Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2022-04-02, 23:19
Sandero / Logan z TCe90- wydajność ogrzewania
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-10, 08:45   

Fruxo napisał/a:
Co za baran wymyślił piszczenie przy 0C a wczoraj w nocy temp przechodziła z co minutę przez zero.
Rozwiń temat? W jakim modelu? Nic takiego nigdy nie zanotowałem...
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-10, 09:16   

Prawie wszystkie samochody z termometrem mają ostrzeżenie o gołoledzi tylko w sandero z 2017r te powiadomienie jest za każdym razem jak temp przechodzi przez 0 C czyli wczoraj z 50 razy.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-11-10, 09:54   

Fruxo napisał/a:
Prawie wszystkie samochody z termometrem mają ostrzeżenie o gołoledzi tylko w sandero z 2017r te powiadomienie jest za każdym razem jak temp przechodzi przez 0 C czyli wczoraj z 50 razy.


nic mi nie piszczało :-/ ale było juz ciut powyżej 0
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-10, 10:12   

U mnie jest delikatny pisk (30% tego jak przy pasach) i miga na ekranie symbol Cecyliusza
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-11-10, 10:59   

uno0 napisał/a:
eliks napisał/a:
Wystarczy że wyjdziesz z domu 5 minut wcześniej i odpalisz auto.o Poza tym taki styl wyżej opisany urąga wszystkim zasadom użytkowania auta z turbiną. Nie gniewaj się kolego ale taka jest prawda.


Po pierwsze nie użalam się tylko opisuję sprawność i wydajność układu w mojej ocenie
Po drugie...przepisy ruchu drogowego mówią jasno o zasadach postoju z włączonym silnikiem
po trzecie jakie zasadom urągam? wsiadam do auta odpalam czekam z minute i jadę . Nie przekraczam 2500 obrotów. Może czyścić szyby preparatem stop para? Nie włącząć klimy? Wybacz ale samochód i wyposażenie ma działać a nie ma jeszcze włączonych ogrzewania foteli. Tym bardziej że po kilku chwilach zmniejszam warunki ogrzewania i nawiewu. W samochodzie Opel z turbo tak zrobiłem już 180.000 km i nic mu się nie wydarzyło. Chyba, że chodzi ci o to że to jakiś gorszy fakt, że turbina chłodzona jest cieczą. Rozwiń temat. Pozdrawiam

Nie pisałem że się żalisz ale musisz przyjąć fakt, że startując rano i robiąc 8km autem gdzie włączasz na maksa nawiew (tak opisywałes) wysysasz ciepło które dostaje silnik i to działa jak należy, tyle że fizyki nie oszukasz.
Rozumiem że jesteś taki przepisowy z tą minutą na postoju i prędkości też nie przekraczasz. Ja na szczęście grzeje auto na własnej posesji, więc mandatu nie dostanę, przynajmniej za to.
_________________
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-10, 11:38   

Cytat:
Rozumiem że jesteś taki przepisowy z tą minutą na postoju i prędkości też nie przekraczasz. Ja na szczęście grzeje auto na własnej posesji, więc mandatu nie dostanę, przynajmniej za to.


i tu się mylisz bo nie ma znaczenia czy na własnej posesji czy pod blokiem, tylko nie słyszałem by ktokolwiek dostał taki mandat :-)
Ostatnio zmieniony przez chrom6 2021-11-10, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
  Wysłany: 2021-11-10, 11:38   

eliks napisał/a:
robiąc 8km autem gdzie włączasz na maksa nawiew (tak opisywałes) wysysasz ciepło które dostaje silnik i to działa jak należy, tyle że fizyki nie oszukasz.
Rozumiem że jesteś taki przepisowy z tą minutą na postoju i prędkości też nie przekraczasz. Ja na szczęście grzeje auto na własnej posesji, więc mandatu nie dostanę, przynajmniej za to.


jestem zdziwiony bo miałem wrażenie że użytkując tak samo samochody te z mniejszymi silnikami powinny rozgrzewać się szybciej. A tu zdziwienie :-)
Ponieważ parkuję pod blokiem staram się nie robić temu co sobie nie miłe. Z mocy prędkości wyrosłem....zakup 90 KM był świadomym wyborem kiedy nawet na autostradzie jadę max 125. Mnie już się nie śpieszy nigdzie. Pozdrawiam i życzę sobie łagodnej zimy.

Ps. przyznam się, że jak jest mróz i skrobie szyby to 2 minuty też zlecą :-) :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez uno0 2021-11-10, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-11-10, 11:42   

Cytat:
więc mandatu nie dostanę, przynajmniej za to.

Nie bądź taki pewny, gdyby wyegzekwować wszystkie przepisy z tym związane to nie jeden, ale ze 3 możesz dostać.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-11-10, 11:53   

Na swojej posesji nie dostanę, znaczy się próbować mogą. Uciążliwość, hałas, emisja, ale w każdym sądzie wygram. Na tej podstawie moge posadzić wszystkich z włączonymi agregatami prądotwórczymi czy pompami ciepła hałasującymi na mrozie. Poza tym Policja nie wejdzie mi na podwórko.
_________________
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-10, 12:58   

chrom6 napisał/a:
i tu się mylisz bo nie ma znaczenia czy na własnej posesji czy pod blokiem, tylko nie słyszałem by ktokolwiek dostał taki mandat :-)


Zasadniczo przepisy ruchu drogowego dotyczą tylko dróg publicznych, stref zamieszkania i stref ruchu (art. 1 ust. 1 pord), więc na własnej posesji mandatu za naruszenie art. 60 ust. 2 pkt 3 pord nie dostaniesz (inna sprawa, że ten zakaz dotyczy tylko obszaru zabudowanego -- zdarza się, że dom i podwórko są poza takowym).
 
jodlasty 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 100
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2022-01-10, 12:15   

A ja nie narzekam na ogrzewanie. Do pracy mam 3,5 km i pod pacą z nawiewów leci już powietrze powyżej 35C. Ogrzewanie ustawione na maksa, a zauważyliście, że jak pokrętło ustawi cię na krańcowe położenie, to coś się tam zamyka, coś tam słychać, że się przesuwa. Ciekawi mnie co się wtedy dzieje.
Ogólnie Sandero lepiej grzeje niż mój poprzednik, czyli Fiat Bravo 1,9 jTD.

W sumie ustawienie grzanie na maksa na niskich przebiegach mija się z celem, bo silnik jest strasznie nie dogrzany. Widzę to na programie, a temperaturę z kratek patrze sobie na termometrze. Różnica w temperaturze oleju do płynu chłodzącego to 10C
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-14, 10:55   

Black Dusty napisał/a:
Cytat:
więc mandatu nie dostanę, przynajmniej za to.

Nie bądź taki pewny, gdyby wyegzekwować wszystkie przepisy z tym związane to nie jeden, ale ze 3 możesz dostać.


Na własnej posesji to możesz i bez prawka lub najebany jeździć. To jest prywatny teren.
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-01-16, 09:38   

Od miesiąca podróżuję Sandero Stepway III, wcześniej przez 5 lat użytkowałem Stepway II i muszę przyznać, że jest kolosalna różnica w szybkości nagrzewania się kabiny. Byłem ogromnie zaskoczony gdy po przejechaniu 1-2km zacząłem czuć na rękach podmuchy ciepłego powietrza (przy temp. około 0C, auto stało po nocy). W poprzedniku trwało to co najmniej dwa razy dłużej. Dodam jeszcze tylko, że mam klimatronik.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-01-16, 09:56   

[quote="franius"]
Black Dusty napisał/a:
Cytat:


Na własnej posesji to możesz i bez prawka lub najebany jeździć. To jest prywatny teren.


trzeba jedynie uważać czy nie ma tam ruchu innych pojazdów: https://lubliniec.info/artykul/10836/czy-jezdzac-po-terenie-prywatnym-po-pijanemu-popelniam-przestepstwolink
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne