Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marek1603
2018-02-04, 11:18
Problemy CAV-a z Dacią.
Autor Wiadomość
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-16, 00:07   

kochelet1 napisał/a:
Ciekawe czy typowe usterki w pojazdach Kia również przekreślą kolejny koncern? Dla tego Pana nawet koń miał bywady bo słychać stuki z zawieszenia (KOPYT)


Kolejny nic nie wnoszący post kolegi kochelet1. Tak trzymać.

Jeszcze dwie rzeczy muszę podać.
1. Problemy z przełączaniem się na gaz (na forum były i u Nawrota widziałem, jak ktoś zgłaszał). No jak można przy takim nasileniu problemu zrzucać winę na brudny gaz cały czas? Inne marki na tym samym gazie jeżdżą. Ja mam bez LPG, ale nie dziwię się, że ludziom puszczają nerwy.
2. Banalna i prosta jak drut rzecz: lusterko wsteczne. Wydawałoby się, że już w tym nie można nic spieprzyć. A jednak... W swojej lodgy, gdy chcę pochylić lusterko tym dynksem wystającym, aby nie oślepiało mnie auto jadące za mną, przestaję widzieć całą szybę, a zaczynam pół szyby tylnej i pół kanapy. Skok lusterka po przestawieniu dynksa jest źle dobrany. I tak jest we wszystkich lodgy, nawet tych, co stoją w salonach teraz. Jak tylko się skończy gwarancja, zmienię lusterko na inne, bo mimo wszystko często z tej funkcji korzystam.
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2018-02-16, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 00:29   

Dracid napisał/a:
lusterko wsteczne. Wydawałoby się, że już w tym nie można nic spieprzyć. A jednak... W swojej lodgy, gdy chcę pochylić lusterko tym dynksem wystającym, aby nie oślepiało mnie auto jadące za mną, przestaję widzieć całą szybę, a zaczynam pół szyby tylnej i pół kanapy. Skok lusterka po przestawieniu dynksa jest źle dobrany. I tak jest we wszystkich lodgy, nawet tych, co stoją w salonach teraz. Jak tylko się skończy gwarancja, zmienię lusterko na inne, bo mimo wszystko często z tej funkcji korzystam.


Żeby zmienić lusterko wsteczne nie musisz czekać do końca gwarancji - jeśli je zmienisz teraz to stracisz gwarancję wyłącznie na to lusterko które wymontowałeś ale skoro je wymontowałeś to gwarancja na nie nie jest Ci potrzebna :) .

Ale po opisie tego jak używasz lusterka zauważyłem że nim nieprawidłowo operujesz - i dlatego właśnie masz problem. Ustawiasz w ciągu dnia w taki sposób aby "dings" był ustawiony od siebie .
W nicy pociągasz dinks do siebie . Wtedy wszystko będzie ok .
RTFM
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-16, 07:14   

Próbowałem już dawno w obie strony - efekt niedopasowania ten sam. :(
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 08:16   

Dracid napisał/a:
Próbowałem już dawno w obie strony - efekt niedopasowania ten sam. :(

Potwierdzam ten sam efekt w Sandero. Kierunek pochylenia nie wpływa na problem, bo chodzi tu o całkowity skok pochylenia a ten jest w obie strony jednakowy- albo widać tylne siedzenie, albo podsufitkę. :shock: Pierwszy raz jako kierowca (od lat 80-tych) spotykam się z niewłaściwym działaniem tej funkcji... na szczęście niezwykle rzadko z tego korzystam.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-16, 08:47   

CAV
cyt "Już wklejałem zdjęcie, które mówi wszystko o tym jak bardzo oszukany jest Duster (na szerokość), na co niektórzy się łapią, znając inne samochody tylko z danych na papierze, ale dla tych którzy bardzo nie chcieli go widzieć, mogę powtórzyć:[/quote] "

jest roznica i zawsze bedzie... w szerokosci jakosci itd.. jak pisałem wcześniej bazowy Duster 40 tys bazowa Kia 76 tys róznica36 tys . a to robi kolosalną róznicę ;)

to tak jak byś porównał mieszkanie w bloku za 300 tys do domku jedno rodzinnego za 600 tys ;)
albo tel my phone do samsunga ;)

cyt "Porównywałem interesujące mnie, podobnie (czyli jakkolwiek) wyposażone wersje.
Tj. Dustera z dieslem w wersji Prestige i Sportage z dieslem w najtańszej możliwej wersji. "

duster prestige 68,900 sportage 93,000 róznica jest mniejsza ale nadal jest to 24,100
nie uwzgledniam rabatow bo to kazdy inaczej negocjuje.. ale nadal serwis auta będzie sporo drozszy , to jest takie porównie, ale najwazniejsze ze Ty jestes zadowolony ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2018-02-16, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-16, 09:00   

Cav napisał/a:


Już wklejałem zdjęcie, które mówi wszystko o tym jak bardzo oszukany jest Duster (na szerokość), na co niektórzy się łapią, znając inne samochody tylko z danych na papierze, ale dla tych którzy bardzo nie chcieli go widzieć, mogę powtórzyć:


Ale gdzie tu oszustwo, wymiary auta i zewnętrzne i wewnętrzne po pierwsze są dostępne w katalogu, po drugie to najłatwiejsza rzecz to zweryfikowania przed zakupem - choćby podczas jazdy próbnej, żaden sprzedawca nie odmówi Ci możliwości pomierzenia auta. Oczywiście nie można zapomnieć o swojej lodówce turystycznej jak się idzie na taką jazdę :-P (o ile to istotne dla nabywcy).
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-16, 17:30   

Duster to największy z małych SUVów. Tyle w temacie rozmiarów.
Lusterko źle się przestawia - rozumiem, że za dużo - w maluchu czy polonezie, gdy do głowy by mi nie przyszło tego reklamować (TTTM) - wkleiłem kawałek grubej taśmy klejącej na ten dzyndzel - to go pogrubiło i zarazem ograniczyło jego skok, tak, że obrazy się zgrały.
Życie jest za krótkie, żeby czytać CAVa.
:-D :-D :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 20:51   

funyo napisał/a:
Cav - a z jakimi konkretnie częściami w zawieszeniu był problem w Twoim samochodzie? Przecież ta konstrukcja pamięta Clio II...


Może właśnie na tym polega problem.
Duster 4WD pewnie jest o połowę cięższy.....

Właśnie nie wiadomo jakie konkretnie części się psuły, wymienili pół zawieszenia i nic.
Ja obstawiałem maglownicę, bo gdy kiedyś miałem popsutą w poprzednim aucie, dawała identyczne rezultaty.
Ale serwis wiedział swoje, co prawda dwa razy maglownicę wymienili, ale nic to nie dało.

funyo napisał/a:

A co do cewek - trzeba było poprosić w serwisie o wstawienie Boscha, one były montowane zamiennie nawet na pierwszym montażu.


Prosiłem, ale mówili że nic innego poza Sagemem nie mogli.
Ale to było ponad 10 lat temu.
Wtedy na rynku były Sagemy, Denso i Beru.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 20:54   

wieza napisał/a:
bazowy Duster 40 tys bazowa Kia 76 tys róznica36 tys . a to robi kolosalną róznicę ;)


Nie robi żadnej, bo poza demagogią, nie ma żadnej wartości porównawczej.
Porównywalne wersje ceną różnią się ceną o 10%.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 20:55   

damiaszek napisał/a:
Cav napisał/a:


Już wklejałem zdjęcie, które mówi wszystko o tym jak bardzo oszukany jest Duster (na szerokość), na co niektórzy się łapią, znając inne samochody tylko z danych na papierze, ale dla tych którzy bardzo nie chcieli go widzieć, mogę powtórzyć:


Ale gdzie tu oszustwo,


No oszukują biednych zwolenników Dacii, którzy są święcie przekonani, że skoro z papierów wynika, że auta są zbliżone, to tak jest naprawdę.
A potem pytają, czemu niby zwykły kompaktowy suv ma być większy od Dustera, na jakiej podstawie ktoś tak sądzi....
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 22:12   

Cav napisał/a:
Nie robi żadnej, bo poza demagogią, nie ma żadnej wartości porównawczej.
Porównywalne wersje ceną różnią się ceną o 10%.

W taki razie jeszcze raz Cię poproszę o rzetelne porównanie cenowe ( i znalezieniu różnicy w cenie ) dowolnie wybranej przez Ciebie wersji wyposażeniowej DD oraz Sportage przy dwóch parametrach: napędu 4x4 i silnika diesla .
Nie porównuj wersji 4x2 które nie nadają się do niczego więcej niż do jazdy po bulwarach i ewentualnym pokonywaniu wyższych niż standardowe krawężników - a ich zakup z zasady jest powodowany chęcią poprawienia ego nabywcy oraz sztucznego wydłużenia (sam wiesz czego)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 22:20   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie robi żadnej, bo poza demagogią, nie ma żadnej wartości porównawczej.
Porównywalne wersje ceną różnią się ceną o 10%.

W taki razie jeszcze raz Cię poproszę o rzetelne porównanie cenowe ( i znalezieniu różnicy w cenie ) dowolnie wybranej przez Ciebie wersji wyposażeniowej DD oraz Sportage przy dwóch parametrach: napędu 4x4 i silnika diesla


Dobrze wiesz, że nie ma takiej możliwości, bo:
1. Dacia nie oferuje silnika odpowiadającego temu, z którym Kia łączy napęd 4x4
2. Kia nie oferuje napędu 4x4 z podstawowymi silnikami, które można by porównać z topowymi silnikami Dacii

Pozostaje porównanie najbardziej zbliżonych modeli, czyli wersji 4x2 z silnikiem diesla (w przypadku Kii w najsłabszej wersji).
A to porównanie robiłem gdy kupowałem Dustera, różnica była rzędu 10%.
Podobnie zresztą było z silnikiem benzynowym.

Pisałem o tym wielokrotnie i nie musisz z uporem maniaka do tego wracać, nie ma takich wersji które Ty uparłeś się porównać i już.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-16, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-02-16, 22:33   

Okeeeeej.
Najsłabsze i najbiedniejsze dieslowskie Sportage 4x2 = 93000zł
Porównywalny Duster Prestige 1.5 4x2 = 69000zł

93/69=1,35
No faktycznie, 10% jak nic... :roll:
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-16, 22:47   

Cav napisał/a:

Pisałem o tym wielokrotnie i nie musisz z uporem maniaka do tego wracać, nie ma takich wersji które Ty uparłeś się porównać i już.

Dokłądnie tak jak Ty twierdzisz niezgodnie z prawda że róznicacenowa pomiędzy DD a Sportage wynosi 10% i bez przerwy to powtarzasz.
Jeśli chcesz porównać rzetelnie to porównaj jabłko do jabłka a nie arbuza z maliną .
Już Ci wiele osób napisało że popełniłeś błąd zakupując DD bo nie potrzebowałeś samochodu o takich a nie innych parametrach. Może zbyt krótko jeździłeś nim na jazdach próbnych? Może za mało czasu spędziłeś w salonie przymierzając się do samochodu?
A może sprzedawca Dacii miał taki dar że Cię namówił mimo że nie potrzebowałeś takiego samochodu.
Bo na razie jedyne co robisz to uprawiasz marketing wmawiając wszem i wobec że Kia jest tylko o 10 % droższa od Dacii i wszyscy popełniamy błąd że kupiliśmy samochody tej marki.
Że normalny człowiek po kilkuletnim posiadaniu Dacii więcej jej już nie kupi.
No widzisz ja jednak kupiłem Dustera świadom jego wad a pół roku temu kupiłem następną Dacię - Sandero .
Tak jakby zaprzeczyłem Twoim twierdzeniom o tym że nikt kto posiadał Dacię już jej nie kupi takiego złomu?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-16, 22:54   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Pisałem o tym wielokrotnie i nie musisz z uporem maniaka do tego wracać, nie ma takich wersji które Ty uparłeś się porównać i już.

Dokłądnie tak jak Ty twierdzisz niezgodnie z prawda że róznicacenowa pomiędzy DD a Sportage wynosi 10% i bez przerwy to powtarzasz.
Jeśli chcesz porównać rzetelnie to porównaj jabłko do jabłka a nie arbuza z maliną .


No właśnie to robię i z tego porównania wychodzi 10%.
To Ty chcesz koniecznie porównać jabłko z malinami, żeby tylko wyszła demagogiczna nieprawda, za to mile widziana przez daciobałwochwalców.

Owszem, oferowanie 4WD z małym silnikami to miła zaleta Dacii, jedna z niewielu, ale nie jest tak że automagicznie zmienia ona ceny.
Nie zmienia, tylko po prostu uniemożliwia porównanie wersji nie występujących jednocześnie w porównywanych markach.

Tak jak nie ma z czym porównać Daci za 39 900, tak nie ma z czym porównać Kii za 150 tys.
Ale te modele za 65-90 tys już porównać można i z nich wychodzi ta prawidłowość o której piszę.
Kia jest droższa, ale niewiele.
Dużo mniej niż faktyczna różnica w samych samochodach, ich gabarytach, wykończeniu, solidności, awaryjności itd
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-16, 23:23   

Cav napisał/a:
Ale te modele za 65-90 tys już porównać można i z nich wychodzi ta prawidłowość o której piszę.
Kia jest droższa, ale niewiele.


hmm czytam , i musze zadac pytanie czym sie sugerujesz porównując dizla dustera do bezyny kia bo na pewno nie spalaniem bo wiadoma sprawa, to tak jak ja bym porównywał LODGY do Kia Carens
dci 62,400zł do benzyny 80.000zł ale według Twojej filozofii powinienem porónac do silnika bezynowego czyli 70.000zł i w tym wypadku zgodzę się z tobą ze wychodzi tylko 10% . ( nie mówimy tu o róznicy w spalaniu, kosztach serwisu, ubezpieczenia - co w sumie np. na obszarze 5 lat da już jakąś niezłą okrągłą sumkę :)
Ale na litość pierwszy raz słyszę i nigdzie tego nie słyszałem ze sie tak porównuje auta w żadnym programie motoryzacyjnym :) ani od zadnego człowieka :) dzila do bęzyny i droższą wersję do bazowej ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2018-02-16, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-02-16, 23:28   

Cav oidp kupił Dustera BEZ jazdy próbnej.
A Kię kupił używkę, pewnie dołożył tylko 10%do ceny nowej DD. :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 04:52   

wieza napisał/a:
Cav napisał/a:
Ale te modele za 65-90 tys już porównać można i z nich wychodzi ta prawidłowość o której piszę.
Kia jest droższa, ale niewiele.


hmm czytam , i musze zadac pytanie czym sie sugerujesz porównując dizla dustera do bezyny kia


A kto Ci takich rzeczy naopowiadał?
Dustera miałem diesla i Sportage mam diesla, więc o ich porównaniu mówię.

Ale użytkowałem też jakiś czas Dustera 1.2 tce i pomijając inny napęd, to na trasie palił mniej niż mój diesel, więc tak czy tak, różnica była tylko w mieście.

HINT:
Cały czas piszę o realnych cenach zakupowych, a nie o tym co wynika z gołych cenników.
Tyle że żeby to zrobić, nie wystarczy Ci zajrzeć sobie w cennik w necie, więc takie Twoje próby są z góry skazane na niepowodzenie.
To dokładnie tak samo, jak porównanie gabarytów tych aut, patrząc na ich katalogowe wymiary.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2018-02-17, 04:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-02-17, 09:26   

Cav napisał/a:
Cały czas piszę o realnych cenach zakupowych, a nie o tym co wynika z gołych cenników.


duster 68,900zł
sportage 93,000zł
róznica 24,100zł
lecimy dalej
powiedzaiłeś ze 10% róznicy
czyli za sportaga zapłaciłeś 75790 zł to jest 10% różnicy :) rabat na Sportaga dostałeś 17,210zł w takim razie zwracam honor i zdradż mi jak wynegocjować takie warunki :)

chyba ze porównujesz najwyższą wersję dustera do najniższej wersji sportage 75,400 do 93,000zł róznica 17600zł, ale w tej cenie masz juz Dustera 4x4 :) a to jest róznica w jezdzie :)
Ale zakup auta to nie wszystko wieksze ubezpieczenie, wyzsze koszty eksploatacji-częsci, czym auto lepsze i droższe :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2018-02-17, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 10:27   

wieza napisał/a:
Cav napisał/a:
Cały czas piszę o realnych cenach zakupowych, a nie o tym co wynika z gołych cenników.


czyli za sportaga zapłaciłeś 75790 zł to jest 10% różnicy :) rabat na Sportaga dostałeś 17,210zł w takim razie zwracam honor i zdradż mi jak wynegocjować takie warunki :)


Nie ja, tylko poprzedni właściciel.
Zapłacił 79 000, ale za dużo wyższą od najtańszej wersję L.

A Ty znowu przeczytałeś goły cennik w internecie i uważasz, że wiesz wszystko o świecie.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-17, 10:35   

Z tego co wiem, to Kia nie daje żadnych większych rabatów na auta więc trudno coś urwać z ceny Sportage, zwłaszcza w wersji podstawowej, która wyposażeniem nie o oszałamia. Chyba że mówimy o wyprzedaży rocznika, która jest tam zawsze bardziej znacząc niż w Dacii.

Ja ogólnie potrzebuję w miarę wygodnego auta z wysokim prześwitem, na które nie wydam za dużo kasy i Duster wpisuje się w to doskonale. Nie zamierzam wydawać dużo więcej niż 50 tys. zł i tu Sportage nie ma żadnego podejścia z ceną.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 10:41   

psz napisał/a:

Ja ogólnie potrzebuję w miarę wygodnego auta z wysokim prześwitem, na które nie wydam za dużo kasy i Duster wpisuje się w to doskonale. Nie zamierzam wydawać dużo więcej niż 50 tys. zł i tu Sportage nie ma żadnego podejścia z ceną.


Zgadza się, nie kupisz porządnego suva w tej cenie, sensownego Dustera zresztą też nie.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-17, 10:55   

Jak się przesiadasz z leciwego auta, które poza klimą i elektryką szyb nie ma specjalnie wyposażenia, to taki Duster jest sensowny ;-)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-17, 10:59   

Jasne, pisałem już o tym - że jako przesiadka na pierwsze nowe auto, Dacia jest sensownym wyborem.
Wtedy wymagania dostosowuje się do budżetu.
Ale osobiście wolałbym Tipo, jeśli wysoki prześwit nie byłby koniecznością.
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-17, 11:08   

Gdyby nie potrzeba wyższego prześwitu, to też bym wziął jakiegoś kompakta, albo nawet rozrośnięta klasę B, ale akurat aktualnie i w przewidywalnej przyszłości naprawdę potrzebuję prześwitu. I to nie udawanego, jak w wielu crossoverach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne