Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
szkoda całkowita - jak się nie dać ubezpieczycielowi
Autor Wiadomość
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-30, 17:20   szkoda całkowita - jak się nie dać ubezpieczycielowi

Poczytałem forum, poczytałem Internet i dalej jestem głupi. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie.
W grudniu w tył mojego logana uderzył inny samochód. Klasyczne najechanie, policja, sprawca przyjął mandat. Siła uderzenia nie była duża, szkody też relatywnie niewielkie.
Zgłosiłem szkodę w PZU, w którym sprawca ma oc. Wybrałem sposób naprawy bezgotówkowy (nie wiem, jak to się fachowo nazywa) - w sensie, że odstawiłem samochód do aso i wskazałem je jako podmiot uprawniony do odbioru odszkodowania po naprawie. Dziś pracownik aso poinformował mnie, że ubezpieczyciel chce wykonać dodatkowe oględziny i jego zdaniem wszystko zmierza w kierunku szkody całkowitej.
Uszkodzenia mają charakter wyłącznie blacharski. Samochód przez ponad miesiąc (od wypadku do wstawienia do naprawy) był normalnie użytkowany. Jego wartość z polisy (zawieranej dwa tygodnie przed zdarzeniem) to ok. 9000 zł i tu pewnie będą kombinować, by tak nadąć koszty naprawy, aby tę wartość przekroczyć.
Ponieważ jestem już duży i wiem, że ubezpieczyciele nie są po to, by uczciwie wypłacać odszkodowania, tylko po to, by dymać poszkodowanych na ile się da, potrzebuję rad: jak się nie dać, na co zwracać uwagę i jak postępować.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-30, 19:27   

Z OC sprawcy ubezpieczciel ma przywrócić auto do stanu przed szkodą jeśli ma to uzasadnienie ekonomiczne ( czyli nie przekraczy wartości auta z dniavszkody ) W praktyce jeśli koszt naprawy wynosi ok.80% wartości auta to jest już szkoda całkowita.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-01-30, 23:04   Re: szkoda całkowita - jak się nie dać ubezpieczycielowi

Martens napisał/a:
odstawiłem samochód do aso i wskazałem je jako podmiot uprawniony do odbioru odszkodowania po naprawie. Dziś pracownik aso poinformował mnie, że ubezpieczyciel chce wykonać dodatkowe oględziny i jego zdaniem wszystko zmierza w kierunku szkody całkowitej.
Jego wartość z polisy (zawieranej dwa tygodnie przed zdarzeniem) to ok. 9000 zł i tu pewnie będą kombinować.

Jeżeli auto jest warte 9 tys. zł, to naprawa z OC nie może przekroczyć tej wartości (jeżeli będzie wyższa, to zakwalifikują ją jako szkodę całkowitą). Teraz wszystko zależy jak będą liczyć koszty naprawy (części i robocizna). Jeżeli kosztorys naprawy z ASO przekroczy tą kwotę, to można ją przeprowadzić o wiele taniej w niezależnym warsztacie (np. odwołać się od decyzji ubezpieczyciela o szkodzie całkowitej i wskazać inny warsztat wraz z nową wyceną naprawy).
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-30, 23:30   

BogdanK, dziękuję za pierwszą merytoryczną odpowiedź i sensowną podpowiedź.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-01-31, 06:45   

Może warto pomyśleć o gotówce? Znaleźć warsztat, który zrobi to tanio i dobrze i się cieszyć.
Z drugiej strony warto się odwołać, nawet tak dla zasady. Znajoma się odwołała przez przypadek - myślała, że to z czegoś innego wycena i dostała + 10% - (ubezpieczyciel też PZU).

Jeśli coś przy aucie robiłeś (naprawiałeś, wyposażałeś), to możesz podnieść, że auto było więcej warte niż przeciętny samochód.
_________________
Moja galeria
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-31, 08:29   

michele napisał/a:
Znaleźć warsztat, który zrobi to tanio i dobrze

Nie ma takich. Można zrobić albo tanio, albo dobrze ;-)
Oczywiście, prywatny blacharz zrobi zauważalnie taniej niż aso, ale czy równie dobrze? Loteria.
Nie wchodząc w szczegóły dość obfitej korespondencji i dotychczasowych rozmów między aso a zu, a także w "szepnięcia" człowieka z aso, za kwotę, która ewentualnie wchodzi w grę, nie ma szans na porządną naprawę.
Na razie czekam. Wolę się jednak uzbroić w wiedzę na wypadek niekorzystnego obrotu sprawy.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-31, 08:57   

Martens, jak widać z awatara, że masz Logana MCV z 2008 roku, więc obecna wartość tego auta jest na granicy 9 tys. zł. Zobacz np. na tym portalu.
Dlatego tylko kombinują, by przekroczyć tę magiczną kwotę i tyle.
W tym przypadku niekorzystnej sytuacji warto się odwołać do tego, tak jak pisał kol. michele.
Powodzenia w załatwieniu pozytywnej sprawy. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2018-01-31, 10:00   

Z OC mają obowiązek naprawić do 100% wartości auta, powyżej tego szkoda całkowita. W przypadku AC szkoda całkowita jest najczęściej od 70%.

Jeśli kosztorys ASO przekracza 100% wartości auta, to odwołać się dla zasady, wziąć przyznaną kasę i naprawić poza ASO. ASO to ceny czasami 400% wyższe niż u nieautoryzowanego blacharza.

Przykład z życia - wycena naprawy blacharsko-lakierniczej w ASO 23.000 zł, poza ASO u porządnego lakiernika 7.000.
Ostatnio zmieniony przez pixa 2018-01-31, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-31, 12:27   

route2000 napisał/a:
Martens, jak widać z awatara, że masz Logana MCV z 2008 roku, więc obecna wartość tego auta jest na granicy 9 tys. zł. Zobacz np. na tym portalu.
Dlatego tylko kombinują, by przekroczyć tę magiczną kwotę i tyle.

Wiem. Napisałem to w pierwszym poście.
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2018-01-31, 13:20   

Szkodę całkowitą można orzec w przypadku, gdy koszt naprawy przekracza 100% wartości auta przed zdarzeniem (to z OC sprawcy) Przy szkodach likwidowanych z AC "całkę" orzeka się już przy 70% wartości auta w dniu zdarzenia. Taka forma likwidacji jest dla ubezpieczyciela korzystna, bo poszkodowanemu wypłacana jest różnica pomiędzy wartością auta przed szkodą, a wartością wraku. Orzeczenie szkody całkowitej nie jest tożsame z koniecznością złomowania pojazdu. Można go naprawiać, ale do jego wartości przed zdarzeniem.
Gdybyś napisał w pierwszym poście, jakie masz zamiary co do auta, było by znacznie łatwiej. Jeśli zależy ci na naprawie i dalszym korzystaniu z auta, to raczej źle wybrałeś decydując się na ASO. Po pierwsze, większość prac wykonują tam uczniowie i praktykanci, co odbija się na jakości usług. Poważniejsze prace zwykle zlecane są podwykonawcom, a większość kasy zabierają dla siebie.
Fakt, że ubezpieczyciel chce dokonać drugich oględzin, należy tłumaczyć tym, że ASO znalazło i zgłosiło dodatkowe, dotąd nie ujawnione uszkodzenia, które wymagają uwzględnienia w kalkulacji kosztów naprawy. Jest także inna możliwość. Kosztorys ASO (oni zawsze robią własny), tak dalece odbiega cenowo, od tego zrobionego przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela, że ten postanowił zweryfikować wycenę ASO.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-31, 16:09   

Zamierzam nadal jeździć tym samochodem, ponieważ jego stan jest dobry.
Wybrana przez mnie ASO cieszy się dobra opinią, także moją, ponieważ już raz likwidowałem w niej szkodę a także wykonywałem naprawę blacharską w ramach gwarancji.
Ostatnio zmieniony przez Martens 2018-01-31, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-01-31, 20:28   

Martens napisał/a:
Zamierzam nadal jeździć tym samochodem, ponieważ jego stan jest dobry.
Wybrana przez mnie ASO cieszy się dobra opinią, także moją, ponieważ już raz likwidowałem w niej szkodę a także wykonywałem naprawę blacharską w ramach gwarancji.

To znajdź dobry warsztat - ceny napraw w ASO są kilkukrotnie wyższe niż gdzie indziej - używają części określanych przez nich jako "oryginalne" w większości są to przepakowane przez producenta części niezależnych producentów - żadna firma nie produkuje wszystkich części.
Podam przykład - co prawda nie część blacharska, ale zasada jest ta sama - spalił mi się silnik od nawiewu w Renault Lagunie, w ASO zaproponowali nowy za 1600 pln, po wyjęciu z pudełka z napisem "original by Renault" okazało się że na części jest naklejka producenta, włoskiej specjalistycznej firmy, ta sama część w pudełku tej firmy kosztowała trochę ponad 500pln.
Naprawa poza ASO w dobrym warsztacie będzie 3 x tańsza, w kiepskim - 10x ( ale tego nie polecam)
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-01-31, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-31, 21:32   

wuju napisał/a:
Z OC sprawcy ubezpieczciel ma przywrócić auto do stanu przed szkodą jeśli ma to uzasadnienie ekonomiczne ( czyli nie przekraczy wartości auta z dniavszkody ) W praktyce jeśli koszt naprawy wynosi ok.80% wartości auta to jest już szkoda całkowita.

G...o prawda.
Z OC sprawcy mają wypłacić i 100% wartości auta. Jeśli naprawa przekracza wartość auta to i tak należy Ci się wypłata w wysokości wartości auta przed zdarzeniem.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2018-01-31, 21:35   

Z OC naprawiają do 100% wartości. Potem niestety dostajesz kasę na zasadzie wartość pojazdu przed kolizją minus wartość wraku.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-01-31, 21:53   

A zaznaczyć trzeba że różni ubezpieczyciele różnie traktują auta i ich "nowość". PZU i Allianz dają standardowo 6 miesięcy ale z opcją rozszerzenia do roku. Czyl;li auto które zarejestrowane 364dni temu może być traktowane jako nowe.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-01, 08:24   

pixa napisał/a:
Z OC naprawiają do 100% wartości. Potem niestety dostajesz kasę na zasadzie wartość pojazdu przed kolizją minus wartość wraku.


Owszem, ale mają Ci wskazać kto kupi za tą cenę ten wrak.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
p_a_m 


Marka: Hyundai I30 CW
Model: Dacia Lodgy
Silnik: 1.6 crdi 115, 1.5 dci 110
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2018-02-01, 23:15   

4 lata temu siostra żony miała szkodę całkowitą w PZU (koszt naprawy wg wyceny rzeczoznawcy PZU przekraczał wartośc auta) - szkoda była z AC więc nie wiem czy takie same zasady mają z OC i czy przez ten czas się nie pozmieniało. Auto było ubezpieczone na ok. 10 tys., więc podobnie. PZU wystawiło wrak na jakąś swoją aukcję "wraków" - suma uzyskana za wrak + część wypłacona przez PZU wyszło lekko powyżej 10 tys. Na wystawienie auta na aukcję PZU musiała wyrazić zgodę. W przeciwnym wypadku otrzymywała kwotę przyznaną przez PZU i auto.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2018-02-02, 09:53   

Zasady nie są takie same - z OC powyżej 100% wartości to jest szkoda całkowita, z AC wg umowy (najczęściej powyżej 70%).
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2021-09-10, 21:35   

Odkopię temat i pochwalę się, jak to mój samochód został wrakiem :mrgreen:

Niedawno przez moją okolicę przeszedł grad, dach i maska uległy lekkim wgniotkom, a nawet stłukł się wkład jednego lusterka. Zgłosiłem szkodę z AC do PZU (mam ubezpieczenie zniżek), przyjechał rzeczoznawca, orzekł szybko szkodę całkowitą:

> wartość pojazdu przed szkodą 8000zł (oczywiście znalezienie takiego egzemplarza, tj. 115tys przebiegu, 2010, diesel 85KM jest równie prawdopodobne jak teleportacja elektronu przez ołowianą ścianę, ale święte katalogi jak zawsze mają rację)

> 70% wartości pojazdu = 5600zł

> koszt naprawy, zupełnym przypadkiem, 5800zł :-D

= szkoda całkowita

> wartość pojazdu uszkodzonego 4200zł

= odszkodowanie 8000 - 4200 = 3800 zł

Nie spodziewałem się w sumie niczego innego po tej bandyckiej instytucji, ale zastanawiam się jeszcze, czy warto się odwoływać? To chyba wymagałoby wynajęcia rzeczoznawcy do korekty wartości auta...

Tymczasem chyba czas zlikwidować AC na tej pojazd, osiągnął już wartość zbyt nędzną dla ubezpieczycieli...
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2021-09-10, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-11, 01:48   

Marmach napisał/a:
chyba czas zlikwidować AC na tej pojazd

Alternatywnie - znaleźć takie AC, którego OWU umożliwia wybór sposobu naprawy, a nie zmusza do wyliczania jego kosztu na podstawie cen w ASO...
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-09-11, 07:00   

Marmach napisał/a:
zastanawiam się jeszcze, czy warto się odwoływać? To chyba wymagałoby wynajęcia rzeczoznawcy do korekty wartości auta...

Odwołanie owszem, może okazać się skuteczne w przypadku, gdy ubezpieczyciel zaniżył wartość bazową pojazdu, poprzez nieuwzględnienie niektórych elementów wyposażenia. Spotkałem się już (kiedyś) z wyceną, gdzie przedmiotem szkody była Nubira z silnikiem 2 l, a ubezpieczyciel policzył wartość Lanosa w najuboższej wersji. Obecnie ubezpieczyciele korzystają z bazy danych info ekspert (skarbówka także). Jest to program określający wartość pojazdu w zależności od jego marki i modelu, roku produkcji, wyposażenia i stanu technicznego (wystarczy wprowadzić nr VIN), tak więc zlecenie wyceny niezależnemu rzeczoznawcy niczego tu raczej nie zmieni - chyba, że ubezpieczyciel zastosował jakieś niedozwolone lub nieuzasadnione korekty.
laisar napisał/a:
Alternatywnie - znaleźć takie AC, którego OWU umożliwia wybór sposobu naprawy, a nie zmusza do wyliczania jego kosztu na podstawie cen w ASO...

Żaden zapis umowy AC nie może zmuszać do naprawy w ASO, czy po cenach ASO. Byłby to zapis abuzywny (niedozwolony). O ile nie mamy do czynienia z najtańszym pakietem AC - wariant kosztorysowy (gdzie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie wedle własnego uznania /wyliczenia kosztów naprawy z użyciem zamienników i stawek rbg stosowanych przez ich warsztaty partnerskie/). W każdym innym przypadku poszkodowany ma prawo wybrać zarówno warsztat, formę rozliczenia, jak i sposób naprawy (o ile jest zgodny z technologią producenta pojazdu).
Marmach napisał/a:
zastanawiam się jeszcze

Moim zdaniem, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Ciebie jest naprawa auta w wybranym przez siebie warsztacie, bo ubezpieczyciel musi zrekompensować koszt naprawy pojazdu, o ile ten nie przekroczy wartości auta przed szkodą. Zatem (o ile masz umowę AC z innym wariantem niż wspomniany kosztorysowy) - w Twoim przypadku - przedstawiając ubezpieczycielowi fakturę za naprawę na kwotę mniejszą, niż 5600 zł, ubezpieczyciel musi to zapłacić.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2021-09-11, 18:10   

laisar napisał/a:
Alternatywnie - znaleźć takie AC, którego OWU umożliwia wybór sposobu naprawy,

Na razie wypowiedziałem AC. Dopóki nie naprawię samochodu, a szczerze mówiąc nie mam na to czasu, posiadanie polisy mija się z celem, bo i tak nic z niej nie uzyskam w razie wypadku.

hak64 napisał/a:
Moim zdaniem, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Ciebie jest naprawa auta w wybranym przez siebie warsztacie

Chciałem naprawić bezgotówkowo w warsztacie sieci PZU, ale Pan w warsztacie z niezwykłym "entuzjazmem" stwierdził, że to bez sensu, bo i tak wyjdzie szkoda całkowite i że sugeruje mi sobie pójść, wziąć pieniądze ze szkody i sprzedać samochód.
Jestem przekonany, że uszkodzenia naprawiłbym poniżej ustalonej przez PZU kwoty... tylko nie jestem pewien, czy w warsztacie, który wystawia faktury :-D

hak64 napisał/a:
O ile nie mamy do czynienia z najtańszym pakietem AC - wariant kosztorysowy (gdzie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie wedle własnego uznania /wyliczenia kosztów naprawy z użyciem zamienników i stawek rbg stosowanych przez ich warsztaty partnerskie/).

Na pewno miałem wykupiony już od paru lat wariant "Optymalny" z racji wieku samochodu, aczkolwiek przyznam się, że poza założeniem, że naprawa samochodu odbywa się wtedy na zamiennikach (co i tak w tej sytuacji nie ma zastosowania), nie jestem świadom ewentualnych pułapek...
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2021-09-11, 19:33   

Zadzwoń sobie tutaj: https://www.cylex-polska....h-10927802.html
Mi gość za darmo przeanalizował kosztorys i po stwierdzeniu że się opłaca zrobił mi wycenę ;)
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-09-11, 20:12   

keisyzrk napisał/a:
Mi gość za darmo przeanalizował kosztorys i po stwierdzeniu że się opłaca zrobił mi wycenę ;)

Analizę kosztorysu też robię za darmo. Problem w tym, że kolega Marmach się nim nie pochwalił. Niezależna wycena szkody to odrębne zagadnienie, bo przy szkodzie całkowitej, w dodatku likwidowanej z AC, rzeczoznawca ma niewielkie pole do popisu (warunki likwidacji szkody dyktuje ubezpieczyciel stosownymi /korzystnymi dla siebie/ zapisami w umowie).
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-11, 23:38   

hak64 napisał/a:
Żaden zapis umowy AC nie może zmuszać do naprawy w ASO, czy po cenach ASO. Byłby to zapis abuzywny (niedozwolony)

Czyli Allianz onegdaj po prostu mnie bezczelnie oszukał, wciskając właśnie taki zapis do "dilerskiego" pakietu, który miałem od nowości?

http://www.daciaklub.pl/f...1620911#1620911
laisar napisał/a:
zapis w umowie ubezpieczeniowej nie pozwala przy sprawdzaniu czy nastąpiła szkoda całkowita na kosztorys inny niż z ASO
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne