał/a:
KalmarAkbar napisał/a:
Michał B24, Clio to przejściówka po mamie, jeździłem do tej pory Astrą 1.6 8v 75KM i tam dynamika mnie zadowalała, w Clio się mocno męczę, tym bardziej że nie ma LPG, więc nawet nie jeździ tanio ;)

marcinonline, a jak wrażenia z Twojego Rapida, bo zastanawiam się też nad nim w wersji 1.0 TSI 110KM?


Mam rapida, wiec jesli nie trzeba ci terenowki to rqpid jest spoko. Twardy, ale fajnie sie jezdzi dzieki temu,
Ja mam 1,4 tsi wiec rakieta, ale jezdzilem fabia 1,0 tsi 110 km z r 2017 i wrazenie jests spoko. Dol ma dobr, od 1500 obr sie zbiera, choc do 1,4 nie ma startu.
A DD jezdzilem tylko na testach, porownywanie tych samochodow nie ma sensu.

W trase rapid jest niezly, na pewno wyvodniejszy niz DD.
I bedzie malo palil, to masz jak w banku.
Skoda 1,4 na trasie lyka 6 jak bez szalenstw, 9 przy sredniej 160. 1,0 bedzie palil mniej.
160 dla rapida jest przyjemna predkoscia, 180 tez trzyma sie b. dobrze, mozna jechac bez strachu, przy 200 silnik juz ledwo zipie, ale samochod nadal nienwydaje sie nerwowy, DD takich predkosci nie osiaga i bylby raczej niebezpieczny :D

Nie jestem VAGiniarzem, skode mam od firmy, nie mialem wybory, prosilem o dustera, ale polityka firmy nie pozwolila na zakup nie-skody :D



Jakoś nie wierzęw co piszesz. Nie ma rapida 1.4 tsi, jeżdze rapidem od 2 lat.
Powyżej 150 jest głośno i słabo trzyma się drogi.
1.2 tsi na autostradzie powyżej 140 pali jak smok.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-04, 13:53   

Jest glosno, i pali jak smok, ale w jakim aucie z tego segmentu jest cicho?
Jadac 140 z Lodzi pod Wroclaw i spowrotem spala 3/4 baku.
Jadac 160-170 cala droge na S-ce paliwo sie konczy 50 km przed Lodzia.
Drogi trzyma sie dobrze, raz gonilem na 2 samochody tez do Wroclawia z mercedesem limuzynka.
Srednia z trasy z samej S8 wynosila 170 km/h. We wroclawiu w centrum mialem w baku kilka litrow powyzej rezerwy :D
Pasazer mial pelne potrtki, ja troche tez :D
Na zakretach na s8 nie schodzilem ponizej 150 za wyjatkiem jednego miejsca, bo za ostry zakret...
Po powrocie do pracy dostalem opr, bo gps wyslal BHP-owcowi 30 alertow za piracka jazde :P
Jedyna przypadlosc, to ze przy silnym wietrze tancuje po pasach od lewej do prawej, ale przypadlosc znika przy 160.
Duzo zalezy od opon, continentale sa akurat.
Na trase Rapida polecam.
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
Ostatnio zmieniony przez goswee 2018-01-04, 13:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-01-04, 15:59   

damiaszek napisał/a:
pixa napisał/a:
14-16 litrów PB przy 120 km/h? To chyba żart?
14-16 to mi palił mój francuski K4M w wersji 4x4 kiedy rozpędziłem go do 170 licznikowych km/h i jakiś czas utrzymywałem tą prędkość :mrgreen: 4x4 przy 120 km predkości stałej powinien palić koło 10-11
-na jakieś specjalne obniżki bym przy schodzącym z rynku modelu DD nie liczył, wielu decyduje się właśnie na aktualny model, bo jest prostszy i (w lepiej wyposażonych wersjach) na pewno tańszy, niż następca. Zaraz ktoś krzyknie, że nowy zaczyna się od 39.900 więc tyle samo. Ok, poczekajcie na bogate konfiguracje, na kołach 17 w standardzie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-01-04, 16:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
lukee88 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-08, 17:05   

W moim Dusterze przy powrocie z Tatr do wrocka (zimą), na zakopiance jak ruch pozwalał, ale raczej wolno, na A4 gaz w podłogę i próba utrzymania 140 wg GPSa to łyknął ok. 11 litrów benzyny na 100 km.
Przy 5 osobach i bagażniku wypchanym ciężkimi plecakami po dach.

spalanie rzędu 16 litrów to pokazuje tylko jako chwilowe, średnia zawsze wychodzi bardziej optymistycznie.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-20, 17:23   

Dar1962 napisał/a:
14-16 to mi palił mój francuski K4M w wersji 4x4 kiedy rozpędziłem go do 170 licznikowych km/h i jakiś czas utrzymywałem tą prędkość 4x4 przy 120 km predkości stałej powinien palić koło 10-11
-na jakieś specjalne obniżki bym przy schodzącym z rynku modelu DD nie liczył, wielu decyduje się właśnie na aktualny model, bo jest prostszy i (w lepiej wyposażonych wersjach) na pewno tańszy, niż następca. Zaraz ktoś krzyknie, że nowy zaczyna się od 39.900 więc tyle samo. Ok, poczekajcie na bogate konfiguracje, na kołach 17 w standardzie

Nowy Duster z silnikiem 1.6 SCe 115 4x4 w wersji Prestige czyli tej najwyższej z kołami 17" oraz automatyczną klimatyzacją ( dopłata około 1300zł) jedynie bez kamer 360* , karty otwierania bez kluczykowego i skórzanej tapicerki kosztuje około 66 000 zł więc nie jest źle.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne